Asus Padfone: Dojmy, zkušenosti a postřehy

Diskuze věnovaná chytrým telefonům Asus ZenFone, PadFone a dalším…
Odpovědět
Rados92
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 65
Registrován: úte lis 03, 2009 16:26
Zařízení: Asus Padfone
Bydliště: Opava

Asus Padfone: Dojmy, zkušenosti a postřehy

Příspěvek od Rados92 »

Já jsem měl HTC HD2, rootlou, takže i navigaci jsem tam měl, teď mi nezbyde asi nic jiného, když jí prodám, než si navi koupit origo. Zrovna jsem do HD2 dal tuhle http://forum.xda-developers.com/showthr ... 1354267%2F" onclick="window.open(this.href);return false; ROM, takže tam mám taky ICS 4, a dávám tam zrovna NAvigon, protože jedu pryč, tak tohle ještě použiju jen jako navigaci.
Uživatelský avatar
aeon101
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 478
Registrován: úte zář 25, 2007 17:21
Zařízení: Z Ultra, BB 9800
Bydliště: Kamenice u Prahy

Asus Padfone: Dojmy, zkušenosti a postřehy

Příspěvek od aeon101 »

Uz dlouhou dobu pouzvam Sygic Aura a jak na Padfone, tak i Padstation funguje super s rozlisenim zadny problem.
Rados92
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 65
Registrován: úte lis 03, 2009 16:26
Zařízení: Asus Padfone
Bydliště: Opava

Asus Padfone: Dojmy, zkušenosti a postřehy

Příspěvek od Rados92 »

A jede bez Rootu, nebo máš koupenou. Ono kdyby to stálo do 500, tak taky koupím, ale 1200 mi přijde dost...

Jo a mám problém se hrou Need For speed, v telefonu ok, trošku se seká zvuk, ale to hraju stejně bez, tak to by tak nevadilo, ale v tabletu, je hra divná a to tak, že hra je normálně na šířku, ale senzor jakoby otočený, takže musím mát tablet na výšku, aby senzor ukazoval že auto jede rovně, ale obraz je na šířku, takže na tabletu se to nedá hrát. Ale to je možná tím, že není určená pro tohle, těšil jsem se, že si zajezdím na velkém displeji :-D

Ale jedna, důležitější věc. nevím proč, nesynchronizuje mi to kontakty, mám tam kolečko synchronizace s vykřičníkem a napsáno, že se vyskytly potíže a služba bude brzy obnovena. Vypnout a zapnout synchronizaci nepomáhá, jakoby se to začne synchronizovat, ale objeví se to zase. Chtěl jsem odstranit celý účet a dát znovu, ale nevím jak a kde, protože nějaké klasické "vymazat" tam není. Poradíte mi někdo? Protože to je dost zásadní problém...
Uživatelský avatar
aeon101
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 478
Registrován: úte zář 25, 2007 17:21
Zařízení: Z Ultra, BB 9800
Bydliště: Kamenice u Prahy

Asus Padfone: Dojmy, zkušenosti a postřehy

Příspěvek od aeon101 »

Sygic mam koupeny uz 2 roky, jedu zatim bez rootu. NFS jsem nezkousel, ale je to tim jak popisujes asi. A synchronizujes s gmailem? Trochu to popis, existuje tam hromada moznosti. U mne synchronizace jak s googlem, FB, Endomondem a Skypem bez problemu. Ucet jsem jeste nikdy nemazal, ale pokud se to da, tak asi jedine na webu po prihlaseni. Mohlo by jeste zafungovat vymazani cache v nastaveni aplikaci a pak gmailu (mazani dat a mezipameti + vynucene zastaveni)
Uživatelský avatar
aeon101
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 478
Registrován: úte zář 25, 2007 17:21
Zařízení: Z Ultra, BB 9800
Bydliště: Kamenice u Prahy

Asus Padfone: Dojmy, zkušenosti a postřehy

Příspěvek od aeon101 »

To Rados 92: Zkousel jsi nezaskrtnout Vibrovat a zvonit? Pokud ale pozadujes u zvoneni i vibraci a deje se to co popisujes, bude to asi drobny bug. Otestoval jsem vsechny aplikace, ktere mam zaskrtnute v Dynamic Display Switch a vsechny se korektne prenaseji z jedne obrazovky na druhou, pokud jsou neukoncene a vyndam/ zandam telefon. Zatim se mi nic nezadouciho nespustilo. Nevim cim by to u tebe mohlo byt.
sotrava
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 155
Registrován: pon zář 13, 2010 9:08
Zařízení: Oneplus X
Bydliště: Benešov
Kontaktovat uživatele:

Re: Asus Padfone: Dojmy, zkušenosti a postřehy

Příspěvek od sotrava »

Kluci ještě jedna otázka, padfone má slot na obyčejnou sim nebo micro sim?
Uživatelský avatar
Slike-
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 96
Registrován: pon srp 06, 2012 10:12
Zařízení: Iphone 4/5, BB Q5, Xiaomi Redmi note,M2 Aqua
Bydliště: Olomouc

Asus Padfone: Dojmy, zkušenosti a postřehy

Příspěvek od Slike- »

JAko je to hezký "tabletomobil", ale je nanic to, že když si koupíte padfone, tak máte jenom funkující mobil, bez kterého nerozjedete tablet, ale když si koupíte mobil a tablet, tak máte dvě fungující zařízení.... ale stejně bych chtěl Padfone, hlavně ten mobil je hezkej... :)
Uživatelský avatar
aeon101
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 478
Registrován: úte zář 25, 2007 17:21
Zařízení: Z Ultra, BB 9800
Bydliště: Kamenice u Prahy

Asus Padfone: Dojmy, zkušenosti a postřehy

Příspěvek od aeon101 »

To Sotrava: Ma klasickou SIMku, ale v baleni najdes i mikro SIM adapter pro pripad prechodu z jinych nejmenovanych zarizeni...
Uživatelský avatar
aeon101
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 478
Registrován: úte zář 25, 2007 17:21
Zařízení: Z Ultra, BB 9800
Bydliště: Kamenice u Prahy

Asus Padfone: Dojmy, zkušenosti a postřehy

Příspěvek od aeon101 »

Blbost, ale nekoho potesi...pokud vam vola cislo ze zahranici, ktere nemate v kontaktech, pod cislem se zobrazi i krajina, ktere predvolba patri, to je chytre a jeste jsem se s tim nesetkal.
sotrava
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 155
Registrován: pon zář 13, 2010 9:08
Zařízení: Oneplus X
Bydliště: Benešov
Kontaktovat uživatele:

Re: Asus Padfone: Dojmy, zkušenosti a postřehy

Příspěvek od sotrava »

Ok dekuji takže jseš spokojný majitel a nelitujes výměny Note ho
Uživatelský avatar
aeon101
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 478
Registrován: úte zář 25, 2007 17:21
Zařízení: Z Ultra, BB 9800
Bydliště: Kamenice u Prahy

Asus Padfone: Dojmy, zkušenosti a postřehy

Příspěvek od aeon101 »

Urcite nelituji, ja mel ve vyuziti jasno uz pred rokem. A to jsem se k Note v mezidobi jiz jednou vratil...
Uživatelský avatar
jazzman26
nováček
nováček
Příspěvky: 32
Registrován: sob srp 18, 2012 17:07
Zařízení: Asus Padfone

Re: Asus Padfone: Dojmy, zkušenosti a postřehy

Příspěvek od jazzman26 »

Tak už je doma ,jsem nadšen .Zatím si stim hrají poznávám po svém. Teď bych snad chtel požádat o pomoc. Rozběhla na tom někdo 32Gb kartu. Abych to upřesnil v pf neni ani vidět. Na gs1 mě funguje .
Uživatelský avatar
aeon101
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 478
Registrován: úte zář 25, 2007 17:21
Zařízení: Z Ultra, BB 9800
Bydliště: Kamenice u Prahy

Asus Padfone: Dojmy, zkušenosti a postřehy

Příspěvek od aeon101 »

Ahoj a gratulace ke koupi, vitej v klubu...
Pouzivam 32GB kartu Kingston class 10 a vse bez problemu vcetne rychlosti. Jakou mas ty, popripade je nova, formatovana v PC ci telefonu?
Rados92
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 65
Registrován: úte lis 03, 2009 16:26
Zařízení: Asus Padfone
Bydliště: Opava

Asus Padfone: Dojmy, zkušenosti a postřehy

Příspěvek od Rados92 »

Tak k problémům.

Zvonění: dneska jsem to vyřešil upravením tónů, které jsem dal tak, aby hrál 6x a tak telefon zahtaje tón kem jednou, ale 6x delší. :-)

Synchronizace: tu mám na google, tam mám kalendář, a další. Vše je ok, ale kontakty nejdou synchonizaci
Uživatelský avatar
Slike-
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 96
Registrován: pon srp 06, 2012 10:12
Zařízení: Iphone 4/5, BB Q5, Xiaomi Redmi note,M2 Aqua
Bydliště: Olomouc

Asus Padfone: Dojmy, zkušenosti a postřehy

Příspěvek od Slike- »

Nevíte, jestli se prodává jenom padfone bez tabletu ne jen s tabletem?
Uživatelský avatar
aeon101
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 478
Registrován: úte zář 25, 2007 17:21
Zařízení: Z Ultra, BB 9800
Bydliště: Kamenice u Prahy

Asus Padfone: Dojmy, zkušenosti a postřehy

Příspěvek od aeon101 »

Pokud vim, tak ne.
Uživatelský avatar
jazzman26
nováček
nováček
Příspěvky: 32
Registrován: sob srp 18, 2012 17:07
Zařízení: Asus Padfone

Re: Asus Padfone: Dojmy, zkušenosti a postřehy

Příspěvek od jazzman26 »

Tak už jsem to vyřešil. Aktualizací stazenou z webu asusu a flashem. Pak už byla vidět :-) No ještě to bude zábava,přijít tomu všemu na kloub. Jak a případně v čem děláte aktualizace ?
handy
nováček
nováček
Příspěvky: 16
Registrován: ned lis 22, 2009 13:00
Zařízení: Asus Padfone 16GB

Asus Padfone: Dojmy, zkušenosti a postřehy

Příspěvek od handy »

Ahoj, hrdě se hlásím k majitelům Padfonu! Prvních 24h za mnou a zatím naprosté nadšení. Opravdu nelituju koupě. Všechno šlape jak má, pár malinkatých nedostatků možná je, ale jsou to nepodstatné drobnosti.
Jsem rád, že jsem do něj nakonec šel, protože už po prvním dnu přesně vidím jak zapadá do toho ideálu zařízení, které jsem hledal.

Hlavní +:
Naprostá plynulost práce - Padfone je dle mého názoru opravdu pracovní zařízení. Kombinace dvou samostatných zařízení (tabletu/smartphonu) nemůže nikdy nabídnout stejné pohodlí. Šetří to čas, nervy, baterky, data... nějaké mínus jsem v tomhle případě neobjevil.

Hromada vychytávek - Prostě mi to zařízení přijde promyšlený. Nevím co z toho je věc ASUSu nebo přímo Google jako součást systému, ale taková drobnost, jako např. když zapnu aplikaci foťáku, tak se přepne podsvícení na max. fakt potěší. Přiložený obal je super, zvuk z reproduktoru tabletu je super...

Odladěný systém - minimum úprav a funkční hodně svižný systém. Hned po zapnutí přišla aktualizace pro fotoaparát. Mám pocit, že ASUS na své zákazníky alespoň trošku myslí.

Zpracování - Dílenské zpracování prostě na 1. Design (samozřejmě subjektivně) mobilu je aktuální špička. Tablet není zrovna výkřik designu, ale špatné to rozhodně není.

Pár drobných -:
Stylus handsfree - Nevím jeslti je to problém jen můj, ale přijde mi, že citlivost mikrofonu na stylusu nepatří k nejvyšším. Obecně pohodlí telefonování by mohlo být lepší. Nějak mi prostě asi nesedí k hlavě. :)

Absence micro-USB/ micro-HDMI na tabletu - Tohle mi přijde jako velká škoda. Transformery to mají a tady to opravdu chybí. Pokud chci připojit zadokovaný telefon k externímu příslušenství (třeba flashce), tak musím mít i klávesnici. S velkou obrazovkou třeba pro prezentace mi pak nepomůže nic, jedině vyndaný telefon z tabletu, což opravdu není ideální řešení. Telefon sám přitom konektory má. Nechápu a je to škoda.

Celkově má u mě Padfone tak 9,5/10 :) Uvidím na co přijdu dál. Hlavně doufám v co nejrychlejší aktualizaci na Android 4.1 a brzké naskladnění klávesnice. Pokud ještě váháte, tak neváhejte...
Rados92
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 65
Registrován: úte lis 03, 2009 16:26
Zařízení: Asus Padfone
Bydliště: Opava

Asus Padfone: Dojmy, zkušenosti a postřehy

Příspěvek od Rados92 »

Chápu to tak, že v nastavení Dynamic Display Switch se nastavují aplikace, které se mají zobrazovat při přechodu z tabletu do telefonu a naopak? Nebo na co to je? Já tam nemám zaškrtnuto nic...
Uživatelský avatar
aeon101
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 478
Registrován: úte zář 25, 2007 17:21
Zařízení: Z Ultra, BB 9800
Bydliště: Kamenice u Prahy

Asus Padfone: Dojmy, zkušenosti a postřehy

Příspěvek od aeon101 »

Ano...tak vsechno zaskrtni a uvidis pozitivni vysledek.
Odpovědět

Zpět na „Asus telefony“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti