Sony Ericsson Xperia X1 v redakci MobilManie (Fotogalerie)

Diskuzní koutek věnovaný komunikátorům od Sony Ericssonu (Xperia X1, X2)
jenda.69
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 299
Registrován: ned lis 04, 2007 19:31
Zařízení: Google Nexus S
Bydliště: Kousek od KV

Příspěvek od jenda.69 »

Nemůžu si pomoct, ale ta klávesnice mi pořád přijde jako by se měla každou chvilku vysypat :oops: :-D
Ale jinak dizajnově se mi docela líbí. Ale značku SE nemam moc rád, nevím proč.
Uživatelský avatar
Soap
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 240
Registrován: sob pro 15, 2007 20:13
Zařízení: 1+ 3T
Bydliště: Kyjov

Příspěvek od Soap »

Ano bude mít 384 RAM, potvrdili to i na Mobilmanii
samson010
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 88
Registrován: pon zář 15, 2008 14:30

Příspěvek od samson010 »

a potvrdili aj to ze tam neplanuju davat accelerometer , skoda
Standa
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1622
Registrován: úte led 15, 2008 20:38
Zařízení: BlackBerry Z10, Samsung Galaxy Note 10.1

Příspěvek od Standa »

Lausien píše:...to je pak vidět, kdo je tu do čeho zakoukanej :-D Je vidět, že jsi jeden z těch co prostě Xperia, Xperia, Xperia a nic jinýho...
...Mimochodem, toto je svobodná diskuse, kde každej může vyjádřit svůj názor. A o to mě to motivovalo víc, když vidim, jak to tu všichni hltáte.
Se divíš, že to hltáme? Až uvidíš Touchovou nebo Diamondovou řadu, tak pochopíš :tlem:.
Jsme rádi, že aspoň jeden výrobce z nás nedělá blbce, který skočí po černém zrcátku jak straka po falešném stříbru :).
Lausien
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 190
Registrován: ned pro 23, 2007 17:03
Zařízení: HTC Touch Pro
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Lausien »

Jak myslíš Touchovou nebo Diamondovou řadu???? To vubec nechápu, jak to myslíš.
A černém zrcátku? Měl si to vubec někdy v ruce, aspon tak ... týden? Musim říct, že na mýho broučka se mi kouká naprosto úžasně, pravda, že ze začátku mě to trochu štvalo, ale ted... uplně v pohodě :-)
Standa
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1622
Registrován: úte led 15, 2008 20:38
Zařízení: BlackBerry Z10, Samsung Galaxy Note 10.1

Příspěvek od Standa »

Tou Touchovou nebo Diamondovou řadou myslím design - prvoplánový (u iPhonu jim to vyšlo, my v HTC to uděláme taky), nepraktický a neergonomický.
Proto jsou lidi, co se těší na Xperii, je to jedno z mála dnešních pda, které má rozumné ovládání.
Já si Xperii sice nekoupím, protože velký displej a USB Host na mém pda jsou návykové věci, ale v současné nabídce je pro mě v první pětce.
Uživatelský avatar
permar
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 135
Registrován: ned pro 30, 2007 10:08
Zařízení: SGS 5
Bydliště: Frýdek-Místek
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od permar »

Mám jeden skromný ,pro někoho dotěrný dotaz : Může mi někdo vysvětlit k čemu mi bude 384MB RAM? Už vidím nějakého pubescenta jak na tom určitě dělá nějaké složité grafické,matematické a jiné výpočty ,nebo upravuje fotky jako na PC. Proč to píšu,já po upgrade na 128MB RAM (což se mi zdá dostačující velikost) jsem zkoušel mít spuštěné veškeré aplikace,včetně navigace ,ICQ,internetu ,Skype,MSN a jiné. Nechal jsem to takto skoro celý den, a večer jsem měl pořád volné cca 55MB RAM(po startu volné 91MB ) a PDA se ani nezadýchalo. Snad mi tu "důležitou" velikost 384MB někdo vysvětlí :grin:
Chrono Leggionaire
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 167
Registrován: pát srp 25, 2006 11:53
Zařízení: Samsung Galaxy Note 10
Bydliště: Slovácko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Chrono Leggionaire »

pro pocit, že máš stále cca 250MB volných? :-D Možná i ke 300 MB, Panels jsou prý na pamět nenáročné. Já mám po SR přes 150MB free, musím říct, že pod sto jsem se ještě při standartním používání nedopracoval.
Uživatelský avatar
permar
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 135
Registrován: ned pro 30, 2007 10:08
Zařízení: SGS 5
Bydliště: Frýdek-Místek
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od permar »

Díky za stručnou odpověď ,já si to myslel že to bude pro ten pocit :tlem: :tlem: :tlem: :tlem:
nirman
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 172
Registrován: ned srp 17, 2008 3:40
Zařízení: HTC Touch Pro

Příspěvek od nirman »

Neberte muj dotaz jako rypnuti, v minulosti jsem byl velky fanda SE ale kdy poprve SonyEricsson ohlasil Xperii (jak dlouho se cekalo)? Dekuji
Jiří Hrma
šéfredaktor
šéfredaktor
Příspěvky: 9220
Registrován: čtv čer 16, 2005 16:44
Zařízení: ---
Bydliště: Praha

Příspěvek od Jiří Hrma »

Na MobilManii se objevilo podrobné preview.
marabu
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 73
Registrován: úte zář 16, 2008 16:58
Zařízení: HTC Touch HD
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od marabu »

permar píše:Mám jeden skromný ,pro někoho dotěrný dotaz : Může mi někdo vysvětlit k čemu mi bude 384MB RAM? Už vidím nějakého pubescenta jak na tom určitě dělá nějaké složité grafické,matematické a jiné výpočty ,nebo upravuje fotky jako na PC. Proč to píšu,já po upgrade na 128MB RAM (což se mi zdá dostačující velikost) jsem zkoušel mít spuštěné veškeré aplikace,včetně navigace ,ICQ,internetu ,Skype,MSN a jiné. Nechal jsem to takto skoro celý den, a večer jsem měl pořád volné cca 55MB RAM(po startu volné 91MB ) a PDA se ani nezadýchalo. Snad mi tu "důležitou" velikost 384MB někdo vysvětlí :grin:
No možná to bude tim, že na tom bžfň rádoby PDA co máš, ti vlastně nic neběží a spouštíš asi navigaci, co ukazuje jenom šipku. :grin: Zkus se nejdřív podívat na recenze PDAček, kde je napsáno, kolik je RAM a kolik zustane volné po "prvním" restartu (kolik žere třeba TouchFlo3D), pak odečti ještě hromadu místa na blbůstky co si tam většina lidí nainstaluje a když k tomu spustíš iGO8 se zobrazováním 3D objektů, tak ti tam moc místa nezustane. Nehledě na to, že třeba na e-tenech se 128MB tu navigaci ani nespustíš. No a aby pak uživatel nemusel restartovat každej tejden, tak ho ta větší RAM potěší.
marabu
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 73
Registrován: úte zář 16, 2008 16:58
Zařízení: HTC Touch HD
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od marabu »

Dříve jsem i trochu o Xperii uvažoval, protože jsem měl se SE dobré zkušenosti, ale nakonec sem od ní upustil z více důvodů.
pfhawk píše:... Hlavne je plus, ze to ma konecne zapusteny displej...
To si děláš srandu, že zapuštěnej display dáváš jako výhodu? :tlem:

Standa píše: Se divíš, že to hltáme? Až uvidíš Touchovou nebo Diamondovou řadu, tak pochopíš :tlem:.
Jsme rádi, že aspoň jeden výrobce z nás nedělá blbce, který skočí po černém zrcátku jak straka po falešném stříbru :).
Jak psal Lausien, viděl si vubec někdy Touch nebo Diamonda a pokud ano, nezapomněl jsi je zapnout? A zadruhé, víš o tom, že Xperii taky vyrábí HTC? Takže nechápu to ... aspoň jede výrobce co z nás nedělá blbce...
Uživatelský avatar
permar
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 135
Registrován: ned pro 30, 2007 10:08
Zařízení: SGS 5
Bydliště: Frýdek-Místek
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od permar »

Pro marabu - Tak teď nevím jak mám brát tvoji odpověď na můj dotaz,recenzí mám přečtených dost,to si buď jistý,příspěvků také,hlavně o HTC a jeho "slavném" PDA Kaiser,ale co vím určitě tak nemám problémy s nějakými "grafickými"ovladači :grin: . Jednoduše řečeno ,co člověk to jiný názor...Ještě k SE,také jsem byl jeho fanda ( K800i,P990i),ale po jistých zkušenostech ,hlavně s P990i,mě to přešlo.
marabu
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 73
Registrován: úte zář 16, 2008 16:58
Zařízení: HTC Touch HD
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od marabu »

permar píše:Pro marabu - Tak teď nevím jak mám brát tvoji odpověď na můj dotaz,recenzí mám přečtených dost,to si buď jistý,příspěvků také,hlavně o HTC a jeho "slavném" PDA Kaiser,ale co vím určitě tak nemám problémy s nějakými "grafickými"ovladači :grin: . Jednoduše řečeno ,co člověk to jiný názor...Ještě k SE,také jsem byl jeho fanda ( K800i,P990i),ale po jistých zkušenostech ,hlavně s P990i,mě to přešlo.
No asi takhle, pokud si četl recenze třeba u Raphaela, tak v něm je 256+32MB RAM, což je podle tebe asi příšerně moc. V recenzi se píše, že po startu je volných 150MB a to na tom je čistě systém a TouchFlo(tudíž zabírá cca 106MB). Já když se podívám na svého Kaisera, tak i když tam nemám nějak moc aplikací (asi dvě SPB apod.), tak mi na pozadí žerou kolem 45MB, pokud k tomu ještě spustíme třeba iGO8, tak to sežere dalších 30-35MB jen po startu. Takže suma sumárum, pokud toto spustím na Raphaelovi, tak mi zustane 70MB volného místa (a to znovu opakuji, že tam zdaleka nemám tolik aplikací co ostatní uživatelé). Pokud toto zpětně převedeš na tebou dostačujících 128MB, tak ti rázem 58MB chybí (128-106-80) a to je důvod a učel mého přízpěvku.
P.S. jak se říká, s jídlem roste chuť a tim, že je možnost dávat do PDA více paměti, tak programátoři programují i aplikace, které zabírají více místa. Podobné je to třeba u her, proč některá hra má 1,4GB a jiná, která vypadá prakticky stejně má 9GB?
Uživatelský avatar
permar
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 135
Registrován: ned pro 30, 2007 10:08
Zařízení: SGS 5
Bydliště: Frýdek-Místek
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od permar »

Já ti v tomto naprosto rozumím,ale neříkej mi že ti na pozadí spuštěné aplikace vemou 45MB!!!,tomu prostě nevěřím,tak to se mi nepovedlo ani když jsem měl 64MB RAM a myslím ,že nebudu sám,ikdyž ..vše je možné. A takové věci jako Touch Flo a jiné vychytávky mě nechávají naprosto klidným :grin:
marabu
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 73
Registrován: úte zář 16, 2008 16:58
Zařízení: HTC Touch HD
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od marabu »

No jasně, já neřikám, že TouchFlo3D je nutnost a každej si to může třeba přelíznout na obyčejné TouchFlo a měl by nějaký místo ušetřit. Mě šlo o to, že pokud na tom chceš mít nějaký další aplikace a mít toho víc spuštěnýho, tak ta větší paměť neni o machrování, ale o nutnosti. U rok starejch PDA stačí mít 128MB, teď už je potřeba 256MB a za rok to třeba bude 512MB. Vývoj jde dopředu a nároky taky. V počítači ti taky stačí třeba 512MB RAM, ale když si chceš pustit nějaký grafický editory (3DMAX, CAD atd.) nebo nedejbože novou hru, tak v lepšim případě se ti bude trhat a šíleně swapovat, v horšim případě se nerozjede vubec.
Lausien
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 190
Registrován: ned pro 23, 2007 17:03
Zařízení: HTC Touch Pro
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Lausien »

permar píše:Já ti v tomto naprosto rozumím,ale neříkej mi že ti na pozadí spuštěné aplikace vemou 45MB!!!,tomu prostě nevěřím,tak to se mi nepovedlo ani když jsem měl 64MB RAM a myslím ,že nebudu sám,ikdyž ..vše je možné. A takové věci jako Touch Flo a jiné vychytávky mě nechávají naprosto klidným :grin:
Taky třeba rozdíl tvým ASUSem P535 a mým Raphaelem je ve VGA displayi. Ten samozřejmě si ukousne víc :-)
mp
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 144
Registrován: čtv lis 08, 2007 8:41
Zařízení: BlackBerry Bold 9700
Bydliště: Statenice

Příspěvek od mp »

IkE Blaster
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2379
Registrován: sob led 19, 2008 21:42
Zařízení:    
Bydliště: Písek
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od IkE Blaster »

Jo, kdyby takovouhle podporu vyvojarum davalo i HTC a ostatni, to by se programatorum, vyvojarum a vsem zilo :)
Odpovědět

Zpět na „Sony Ericsson Xperia“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti