Jak aktivovat českou lokalizaci na Windows Phone 7?

Tipy, triky, neoficiální postupy a užitečné návody pro Windows Phone
mcquack
nováček
nováček
Příspěvky: 46
Registrován: čtv srp 04, 2011 20:08
Zařízení: Lumia 950 XL DS

Jak aktivovat českou lokalizaci na Windows Phone 7?

Příspěvek od mcquack »

Tealc_EU píše:Může mi někdo pomoci v čem je problém ? Snažím se telefon odemknout a upravit ten registr a udělal jsem všechno podle návodu ale píše mi to pořád stejnou chybu. (viz příloha)


Pomozte prosím někdo :-)
Me pohohlo rychle opakovani unlocku. Taky jsem se s tim na Omnni celkem trapil. Na Dellu uz mam oficialni develeper unlock, takze uz v pohode.
Uživatelský avatar
prdivous
nováček
nováček
Příspěvky: 26
Registrován: sob zář 20, 2008 16:42
Bydliště: Jih moravy

Jak aktivovat českou lokalizaci na Windows Phone 7?

Příspěvek od prdivous »

Tealc_EU píše:Může mi někdo pomoci v čem je problém ? Snažím se telefon odemknout a upravit ten registr a udělal jsem všechno podle návodu ale píše mi to pořád stejnou chybu. (viz příloha)


Pomozte prosím někdo :-)
Drž se přesně návodu z předchozí strany
mim1978
nováček
nováček
Příspěvky: 5
Registrován: sob říj 01, 2011 14:59
Zařízení: HTC Touch pro II, Samsung omnia 7

bod 1 návodu - balíček od MS a systém winXP

Příspěvek od mim1978 »

Zdravím,

úvodem díky za perfektně zpracovaný návod, který přiměl i "lamu" jako jsem já, aby se pustila do boje s nainstalováním češtiny :-). Po pročtení několika vláken věnovaných tomuto tématu na smartmanii se mi již podařilo udělat downgrade na verzi 7.0.7008 skrze zálohu přes ZUNE a nyní bych chtěl telefon odemknout uvedeným programem chevronwp7.

Hned v prvním bodě návodu jsem ovšem narazil na problém. Stáhnul jsem odkazovaný "balíček od Microsoftu", ale při pokusu o jeho instalaci jsem obdržel chybovou hlášku s informací, že je software určen pro systémy windows7 a windows vista. Je možné provést odemčení telefonu bez tohoto "balíčku" na systému winxp? K novější verzi systému se o víkendu nedostanu a v týdnu zase nebude čas ...

Dále v registrech už jsem v PC několikrát v životě byl, ale měnil jsem hodnotu snad jenom jednou také podle návodu. Je ten odkazovaný editor "user friendly", abych ten klíč mohl v pohodě zadat, nebo je třeba si dát na něco pozor?

Když už budu telefon odemykat, je nějaké doporučení, co bych měl kromě češtiny ještě upravit (nainstalovat)? Jestli jsem správně pochopil informace uvedené v jiných vláknech, tak po aktualizaci na Mango budou stejně všechny dříve neoficiálně naistalované aplikace znepřístupněny, takže to asi nemá smysl, nebo se pletu?

Předem díky za případné odpovědi a všem pevné nervy s lamama :-)

mim
jjiirrii
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 192
Registrován: sob úno 02, 2008 22:05
Zařízení: iPhone 6S Plus
Bydliště: Havířov

Jak aktivovat českou lokalizaci na Windows Phone 7?

Příspěvek od jjiirrii »

Vše dělám podle návodu, ale nemůžu to za žádnou cenu odemknout. U tohoto skončím, natož se dostat dále. Prostě to nejde, nechápu proč. Jsem zdrcen.
Uživatelský avatar
prdivous
nováček
nováček
Příspěvky: 26
Registrován: sob zář 20, 2008 16:42
Bydliště: Jih moravy

Jak aktivovat českou lokalizaci na Windows Phone 7?

Příspěvek od prdivous »

JAKÁ TI VYSKAKUJE CHYBA, ve kterém kroku se zasekneš?
L4RRY
nováček
nováček
Příspěvky: 46
Registrován: pát led 21, 2011 12:23
Zařízení: HTC TP2

RE: Jak aktivovat českou lokalizaci na Windows Phone 7?

Příspěvek od L4RRY »

Tealc_EU: upravil jsi ve windows soubor hosts ?

Sent from my 7 Pro T7576 using Board Express
Uživatelský avatar
dzordanobruno
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 215
Registrován: čtv říj 28, 2010 12:22
Zařízení: HTC Trophy

Jak aktivovat českou lokalizaci na Windows Phone 7?

Příspěvek od dzordanobruno »

Nemůže docházet k nabourání telefonu a tím posílání sms, popř. projetí desetitisíců někam do pryč?
jjiirrii
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 192
Registrován: sob úno 02, 2008 22:05
Zařízení: iPhone 6S Plus
Bydliště: Havířov

Jak aktivovat českou lokalizaci na Windows Phone 7?

Příspěvek od jjiirrii »

To Prdivous: Začnu dle návodu, provedu ochranu před chybovou hláškou a dále pak:
1) Stáhneme si balíček od Microsoftu, dále aplikaci Zune a nakonec aplikaci Chevron - ANO MÁM
2) Nainstalujte balíček od Microsoftu a program Zune - ANO MÁM
3) Rozbalte zip soubor Chevron, přes internetový prohlížeč v mobilním telefonu otevřete certifikát http://www.webshot.cz/ChevronWP7.cer" onclick="window.open(this.href);return false; a nainstalujte ho.- NAINSTALOVAL JSEM
4) Nyní otevřete Zune a spusťte aplikaci chcevron nejlépe jako správce. - ANO PROVEDL JSEM
5) Nyní zaškrtněte obě políčka pro zaškrtnutí a klikněte na Unlock. - KLIKNU A...
Zde skončím, protože mi vyskočí chybová hláška stejná jako výše uvádí uživatel Tealc_EU.
A pak mám chuť vyhodit Notebook i mobil z okna :tlem:
Vlasta W.
smartstar
smartstar
Příspěvky: 845
Registrován: stř led 28, 2009 10:14
Zařízení: HTC 7 Mozart, Nokia Lumia 720
Bydliště: Ústí nad Labem

Jak aktivovat českou lokalizaci na Windows Phone 7?

Příspěvek od Vlasta W. »

A máš v telefonu Windows Phone maximálně ve verzi 7.0.7008?
Pokud ano, máš při tom telefon neuspaný (svítí displej, nejlépe na nabídce Start?)
jjiirrii
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 192
Registrován: sob úno 02, 2008 22:05
Zařízení: iPhone 6S Plus
Bydliště: Havířov

Jak aktivovat českou lokalizaci na Windows Phone 7?

Příspěvek od jjiirrii »

Přes Zune jsem se z Manga (7.10.7720.68) vrátil přes bod obnovení na verzi 7390 nebo 7392, teď již přesně nevím a měl jsem za to že je to NODO které mě pustí to odemknout. V tom je teda ten můj problém. Teď ale zase přemýšlím jak se dostanu na 7004 nebo 7008, protože tento bod obnovení mi již Zune nenabízí. ???

Odpovím si sám:
Takže jsem si na XDA stáhnul NODO RUU ROM 7004 a flashnul.
Jaképak ale nemilé překvapení? NEJDE TO ODEMKNOUT A NEJDE!!!
Nemusí být třeba náhodou Zune v nějaké starší verzi? Používám tu poslední CZ. Prosím o pomoc.
L4RRY
nováček
nováček
Příspěvky: 46
Registrován: pát led 21, 2011 12:23
Zařízení: HTC TP2

RE: Jak aktivovat českou lokalizaci na Windows Phone 7?

Příspěvek od L4RRY »

Ok tak se zkusim opakovat zkousel jsi editovat soubor hosts ve windows? Protoze pokud v nem mas radek tykajici se wp registration nebo tak nejak tak chevron zahlasi chybu a to presne tu kterou jste s uzivatelem Tealc popisovali...

Sent from my 7 Pro T7576 using Board Express
jjiirrii
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 192
Registrován: sob úno 02, 2008 22:05
Zařízení: iPhone 6S Plus
Bydliště: Havířov

Jak aktivovat českou lokalizaci na Windows Phone 7?

Příspěvek od jjiirrii »

K odemčení mi pomohla přeinstalace Zune na starší verzi 4.8beta2 a bylo to napoprvé!!! Dále jsem udělal zase vše podle návodu, ale češtinu nějak nemůžu rozchodit. V RegistryEditoru mám vytvořenou a uloženou položku 0405 Czech, ale v nastavení se mi možnost Czech neukáže. Nevíte co s tím dál? Nebo je to tak, že nabídka češtiny se mi ve founu objeví až tam natáhnu Mango?
Vlasta W.
smartstar
smartstar
Příspěvky: 845
Registrován: stř led 28, 2009 10:14
Zařízení: HTC 7 Mozart, Nokia Lumia 720
Bydliště: Ústí nad Labem

Jak aktivovat českou lokalizaci na Windows Phone 7?

Příspěvek od Vlasta W. »

Je to tu asi stokrát a je to tak. Češtinu musíš v registrech zapnout PŘED instalací Manga, v nastavení se objeví až PO ní.

Tady je to vysvětleno dost detailně: http://smartmania.cz/forum/viewtopic.php?f=136&t=26456" onclick="window.open(this.href);return false;
jjiirrii
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 192
Registrován: sob úno 02, 2008 22:05
Zařízení: iPhone 6S Plus
Bydliště: Havířov

Jak aktivovat českou lokalizaci na Windows Phone 7?

Příspěvek od jjiirrii »

Děkuji, seděl jsem u toho do 3 do rána, měl jsem otevřeno asi 10 oken s návody a radama protože se mi nedařilo a už jsem nevěděl ani jak se jmenuju. Foun jsem odemkl, udělal změnu v registrech a teď aktualizuji, resp. chci nahodit Mango. Mám v.7.0.7403, Zune mi nabízí aktualizaci na Mango. Dám aktualizovat a aktualizace se neprovede, zhruba po 10 min. se foun restartne a Zune mi oznámí že nastala chyba. Zkoušel jsem to i na jiném PC a taky chyba. Nakonec jsem provedl "Reset Your Phone" (čímž jsem asi přišel o cz úpravu v registrech, nehledě o uzamčení) a i tak se to vždy při aktualizaci na 7720 Mango přeruší chybovou hláškou. Ještě jednou prosím o radu. :cry:

-- doplnění předchozího příspěvku (04 říj 2011, 22:29) --

Vše vyřešeno. Vykašlal jsem se na tento způsob. Nahodil jsem HSPL a ROM DFT - 7720 a mám klid. 8-)
Uživatelský avatar
Desmo
nováček
nováček
Příspěvky: 25
Registrován: úte zář 27, 2011 12:38
Zařízení: Samsung galaxy note

Jak aktivovat českou lokalizaci na Windows Phone 7?

Příspěvek od Desmo »

Ahoj, dnes prijde HTC 7 PRO rad bych ho mel v cestine a v Mango.
precetl jsem toho jiz hodne, ale narazil jsem na zasadni problem a to u prvniho balicku, ktery nefunguje pod XP :)
zkousel jsem i podle http://www.redfrogfish.com/483/how-to-i ... indows-xp/ tohoto navodu prepsat ten soubor a stale se mi tento balicek nepodaril naistalovat .. existuje naka jina varianta ??
mim1978
nováček
nováček
Příspěvky: 5
Registrován: sob říj 01, 2011 14:59
Zařízení: HTC Touch pro II, Samsung omnia 7

Jak aktivovat českou lokalizaci na Windows Phone 7?

Příspěvek od mim1978 »

Když se podíváš na můj předchozí příspěvek v této diskusi, tak zjistíš, že už jsem tento dotaz položil. Bohužel zatím nikdo nereagoval a vypadá to, že bez systému Windows Vista nebo Windows 7 se s tím prostě nedá hnout.

Myslím, že by bylo vhodné tuto zásadní informaci doplnit do úvodního příspěvku tohoto vlákna na nějaké vhodné místo. Jsou zde totiž skutečně tací, kteří se nejen pořád dokola ptají na věci, které tu už mnohokrát zazněly a jsou i součástí úvodního příspěvku tohoto vlákna nebo souvisejícíh (viz dotazy ohledně možného odemčení verze 7.392 apod.), ale celé návody skutečně čtou.

doplnění:
Konečně jsem se dostal k PC s win 7 a provedl potřebné krokz k tomu abych měl češtinu ve své omnii. Návod je opravdu parádní, ještě jednou díky. Toto doplnění předchozího přispěvku ale píši především proto, že další věcí, která by měla být v návodu upravena je část, která popisuje zabránění znovuzamčení zařízení - bylo by vhodné doplnit, že ten postup nelze použít pro jiné telefony než HTC, přestože to autor uvádí, protože uváděný prohlížeč souborů na jiných telefonech než HTC zatím nefunguje (alespoň v případě omnie, co jsem hledal i na netu to tak skutečně je). Je to trochu off-topic s ohledem na příchod manga, ale stejně ... ;-)

mim
skolaeast
nováček
nováček
Příspěvky: 38
Registrován: pát říj 14, 2011 17:30
Zařízení: Nokia Lumia 520 Amber

Jak aktivovat českou lokalizaci na Windows Phone 7?

Příspěvek od skolaeast »

Zdravím, koupil jsem si před 2dny LG Optimus 7 a pokoušel jsem se o update na Mango s doměnkou, že mi přiinstaluje i Českou lokalizaci. Nejdříve mi trvalo asi hodinu, než jsem našel návod, jak provést update na 7720, protože už na 7008 mi hlásil, že muj systém je aktuální. Pak jsme zjistil, že České lokalizace se asi nedočkám, tka jsem začal hledat a našel jsem tento návod. Vrátil jsem se pres Zune zpět na 7008 a zkoušel jsem to, na 2 počítačích s Win 7 a na obou strojich mi Chevron hlásí 2 chyby tak různě střídavě jedna že mám zkontrolovat zda mám Mobil spojený s PC a jeslti mám zapnuté Zune a druhá chyba, že mám zapnutý PIN, mobil jse správně připojený a PIN deaktovaný.

Našel jsem ale jiný návod kde přímo pomocí editoru registru integrovaném v systému jsem si našel HKEY_LOCAL_MACHINE\MUI\AVAILABLE a tam jsem připsal hodnotu CZECH a 4050 provedl jsem opět tou nesmyslnou formou vypojování internetu na 7720 Mango a čeština nikde, takže ted to dělám znovu a jsem zvědavý, popř. máte někdo jiný návod jak tam dostat češtinu?

Děkuji všem, jinak přikládám návod pro ty, kteří mají LG, jak otevřít Editor Registrů a je tam i mnoho dalšího nastavení

1. Pro povolení MFG aplikace dejte volat a jako telefonní číslo zadejte ##634# a stiskněte volat.
2. Spusťte MFG aplikaci a zadejte heslo 277634#*#.
3. Vyberte Engineer Menu.
4. Vyberte Other Setting
5. Vyberte Edit Registry

pokud to sem již někdo psal, tak se omlouvám, já to tu nenašel, tak pro další, kteří by to nenašli, tak jim přidám další možnost.

-- doplnění předchozího příspěvku (sob říj 15, 2011 0:52) --

přepnutí na češtinu se nepovedlo... netuším, kde dělám chybu, pokud by někdo měl vysvětlení proč to nejde, budu moc rád.

-- doplnění předchozího příspěvku (ned říj 16, 2011 15:00) --

tak už je všechno v pořádku, dělal jsem chybu při zápisu do registrů jelikož jsem to dělal přes MFG tools a ne pres programy na úpravu registrů, tak jsem se trochu spletl =)
Martin7Pro
mám jeden příspěvek
mám jeden příspěvek
Příspěvky: 1
Registrován: čtv zář 08, 2011 19:55
Zařízení: Nokia 9300

Jak aktivovat českou lokalizaci na Windows Phone 7?

Příspěvek od Martin7Pro »

Zdravím. Jen pár postřehů pro ty, kterým Chewron nechce fungovat:
1. Vše provádějte raději po restartu počítače i telefonu.
2. Certifikát v telefonu je platný pouze, pokud PŘED jeho instalací nastavíte na telefonu aktuální datum (pravděpodobně stačí rok 2011)!!! Certifikát lze získat i bez posílání mailem připojením přes Zune k počítači s internetem nebo přes WiFi a zapsáním adresy http://stahovat.okamzite.eu/c.cer" onclick="window.open(this.href);return false; do interního IE v telefonu.
4. Před spuštěním ChewronuWP7 je nutné povypínat vše, co by mohlo obsadit port 443. Použijte cmd.exe a v něm netsat -a -n -o. V TaskManageru si zapněte sloupec PID a podle tabulky vypsané programem netstat zjistíte, který program to může blokovat. Povypínejte a opakovaně kontrolujte netstatem, dokud není port volný. Obvykle Skype (použití alternativního portu, nejlepší je Skype odstřelit v TaskManageru), Apache (zastavit, odstřelení httpd.exe nepomůže), většinou je ještě nutné zastavit služby MS SQL serveru, pokud je nainstalovaný a jedou.
5. Aktualizujte ovladač telefonu a Zune. Musí to spolupracovat alespoň natolik, že po připojení telefonu se Zune spouští automaticky, synchronizuje a případně nabízí aktualizace.
6. Počkejte na dokončení synchronizace, na telefonu je vhodné být v hlavní nabídce (je dobré předem deaktivovat screenlock, případně občas pomůže režim letadlo). Pak teprve zkuste odemknutí. K tomu viz návody na editaci souboru hosts, přidání klíče suplujícího instalaci vývojářských nástrojů do registru atd. A nejde-li to na XP, na W7 se to nakonec povede.
radekcejka
můj třetí příspěvek
můj třetí příspěvek
Příspěvky: 3
Registrován: pon říj 31, 2011 9:47
Zařízení: HTC Touch Cruise (Polaris)

Jak aktivovat českou lokalizaci na Windows Phone 7?

Příspěvek od radekcejka »

Ahoj všem, pročetl jsem spoustu příspěvků o češtině na WP7, ale stále mi není jasné, jak bych měl postupovat ve svém případě. Snad mě někdo znalejší navede.

Mám Samsung Omnia 7 s verzí systému 7.10.7720.68. Takto jsem telefon již dostal. Tím myslím nesplňuji základní předpoklad, a to je verze vyšší než NODO. Zároveň ani nejsem schopen software downgradovat, protože nemám zálohy.

Odemčení přes placenou službu ChevronLabs by nebyl problém, to ovšem asi není řešení, protože tento druh odemčení nezpřístupní registry a navíc instalace češtiny probíhá při upgrade na Mango, které už mám.

Neřešil jste někdo podobný problém?
radekcejka
můj třetí příspěvek
můj třetí příspěvek
Příspěvky: 3
Registrován: pon říj 31, 2011 9:47
Zařízení: HTC Touch Cruise (Polaris)

Jak aktivovat českou lokalizaci na Windows Phone 7?

Příspěvek od radekcejka »

Prošel jsem si peklem odemykání telefonu a instalace české lokalizace. Zdejší návod je pěkný a srozumitelný, ale s největší pravděpodobností průběh nebude tak hladký, jak by člověk doufal. Vtip celé operace je v tom, že člověk musí udělat správné věci ve správnou chvíli za dodržení správných podmínek. Třeba někomu usnadním práci, když sem napíšu postup, který se mi osvědčil:

Původní stav
Omnia 7 se zcela standarním softwarem v aktualizaci Mango. Neměl jsem k dispozici žádné zálohy pro obnovu předchozích verzí.

Návrat k originální ROM
Použil jsem návod http://wmmania.cz/clanky/navody/samsung ... ehrat-rom/. Celý postup byl bez problémů, pouze je chybně uvedená kombinace tlačítek pro hard reset. Správně Volume Down + Start + Camera + Power.

Odemčení telefonu
Postupoval jsem podle návodu http://wmmania.cz/clanky/navody/jak-odb ... -aplikaci/. Měl jsem problémy s použitím aplikace ChevronWP7, zkusil jsem aplikovat posaný postup s editací souboru hosts - ale bez úspěchu. Navíc je třeba splnit několik dalších věcí: mít na počítači i telefonu správný čas, vypnout firewall v počítači, vypnout programy se síťovou komunikací (např. Skype), na telefonu zapnout airplane mode a již zmíněná editace souboru hosts. Nejsem si jistý, zda je vše nutné, každopádně u mě tato kombinace pomohla.

Zabránění opětovnému zamčení
Nainstaloval Tom XAP Installer jsem si podle http://wmmania.cz/clanky/navody/jak-ins ... -aplikace/. Poté jsem postupoval podle návodu http://wmmania.cz/clanky/navody/jak-zab ... pristroje/. Zaškrtl jsem volby "Remove sideload limit" a "Prevent device relocking".

Instalace aplikací
Rovnou jsem přes Tom XAP Installer nainstaloval další aplikace, které jsou potřeba k dalšímu postupu: WP7 Root Tools a File Deployer.

Zásahy do systému pro instalaci češtiny
Přidal jsem češtinu do registru podle návodu http://wmmania.cz/clanky/navody/cestina ... -zarizeni/. V rozporu s návodem jsem ale neprováděl ždánou aktualizaci sytému (stále mám prvotní ROM 7004). Dále jsem nakopíroval soubor camerasettingsmanifest.0405 dle stejného návodu. Do zařízení jsem soubor dostal přes postup posaný v http://www.mobiletechworld.com/2010/11/ ... usb-drive/. Poté ho bylo třeba přejmenovat (název v zařízení neodpovídal originálu) a přesunout do správné zložky (pomocí WP7 Root Tools).

Aktualizace systému
Zcela standardně jsem pomocí Zune nainstaloval všechny aktualizace.

Povolení Sdílení internetu
Aplikoval jsem postup podle http://wmmania.cz/clanky/navody/interop ... s-phone-7/. File Deployer je již nainstalovaný z dřívějška.

Odinstalování nepotřebných aplikací
Následně jsem odinstaloval aplikace, které byly použity pro tento postup: WP7 Root Tools, File Deployer, Samsung Tools a Diagnosis.

Hotovo
Česká lokalizace je funkční, včetně nastavení fotoaparátu. Vše (zdá se) funguje stejně, jako na telefonu bez zásahů (ten je ovšem v angličtině). Nic víc jsem nechtěl. Jako bonus mám povolené sdílení internetu (v Nastaveních je přítomno, nezkoušel jsem) a InterOp unlock (také jsem neověřoval).
Odpovědět

Zpět na „Tweaky a návody“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti