QTEK 9000 - BT PAN & BT synchro s AS 4.2 + dalsi dotaz

Diskuze o komunikátoru HTC Universal (Qtek 9000)
Odpovědět
mistrsoft
nováček
nováček
Příspěvky: 39
Registrován: pát srp 04, 2006 9:35
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

QTEK 9000 - BT PAN & BT synchro s AS 4.2 + dalsi dotaz

Příspěvek od mistrsoft »

Zdravim.
Koupil sem si Uniho a jelikoz nemam wifinu doma, tak sem si chtel rozjte internet pres BT.. Zkousel sem hledal vsude kde se da ale k uspesnemu konci jsem se nedostal.. Jedine co jde je ze to sparuju s pocitacem.. Mam BT MSI - 6967.. S takovym mini driverem mi fungovalo odeslani z pocitace do UNIho ok. Z uniho do PC uz ne.. Naisntaloval jsem nejake asi 30 megove ovladace + je v tom nejake graficke prostredi pro to BT a jde ted naopak prijmou osubor z UNIho ale odeslat uz ne.. No to je jedno. Chtel bych to mit propojeno pres PAN. Nasel jsem nejake nastaveni na ce4you ale to bylo pro wm2003se a tam uvedene obrazky se teda s nastaveni pro bt na wm5 opravdu neshoduji.. Je tu nekdo kdo ma Uniho a propojuje se pres BT? popripade pomalu ale jiste prestavam verit tomu BT adapteru a pokud to nekomu jede pres nejaky jiny tak ho asi pudu koupit.. Ale co jsem mel predtim SE k700i a w800i tak ty s tema rpacoval pres synchronizacni programy v pohode..;/ Tak nevim.. Prosim pomozte nekdo..

a pak mam dotaz uplne mimo misu.. Pouzivate na Unim nekdo ochranou folii na displey? Dostal jsem pri koupi k tomu jakousi noname.. Z me zkusenosti pred 2 lety jsem A620ku sem lepeni te folie venoval dostatecnou pozornost.. Ale stejne na displey byly male mikro bublinky a pruhlednost byla tak trosku zdeformovana.. Tak mam dotaz ma cenu to pouzivat? Jelikoz kdyz Uniho prenasim tak ho mam v zavrenem stavu takze by k poskozeni displeje nemelo dojit.. A pri tapani stylusem ho asi poskrabat nemuzu ze?

Diky za odpovedi hlavne v te oblasti BT..
Jiří Hálek
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 216
Registrován: stř lis 30, 2005 18:01
Zařízení: Od Nokie přes HTC, Eten, Motorolu, Samsung po BB
Bydliště: Strakonice

Příspěvek od Jiří Hálek »

A zkousel jsi to podle naseho navodu? Jinak ochranou folii urcite pouzij, i kdyz si budes davat maximalni pozor tak driv nebo pozdeji nejake skrabance na displayi udelas.
mistrsoft
nováček
nováček
Příspěvky: 39
Registrován: pát srp 04, 2006 9:35
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mistrsoft »

Zdravim, jo ten navod vyapda super..! Jenze je tu drobny problem a to hend na zacatku pri pridani portu.. Me to prida COM s cislem 23!:( Na netu jsem nasel ze ActiveSync bere jen 0-9.. Takze ted babo rad jak se dostat k nizsim cislum portu..;/

nasel jsem na MS toto
http://support.microsoft.com/?kbid=271523
jenze to je pro win2k a ja v ovladacich panelech mam jen pridat hardware nikoliv odebrat..;/
Jiří Hálek
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 216
Registrován: stř lis 30, 2005 18:01
Zařízení: Od Nokie přes HTC, Eten, Motorolu, Samsung po BB
Bydliště: Strakonice

Příspěvek od Jiří Hálek »

A jakou verzi activesyncu pouzivas? chce to neco novejsiho, v nasi Download sekci najdes Activesync ve verzi 4.2
mistrsoft
nováček
nováček
Příspěvky: 39
Registrován: pát srp 04, 2006 9:35
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mistrsoft »

Tak se mi to konecne podarilo vyresit. tuhle zpravu pisu pres synchronizovanyho Uniho. ActiveSync v4.2. Jelikoz mam okna uz hodne dlouho tak sem mel zasekano 22 COMu. Pridal se mi COM23. ActiveSync i v teto posledni verzi proste neumi port vetsi jak 9. Takze pokud nekdo bude v teto prekerni situaci, tak reseni je nasledovne:
ve spravci hardware sem dal vlastnosti na ten muj com23 pak jsem dal upresnit a tam se da zmenit ten port. takze sem ho zmenil na 9 a voala Activesync ho uz najednou vidi a je to vse funguje!

Kazdopadne diky moc za ten clanek moc mi pomoh. V pondeli si skocim do sunnysoftu a necham si tam nalepit nejakou tu folii doufam ze to jeste delaji..

Btw: neslysel jste neco o tom ze baterka najednou umre treba ve 35%. ted se mi to stalo. Z niceho nic bez upozorneni se uni vypnul a pri pokusu o nahozeni se zase vypnul po chvili. nevite o tom neco? procetl jsem forum na xda-developers ale k nejakemu konecnemu zaveru se tam nedobrali.. pry je to kuli baterry memory efektu. tim ze ho stale nabijite i kdyz neni vybity. nekomu to zaclo po flashi romky kdy se jako rozkalibrovalo to mereni stavu baterie. no k veci jeden navod jak toto napravit byl tento:
1) uplne nabit az ledka zezelena
2) pomoci power+backlight+reset jakysi bootloadermod to se ma nechat pustene az se to uplne vybije. zkousel jsem tento trojhmat a stalo se to ze se na dyspleyi zobrazil cislo verze dole a nahore nejaky napis kazdopade nebyl displey ani podsvicen takze sem po chvilce dal soft reset a tento krok preskocil
3) uplne nabit az opet ledka zezelena
4) normalne pouzivat s maximalnim podsvetlenim
5)opet nabit az ledka zezelena
6) vratit podsviceni na vase a melo by to uz fungovat..

mam problem s tim bootloaderem nejsem si jisty ze by se Uni takto za rozumne kratkou dobu vybil.. tak nevim jaky je tvuj nazor na to?

Ps: neverim tomu ze sem tento clanek sepsal na "mobilu"..:)
Jiří Hálek
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 216
Registrován: stř lis 30, 2005 18:01
Zařízení: Od Nokie přes HTC, Eten, Motorolu, Samsung po BB
Bydliště: Strakonice

Příspěvek od Jiří Hálek »

S Unim ti vic nepomuzu, ale pozitri prijede Jirka Hrma z dovoleny a ten ti jiste odpovi na vsechny dotazy, nebot je take hrdym majitelem Uniho. Kazdopadne nove baterie moc pamet nemaji takze si nemyslim, ze by byl problem v tom... Ale jestli se to bude stavat casteji, tak ja osobne bych baterii nabyl naplno a udelal Master reset, treba to pomuze...
mistrsoft
nováček
nováček
Příspěvky: 39
Registrován: pát srp 04, 2006 9:35
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mistrsoft »

Dneska sem ji vyzdimal az na 1% a pak umrela takze se to asi srovnalo.. dneska ho necham pres noc v nabijecce a odpojim az rano takze se to snad spravi.. Kazdopadne tu mam par dalsich dotazu tak se budu tesit na tveho kolegu..:)
Jiří Hrma
šéfredaktor
šéfredaktor
Příspěvky: 9220
Registrován: čtv čer 16, 2005 16:44
Zařízení: ---
Bydliště: Praha

Příspěvek od Jiří Hrma »

Tak uz jsem doma z dovolene a jeste jsem ani nevybalil veci, a uz do Universala sazim novou AKU 3.2 beta4 romku :-D

O tom vypinani universala treba pri 35% baterie jsem na xdadevu take cetl, ale nikdy jsem s tim problemy nemel, takze jsem se tomu moc nevenoval, ale pokud uz ti to jede az na 1%, tak je snad problem zazehnat.

K te ochranne folii - NALEPIT NALEPIT a jeste jednou NALEPIT. Folie je skvely obranar displeje a vyhnes se tak spouste skrabancu a dalsich pozkozeni krasneho vga displeje :-) a investice radove 300,-kc do znackove Brando folie (tu mam ja a nemuzu si ji vynachvalit) urcite neprohloupis. Drive, kdyz jsem mel jeste MDA2, tak mi ji v SS zadarmo nalepili (v Kotve), na uniho uz jsem si ji lepil sam a zas tak tezke to neni.
mistrsoft
nováček
nováček
Příspěvky: 39
Registrován: pát srp 04, 2006 9:35
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mistrsoft »

Zdravim, tak jak jsi dopad s novou ROMkou? Nejake zasadnejsi zmeny? Btw: moh by ses mrknout na http://smartmania.cz/forum/viewtopic.php?t=1719 a napsat mi tam par radku diky..:)
Jiří Hrma
šéfredaktor
šéfredaktor
Příspěvky: 9220
Registrován: čtv čer 16, 2005 16:44
Zařízení: ---
Bydliště: Praha

Příspěvek od Jiří Hrma »

k tem romkam, vcera jsem zkousel Beta2 a beta4 AKU 3.2 rom, ale zadne vyraznejsi zmeny (rychlost) atd jsem oproti mnou velmi oblibene DOPOD romce nezaznamenal, takze se vracim zpet.
Ona tahle beta romka neni primo od zadneho distributora, ale kuti ji ciste XDA-dev.
Je pravda, ze s tou beta4 rom se celkem rychle startovat system (oproti dopod romce), ale pro me je klicova predevsim velikost volne RAM po startu systemu, kde se s tou dopod dostanu tak na 31MB, kdezto s touto je to hned po MR kolem 27MB. Na ten tvuj topic co jsi linkoval samo odpovim, jen ted nestiham :-) tak na to mrknu odpoledne...
Odpovědět

Zpět na „HTC Universal“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů