Fitness tracker/ smartwatches - ktoré vybrať? /Fitbit Blaze

Máte hodinky s Android Wear (Huawei Watch…), Tizenenem (Samsung Gear S2) nebo jiným systémem (Pebble Watch, Alcatel Watch…) a nevíte si s nimi rady? Zkuste to v našem fóru.
BorisSVK
nováček
nováček
Příspěvky: 19
Registrován: sob led 07, 2017 22:59
Zařízení: Apple iPad Retina / Apple iPhone 5 / Asus e403sa /

Fitness tracker/ smartwatches - ktoré vybrať? /Fitbit Blaze

Příspěvek od BorisSVK »

Ahojte, po úspešnej reklamácii Microsoft Band 2 hľadám náhradu. Zo všetkého čo som na webe našiel mi najviac funkciami aj vzhľadom sedia Fitbit Blaze, máte niekto s nimi skúsenosť?
joeslovakia
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 244
Registrován: čtv zář 10, 2015 16:57
Zařízení: lumia 930, lumia 925

Fitbit Blaze - skúsenosti

Příspěvek od joeslovakia »

ja mam vyse pol roka a som spokojny. baterka vydrzi pri zapnutom merani tepu cca 4-5 dni.
Uživatelský avatar
koumes
moderátor
moderátor
Příspěvky: 2027
Registrován: pon čer 09, 2008 20:01
Zařízení: Moto Z ; Moto Zoom
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Fitbit Blaze - skúsenosti

Příspěvek od koumes »

Rozhodne mohu Fitbit jako takovy a jakykoliv smartband doporucit.Blaze je novy a ma o neco horsi vlastnosti nez Surge.
Nejlepsi je ale ta komunita a ruzne vyzvy a predhaneni se v nich.
BorisSVK
nováček
nováček
Příspěvky: 19
Registrován: sob led 07, 2017 22:59
Zařízení: Apple iPad Retina / Apple iPhone 5 / Asus e403sa /

Fitness tracker/ smartwatches - ktoré vybrať?

Příspěvek od BorisSVK »

Tak nakoniec som zistil že fitbit blaze nemajú GPS, ale je možné ho zdieľať z mobilu. Pri nich vyhráva design.
Ďalšie ktoré mi (ne)padli do oka sú garmin vivoactive hr a tomtom spark 3 cardio+music. Oboje výborne čo sa týka funkcii ale zas slabšie čo sa týka dizajnu :( . Chcel som aby zariadenie malo farebný dotykový displej, tomtom sú úplný opak, zato pri behaní alebo cvičení nieje potrebné so sebou vláčiť mobil, stačia Bluetooth sluchatka a hodiny (super). Garmin su dotykové, maju farebný displej, ale celkový dizajn nič moc plus treba ešte niaky mp3 prehravač (nevadí).

Čo vybrať? :D
Design - Fitbit Blaze, ale pri aktivite (teda hlavne outdoor) treba mobil kvoli GPS.
Kompromis dizajnu a funkcií - Garmin VivoActive HR.
Funkcie - Tomtom Spark 3 cardio + music.

Ktoré by ste vybrali vy ?
niki66
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 322
Registrován: pát říj 25, 2013 15:48
Zařízení: Microsoft Lumia 950

Fitness tracker/ smartwatches - ktoré vybrať?

Příspěvek od niki66 »

Hm. Priatelka ma Surge a su super. Ty ale chces farebny display, cize Surge vypadavaju. Ja by som ale vzal Blaze. Ten gps podla mna ozelies. Dnes ale asi vsade so sebou tahame telefon, aj pri behani, cize gps budes mat z telefonu. Ak ale bez telefonu vydrzis, tak vlastne len prides o mapu kadial si behal, co nie je az taka strata. Inak potom Garmin. Tomtom namaju farebny display a dizajnovo nie su nejak nadherne :D Na sport a kazdodenne nosenie aby to na ruke aj nejak vyzeralo, by som zvolil blaze. Mam zatial band 2, no ked dosluzi, pravdepodobne siahnem bud po surge alebo blaze, ak uz ale prebehne ta aktualizacia a spristupnenie serverov pre fitbit od majkrosoftu ohladom notifikacii, co slubuju zaciatkom tohto roku :)
joeslovakia
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 244
Registrován: čtv zář 10, 2015 16:57
Zařízení: lumia 930, lumia 925

Fitness tracker/ smartwatches - ktoré vybrať?

Příspěvek od joeslovakia »

Telefon mas stale pri sebe niekde vo vrecku takze zaznam gps by bol porieseny. vzhladovo su blaze velmi pekne a nosenie je prijemne. gumeny remienok je prijemny na dotyk. daju sa dokupit aj kovove naramky.
BorisSVK
nováček
nováček
Příspěvky: 19
Registrován: sob led 07, 2017 22:59
Zařízení: Apple iPad Retina / Apple iPhone 5 / Asus e403sa /

Fitness tracker/ smartwatches - ktoré vybrať?

Příspěvek od BorisSVK »

Tak už pomaly týždeň hladám, zgúňam, ktorý produkt by mi najviac vyhovoval :( a nič, pokaždé mi ztoho vyjde ms band 2.
Ja vám neviem, ale asi ho znova kúpim.
veigy
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 3219
Registrován: úte led 07, 2014 23:18
Zařízení: OnePlus 5 + Gear Fit 2
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Fitness tracker/ smartwatches - ktoré vybrať?

Příspěvek od veigy »

Jen pro info něco k možnému rozhodnutí: http://www.windowscentral.com/fitbit-wi ... tooth-gatt" onclick="window.open(this.href);return false;
BorisSVK
nováček
nováček
Příspěvky: 19
Registrován: sob led 07, 2017 22:59
Zařízení: Apple iPad Retina / Apple iPhone 5 / Asus e403sa /

Fitness tracker/ smartwatches - ktoré vybrať?

Příspěvek od BorisSVK »

No ty si my dal... čo teraz... Ach :D.
Otázkou je či to spravia, alebo sa nato vykašlu, bo ak som čital spravne je to iba v ramci testovania a ak boh da tak to zahrnú do tej väčšej aktualizácie.
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Fitness tracker/ smartwatches - ktoré vybrať?

Příspěvek od htcjirka »

Samozrejme, ze podpora Gatt bude ve velke aktualizaci, coz je dobra zprava. ;-)
BorisSVK
nováček
nováček
Příspěvky: 19
Registrován: sob led 07, 2017 22:59
Zařízení: Apple iPad Retina / Apple iPhone 5 / Asus e403sa /

Fitness tracker/ smartwatches - ktoré vybrať?

Příspěvek od BorisSVK »

Jaaaaj, bože ja už som asi v noci nevidel na oči :D, dik za upozornenie, snáď teda dodržia ten april, v tomto prípade idem po blaze-och a tie tri mesiace už vydržím. Ešte raz ďakujem za rady a info ;)
veigy
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 3219
Registrován: úte led 07, 2014 23:18
Zařízení: OnePlus 5 + Gear Fit 2
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Fitness tracker/ smartwatches - ktoré vybrať?

Příspěvek od veigy »

Je mi sympatické, že FitBit stále vyvíjí pro Windows, takže taky budu tímto směrem přemýšlet, pokud mi za MS Band vrátí peníze :) pokud se teda nespokojím s miBand 2
BorisSVK
nováček
nováček
Příspěvky: 19
Registrován: sob led 07, 2017 22:59
Zařízení: Apple iPad Retina / Apple iPhone 5 / Asus e403sa /

Fitness tracker/ smartwatches - ktoré vybrať?

Příspěvek od BorisSVK »

Tak Fitbit Blaze mam už u seba, teším sa na večer ked prídem domov a rozbalím ich. Hlavne som zvedavý na rozdiel v pocite z displaju, pravdu povediac na živo som ich vydel iba raz na stojane v alze, ale moc som ich neokukaval tak som zvedavý :)
BorisSVK
nováček
nováček
Příspěvky: 19
Registrován: sob led 07, 2017 22:59
Zařízení: Apple iPad Retina / Apple iPhone 5 / Asus e403sa /

Fitness tracker/ smartwatches - ktoré vybrať?

Příspěvek od BorisSVK »

Tak Fitbit Blaze večer vybalené, ale pocity zmiešané :I . Dizajn, remienok v pohode, troška sa v tých šikmých "špárach" usádzajú nečistoty (syn rozhryzol krem proti zapareninam, ktorý nejde len tak ľahko z rúk zmyť, ale do tých "špáriek" vliezol úplne jednoducho :D), ale dá sa to očistiť, vybral som si prevedenie gunmetal v časti medzi rámikom a zariadenim sa troška usádzaju nečistoty, na striebornej verzii to nebude asi tak badatelne, ale stale sa mi viac pačia tieto gunmetal. Displej, pomer rámik (od hrany zo stran a vrchu 0,5mm/ zo spodnej strany - logo 0,8mm) a zobrazovacia časť (2,5cm/1,9cm - uhlopriečka 3,14cm - 1,236palca) nieje až tak moc dobrý, osobne by som prijal zobrazovaciu časť o niečo väčšiu (samozrejme kto nie), ale dá sa to. Na tlačítka reaguje ihneď s dotykom to je horšie, pri prehliadani jednotlivých položiek reaguje vždy, ale keď chcem potvrdiť vyber, hlavne v časti excercise (cvičenie) napríklad beh, tak som musel aj 10x ťuknúť aby sa daná funkcia spustila. Priemerne sa to však pohybuje v rozpätí 1-5x. Spárovanie s telefónom (Lumia 640 LTE Windows 10) je asi troška nedomyslene, prvotné spárovanie prebehlo v poriadku. V aplikácii ukazuje namerané údaje. Ovládanie hudby, postupoval som podla návodu v mobilnej aplikácii, bluetooth v mobile zachytil dalšie zariadenie, hudba v mobile išla ovládať ale už sa nevedel sparovať s mobilom čo sa týka merania hodnot. Bluetooth v mobile ma podla výpisu pripojene dve zariadenia "Blaze" a "Blaze (Classic)" - divné. Pár krát som vymazal z bluetooth-u jedno, druhe alebo obe, pokažde reštart oboch zariadení. Následne problematické spárovanie buď išli hodnoty alebo hudba, neskôr iba hodnoty a hudbu už nenajde žiadnu. Test monitorovania behu s "connected GPS", doteraz sa mi nepodarilo spustiť :( . Pokaždé mi vypíše "Check fitbit app", aplikáciu checkujem ale nijak som si nepomohol, fitbit ma povolene použivať presnu polohu, aj zbierať udaje o pohybe v nastaveniach, GPS spustene a povolene aj Blaze-och, ale stále nič. Dnes ráno keď som to znova skúšal tak mi asi trikrát vypísalo "Phone not connect". Zariadenia neboli spojene :( dokonca po spusteni aplikácie mi vyobrazilo červený vystražný trojuholnik. Po pár sekundách sa ale znova spárovali. Po sparovani monitorovane hodnoty zapisalo do aplikacie v mobile, GPS znova nespojilo (Check fitbit app), hudba ovladať nejde, v nastaveniach mobilu mam dve zariadenia. Notifikácie, oficialny web aj obal uvádza že zobrazujú volania, sms a kalendár. V Blaze-och povolene notifikácie, sms mi na mobil prišla ale na Blaze-och žiadna info, skušal som si volať z firemného mobilu, hovor na mobile zvonil, symbol bluetooth na vrchu bol, ale Blaze žiadna reakcia. Neviem čo si mam o tom myslieť, takže asi zatial tak po "prvých hodinách". Večer ich skusim sparovať s manželkinym iPhone 5 a uvidíme či tam to bude lepšie. Porovnavať s Band 2 to teraz asi nema cenu.
invia
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 116
Registrován: ned led 11, 2015 14:46
Zařízení: lumia 930

Re: Fitness tracker/ smartwatches - ktoré vybrať?

Příspěvek od invia »

Notifikace jeste nejsou verejne pristupne. Fitbit to testuje v nejake closed beta na insideru ve fast ringu, kde je implementovany GATT server, ktery je pro to nezbytny. Nejspis budou fungovat po oficialnim vydani Creators update.
BorisSVK
nováček
nováček
Příspěvky: 19
Registrován: sob led 07, 2017 22:59
Zařízení: Apple iPad Retina / Apple iPhone 5 / Asus e403sa /

Re: Fitness tracker/ smartwatches - ktoré vybrať?

Příspěvek od BorisSVK »

invia píše:Notifikace jeste nejsou verejne pristupne. Fitbit to testuje v nejake closed beta na insideru ve fast ringu, kde je implementovany GATT server, ktery je pro to nezbytny. Nejspis budou fungovat po oficialnim vydani Creators update.
Ak sa nemylim tak to sa malo tykať notifikácii tretích strán, ale nie priamo hovorov, sms a kalendara.
Aj tak ma do smutku dostava to párovanie, connect GPS a ovladanie hudby.
BorisSVK
nováček
nováček
Příspěvky: 19
Registrován: sob led 07, 2017 22:59
Zařízení: Apple iPad Retina / Apple iPhone 5 / Asus e403sa /

Fitness tracker/ smartwatches - ktoré vybrať?

Příspěvek od BorisSVK »

Znova som si pomaly prečital ten članok od veigy-ho a dospel som k smutnému zisteniu... z článku "The eventual goal of the program is to bring Call & SMS Notifications to Windows 10 at first, followed by support for Calendar, third party app notifications and Connected GPS support." ak to správne chápem tak sa to týka aj Connect GPS, takže ak je moja angličtina správna (v živote som sa ju neučil :P) tak Connect GPS bude s notifikaciami po aktualizácii :(
niki66
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 322
Registrován: pát říj 25, 2013 15:48
Zařízení: Microsoft Lumia 950

Fitness tracker/ smartwatches - ktoré vybrať?

Příspěvek od niki66 »

Ano tak to bude. Vela som cital aj ja fora, kde sa presne pisalo o tych GATT serveroch. Takze musis pockat do velkej aktualizacie, alebo zmenit platformu. Priatelka mala Surge s lumiou 920 a tiez to slo kedy ako co sa synchronizacie tykalo. Teraz ma ajfoun, a je to v poriadku. Cize kazdopadne ak nechces menit mobil, je nutne pockat na aktualizaciu systemu, a vtedy by to uz malo fungovat. Snad :) Ja som chcel skusit nieco od Garminu ako by to spolupracovalo s windowsom, notifikacie a tak, ale ponukal sa mi band 2 za dobru cenu, tak som vzal band. Takze trpezlivost hlavne.
BorisSVK
nováček
nováček
Příspěvky: 19
Registrován: sob led 07, 2017 22:59
Zařízení: Apple iPad Retina / Apple iPhone 5 / Asus e403sa /

Fitness tracker/ smartwatches - ktoré vybrať?

Příspěvek od BorisSVK »

Po dlhšej odmlke a testovaní musím povedať že vyššie napísaný príspevok s "horkou" hlavou neberte doslovne :D fitbit surge su super, čo sa týka reagovania to uplne zmizlo, odvtedy som ho nepostrehol, netuším čim to mohlo byť spôsobené, možno nervozitou :D, s iphonom 5 notifikacie fungovali uplne bez problemov. Nadalej ich však uživam s mojou 640tkou. Čo sa týka cvičenia, zatial som ich nestihol poriadne otestovať, pár dní nato mi ochoreli deti a následne som išiel na PN aj ja takže teraz konečne na atb ale bez horúčiek možem postnuť niečo viac. Dizajnovo ma beru ešte viac ako na začiatku, po prvých dňoch sa mi urobila pri zapínaní vyrážka s podraždenim kože, ale ako písali v návode a aj na webe, umyl som remienok a nakrémoval a odvtedy bez problemov. Monitor tepu ide bezproblémov, žiadne výpadky. Budík super, potichu nikoho neruší a ja viem že je čas... na atb :D, ciferníky si myslím že postačujú, a splnia potreby každého človeka. Bateria vydrží pekne, oproti každodennemu nabijaniu band 2 som ich mal zatial na nabijačke dva krát a to teraz mam ešte asi trištvrte baterky. Teším sa až ich budem môcť oskušať pri športe. Tak asi tolko zatial na rýchlo... ;)
Chick
nováček
nováček
Příspěvky: 20
Registrován: čtv lis 24, 2016 12:07
Zařízení: Iphone

Fitness tracker/ smartwatches - ktoré vybrať? /Fitbit Blaze

Příspěvek od Chick »

zdar, hele já mám lamax bfit, ale nevim jak je to moc s podporou pro wokna na mobil. Každopádně mě to na IOS běží v cajku.
Odpovědět

Zpět na „Android Wear & Tizen a další systémy“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 hostů