[app] Track me...

Diskuze o Windows Phone a Windows 10 Mobile aplikacích. Máte tip na zajímavý program? Šup sem s ním!
Odpovědět
Uživatelský avatar
miramares
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 168
Registrován: úte zář 27, 2005 11:13
Zařízení: HTC HD2, LG E900, Nokia Lumia 920, MS Lumia 950

[app] Track me...

Příspěvek od miramares »

Po delší době jsem udělal zase jednu aplikaci pro WP - z určitých důvod pro WP8 a výš. Jelikož Google ukončil své Latitude, které jsem využíval a žádnou náhradu, která by se mi líbila, jsem nenašel, tak vznikla tato aplikace.
Jedná se o první verzi, takže prosím o shovívavost :wink: funkcionalita bude postupně přibývat dle mých nápadů a ohlasů uživatelů. Snad se nějací najdou :wink:

Oficiální popis
Aplikace slouží pro uchovávání zeměpisných poloh lokálně v telefonu. Uložené polohy lze zpětně prohlížet. Polohy lze též importovat z kml souborů (např. Google Latitude). Zároveň umožňuje vytvářet trasy, kudy uživatel právě prochází a následně je prohlížet.
Původním záměrem bylo vytvoření náhrady za zrušený Google Latitude. Postupně bude do aplikace přidávána další funkcionalita i v závislosti na ohlasy uživatelů.


Obrázek

Obrázek
Obrázek
dwbmb
smartstar
smartstar
Příspěvky: 943
Registrován: pon lis 29, 2010 1:32
Zařízení: Lumia 820, 930

[app] Track me...

Příspěvek od dwbmb »

Tohle vypadá skoro jako aplikace, která by se mi hodila. Skoro, takže se ptám - plánuje se možnost nastavení intervalu zjišťování a zapisování polohy? Jaký se ten současný při běhu na pozadí? Díky moc, držím pěst.
Uživatelský avatar
miramares
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 168
Registrován: úte zář 27, 2005 11:13
Zařízení: HTC HD2, LG E900, Nokia Lumia 920, MS Lumia 950

[app] Track me...

Příspěvek od miramares »

Možnost nastavení je jen u živého záznamu trasy. Jinak je sledování polohy řešeno klasicky úlohou na pozadí, která se spouští každých cca 30 minut.
matoman
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1163
Registrován: sob lis 10, 2007 11:56
Zařízení: Nokia Lumia 920

[app] Track me...

Příspěvek od matoman »

Ak by si implemetnovat zapis do google location history bolo by to fajn... pripadne import z trackmylife aplikacie, ktoru som pouzival doteraz...
martintrojanek
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 242
Registrován: sob kvě 14, 2011 16:13
Zařízení: Nokia Lumia 1520 Black Windows Phone 8.1 GDR1 DP

[app] Track me...

Příspěvek od martintrojanek »

aplikace by mohla dostat živou dlaždici s aktuální polohou (mapou) a možná by bylo dobré, kdyby aplikace ignorovala "přesun" gps signálu ve stejném místě, cca. okruh 50m, jinak je to dobrá aplikace :)
mceza

[app] Track me...

Příspěvek od mceza »

Mapa na live tile, aktualizující se jednou za 30 minut by zas nějak úplně dobrá nebyla ;-)
Uživatelský avatar
miramares
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 168
Registrován: úte zář 27, 2005 11:13
Zařízení: HTC HD2, LG E900, Nokia Lumia 920, MS Lumia 950

[app] Track me...

Příspěvek od miramares »

matoman píše:Ak by si implemetnovat zapis do google location history bolo by to fajn...
Vzhledem k tomu, že to Google tak "krásně" odstavil, tak to není možné. Já jsem si data vyexportoval a naimportoval sem. Lepší řešení nemám.
matoman píše:pripadne import z trackmylife aplikacie, ktoru som pouzival doteraz...
tu neznám, ale podívám se :-)
Uživatelský avatar
miramares
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 168
Registrován: úte zář 27, 2005 11:13
Zařízení: HTC HD2, LG E900, Nokia Lumia 920, MS Lumia 950

[app] Track me...

Příspěvek od miramares »

martintrojanek píše:aplikace by mohla dostat živou dlaždici s aktuální polohou (mapou) ...
O tom přemýšlím, jak to vhodně využít, ale mapa se mi moc nezdá. Měl jsem to tak na gMaps a moc dobré mi to nepřišlo.
martintrojanek píše:...a možná by bylo dobré, kdyby aplikace ignorovala "přesun" gps signálu ve stejném místě, cca. okruh 50m, jinak je to dobrá aplikace :)
To je trochu problém, jelikož poloha se dá získat ze 3 zdrojů, které mají dost velkou odchylku - GSM až několik kilometrů :-( - proto to zatím nijak neřeším, ale mám to v patrnosti :-)
Uživatelský avatar
miramares
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 168
Registrován: úte zář 27, 2005 11:13
Zařízení: HTC HD2, LG E900, Nokia Lumia 920, MS Lumia 950

[app] Track me...

Příspěvek od miramares »

A je tu první update aplikace. Zatím stále ještě hledám ten "správný směr", takže většina změn je pod kapotou. Opravovali se chyby a řešila se optimalizace. Také se přidala nějaká funkcionalita na pozadí - převod GPS na adresy.
Hned na úvodní stránce je nově seznam států a měst, která byla navštívena. Řadí se dle počtu návštěv, takže vaše domovské město bude nahoře. Dále se u přehledu "dnes" doplnila informace o celkové vzdálenosti. Stejná informace je doplněna i v zobrazení historie dne. Jsou to samozřejmě pouze orientační hodnoty.
V rámci nastavení je možnost zvolit typ zobrazované mapy v rámci celé aplikace, ale na určitých místech (historie) to lze, v rámci aktuálního zobrazení, změnit. Dále je v nastavení možnost zapnutí přesnějšího měření GPS, což znamená, že při každém záznamu GPS souřadnic se aplikace pokusí zjistit aktuální souřadnice co možná nejpřesněji a nevyužije ty, které se průběžně ukládají. Samozřejmě toto trochu ovlivňuje spotřebu baterie, ale dle mých testů nijak výrazně.
Zatím je to vše. Rád bych získal nějakou zpětnou vazbu pro další rozvoj aplikace :-)
Odpovědět

Zpět na „Aplikace a software“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti