Nokia Lumia 720: Všeobecná diskuse

Diskuze věnovaná chytrým telefonům Lumia 720, 730, 800, 820 a 830
Odpovědět
HonzaBRR
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 265
Registrován: sob črc 27, 2013 7:39
Zařízení: Nokia Lumia 720

Nokia Lumia 720: Všeobecná diskuse

Příspěvek od HonzaBRR »

htcjirka píše:Opravdu se nestacim divit kolik mas s L720 problemu..
Lagdroid jsem si nekupoval právě z těchto důvodů, proto mě to u L720 dost nemile překvapilo. Po obnově továrního nastavení restarty a lagy při přehrávání hudby přestaly.

Jinak doufám, že se MS s novou verzí 8.1 (Blue?) předvede a parodii na kalendář, mailového klienta a IE překope k nepoznání...
Kristoff
nováček
nováček
Příspěvky: 5
Registrován: pát srp 16, 2013 9:52
Zařízení: Lumia 720

Nokia Lumia 720: Všeobecná diskuse

Příspěvek od Kristoff »

Dobrý den. Potřeboval bych nutně vědět jednu věc. Mám Lumii 720, zatím fajn telefon, ale narazil jsem na jeden problém. Potřebuji synchronizovat kalendář a kontakty, nemám Exchange a nechci, aby synchronizace probíhala přes externí zařízení (cloud?), nabízí mi to totiž jedinou možnost, a to synchronizaci přes účet Microsoft, což znamená, že moje kontakty a data z kalendáře budou uloženy někde ... Mám nějakou jinou možnost? Tj. nejlépe synchronizace jako v PC Suite. Díky za odpověď (už jsem hledal ve forech, ale nenašel).
Manek49
smartguru
smartguru
Příspěvky: 708
Registrován: čtv led 13, 2011 22:40
Zařízení: iPhone 5C
Bydliště: Horní Branná

Nokia Lumia 720: Všeobecná diskuse

Příspěvek od Manek49 »

Nemáš, přestaň být paranoidní a využij k synchronizaci kontaktů a kalendáře outlook.com.
tascert
nováček
nováček
Příspěvky: 28
Registrován: ned dub 07, 2013 13:31
Zařízení: LUMIA 950

Nokia Lumia 720: Všeobecná diskuse

Příspěvek od tascert »

Pokud se bojíš o svá důležitá data, tak nesynchronizuj. Ovšem jestli Ti je někdo bude chtít ukrást, udělá to i z Tvého osobního compu (bude-li mu to stát za to!).
Kristoff
nováček
nováček
Příspěvky: 5
Registrován: pát srp 16, 2013 9:52
Zařízení: Lumia 720

Nokia Lumia 720: Všeobecná diskuse

Příspěvek od Kristoff »

No dobře, to je sice hezké, jsem možná paranoidní, ale když mi někdo bude chtít ukrást něco z kompu, tak pro to musí něco udělat, tj. aktivně porušit nějakou byť i pofidérní překážku, co já vím firewall nebo něco, ale tady já ty data dobrovolně pošlu někam. Jo, já vím, denně posíláme desítky mailů, které putují po různých serverech, kde si je může kdokoliv, kdykoliv přečíst, uložit, vyfiltrovat a dělat si s nima, co chce, konec konců i poštovního holuba mi můžou sestřelit a zprávu si přečíst a holuba sníst, ale jak to teda v tom cloudu je? Má někdo jiný přístup k těm datům, prakticky nebo teoreticky? Dají se ta data třeba zabezpečit heslem nebo něčím?
tascert
nováček
nováček
Příspěvky: 28
Registrován: ned dub 07, 2013 13:31
Zařízení: LUMIA 950

Nokia Lumia 720: Všeobecná diskuse

Příspěvek od tascert »

Je tam přístupové jméno a heslo. Složitost hesla si určíš sám. 123456 asi není nejvhodnější, ale je to na Tobě. A co účet v bance, ten máš? Jestli jo, tak můžeš přijít o peníze, nejen o data. A na ulici můžeš přijít i o život.
Manek49
smartguru
smartguru
Příspěvky: 708
Registrován: čtv led 13, 2011 22:40
Zařízení: iPhone 5C
Bydliště: Horní Branná

Nokia Lumia 720: Všeobecná diskuse

Příspěvek od Manek49 »

Ještě doplním, že mužeš využít i dvoufázové přihlašování.
Kristoff
nováček
nováček
Příspěvky: 5
Registrován: pát srp 16, 2013 9:52
Zařízení: Lumia 720

Nokia Lumia 720: Všeobecná diskuse

Příspěvek od Kristoff »

Dobře, dobře, děkuju za poučení, já vím, že můžu přijít o peníze i o život :) Peněz mám málo, takže zas takové riziko to není a banky jsou aspoň teoreticky regulovány státem, čím je regulován provozovatel toho cloudu? Takže data na cloudu jsou zabezpečena mým username a heslem? Takže je to v podstatě jedno, jestli je mám na svém compu nebo dokonce na serveru, který je trvale připojen k internetu nebo je mám na cloudu zabezpečené kvalitním heslem? Třeba díky vám přestanu být paranoidní, taky dobré řešení.
karelchadim
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 490
Registrován: stř říj 05, 2011 7:16
Zařízení: P9 lite|P8 lite|Lumia 830|HTC 8x|LG Optimus 7

Nokia Lumia 720: Všeobecná diskuse

Příspěvek od karelchadim »

tak ono si nebudeme nic namlouvat nikdy není nic stoprocentní, tu a tam se někomu podaří získat data uživatelů od velkých společností, tyto společnosti mají naštěstí dostatek prostředků k tomu aktivně svoje služby chránit a zabezpečit, synchronizace kontaktů bych se v tomhle případě nebál, pokud si nastavíš heslo dostatečně bezpečné, neměl by se k tvým datům dostat žádnej Pepík z Horní Dolní, přece jen už to chce nějaké dovednosti...

jinak pokud se chceš za každou cenu cloudu vyhnout existuje cesta, pokud máš jiné zařízení na které můžeš offline synchronizovat kontakty, udělej to tam, kontakty překopíruj na SIM a z ní opět do telefonu s WP
Kristoff
nováček
nováček
Příspěvky: 5
Registrován: pát srp 16, 2013 9:52
Zařízení: Lumia 720

Nokia Lumia 720: Všeobecná diskuse

Příspěvek od Kristoff »

Aha jj, díky, asi je to pravda, dneska data lítaj sem a tam, stejně je vystavujeme různým útokům, aniž bychom si to uvědomovali... Ale s tou synchronizací přes sim kartu mě to taky napadlo, jenže jsem nevěděl, jak na to, jen vím, že už kdysi před takovými deseti lety jsem přestal kontakty ukládat na sim kartu, protože na techdejších sim kartách se dalo ukládat asi jen 100 kontaktů a to jen jméno, příjmení a číslo. Možná se toho tam dnes vejde mnohem více, ale stejně, není to jen o kontaktech, ale i o kalednáři (schůzky a úkoly) a tam mi asi simka nepomůže...
hudyss
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 406
Registrován: pát led 19, 2007 17:07
Zařízení: Google Pixel 2

Nokia Lumia 720: Všeobecná diskuse

Příspěvek od hudyss »

Má už někdo na 720 Amber?
Kristoff
nováček
nováček
Příspěvky: 5
Registrován: pát srp 16, 2013 9:52
Zařízení: Lumia 720

Nokia Lumia 720: Všeobecná diskuse

Příspěvek od Kristoff »

No a pak ještě... Když telefon připojím kabelem k počítači, tak ho vidím normálně v exploreru, můžu procházet paměť a kartu a pracovat se soubory... A bezdrátově to nejde? Bluetooth nebo wifi? S bluetooth mi to nejde a wifi nějak neumím propojit. Díky.
Richman
nováček
nováček
Příspěvky: 5
Registrován: ned črc 28, 2013 12:15
Zařízení: xperia t → Lumia 720,820,920?

Nokia Lumia 720: Všeobecná diskuse

Příspěvek od Richman »

Je nejaka moznost ako vypnut vybracie pri stlaceni sipky spat pre navrat?
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Nokia Lumia 720: Všeobecná diskuse

Příspěvek od htcjirka »

Ne neni,je to zamer-odezva.
flemo
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 238
Registrován: čtv úno 14, 2013 15:15
Zařízení: Lumia 950 Black

Nokia Lumia 720: Všeobecná diskuse

Příspěvek od flemo »

Kristoff píše:No a pak ještě... Když telefon připojím kabelem k počítači, tak ho vidím normálně v exploreru, můžu procházet paměť a kartu a pracovat se soubory... A bezdrátově to nejde? Bluetooth nebo wifi? S bluetooth mi to nejde a wifi nějak neumím propojit. Díky.
Len cez kabel.
cardi
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 182
Registrován: ned srp 04, 2013 16:55
Zařízení: Samsung Galaxy S5
Bydliště: Hlučín

Nokia Lumia 720: Všeobecná diskuse

Příspěvek od cardi »

hudyss píše:Má už někdo na 720 Amber?
Asi nema, kdyz jeste neni vypusten .)
hudyss
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 406
Registrován: pát led 19, 2007 17:07
Zařízení: Google Pixel 2

Nokia Lumia 720: Všeobecná diskuse

Příspěvek od hudyss »

jo koukal jsem.
7kubo
nováček
nováček
Příspěvky: 27
Registrován: pát úno 24, 2012 14:42
Zařízení: nokia lumia 800, 920, icon, 930

Nokia Lumia 720: Všeobecná diskuse

Příspěvek od 7kubo »

Amber mam uz nejaky ten tyzden, len skoda ze neobsahuje doble tap a ani nokia glance :(
hudyss
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 406
Registrován: pát led 19, 2007 17:07
Zařízení: Google Pixel 2

Nokia Lumia 720: Všeobecná diskuse

Příspěvek od hudyss »

No, ale zatím není volně ke stažení, že
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Nokia Lumia 720: Všeobecná diskuse

Příspěvek od htcjirka »

7kubo píše:Amber mam uz nejaky ten tyzden, len skoda ze neobsahuje doble tap a ani nokia glance :(
Napis presnou verzi FW,kterou v L720 mas.
Odpovědět

Zpět na „Nokia Lumia 720/730/800/820 a 830“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 hostů