HTC WP 8S problém se synchronizací s Outlookem

Diskuze o levných telefonech HTC 8X a HTC 8S s operačním systémem Windows Phone 8
Odpovědět
zeman.d
nováček
nováček
Příspěvky: 6
Registrován: stř kvě 01, 2013 11:54
Zařízení: Windows phone 8S

HTC WP 8S problém se synchronizací s Outlookem

Příspěvek od zeman.d »

Zdravím,pořídil jsem si HTC WP 8S a už týden se pokouším synchronizovat svůj Outlook v NTB s HTC. Podaří se mi to jen jednou při instalaci programu do NTB outlook comunikátoru a zřízením účtu na Outlook.cz. Stáhne si kontakty a část kalendáře a neprovádí již další synchronizaci. Udělám změnu v kalendáři nebo kontaktech tak ji už nevidím na účtu Outlook.cz, natož v HTC. Nastavenou synchronizaci mám po 15 min. Nedočetl jsem se, jestli je lepší mít protokol pop3 nebo imap. Já používám pop3. Jsem už v koncích, nevím kam to posunout. Nevím jestli si mám změnit protokol, pomůže to? Nebo nenajde se někdo kdo by mi to pomohl naistalovat a rozchodit za peníze. Děkuji za informaci.
shagy2301
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 132
Registrován: sob kvě 05, 2012 14:22
Zařízení: Lumia 640 XL (predtým HTC 8S, Nokia Lumia 800)

HTC WP 8S problém se synchronizací s Outlookem

Příspěvek od shagy2301 »

ja osobne mám outlook účet ako hlavný, a teda ide cez AES (žiadne pop3 alebo imap, to sú len emailové protokoly). Nepochopil som presne ako to vlastne nastavuješ, ale asi pri pridávaní toho účtu niečo nastavuješ zle, lebo ja som napr. včera robil hard reset a obnovilo mi všetko: kontakty, kalendár, maily, účty, správy, aplikácie.
zeman.d
nováček
nováček
Příspěvky: 6
Registrován: stř kvě 01, 2013 11:54
Zařízení: Windows phone 8S

HTC WP 8S problém se synchronizací s Outlookem

Příspěvek od zeman.d »

Dělám někde chybu a netuším kde. V telefonu se objeví vše co mám na emailu Outlook.cz ale ten si automaticky nestahuje poštu, kontakty, atd. z outlooku co mám v NTB. Nevím jestli je problém v NTB nebo na účtu Outlook.cz. Komunikace mezi nimi nefunguje. Tak nevím kde je mít lepší účet,Hotmail,Outlook.cz nebo com, Windows live. Rada prosím?
fredysz
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 231
Registrován: pon říj 17, 2011 8:27
Zařízení: Lumia 930

HTC WP 8S problém se synchronizací s Outlookem

Příspěvek od fredysz »

Pokud mas Outlook 2003, 2007 nebo 2010 stahni si Outlook Hotmail Connector http://office.microsoft.com/cs-cz/outlo ... 22518.aspx" onclick="window.open(this.href);return false;, tam jen vyplnis udaje z outlook.cz a fungujes... pop3 a imap je ciste na synchronizaci posty, Outlook.cz pouziva upraveny EAS, kde se ti krome posty, synchronizuji kontakty, kalendar a další věci podobne jako u Exchange...
dwbmb
smartstar
smartstar
Příspěvky: 943
Registrován: pon lis 29, 2010 1:32
Zařízení: Lumia 820, 930

HTC WP 8S problém se synchronizací s Outlookem

Příspěvek od dwbmb »

Tady se možná pletou hrušky s jabkama, jelikož Microsoft přes veškeré svoje osvícení (ehm ehm) pojmenoval službu a mailového klienta stejně, tedy Outlook, přitom jsou to odlišné věci. Outlook.cz je mailová služba, defacto to samé, jako mail třeba od Seznamu. Outlook v PC je jenom program, který stahuje poštu z takovýchto (a mimo ně hlavně také firemních, pro to byl stvořený) účtů. Vám tedy stačí nastavit si v telefonu stahování pošty úplně stejně, jako to máte nastaveno v programu Outlook na PC. Outlook.cz je v tomto případě další služba navíc, jejímž použitím a vzájemnými synchronizacemí přes další účet si situaci jen komplikujete.
zeman.d
nováček
nováček
Příspěvky: 6
Registrován: stř kvě 01, 2013 11:54
Zařízení: Windows phone 8S

HTC WP 8S problém se synchronizací s Outlookem

Příspěvek od zeman.d »

Tak jsem teď zkusil nastavit mail jako mám v Outlooku v NTB a pošta funguje. Stáhnu si mail do telefonu a pak do NTB. Bohužel nejde to u kalendáře. Takhle tam nedostanu kontakty a starší upomínky v kalendáři. To bych pak stahoval přes Outlook Hotmail connector.
fredysz
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 231
Registrován: pon říj 17, 2011 8:27
Zařízení: Lumia 930

HTC WP 8S problém se synchronizací s Outlookem

Příspěvek od fredysz »

Ale on přes nej chce synchronizovat kontakty a kalendar mezi NTB a Telefonem- sam to pise, nic nekomplikuje, jen to neumi nastavit...
zeman.d
nováček
nováček
Příspěvky: 6
Registrován: stř kvě 01, 2013 11:54
Zařízení: Windows phone 8S

HTC WP 8S problém se synchronizací s Outlookem

Příspěvek od zeman.d »

Jaký používáš email účet Ty fredysz? Outlook.cz nebo com, Hotmail,....
nofu
smartguru
smartguru
Příspěvky: 701
Registrován: úte říj 04, 2011 12:56
Zařízení: Dell Venue Pro

HTC WP 8S problém se synchronizací s Outlookem

Příspěvek od nofu »

zeman.d: asi ten mail přidáváš jako other account, přidej jej jako Windows Live
zeman.d
nováček
nováček
Příspěvky: 6
Registrován: stř kvě 01, 2013 11:54
Zařízení: Windows phone 8S

HTC WP 8S problém se synchronizací s Outlookem

Příspěvek od zeman.d »

Děkuji, než začnu znovu vše instalovat zeptám se, mám nainstalovat Outlook Connector v AJ nebo zvolit CZ? Slyšel jsem, že je mezi nimi rozdíl. Děkuji.
zeman.d
nováček
nováček
Příspěvky: 6
Registrován: stř kvě 01, 2013 11:54
Zařízení: Windows phone 8S

HTC WP 8S problém se synchronizací s Outlookem

Příspěvek od zeman.d »

Mám problém nebo obavu s tím, jak spojit události a kontakty co mám v Outlooku v NTB s účtem na Windowslive. Myslím toto: po instalaci Outklook connector mě vznikne v poště,kalendáři a kontaktech nový účet WL který je prázdný. Jak spojit data které jsou v Outlooku NTB s tímto novým účtem a jeho automatickou synchronizaci. Stále musím používat jako výchozí adresář Outlook NTB ze kterého posílám poštu a nové události v kalendáři spolupracovníkům. Dík.
Odpovědět

Zpět na „HTC 8X a HTC 8S“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti