Windows Phone bez datového paušálu

Všeobecná diskuze o systému Windows Phone 8.1 (vlastnosti, jádro, buildy...)
Odpovědět
nokiaczek
můj třetí příspěvek
můj třetí příspěvek
Příspěvky: 3
Registrován: pon říj 29, 2012 22:04
Zařízení: HTC Desire S

Windows Phone bez datového paušálu

Příspěvek od nokiaczek »

Od prvního okamžiku, co jsem viděl Windows Phone 7 se mi ten systém moc líbil - bohužel ale když jsem potřeboval telefon nebyl ještě tak rozšířený. Teď mám konečně možnost pořídit jeden WP telefon domů, konkrétně Nokii Lumia 610 pro manželku. Že na ní nefunguje (a asi nikdy nebude) Skype, OK. Že klávesnice v režimu nastojato nejde nastavit na klasickou mobilní, ale musí to být miniqwertz, OK. Jak je to ale s použitím telefonu bez datového paušálu? U mého současného androidího HTC bych si to uměl představit, ale netuším co na to WP. Jak jsem pochopil nebudou fungovat MMS? Je to jediné omezení? Doma, kde bude telefon trávit stejně nejvíc času, je wifi. Samozřejmě by nebyl problém datový paušál pořídit, ale nějak k tomu není důvod - manželka jen chce spolehlivý, jednoduchý telefon s dobrým foťákem a za dobrou cenu (což L610 splňuje z telefonů dostupných u operátorů asi nejlíp). Díky za postřehy a rady.
PS: jde vlastně data v telefonu úplně vypnout?
VNavrátil
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 196
Registrován: úte zář 06, 2011 19:06
Zařízení: Samsung Galaxy Nexus
Bydliště: Praha

Windows Phone bez datového paušálu

Příspěvek od VNavrátil »

Data určitě jdou úplně vypnout, na MMS data nepotřebujete, ale abyste si MMS stáhl, tak si data musíte zapnout, ale stažení žádné data neplýtvá (teda doufám). Jinak taky nemám data, všude kolem mám wifi a ani mi potom data nechybí, na cestu metrem nebo autobusem stejně mám hry :)
Uživatelský avatar
Petulinek
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1849
Registrován: stř lis 11, 2009 21:46
Zařízení: iP 8+
Bydliště: Praha

Windows Phone bez datového paušálu

Příspěvek od Petulinek »

Upřímně, neumím si "chytrý" telefon představit bez datového připojení. Ať už někde venku potřebuji najít dopravní spojení, odeslat fotku, nebo si přečíst zprávy. O synchronizaci mailů, kalendáře ani nemluvě...
BTW pokud chce manželka dobrý foťák, podíval bych se rozhodně po něčem jiném než po podprůměrné Nokii...
Miroslav Havlíček
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 203
Registrován: stř pro 24, 2008 16:26
Zařízení: Nokia Lumia 1020

Windows Phone bez datového paušálu

Příspěvek od Miroslav Havlíček »

Taky jsem nějaký čas fungoval bez datového paušálu. Pokud má člověk možnost wi-fi, není s tím nejmenší problém. Na 610 stejně nefungují živé dlaždice ani procesy na pozadí, takže to ničemu nevadí.
Z osobní zkušenosti s 610 a její "spolehlivostí" bych ale doporučil si připlatit a pořídit 710, případně Samsung Omnia W. Za ty peníze ten rozdíl rozhodně stojí.
nokiaczek
můj třetí příspěvek
můj třetí příspěvek
Příspěvky: 3
Registrován: pon říj 29, 2012 22:04
Zařízení: HTC Desire S

Windows Phone bez datového paušálu

Příspěvek od nokiaczek »

Děkuju všem za odpovědi. Ohledně těch dat vím, že se smartphonem to je bez nich jako bez ruky - sám bych se bez dat neobešel. Ale tady jde o manželku, a ona to používat nechce a ani neumí. Takže jsem telefon koupil a je hotovo. První dojmy super, myslím, že brzo svůj Desire S s droidem vyměním za WP, akorát něco chytřejšího než je Lumia 610. Mám pár postřehů, na který se chci zeptat:
- synchronizoval jsem s googlem, všechno v pohodě až na drobnost, že u kontaktů se mi nenatáhly do telefonu všechny detaily (např. když mám někde 2 telefonní čísla, tak se mi synchronizovalo jen 1 :???: )
- dá se někde nastavit, aby telefon stahoval maily jen od - do a o víkendu ne? Nechtěl bych být "v práci" 24/365...
- čidlo na podsvícení sice funguje, ale podsvícení kolísá, mění se skoro každou vteřinu... Je to normální?

To je asi vše, jakmile otestuju, dám telefon ženě a vrhnu se zpět mezi droidy. Ale počítám, že se do WP koutku vrátím :-D
Miroslav Havlíček
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 203
Registrován: stř pro 24, 2008 16:26
Zařízení: Nokia Lumia 1020

Windows Phone bez datového paušálu

Příspěvek od Miroslav Havlíček »

1. S Gmailem nesynchronizuji, takže v tomhle neporadím.
2. WP bohužel nepodporuje profily (Microsoft s nimi paradoxně experimentuje jenom na Androidu :) ), takže jediná možnost je přepnout o víkendech stahování emailů na manuální.
3. Na 610 mi to dělalo taky, s poslední aktualizací to ale, zdá se, zmizelo.
karelchadim
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 490
Registrován: stř říj 05, 2011 7:16
Zařízení: P9 lite|P8 lite|Lumia 830|HTC 8x|LG Optimus 7

Windows Phone bez datového paušálu

Příspěvek od karelchadim »

Já jsem si u gmailu takového chování nevšimnul, ale neměl by být problém to vyřešit exportem kontaktů z gmailu do csv a nahrát je do outlooku (hotmailu). Potom v účtech vlézt do gmailu zrušit synchronizaci kontaktů a nechat už synchronizovat jen se svým LiveID.

Jinak problém by mohl být v tom, že obě čísla jsou vedena jako mobilní, vyzkoušej prvně změnit u kontaktu, který dělá problémy, jedno z čísel na pevnou linku a sesynchronizovat to znovu.
nokiaczek
můj třetí příspěvek
můj třetí příspěvek
Příspěvky: 3
Registrován: pon říj 29, 2012 22:04
Zařízení: HTC Desire S

Windows Phone bez datového paušálu

Příspěvek od nokiaczek »

Znovu díky za odpovědi. Nějaký update jsem včera instaloval, tak uvidíme jak se telefon bude chovat.
Díky i za radu s Google kontakty. Je to tak, všechna čísla, co nejsou importovaná mám v Googlu uvedená jako další mobilní. Takže si s tim holt neporadil. No dneska telefon předám nové majitelce, takže je to jedno a až koupím vlastní WP, tak díky za návod jak to vyřešit.
Odpovědět

Zpět na „Windows Phone 8.x“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 hostů