z HD2 na Sensation

Diskuze věnovaná komunikátoru HD2 s 1GHz procesorem
Odpovědět
ReznikCZ
nováček
nováček
Příspěvky: 8
Registrován: stř srp 03, 2011 17:42
Zařízení: HTC Touch HD2 (Elegancia series)

z HD2 na Sensation

Příspěvek od ReznikCZ »

Prosím o radu zda má někdo zkušenost. Přečetl jsem hodně srovnání s Gallaxy S2 nebo iPhone 4 ale ty mě nezajímají, protože jejich rozhraní je pro mne Španělská vesnice. Sense jsem používal od Diamonda takže v kuse 4 roky ..
Moc mě Sensation láká ale nevím jestli si počkat na EVO 3D nebo si nechat Touch HD2 (leo) s WM 6.5, které mám přizpůsobeno k obrazu svému (ano mohl by být rychlejší, mít větší RAM, interní paměť, při přehlcení paměti stabilnější, lepší fotografie a videa,..).... Jaké možnosti individualizace Sensation nabízí?? např. obdobu Cookies home Tab editor? Lampičku na svícení? plná individualizace Sense? Taktování procesoru? Možnost jiné ROM(eržika, miri,..)? A nebo mnou hojně využívané a bezvadné iGo 8?? A je toho mnohem více, jen holt všechno na WM musím hledat pokud nemám Open Market kde je alespoň něco..

přečetl jsem si i přechod z HD2 na Galaxi SII a to mě moc neláká

Díky za odpověď
Uživatelský avatar
YAMATO
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2089
Registrován: úte čer 10, 2008 10:36
Zařízení: Galaxy Note 2
Bydliště: Trutnov

z HD2 na Sensation

Příspěvek od YAMATO »

IMHO nevidím rozdíl při přechodu z WM na Android zda to bude Sensation či Samsung nebo cokoli jiného. Sense na Androidu je úplně jiné než na WM, na věci jako Co0kiesHome zapomeň. Co se ROM atd. týče, tak samozřejmě ano, ale opět je to zcela jiné než WM.

Při personalisaci je podle mě nejlepší zapomenout na nadstavby výrobce, vyjít ze základu Androida, nainstalovat launcher co bude vyhovovat, stejně tak vidgety atd. Značkou bych se tedy vůbec nerozptyloval a šel do toho, co bude vyhovovat po stránce HW, vzhledu, recenzí.
ReznikCZ
nováček
nováček
Příspěvky: 8
Registrován: stř srp 03, 2011 17:42
Zařízení: HTC Touch HD2 (Elegancia series)

z HD2 na Sensation

Příspěvek od ReznikCZ »

Já se právě bojím toho androidu.... kdyby to šlo WM si nechám, protože se s tím dají dělat neskutečné věci a hrabat se v registrech.... HD2 je pro mne stále výborný telefon ale nároky se zvětšují a nevím jestli tu uživatelskou přívětivost a možnost individualizace chci obětovat pokud se podobné věci nedají dělat na androidu, nevím jaké jsou možnosti androidu. Něco jsem viděl na videích ale znáš to, když máš něco zažitý pod kůží a dobře to funguje nechceš měnit...Tovární nastavení (v tomhle případě sense) mi moc nevyhovovalo od něčeho se upustilo a něco přidalo tam kde mi to nevyhovuje (alespoň při přechodu z Diamonda na HD2 základ)... Podmínka ovšem je že chci sense ze zvyku - na videích a recenzích jsem se v něm neztratil jako např na Galaxy S2
Uživatelský avatar
YAMATO
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2089
Registrován: úte čer 10, 2008 10:36
Zařízení: Galaxy Note 2
Bydliště: Trutnov

z HD2 na Sensation

Příspěvek od YAMATO »

No jestli trváš na Sense tak holt musíš do HTC, ale ve srovnání s WM Sense + Co0kie'sHomeTab budeš IMHO stejně zklamaný. Neříkám, že je Sense na Androidu vyloženě špatné, ale jedním z důvodů, proč jsem přešel z HTC k jiným, je právě Androidí Sense, protože jsem byl z HD2 zvyklý na možnost jeho nastavení (Co0kie's) a to v Androidu nejde. A díky velkému výběru launcherů a widgetů jde na Androidu provést prakticky libovolné personifikace. Třeba já používám Launcher Pro Plus, který má i vlastní widgety, jde skinovat atd. - jde např. i nastavit vzhled á la Sense, ale s výhodami tohoto launcheru, tedy podstatně bohatšími možnostmi nastavení.

A jinak na Androidu lze také dělat spoustu úprav. Já byl velký zastánce WM, ale v tomto ohledu si nemůžu příliš stěžovat.
ReznikCZ
nováček
nováček
Příspěvky: 8
Registrován: stř srp 03, 2011 17:42
Zařízení: HTC Touch HD2 (Elegancia series)

z HD2 na Sensation

Příspěvek od ReznikCZ »

Dobře, díky za reakci. Ještě jeden dotaz HTC Sensation nebo EVO 3D (Evo má větší RAM)
Uživatelský avatar
YAMATO
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2089
Registrován: úte čer 10, 2008 10:36
Zařízení: Galaxy Note 2
Bydliště: Trutnov

z HD2 na Sensation

Příspěvek od YAMATO »

Oba mají RAM víc než dostatečnou, čili je to spíš o využití 3D.
ReznikCZ
nováček
nováček
Příspěvky: 8
Registrován: stř srp 03, 2011 17:42
Zařízení: HTC Touch HD2 (Elegancia series)

z HD2 na Sensation

Příspěvek od ReznikCZ »

Tak chci aby mi to vydrželo alespoň dva roky jako Touch HD2 bez potíží tak raději novější EVO :wink: díky moc za pomoc
johnny_turnov
nováček
nováček
Příspěvky: 4
Registrován: úte úno 16, 2010 7:17
Zařízení: HTC HD2

z HD2 na Sensation

Příspěvek od johnny_turnov »

Zdravím všechny. Asi před 14ti dny jsem řešil podobný problém, tedy kam přejít z HD2. Alternativy byly zhruba 4, tedy iPhone, Samsung SII, Sensation a zůstat u HD2. HD2 používám víc jak dva roky k naprosté spokojenosti, IGO 8 běhá výborně, všechny funkce co potřebuji jsem si mohl v klidu doinstalovat přes PC. Další podstatná věc je spojení s bluetooth HF v autě, které funguje velmi dobře a je pro mě téměř každodenním chlebem (tím pádem velmi důležitá podmínka).
iPhone jsem zavrhl pro jeho menší display, uzavřený systém a synchronizaci přes iTunes ...
Android jsem nakonec zavrhl z podobných důvodů - snad jen ten systém je trochu otevřenější, nicméně své oblíbené IGO8 bych musel "oželet" a BT HF v autě pravděpodobně také (nezkoušel jsem, ale podle informací od výrobce auta je s Androidem zatím dost problémů ... třeba mě někdo opraví ???)
Nakonec jsem zvolil alternativu nechat si HD2 dokud vydrží a odsunout to rozhodování až mi "umře" ...

Mimochodem: Kdyby se někdo zbavoval HD2jky v pěkném stavu při přechodu na jiný tel, dejte mi, prosím, vědět - zvažuju že bych si pořídil jednu do "šuplíku" pro zálohu ...
ReznikCZ
nováček
nováček
Příspěvky: 8
Registrován: stř srp 03, 2011 17:42
Zařízení: HTC Touch HD2 (Elegancia series)

z HD2 na Sensation

Příspěvek od ReznikCZ »

No ja se ji zbavuji (HD2) v jinem vlakne s vybavenim.. mam ji dlouho a uz mi zacina vadit cim dal mensi podpora u novych aplikaci, jinak iGo 8 man taky a chodi paradne (po fixaci) ;) nemam zaruku nejakou dobu a pamet v mibilu zahltim jedna dve, ted mam poloprazdnou a jede jak fretka ;)
johnny_turnov
nováček
nováček
Příspěvky: 4
Registrován: úte úno 16, 2010 7:17
Zařízení: HTC HD2

z HD2 na Sensation

Příspěvek od johnny_turnov »

Nechci teď hledat to vlákno ... můžeš mi, prosím, hodit odkaz?

-- doplnění předchozího příspěvku (stř srp 10, 2011 8:50) --

Už jsem to našel ... podle S/N se to tváří že to není z ofic. evropské distribuce ... ?? Tedy aspoň aktualizační utilita od HTC se k tomu číslu nezná ... To je dovoz z USA (tedy i vzhledem k té velikosti RAM)??
ReznikCZ
nováček
nováček
Příspěvky: 8
Registrován: stř srp 03, 2011 17:42
Zařízení: HTC Touch HD2 (Elegancia series)

z HD2 na Sensation

Příspěvek od ReznikCZ »

já to koupil z dovozu ale odkud nevím, měl jsem to než to vyšlo na trh... nicméně jsem první majitel ... máým to i částečně počeštěný... eu verze měli jinou velikost ram?
johnny_turnov
nováček
nováček
Příspěvky: 4
Registrován: úte úno 16, 2010 7:17
Zařízení: HTC HD2

z HD2 na Sensation

Příspěvek od johnny_turnov »

No EU verze co mám já - aspoň s tím oficielním firmwarem 3.14.479.2. (WWE) - hlásí 448 MB RAM. Tobě to hlásí 576 MB, což je samozřejmě lepší a může to být teoreticky dílem neoficielní ROM, kterou tam evidentně máš. Já bych (vzhledem k tomu že používám ofic.ROM) rád dal zpátky stejnou ROM co mám ve svém zařízení - tedy aby se zařízení chovaly identicky. To asi nějak půjde - minimálně pomocí HardSPL, jen mě to trochu překvapilo. Na fotce jsem si všimnul toho natlučenýho rohu. Teda na fotce vypadá dost děsivě ... jak se to přihodilo? :-)
ReznikCZ
nováček
nováček
Příspěvky: 8
Registrován: stř srp 03, 2011 17:42
Zařízení: HTC Touch HD2 (Elegancia series)

z HD2 na Sensation

Příspěvek od ReznikCZ »

no prostě mi spadnul na zem :-) .. jak je úzkej tak mi zezačátku vyklouzával z ruky - display je původní a bez škrábanců všechno reaguje dobře - flashnout jinou rom (třeba oficiální) problém není jen nevím zda bude korespondovat s novějším updatem radia, česká rom jede na starší verzi a přijde mi to mnohem rychlejší jak to mám teď ovšem není problm aby jsi si to vyzkoušel jak mi to běhá a osahal (jinak všechny rohy jsou poškrábané ale je to pouze o krytu)
a radio verzi máš jakou?
popa81
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 57
Registrován: úte srp 04, 2009 7:55
Zařízení: Samsung Galaxy Note 4, iP6+ 64gb

z HD2 na Sensation

Příspěvek od popa81 »

no tak ja na HD2 uz nejakou dobu provozuji android, take mi hodne dlouo chybela navigace ala iGo8 ale nakonec jsem nasel sygic a je to take velice zdarily sw pro navigovani s uplne jednoduchou instalaci, take uz jsem mockrat uvazoval o vymene, ale pak jsem vzdy dospel k nazoru ze desireHD ani sensation mi v podstate nic noveho neprinesou (krom 2jadra ktere mi ale ve vykonu opravdu nechybi) Na HD2 ten android beha krasne, at jsou to hry nebo navigace. Ze nemam HD nataceni videa opravdu neresim, telefon mam na praci a na volani, ne na nataceni videa (to je az to posledni co potrebuju jinak rozliseni videa pod androidem je 800*480 coz je dostacujici) Jinak sense je super, ale existuje spousta ruznych nadstaveb ktere ho verne kopiruji takze bych se urcite nedrzel teto podminky.
K padu HD2 mam take peknou historku: dojel sem k praci, plne ruce veci a HD2 krasne letelo k zemi zhruba z 1,5metru, po slozeni hral LCD vsema brvama a pomohlo az zkrouceni telefonu do vrtule aby zobrazoval to co ma. Nu coz zkusil jsem to poslal do reklamace ze LCD zobrazuje nesmysly. A svete div se za 14dnu prisel komplet vymeneny telefon krome krytu vse nove. (na telefonu bylo evidentni nekolik sramu po padu apod.) takovy pristup jsem absolutne necekal.
johnny_turnov
nováček
nováček
Příspěvky: 4
Registrován: úte úno 16, 2010 7:17
Zařízení: HTC HD2

z HD2 na Sensation

Příspěvek od johnny_turnov »

mám toto sestavení:
ROM 3.14.479.2 (04666) WWE
Radio 2.15.50.14
Manila 2.5.20181527.0

Telefon mám v podstatě neustále zapnutý, používám ho především k práci - tedy hlavně telefonování, v autě přes BT, v autě zároveň navigaci iGo8, v případech kdy nemám po ruce notebook, tak se užije i internet přes Operu, občas CorePlayer s nějaký tím videjkem, případně někdy v přírodě SmartMaps turistickou navigaci, HTC Flashlight svítilna ...
To, že neumí nahrávat HD video mi také opravdu nechybí ...
... každopádně zatuhnutí nepamatuju, systém je svižný (oproti starším verzím FW znatelně), nepociťuju nikde že bych musel na telefon čekat ... Prostě naprostá spokojenost :-)

Jak funguje ta navigace Sygic na Androidech? Především jaký používá mapy? A kolik stojí?
popa81
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 57
Registrován: úte srp 04, 2009 7:55
Zařízení: Samsung Galaxy Note 4, iP6+ 64gb

z HD2 na Sensation

Příspěvek od popa81 »

Sygic: tady prilozim nazorne video jak aura vypada http://www.youtube.com/watch?v=OctlsS9QIc8 mapy jsou navteq
Telefon mam take porad zapnuty a porad na nabijecce pro jistotu
svitilna = flashlight v androidu funguje take uplne bez problemu
Rychlost androida je take krasna , myslim ze moznosti personalizace systemu jsou mnohem vetsi nez u WM6.5

BT HF mi v aute rv 2009 s androidem beha bez problemu (Blue and Nav fiat)
Odpovědět

Zpět na „HTC HD2“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti