LG Optimus 2X s Androidem: Ukázka záznamu Full HD videa

Diskuze věnovaná chytrým telefonů od LG (G5, G4 a dalším…)
Radek Hulán
smartstar
smartstar
Příspěvky: 992
Registrován: čtv led 03, 2008 10:51
Zařízení: Samsung S7 edge / Lumia 930/1020/920/900/800

LG Optimus 2X s Androidem: Ukázka záznamu Full HD videa

Příspěvek od Radek Hulán »

Jo, masy to možná uvítají. Ale stejně jako si profík, když chce něco kvalitního a lehkého na denní nošení, nekoupí 16Mpx Sony kompakt se "superzoomem", ale třeba Canon G12 s 10MPx a světelným širokoúhlým objektivem, tak ono FullHD lákadlo bude fungovat jen na ty nenáročné pomatené masy.

Je zajímavé, že ve foťácích to platí 100% - všechny (polo)profi modely mají méně MPx než ty určené masám, zato nabízejí výrazně lepší kvalitu obrazu, barev, lepší světelnost objektivu a méně šumu při vysokém ISO.
milennium
smartstar
smartstar
Příspěvky: 879
Registrován: čtv pro 20, 2007 20:03
Zařízení: NEXUS 6 / 64GB
Bydliště: Kutná Hora

LG Optimus 2X s Androidem: Ukázka záznamu Full HD videa

Příspěvek od milennium »

IkE Blaster píše:milennium a jiní: Jen teoretická - když vám dám 1 statický obrázek do videa a nastavím, aby se překreslil 24× za sekundu, tak mi budete tvrdit, že se jedná o plynulé video? Snímková frekvence videa nemusí souviset s trhaností videa :) Nicméně v tomto případě je to video naprosto plynulé. Jen je dost rozklepané.

Podle mě to vypadá parádně, jen bych klidně zvýšil sytost barev.

Srovnání s rokem 1985 nebo dokonce 65 je úsměvné. Porovnáváte neporovnatelné a když už, tak v roce 1985 měla většina přenosných kamer výstup ve VHS kvalitě. Jinak klidně můžu porovnávat dál, například nějakou prodávanou kapesní FullHD kameru, která má v dnešní době mizernější obraz, než film Forbidden Planet (1956).
A to jako co ? Co tím jako chtěl básník říci ??? Pleteš pátý, přes devátý. Pořádně si přečti co jsem napsal a nepiš takové blbosti. Nikde netvrdím, že snímková frekvence videa souvisí s trhaností... Napsal jsem co jsem napsal a to že na jednom místě se video škubne, tak za tím si stojím (a taky jsem napsal proč se asi škubne). Pak jsem napsal, že video má 23,98 fps a za tím si taky stojím. navíc po celou dobu záznamu. A že je rozklepané, je normální...

-- doplnění předchozího příspěvku (pát led 21, 2011 20:00) --

Ještě bych chtěl říct. Pánové, prosím vás, u toho videa je fps naprosto konstantní a neměnné. A je velmi, velmi blízko normě (23,976). Opravdu nevím kde jste na to přišli. Takže žádný nízký fps. Už proboha nepište takové blbosti !
Dále datový tok. Ten se pohybuje od 6 do 12mb/s !!! Na mobil víc než dobrý. Schválně si doma zjistěte, jak velkým datovým tokem nahrávají vaše kamery.
Za další. Já osobně taky doma fotím A700 a video nahrávám DV1000, ale na druhou stranu se LG povedlo zkloubit chytrý mobil s dobrým foťákem a výbornou kamerou. To je bezesporu fakt.
IkE Blaster
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2379
Registrován: sob led 19, 2008 21:42
Zařízení:    
Bydliště: Písek
Kontaktovat uživatele:

LG Optimus 2X s Androidem: Ukázka záznamu Full HD videa

Příspěvek od IkE Blaster »

Má omluva, trochu se mi to popletlo...
1) jsem to cílil hlavně na Thomas.-e
2) Asi to celkově vyznělo jinak, než jsem chtěl. Mým cílem bylo v podstatě jen napsat, že snímková frekvence se nemusí rovnat plynulé video.

A odpověď je nádherně arogantní, jsem pobaven...

RH: Celkem bych toho "profíka" s G12 chtěl vidět. Ještě jsem nepotkal moc lidí, kteří fotí zrcadlovkou a byli by ochotní používat i takovýto kompakt. Mimo to - zrcadlovky má Canon perfektní, ale kompakty jsou imho průměrné. Co třeba Panasonic DMC-LX5? Nebo pak už dražší, ale hodně stylové Sony NEX-5/3
milennium
smartstar
smartstar
Příspěvky: 879
Registrován: čtv pro 20, 2007 20:03
Zařízení: NEXUS 6 / 64GB
Bydliště: Kutná Hora

LG Optimus 2X s Androidem: Ukázka záznamu Full HD videa

Příspěvek od milennium »

V pohodě. Nechtěl jsem být arogantní... Prostě jsem trochu více utahaný s práce...
Tak promiň...
IkE Blaster
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2379
Registrován: sob led 19, 2008 21:42
Zařízení:    
Bydliště: Písek
Kontaktovat uživatele:

LG Optimus 2X s Androidem: Ukázka záznamu Full HD videa

Příspěvek od IkE Blaster »

V pohodě, snesu hodně :)

(alespoň se mohu zamýšlet nad tím, jak se dokáže člověk vztekat v podstatě bez větší příčiny a jak mu to pomůže :) znám podobnou pracovní "utahanost")
Radek Hulán
smartstar
smartstar
Příspěvky: 992
Registrován: čtv led 03, 2008 10:51
Zařízení: Samsung S7 edge / Lumia 930/1020/920/900/800

LG Optimus 2X s Androidem: Ukázka záznamu Full HD videa

Příspěvek od Radek Hulán »

IkE Blaster píše:RH: Celkem bych toho "profíka" s G12 chtěl vidět. Ještě jsem nepotkal moc lidí, kteří fotí zrcadlovkou a byli by ochotní používat i takovýto kompakt.
Spousta profíků netahá pořád zrcadlovku (tu jen občas), ale "profi-kompakt" jako je Canon G12 či Panasonic LX5 ano (oba mají "jen" 10Mpx čip). Ovládání je identické jako velká zrcadlovka (velké plus, není se nutné učit něco jiného), objektiv vynikající (f2,8 při 28mm či f2,0 při 24mm je fajn), stejný procesor jako zrcadlovka, podpora RAW, váha třetinová, rozměry desetinové. A o to jde. Lepší je totiž mít profi kompakt pořád po ruce či v kapse, než nemít nic.

A ne, to opravdu nejsou foťáky pro masy. Pro ty mají málo MPx, moc tlačítek a málo kulervoucí "superzoom".

Jinak Sony NEX-5/3 vypadají jako alternativa, ale nejsou. (Oproti G12 či LX5) více šumu, horší barvy, nižší světelnost objektivů, soudkovitost, mizerné ovládání. To je pro lidi, co chtějí "cosi jako zrcadlovku", ale menší, a nepodívají se už na kvalitu fotek těch nahoře zmíněných profi kompaktů. To je prostě hodně konzumní vývojová větev.
Slezy596
mám jeden příspěvek
mám jeden příspěvek
Příspěvky: 1
Registrován: sob úno 26, 2011 0:53
Zařízení: HTC Desire , IPHONE 3GS 32GB , NOKIA N97 32GB.

LG Optimus 2X s Androidem: Ukázka záznamu Full HD videa

Příspěvek od Slezy596 »

sorento píše:netrhá se to trochu?
jasny ze jo :D
Odpovědět

Zpět na „LG telefony“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 hostů