Death Phone oživení ?

Diskuze o komunikátoru HP iPaq 614
Odpovědět
Caliph
nováček
nováček
Příspěvky: 4
Registrován: ned čer 28, 2009 16:22
Zařízení: IPAQ 614c

Death Phone oživení ?

Příspěvek od Caliph »

Zdravim, chtěl bych se zeptat k me 614c, je to druhé PDA a do servisu už nesmí, parkrat jsem si už ho opravoval sám a poté fungoval, ale teď je mrtvý uz dlouhou dobu a dost me mrzí že už nejde, zkoušel jsem všelijaké resetní kombinace typu hard a soft reset, ale ani se nespustí logo HP... kdyz dam napajeni pres usb zapne se jen cervena led kontrolka a naopak kdyz vyndám baterii tak je tam kombinace zelene a oranzove blikajici ... ted k dotazu, chci vedět zda-li při napájení z usb se telefon rozjede bez baterie... někde tu jsem četl, že ne jinde naopak, že jo. Chci vědět jak to doopravdy je,telefon byl vyměněn za jiný a poté už nefunguje, mám elektrotechnické vzdělání a vyznám se v SMD technice a v telefonu jsem již byl několikrát, vše se mi zdá v pořádku ... dle mého názoru je už baterie mrtvá, ale nemám tu jistotu abych nekupoval něco co funguje ... Děkuji předem za odpověď
Yxo
nováček
nováček
Příspěvky: 19
Registrován: stř kvě 07, 2008 21:55

Death Phone oživení ?

Příspěvek od Yxo »

no ja ked mam telefon na nabijacke a vyberiem bateriu tak normalne funguje ale neskusal som to v inom poradi ale urcite to pojde. Moj foter napr. pouziva notebook bez baterie cisto iba cez adapter a dokonca raz nam zblbla elektrina ze na nejaku sekundu vypadol prud a notebook stale isiel takze adaptery toho potiahnu dost.
Caliph
nováček
nováček
Příspěvky: 4
Registrován: ned čer 28, 2009 16:22
Zařízení: IPAQ 614c

Death Phone oživení ?

Příspěvek od Caliph »

Fajn, ale je ten tvuj telefon to same co mam ja ? S tin notebookem to vim ale jenže vem si PDA je trosku rozdlílný od noťasu jelikož je tam jina elektronika každý přístroj má jiný princip v oběhu proudu tím pádem i logistice takže chci vědět i ty máš 614c a jede ti bez baterie ?
-----------------------------------------

Pak mě ještě napadlo jak tu pořád brouzdám :-) co takový flash po USB ? mej jsem WM 6.0 byl jsem spokojený a pak naraz bum vstanu a nic ani se nezapl to byl na nabíječce a zrazu stále cervená ledka ...

Hledal jsem snad všude na internetu nevěděli by jste sehnat někde výrobní zapojení nebo nějakou dokumentaci prosím ?

A ještě poslední otázka jak jsem teda pochopil z předešlý odpovědi kdyz se zapne i na usb nabijecce tim padem by mel jít hard reset na USB a telefon se poté zapnout ... je to tak ? jsem už zoufalý chci si rozběhnout opět svýho mazla :cry: snad je tu jestě naděje než skončí jako popelník :roll: :lol:
elcrys
smartguru
smartguru
Příspěvky: 541
Registrován: pát bře 14, 2008 13:05
Zařízení: Sony Ericsson Xperia mini, Nexus 7 (2013)

Death Phone oživení ?

Příspěvek od elcrys »

Caliph píše:... kdyz dam napajeni pres usb zapne se jen cervena led kontrolka a naopak kdyz vyndám baterii tak je tam kombinace zelene a oranzove blikajici ... ted k dotazu, chci vedět zda-li při napájení z usb se telefon rozjede bez baterie...
To blikání je normální. Když jsem s tímto experimentoval, tak se mi povedlo zapnout telefon bez baterie. Pouze nabíhání trvalo z nějakého důvodu déle.
Caliph
nováček
nováček
Příspěvky: 4
Registrován: ned čer 28, 2009 16:22
Zařízení: IPAQ 614c

Death Phone oživení ?

Příspěvek od Caliph »

Paráda :-) a víš při jaké kombinaci jsi to spustil a jak zhruba dlouho by se to melo podrzet jestli to byl teda hard reset ?
elcrys
smartguru
smartguru
Příspěvky: 541
Registrován: pát bře 14, 2008 13:05
Zařízení: Sony Ericsson Xperia mini, Nexus 7 (2013)

Death Phone oživení ?

Příspěvek od elcrys »

Na samotné spuštění není třeba žádná kombinace, stačí stisknout nebo chvilku podržet zapínací tlačítko a chvilku počkat (kvůli delšímu nabíhání bez baterie), případně odpojit a znovu připojit kabel. Po naběhnutí lze pak provést hard reset z menu Settings->Factory Recovery.
Caliph
nováček
nováček
Příspěvky: 4
Registrován: ned čer 28, 2009 16:22
Zařízení: IPAQ 614c

Death Phone oživení ?

Příspěvek od Caliph »

Taakže jsem zkoušel snad všechno od intervalu 1Sec. až po 4 minuty držení a to v ruznych poušteních a stále se nespustil tak pote me napadlo jestli to jde celym pristrojem nebo zda li vůbec do baterie... poté jsem naměřil hodnoty které by dávaly smysl pro nabíjení takze elektronika je v pohodě, ale ... display nejak nereaguje . Všiml jsem si pri držení zbesile blikani zelene a oranzove a pak se interval blikani snížil to by mělo znamenat že se spustil systém ? Bylo by to dobré vědet potom bych mel asi pryč display.

Vysledek měření:
Obrázek
elcrys
smartguru
smartguru
Příspěvky: 541
Registrován: pát bře 14, 2008 13:05
Zařízení: Sony Ericsson Xperia mini, Nexus 7 (2013)

Death Phone oživení ?

Příspěvek od elcrys »

Tak jsem to teď znovu zkoušel. Vyndal jsem baterii, připojil na nabíječku, dal do zásuvky (v této chvíli se rozsvítila dioda a krátce nato začala velmi rychle zelenooranžově blikat, což trvalo asi 3 sekundy a pak blikala už daleko pomaleji - rychlé blikání se už neobjevilo), poté jsem stiskl zapínací tlačítko (stačil letmý stisk) a do 5 sekund se objevilo logo HP. Pak, jak už jsem psal, se delší dobu nic nedělo (stále svítilo logo) a poté už začal normálně nabíhat systém. Jen bych ještě podotknul, že když je telefon spuštěn tímto způsobem, nelze se přihlásit do sítě a nefunguje GPS (zajímavé je, že když telefon naběhne na baterii, poté je připojen na nabíječku a baterie se vyjme, tyto dvě věci fungují).
Odpovědět

Zpět na „HP iPaq 614“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti