HTC Touch Pro2: Dojmy, zkušenosti, řešení problémů...

Diskuze o komunikátoru HTC Touch Pro2 (Rhodium) / T-Mobile MDA Vario V
Odpovědět
Vlastimil Bartošák
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 360
Registrován: pát úno 01, 2008 12:13
Zařízení: LG V10
Bydliště: Teplice v Čechách, Krupka
Kontaktovat uživatele:

HTC Touch Pro2: Dojmy, zkušenosti, řešení problémů...

Příspěvek od Vlastimil Bartošák »

No velice pěkné. Ale ted jak to sprovoznit na našem Htc Touch Pro2 neviš ?
Qaz
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 156
Registrován: pon lis 17, 2008 20:34
Zařízení: Acer neoTouch S200, Qtek 8310
Bydliště: HK
Kontaktovat uživatele:

HTC Touch Pro2: Dojmy, zkušenosti, řešení problémů...

Příspěvek od Qaz »

Něco je o tom psané zde. Zatim to funguje jen v té testovací aplikaci co je na videu.
Ta je tam ke stažení (DualTouch(2).zip) ale pro stažení je nutná registrace, takže jsem ji dal sem do přílohy. Tak to můžete někdo otestovat :wink:.
Přílohy
DualTouch(2).zip
(87.38 KiB) Staženo 187 x
Vlastimil Bartošák
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 360
Registrován: pát úno 01, 2008 12:13
Zařízení: LG V10
Bydliště: Teplice v Čechách, Krupka
Kontaktovat uživatele:

HTC Touch Pro2: Dojmy, zkušenosti, řešení problémů...

Příspěvek od Vlastimil Bartošák »

Otesoval sem a telefon my napíše došlo k chybě takže nejspíš nejde.
dave297
nováček
nováček
Příspěvky: 10
Registrován: stř pro 09, 2009 10:01
Zařízení: Lumia 950 XL dual sim
Bydliště: Třinec

Nezobrazuje se SW klávesnice

Příspěvek od dave297 »

Zdravím, jsem tady nový a potřebuji poradit. Včera jsem si pořídil nový Touch Pro2, již v originále s českým WM 6.5. Zatím jsem si do něj nahodil akorát navigaci TT, čtečku knih Haali Reader a přetáhnul data pomocí synchronizace... no a učím se s ním pracovat. (Dříve jsem měl pouze Nokie).

Včera jsem přišel na jeden problém - po nějaké době od spuštění/restartu se mi přestane zobrazovat SW klávesnice. Na displeji je pouze ohraničen prostor, kde se normálně zobrazuje (spodní 1/3 dipleje). Toto místo je "mrtvé" - nereaguje na jakýkoliv dotek. Po rozkliknutí ikonky pro zap/vyp SW klávesnice mi najedou možnosti zobrazení klávesnice, ale ať už vyberu cokoliv, situace je stejná. Jediné, co pomůže je restart telefonu, po kterém to nějakou dobu funguje.

Zatím jsem nepřišel na nic, co by mohlo "zamrzání" klávesnice způsobovat. Nemáte s tím někdo zkušenost?
Jiří Hrma
šéfredaktor
šéfredaktor
Příspěvky: 9220
Registrován: čtv čer 16, 2005 16:44
Zařízení: ---
Bydliště: Praha

HTC Touch Pro2: Dojmy, zkušenosti, řešení problémů...

Příspěvek od Jiří Hrma »

Neinstaloval si v poslední době nějaký program, který by tohle mohl způsobovat? Pokud ne, může jít o nějaký bug klávesnice, takže bych si udělal zálohu dat a provedl softwarový restart, který by měl problém vyřešit 100%.
dave297
nováček
nováček
Příspěvky: 10
Registrován: stř pro 09, 2009 10:01
Zařízení: Lumia 950 XL dual sim
Bydliště: Třinec

HTC Touch Pro2: Dojmy, zkušenosti, řešení problémů...

Příspěvek od dave297 »

Díky za radu, po softwarovém restartu se zdá, že je to v pořádku.
MINICOOPER
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 144
Registrován: stř pro 17, 2008 23:30
Zařízení: iPhone 6+
Kontaktovat uživatele:

HTC Touch Pro2: Dojmy, zkušenosti, řešení problémů...

Příspěvek od MINICOOPER »

No stejně tam šoupneš neoficiální ROM ta original je bez legrace strašná, spousta bugů nebejt XDA a kuchařů jako NRGZ tak si to WM můžou jít hodit
Jumper
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 68
Registrován: úte pro 18, 2007 8:08
Zařízení: HTC TP2, HTC TyTN II, Samsung Galaxy S3
Kontaktovat uživatele:

HTC Touch Pro2: Dojmy, zkušenosti, řešení problémů...

Příspěvek od Jumper »

Ahojky, tak po svém TyTNII jsme novým majitelem TP2, jen ta folie, jak se tam proboha instaluje? tváří se to jako kus plastu, slopune se to někde a pak nalepí jako kterékoliv jiné?

Díkec
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

HTC Touch Pro2: Dojmy, zkušenosti, řešení problémů...

Příspěvek od htcjirka »

Ano,je antistaticka,musis ji opatrne sloupnout polozit,ty jsi nikdy nedaval dotykovou folii??
Jumper
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 68
Registrován: úte pro 18, 2007 8:08
Zařízení: HTC TP2, HTC TyTN II, Samsung Galaxy S3
Kontaktovat uživatele:

HTC Touch Pro2: Dojmy, zkušenosti, řešení problémů...

Příspěvek od Jumper »

ale jo, ale všechny folie co jsem měl, byly normálně nalepené na papíře, tado to vypadá celé jako plast, takže normálně namočit do vody s jarem a nalepit
dave297
nováček
nováček
Příspěvky: 10
Registrován: stř pro 09, 2009 10:01
Zařízení: Lumia 950 XL dual sim
Bydliště: Třinec

HTC Touch Pro2: Dojmy, zkušenosti, řešení problémů...

Příspěvek od dave297 »

MINICOOPER píše:No stejně tam šoupneš neoficiální ROM ta original je bez legrace strašná, spousta bugů nebejt XDA a kuchařů jako NRGZ tak si to WM můžou jít hodit
No, přiznám se, že se mi do toho moc nechce. Hlavně kvůli navigaci, kterou tam mám a instalačka mi chybí... Možná ale budu muset, protože problém se SW klávesnicí se mi opět projevil.
Pokud se rozhodnu přeinstalovat, kterou verzi mi tam doporučujete nahrát?
Jumper
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 68
Registrován: úte pro 18, 2007 8:08
Zařízení: HTC TP2, HTC TyTN II, Samsung Galaxy S3
Kontaktovat uživatele:

HTC Touch Pro2: Dojmy, zkušenosti, řešení problémů...

Příspěvek od Jumper »

já mám v plánu z XDA, nějakou tam snad vyberu kvalitní :-) na tu folii jsem ještě nekoukal, fakt se to někde odloupnout? tváří se to jako že se jen vymačkne z toho prolisu a pak se jako někde sloupne? buď špatně vidím a objenám si ještě brýle na blízko :-)

co třeba něco takového?
http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=562773" onclick="window.open(this.href);return false;

akorát nerozumím těm verzím :tlem:
Radek Hübl
smartstar
smartstar
Příspěvky: 862
Registrován: pát srp 24, 2007 19:59
Zařízení: Xiaomi Mi3 16GB + Samsung Galaxy Tab 7.7
Bydliště: Ústí nad Orlicí

HTC Touch Pro2: Dojmy, zkušenosti, řešení problémů...

Příspěvek od Radek Hübl »

Dobry volba, v tydnu asi napisu malyho pruvodce ROMek od NRGZ28. Jeho ROMky jsou oblibene a pouziva je opravdu hodne uzivatelu...
Uživatelský avatar
Kito
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 51
Registrován: úte pro 15, 2009 11:02
Zařízení: NOKIA LUMIA 730

HTC Touch Pro2: Dojmy, zkušenosti, řešení problémů...

Příspěvek od Kito »

Jsem rovněž novým majitelem uvedeného přístroje, kterému se rovněž občas nezobrazuje ta klávesnice. To řeším, že pomocí toho pera udělám restart na boku přístroje a vše je OK. Včera se mi ale i přestaly zobrazovat i různé připomínky z kalendáře. Fungovalo jen zvukové upozornění a vibrace. Opět pomohl shora uvedený reset. Ten ale dělám pomalu každý druhý den. Je tu někdo, kdo by mohl poradit co s tím, případně poslat link, kde se to již řešilo, ale i vyřešilo? Moc a moc děkuji.
Jak s těmi neofiko ROMkami? Není někde na netu nějaké pojednání zda do toho jít či nikoliv, případně postup instalace a pod.? Díky za rady
barberry.pha
smartstar
smartstar
Příspěvky: 977
Registrován: ned kvě 31, 2009 13:08
Zařízení: iPhone 4 16GB fw 4.3.1
Bydliště: Praque

HTC Touch Pro2: Dojmy, zkušenosti, řešení problémů...

Příspěvek od barberry.pha »

ohledne tech neofiko rom tak tady najdes vse potrebne :wink: http://smartmania.cz/forum/viewforum.php?f=96
Uživatelský avatar
Kito
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 51
Registrován: úte pro 15, 2009 11:02
Zařízení: NOKIA LUMIA 730

HTC Touch Pro2: Dojmy, zkušenosti, řešení problémů...

Příspěvek od Kito »

Díky za info, večer na to kouknu. Ještě jen několik dotazů :
- jak jsem to tu tak pročítal, tak bych asi nejraději udělal tvrdej reset, jelikož jsem přístroj koupil s českou lokalizací, tak bude původní nastavení, kam se přístroj vrátí v češtině nebo angličtině? To chci udělat z toho důvodu, že při doinstalaci níže uvedených programů se občas vyskytly chyby, tak bych se to chtěl tímto způsobem aspoň pokusit dát dohromady.
- ICQ, SKYPE a TomTom navigaci mám nahranou na kartě. Předpokládám, že o tyto programy nepřijdu, ale půjdou po resetu spouštět?
- před resetem kartu vyndat nebo ji tam nechat?
- potřeboval bych udělat zálohu kontaktů a nastavení emailů a pod., bude mi na to stačit ActiveSync? případně poradíte jaký program a jak udělat zálohu a následnou obnovu těchto dat a kontaktů?
Hold se tím prokousávám a už se trochu v tom telefonu orientuji, ale občas vytuhne, nezobrazuje se občas klávesnice, a včera mi jen vydával zvuková znamení, ale poznámky a upomínky z kalendáře nezobrazoval. Vše začal dělat až po měkkém resetu.
Díky za rady a porady. :-)
rein
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 148
Registrován: ned úno 10, 2008 19:33
Zařízení: Note 4, čakám na Lumia 950 xl
Bydliště: Prievidza

HTC Touch Pro2: Dojmy, zkušenosti, řešení problémů...

Příspěvek od rein »

-pokiaľ je kupovaný s lokalizáciou tak po HR o ňu neprídeš(po prvom nabutovaní ti dá na výber aký jazyk chceš nainštalovať)
-pokiaľ máš programy naištalované na karte tak one neprídeš, ale nebudú sa ti zobrazovať v programoch, riešenie je také že napr. v TC si dáš vytvoriť zástupcov v zložke "windows>start menu>programs" ale nefunguje to vždy na všetkých programoch nakoľko niektoré programy pri inštalácii zapisujú do registrov a do systémových zložiek v zariadení aj keď ich inštaluješ na kartu, ale za skúšku nič nedáš pokiaľ ti to bude blbnúť tak program jednoducho nainštaluj.
-kartu môžeš pri HR nechať v zariadení
-čo sa týka zálohy kontaktov, mailu(nie nastavenia klienta), poznámok a úkolov ti stačí ActivSync.
-pokiaľ by si chcel zálohovať aj nastavenia (mailu a všetkého čo si ponastavoval v zariadení) na to budeš potrebovať nejaký program napr. SPB BackupSprite Backup,... , ktorý ti zálohuje čo potrebuješ(registre, databázy, sms,....), ale predpokladám že keď zálohuješ napr. registre, tak problémy ktoré máš teraz tak sa ti vrátia späť a si tam kde si teraz, takže najlepšie je si všetko manuálne nainštalovať a ponastavovať a keď je zariadenie stabilné vtedy urobiť zálohu, ktorú použiješ keď to zasa po nejakom čase zblbne, tak tú zálohu použiješ a vtedy je to otázka pár minút.
Uživatelský avatar
Kito
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 51
Registrován: úte pro 15, 2009 11:02
Zařízení: NOKIA LUMIA 730

HTC Touch Pro2: Dojmy, zkušenosti, řešení problémů...

Příspěvek od Kito »

Díky za vyčerpávající odpověď. Udělám zálohu jen kontaktů, to ostatní nastavím potom i doisntaluji potřebné programy. To bude asi nejjednodužší.
Jumper
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 68
Registrován: úte pro 18, 2007 8:08
Zařízení: HTC TP2, HTC TyTN II, Samsung Galaxy S3
Kontaktovat uživatele:

HTC Touch Pro2: Dojmy, zkušenosti, řešení problémů...

Příspěvek od Jumper »

jak hromadně smazat sms ve složce "Deleted Items" ? :roll:
Uživatelský avatar
Kito
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 51
Registrován: úte pro 15, 2009 11:02
Zařízení: NOKIA LUMIA 730

HTC Touch Pro2: Dojmy, zkušenosti, řešení problémů...

Příspěvek od Kito »

Rád bych se zeptal, kde se dá v uvedeném přístroji nastavit, aby zelená blikající dioda blikala déle než 5 minut, které jsou pevně nastaveny (šedé okénko) v Settings -> All Settings -> (záložka) Personal -> Sounds & Notifications -> (záložka) Notifications -> Phone: Missed call -> Flash light for [No limit, 5 minutes, 10 minutes...].
Zde mi to nejde přenastavit neboť okénko je šedé a nejde v něm měnit hodnoty. Dá se někde upravit tento čas? Děkuji
Odpovědět

Zpět na „HTC Touch Pro2“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 hostů