Flashing NEW Boot Splash Screen

Databáze nejrůznějších návodů, tweaků a nápadů, jak vylepšit funkce vašich komunikátorů
Odpovědět
Pavel Vlasák
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1165
Registrován: sob úno 07, 2009 14:56
Zařízení: HTC Desire
Bydliště: Pardubice

Flashing NEW Boot Splash Screen

Příspěvek od Pavel Vlasák »

Následující řádky vám přiblíží postup jak nahrát do svého přístroje nový plnohodnotný Boot Splash Screen bez nějakých tmavých pruhů ve spodní části.

Návod by měl být funkční pro následující modely: Artemis, Gene, Elf/Touch, Kaiser, Trinity, Hermes, Breeze, Herald, Athena, Cheetah, Excalibur, Oxygen, Startrek, Love a Vox.

Prakticky odzkoušeno na zařízení Kaiser.

Pokud se rozhodnete následující návod odzkoušet, děláte tak pouze na vlastní nebezpečí. Jedná se o zásah do přístroje a může dojít k jeho nevratnému poškození. Nenesu žádnou zodpovědnost za vámi způsobené škody.

Jak na to?

1) Musíme mít v přístroji odemčený SPL, tedy nějakou verzi HardSPL.
2) Připravíme si obrázek, kterým chceme nahradit původní Boot Splash Screen v plném rozlišení našeho přístroje a to ve formátu BMP 24bit.
3) Stáhneme si SplashTool.zip
4) Pomocí nb_image_converter.exe otevřeme náš připravený BMP soubor a uložíme jej jako splash.nb
5) Provedeme konverzi souboru splash.nb aplikací SplashTool.exe
6) Stáhneme si htcrt.zip
7) V programu zvolíme náš přístroj, přidáme splash.nb soubor do položky splash, libovolně pojmenujeme a vytvoříme soubor NBH tlačítkem Build.
8) Soubor NBH nahrajeme do přístroje jako běžnou ROM, aplikací KaiserCustomRUUv1.zip nebo z paměťové karty.

Nemusíte se bát, bude nahrazen pouze obrázek v Boot Screenu, stávající ROM a Radio zůstane nedotčeno.
Jiří Hrma
šéfredaktor
šéfredaktor
Příspěvky: 9220
Registrován: čtv čer 16, 2005 16:44
Zařízení: ---
Bydliště: Praha

Flashing NEW Boot Splash Screen

Příspěvek od Jiří Hrma »

Pěkně sepsané! :-)
Pavel Vlasák
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1165
Registrován: sob úno 07, 2009 14:56
Zařízení: HTC Desire
Bydliště: Pardubice

Flashing NEW Boot Splash Screen

Příspěvek od Pavel Vlasák »

Jeden motivační BMP pro Kaisera:
        • Obrázek
tslany
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 3070
Registrován: sob úno 24, 2007 9:56
Zařízení: Lumia 830, Lumia 435DS, Asus T100
Bydliště: Brno

Flashing NEW Boot Splash Screen

Příspěvek od tslany »

kdysi jsem dělal podobnej splash :-) ale teď nevím jak ho u Toshiby nahradit :-(
http://smartmania.cz/forum/viewtopic.php?f=31&t=8519
IkE Blaster
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2379
Registrován: sob led 19, 2008 21:42
Zařízení:    
Bydliště: Písek
Kontaktovat uživatele:

Flashing NEW Boot Splash Screen

Příspěvek od IkE Blaster »

U G900 je to obsažené v radiu (resp. v IPL), jak to změnit ti moc neporadím. Vím, že jsem IPL dvakrát přehrával, od té doby tam mám takový hovadský obrázek z WoW (no, neresetuji tak často)
Ruslan Botsyurko
redaktor
redaktor
Příspěvky: 2515
Registrován: ned dub 27, 2008 21:19
Zařízení: iPhone 7+, PlayBook, HTC Universal(128MB), MPx200
Bydliště: Plzeň

Flashing NEW Boot Splash Screen

Příspěvek od Ruslan Botsyurko »

2 tslany:
muzu se zeptat jaky jsi pouzil konkretně font? jestli si to teda jeste pamatujes. Uvazoval jsem o podobnym bootscreenu, barvu bych si vytáhnul, ale ten font vypadá fakt věrohodně.
tslany
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 3070
Registrován: sob úno 24, 2007 9:56
Zařízení: Lumia 830, Lumia 435DS, Asus T100
Bydliště: Brno

Flashing NEW Boot Splash Screen

Příspěvek od tslany »

stačí číst vlánko :wink:
tslany píše:bohužel, já na to žádnej font nepoužil, akorát sme sehnal obrázek originálu z PC a upravil v malování
oLDo píše:Pismo som nasiel cez uja googla, tu je link keby niekto cel http://www.dafont.com/perfect-dos-vga-437.font
Qaz
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 156
Registrován: pon lis 17, 2008 20:34
Zařízení: Acer neoTouch S200, Qtek 8310
Bydliště: HK
Kontaktovat uživatele:

Flashing NEW Boot Splash Screen

Příspěvek od Qaz »

Tak jsem si taky udělal novej boot splash screen ale nedaří se mi ho dostat do zařízení :-(. Pro jistotu jsem si rozbalil originální ROMku, která obsahuje všechno (SPL, IPL, Radio, Splash a OS), takže u Qteku 8310 to je v souboru 92000000-Splash.nb. Tak jsem si udělal ve formátu BMP novej splash screen a přes výše uvedený program SplashTool převedl na *.nb a pomocí programu nb2nbf.exe (v kterém jsem vybral volbu splashscreen) jsem to převedl na nbf, který pak už normálně flashnu do zařízení. A výsledek? Na poprvé po flashnutí nového boot spl. screenu zůstal Qtek v bootloaderu a nikam jinam se nedalo dostat, takže jsem stejným postupem převedl z .nb na nbf a flashnul ten z originál ROMky, což se povedlo a vše je plně funkční a pak jsem se znovu pokusil flashnout ten upravený boot spl. screen a po flashi je tam pořád ten původní boot spl. screen :roll:.
Ruslan Botsyurko
redaktor
redaktor
Příspěvky: 2515
Registrován: ned dub 27, 2008 21:19
Zařízení: iPhone 7+, PlayBook, HTC Universal(128MB), MPx200
Bydliště: Plzeň

Flashing NEW Boot Splash Screen

Příspěvek od Ruslan Botsyurko »

2tslany:
Jo, mas pravdu. Uz sem ten post cetl dost davno a vcera se mi ho nechtelo znova cely prolejzat. Díky.
Odpovědět

Zpět na „Tweaky a návody“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 22 hostů