Brýle pro virtuální realitu

Potřebujete poradit s výběrem chytrého telefonu, tabletu nebo příslušenství? Pak jste tu správně!
Odpovědět
Uživatelský avatar
Gooorila
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 109
Registrován: pon srp 06, 2007 10:23

Brýle pro virtuální realitu

Příspěvek od Gooorila »

Zdravím

Nikdy jsem brýle pro VR neměl na hlavě, co mi VR nabízí vím jen z teoretických informací. Minimálně bych je využil, když se naložím do vany a pustím si nějaký film, takže nemusím nic držet na pupku.

Takže jsem uvažoval, že bych si nějaké koupil. V nynějších akcích je ke koupi například Xiaomi, nebo Ritech za cenu kolem 12 dolarů (http://www.gearbest.com/virtual-reality ... tml?wid=21, http://www.gearbest.com/vr-headset/pp_4 ... tml?wid=21).

Mám telefon Xiaomi, tak mi přišlo loxické jít právě do stejné značky. Ten Ritech má zase dálkový ovladač navíc. Takže dotaz zní:

Mají tyto brýle nějaký smysl? Máte nějaký tip na brýle pro VR? Co vše s nimi děláte?
Mahtiel
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1011
Registrován: čtv črc 03, 2014 19:56
Zařízení: Xiaomi Redmi Note 4 Global
Bydliště: Brno

Brýle pro virtuální realitu

Příspěvek od Mahtiel »

Osobně jsem si objednala ty VR brýle od Xiaomi. Přesvědčilo mne, že tam je kapsa na suchý zip. Ty druhé brýle mi připadají tak trochu fórově, ale třeba je tomu jinak
Uživatelský avatar
Gooorila
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 109
Registrován: pon srp 06, 2007 10:23

Brýle pro virtuální realitu

Příspěvek od Gooorila »

A ovladač neřešíš?
Mahtiel
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1011
Registrován: čtv črc 03, 2014 19:56
Zařízení: Xiaomi Redmi Note 4 Global
Bydliště: Brno

Brýle pro virtuální realitu

Příspěvek od Mahtiel »

Objednala jsem VR brýle i s ovladačem. Nabídlo mi to jakýsi BT ovladač za dobrou cenu a s dobrými recenzemi, tak jsem vzala též
Tady je link: http://m.gearbest.com/virtual-reality/p ... tml?wid=21" onclick="window.open(this.href);return false;
Uživatelský avatar
Gooorila
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 109
Registrován: pon srp 06, 2007 10:23

Brýle pro virtuální realitu

Příspěvek od Gooorila »

Tak já to taky tak objednal a teď budu přemýšlet, k čemu mi to bude :o)
filda2491
mám jeden příspěvek
mám jeden příspěvek
Příspěvky: 1
Registrován: úte lis 22, 2016 12:46
Zařízení: iPhone6

Brýle pro virtuální realitu

Příspěvek od filda2491 »

Zdravíčko, mám brýle jednho z eshopů tady v ČR a maximální spokojenost, mrkni sem: [url]http://#####.eu/clanky/[/url] kde najdeš ukázky co vše se dá v brýlích dělat a když mrkneš sem: [url]http://#####.eu/blog/[/url] tak se můžeš i něco zajímavého dočíst. A ano, kupoval jsem je z tohoto eshopu, naprostá spokojenost. :-)

EDIT by jumbo78: Odkazy smazány. Jestli zde chceš reklamu, domluv si ji s adminem
Jumbo78
moderátor
moderátor
Příspěvky: 704
Registrován: ned led 16, 2011 10:49
Zařízení: iPhone 7+ 256 GB
Bydliště: Jindřichov ve Slezsku

Re: Brýle pro virtuální realitu

Příspěvek od Jumbo78 »

Jasně, to vůbec není reklamní spam...
Uživatelský avatar
Gooorila
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 109
Registrován: pon srp 06, 2007 10:23

Brýle pro virtuální realitu

Příspěvek od Gooorila »

Zdravím

Shrnu pro ty, kteří o koupi brýlí pro VR uvažují, ale i pro ty, kteří již mají a poradí řešení některých problémů.

Objednal jsem tedy VR přímo od XIAOMI, včetně malého BT ovladače. Používám s telefonem XIAOMI Redmi Note 3 PRO SE.

1. VR Brýle působí bytelně, ale na tváři moc nesedí (možná subjektivní pocit). V každém případě jsem překvapen, že není možná nějaká korekce čoček a jsou nastaveny na pevno. Nosím dioptrické brýle (0,75 dioptrie, takže maličko) a po nasazení bez brýlí je obraz docela rozmazaný. Nasazení s brýlemi zase není moc použitelné, protože se opřou a tlačí do nosu. OK, možná žádné levné VR brýle nemají nějakou korekci čoček.
2. Telefon má FullHD rozlišení. Na VR je to stále velmi málo. Obraz vypadá, jako že jsem se vrátil do období 15“ monitoru s rozlišením 800x600 s tím, že je vidět hodně mřížka mezi pixely. Zkouším u známých, jestli někdo nemá telefon s vyšším rozlišením, že bych otestoval.
3. Telefon se v brýlích velmi přehřívá. Měl jsem spuštěné cca 10 minut a telefon nešel skoro udržet v ruce. Konstrukce brýlí na to není dobrá, protože vytvoří látkovou kapsu.
4. Poslední problém je s využitím. Nainstaloval jsem několik aplikací pro VR, včetně té od XIAOMI. Vesměs se jedná o prohlížení fotografií, nebo nějaké video. Zatím jsem nenašel nějakou hru, kde bych využil brýle. Také nastavení ovladače je pro mne záhadou, protože jakákoli akce pro mne znamená vytáhnout telefon z brýlí a vrátit na obrazovku určenou pro VR. Ovladač mi vždy vyvolá například domovskou obrazovku, nebo rozhraní aplikace. Opět ale asi subjektivně. Spousta lidí možná bude na VR připravena a má obsah, nebo ví jak rozjet ovladač.

Celkově ani zklamání, ale ani nějaká hitparáda. Vyzkoušel jsem, díky špatné volbě brýlí ale asi zapadnou do šuplíku, kde je za pár let najdu nepoužité. I kdybych našel obsah, kvalita displeje a hlavně přehřívání telefonu asi nebude moc optimální pro nějaké používání.
Mahtiel
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1011
Registrován: čtv črc 03, 2014 19:56
Zařízení: Xiaomi Redmi Note 4 Global
Bydliště: Brno

Brýle pro virtuální realitu

Příspěvek od Mahtiel »

Mně včera brýle taky přišly, ovladač jsem zkoušela jen chvíli. Mám mobil Xiaomi Redmi 3S. S pixely jsem počítala, takže zklamání ani nebylo. Chtělo by to ideálně AU 4K displej na mobilu. O víkendu se na to chci vrhnout podrobněji :)
Mahtiel
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1011
Registrován: čtv črc 03, 2014 19:56
Zařízení: Xiaomi Redmi Note 4 Global
Bydliště: Brno

Brýle pro virtuální realitu

Příspěvek od Mahtiel »

Dneska jsem zkoušela aplikaci Language VR a super, jen mne za chvíli bolely oči :)
Odpovědět

Zpět na „Jaké zařízení si mám koupit?“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 35 hostů