Jak fotí HTC HD7: Tři desítky fotografií pro srovnání

Diskuze o komunikátoru HTC HD7
Ruslan Botsyurko
redaktor
redaktor
Příspěvky: 2515
Registrován: ned dub 27, 2008 21:19
Zařízení: iPhone 7+, PlayBook, HTC Universal(128MB), MPx200
Bydliště: Plzeň

Jak fotí HTC HD7: Tři desítky fotografií pro srovnání

Příspěvek od Ruslan Botsyurko »

V nedávno vydané recenzi HTC HD7 bylo uvedeno několik ukázek, jak fotí a natáčí tento komunikátor. Pod článkem se spustila rozsáhlá diskuze o kvalitě fotografií, proto jsme se rozhodli přidat další ukázky. HTC HD7 se pyšní 5Mpix fotoaparátem, kvalita snímků je ale dost podprůměrná. Překvapivě výborně si zařízení vede při makrofotografii, čili focení předmětů zblízka, avšak při běžném focení i za denního světla kvalita pořízených snímků příliš nepotěší. Více o komunikátoru HTC HD7 si můžete přečíst v recenzi. Za dodání dalších fotografií děkuji uživatelům -Pavel- a Morro. Pokud taktéž vlastníte HTC HD7, můžete se zde také pochlubit svými výsledky.

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Aktualizováno - doplněny fotografie od uživatele Ignition (podrobnosti zde)
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
bkf1
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1525
Registrován: pon črc 03, 2006 13:38
Zařízení: TouchHD (Cloudy v2.2+CZ), SGS1 (ofic. 2.3.6 JW1)

Jak fotí HTC HD7: Tři desítky fotografií pro srovnání

Příspěvek od bkf1 »

Kocour is the best :lol:
cyberReal
nováček
nováček
Příspěvky: 21
Registrován: pon srp 03, 2009 13:09
Zařízení: HTC Touch HD, Samsung omnia 7

Jak fotí HTC HD7: Tři desítky fotografií pro srovnání

Příspěvek od cyberReal »

Ty fotky jsou opravdu dost nekvalitni, stare HD1 myslim fotilo vyrazne lepe. HTC pravdepodobne do vsech zarizeni posledni doby cpe fotak od jednoho dodavatele co neni schopny odstranit uz jenom ten priserny ruzovy nadech ve stredu.
Uživatelský avatar
bkf1
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1525
Registrován: pon črc 03, 2006 13:38
Zařízení: TouchHD (Cloudy v2.2+CZ), SGS1 (ofic. 2.3.6 JW1)

Jak fotí HTC HD7: Tři desítky fotografií pro srovnání

Příspěvek od bkf1 »

cyberReal píše:priserny ruzovy nadech ve stredu.
Ja myslim, ze ten ruzovy nadech je tam i v ostatni dny :lol: Jinak me taky pripadaji fotky kvalitativne hodne podobne TouchHD1...

TO Pavel:
Jo to se taky neda cekat, ale prece jenom nejaka kvalita (zvlast za takove penize) je ocekavana. Takova, jakou ma HD7, ale ne...
PS: Samsungy snad foti vsechny obstojne.
Uživatelský avatar
bkf1
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1525
Registrován: pon črc 03, 2006 13:38
Zařízení: TouchHD (Cloudy v2.2+CZ), SGS1 (ofic. 2.3.6 JW1)

Jak fotí HTC HD7: Tři desítky fotografií pro srovnání

Příspěvek od bkf1 »

TO Pavel:
Jaktoze se mi nic nelibi? Toho kocoura hodnotim kladne :lol: Akorat bych rad vedel co to tam je na jedne fotce... ochocenej vlk nebo co? :lol:
Uživatelský avatar
morro
smartguru
smartguru
Příspěvky: 692
Registrován: pon říj 04, 2010 12:12
Zařízení: AT&T Samsung Focus™
Bydliště: Plzeň

Jak fotí HTC HD7: Tři desítky fotografií pro srovnání

Příspěvek od morro »

-Pavel-: Přihazuji fotografické umění HTC 7 Mozarta
Photo1, Photo2, Photo3, Photo4, Photo5, Photo6, Photo7.
Stanley
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 107
Registrován: úte úno 19, 2008 17:28
Zařízení: Samsung GT-I8000 Omnia II

Jak fotí HTC HD7: Tři desítky fotografií pro srovnání

Příspěvek od Stanley »

Mě ty fotky teda přijdou dost otřesný. Tohle bylo dobrý možná tak před třema rokama, ale ne dneska. Já foťák v mobilu celkem využiju a rozhodně od něj nečekám zázraky, ale moje Omnia II je proti tomuhle minimálně o třídu výš a to to není zrovna nejmladší telefon. Tohle se HTC opravdu nepovedlo.
Stanley
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 107
Registrován: úte úno 19, 2008 17:28
Zařízení: Samsung GT-I8000 Omnia II

Jak fotí HTC HD7: Tři desítky fotografií pro srovnání

Příspěvek od Stanley »

Pavel: Tak každej má trochu jiný požadavky na telefon a pokud najde nějakej, kterej je splní, tak dobře pro něj. Mě jen překvapila ta "kvalita", se kterou jsou ochotní v roce 2011 vyrazit do boje o zákazníka. Čekal bych, že při tom, jak se výrobci pořád předhání bude u takhle drahýho modelu foťák kvalitativně dál než u přes rok starý Omnie, ne roky pozadu. Přece to není raketoplán, nemůže bejt zas tak složitý udělat to pořádně.
Uživatelský avatar
bkf1
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1525
Registrován: pon črc 03, 2006 13:38
Zařízení: TouchHD (Cloudy v2.2+CZ), SGS1 (ofic. 2.3.6 JW1)

Jak fotí HTC HD7: Tři desítky fotografií pro srovnání

Příspěvek od bkf1 »

Mno HTC moc bojovat o zakaznika nemusi, protoze ma svoji vernou klientelu a stale se mnoho lidi chyta... ale mnoho lidi si take zacina uvedomovat, jakou "kvalitu" a za jakou cenu vlastne HTC vyrabi a ze nejake XDA to taky v dnesni dobe nejak extremne nevyrve.
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Jak fotí HTC HD7: Tři desítky fotografií pro srovnání

Příspěvek od htcjirka »

HTC si na foceni nehraje a neni to pro nej priorita,to uz je zname..Horsi je ten ruzovy nadech,ktery kdysi nebyval..Nejhorsi je ze mate dva modely - ja tu mam ted 2x HTC 7 Pro a kazde foti jinak,co se tyce barevneho podani.U HTC co kus to original,nechci se zastavat HTC,urcite by mohlo fotit o hodne lepe,ale ta mala cocka co v nem je..clovek se musi rozhodnout na co sve zarizeni ma,pokud chce nekdo primarne mit telefon zaroven na foceni sahne po N8,ikdyz ani ta poradny fotoaparat nenahradi.
Ruslan Botsyurko
redaktor
redaktor
Příspěvky: 2515
Registrován: ned dub 27, 2008 21:19
Zařízení: iPhone 7+, PlayBook, HTC Universal(128MB), MPx200
Bydliště: Plzeň

Jak fotí HTC HD7: Tři desítky fotografií pro srovnání

Příspěvek od Ruslan Botsyurko »

Jenom tak pro upřesnění, na fotce je moje kočka Sunny, nikoliv kocour :] To abychom měli jasno :)
Jinak souhlasím jak již bylo několikrát řečeno, že od mobilního foťáku, kor když je to tak miniaturní čočka s mizernou světelností, se nedají čekat zázraky. Ale z mobilů, které mi prošly rukama, většina fotila líp a na menším rozlišení. Kdysi dávno úplně obyčejný hloupý SE k810i - to byla prakticky náhražka kompaktu. Pak třeba Xperia X1 fotila za světla výborně a s BlackBerry jsem teď taky spokojený. Viz dvě ukázkové fotografie z Boldu. První za denního světla, druhá za umělého osvětlení s bleskem. Přitom to není zařízení primárně zaměřené na multimédia.

Obrázek

Obrázek
biscuit84
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 330
Registrován: sob pro 11, 2010 13:31
Zařízení: iPhone X,Note8,Honor9,iPad Pro 10,5”
Bydliště: Olomouc

Jak fotí HTC HD7: Tři desítky fotografií pro srovnání

Příspěvek od biscuit84 »

Hmm, ta 2. fotka ma pobavila :) Boli to casy s Chrobakom :)

-- doplnění předchozího příspěvku (pon bře 07, 2011 22:28) --

Inak k teme. HTC naozaj foti mizerne, ci uz DHD, Desire alebo Legend, fotky viac-menej na urovni SE K800i. Len pre porovnanie, taky SGS dokaze aj bez prisvetlovacej diody urobit pekne zabery, o IP4 ani nehovorim :)
nofxsak
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 313
Registrován: úte srp 28, 2007 18:20
Zařízení: Samsung Galaxy SII
Bydliště: Rousínov

Jak fotí HTC HD7: Tři desítky fotografií pro srovnání

Příspěvek od nofxsak »

přidávám pár fotek vytvořených pomocí Galaxyho pro srovnání. Měl jsem HD1 - nefotil špatně, ale se samsungem se to srovnat nedá. To samé platí i o HD videu - byl jsem příjemně překvapen jeho kvalitou. Jediné co občas zamrzí je barevné podání po přehrátí na PC oproti SAmoledu...
fotky1, fotka2
jos24
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 57
Registrován: ned led 16, 2011 19:09
Zařízení: HTC HD7
Bydliště: ceskoslovensko

Jak fotí HTC HD7: Tři desítky fotografií pro srovnání

Příspěvek od jos24 »

...mam za to, ze co sa tyka kvality fotiek na prvom mieste je sony, potom nokia a potom vsetko ostatne...a to je moj subjektivneobjektivny nazor...
Uživatelský avatar
bkf1
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1525
Registrován: pon črc 03, 2006 13:38
Zařízení: TouchHD (Cloudy v2.2+CZ), SGS1 (ofic. 2.3.6 JW1)

Jak fotí HTC HD7: Tři desítky fotografií pro srovnání

Příspěvek od bkf1 »

Ruslan Botsyurko píše:Jenom tak pro upřesnění, na fotce je moje kočka Sunny, nikoliv kocour :]
Aha, uz mi to zacina zapadat do sebe... Sunny... soft... :lol:
Jinak co se tyce fotitek, tak me osobne Samsungy (ten si na tom, zda se mi, celkem vzdy zakladal) i Erici vzdycky podavali, na sve moznosti, primerene vykony (narozdil od HTC a Nokie; BB jsem nezkousel). Ono se rekne "na co lepsi fotitko", ale kdyz clovek pracuje (ano i pri praci se to da vyuzit) a potrebuje si u zakaznika neco vyfotit v horsich svetelnych podminkach a nechce se s tim otravovat (vracet se pro zrcadlovku; pak je to foceni na pul dne...), tak nejake schopnejsi fotitko (zamerne nepisu "fotak" :) ) v mobilu potrebuje.
Uživatelský avatar
Kott02
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 58
Registrován: úte úno 19, 2008 19:30
Zařízení: iPhone 5 16GB
Bydliště: OVA
Kontaktovat uživatele:

Jak fotí HTC HD7: Tři desítky fotografií pro srovnání

Příspěvek od Kott02 »

Zajímavé že na všech telefonech ať jsou nebo nejsou to "fotomobily" tak některe fotky jsou příšerné, místy až nekoukatelné a jiné prostě sem měl problém rozeznat od profi foťáku. Neberu v potaz jen svoje telefony ani nasvícení. Rovnež sem si hral i s HD7.
Uživatelský avatar
bkf1
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1525
Registrován: pon črc 03, 2006 13:38
Zařízení: TouchHD (Cloudy v2.2+CZ), SGS1 (ofic. 2.3.6 JW1)

Jak fotí HTC HD7: Tři desítky fotografií pro srovnání

Příspěvek od bkf1 »

V podstate vzdy kvalitu fotitka (i dig. fotoaparatu) poznas v horsich svetelnych podminkach (kdyz sviti slunicko, tak vyfotim hezkou fotku i svoji firemni Nokii 6300 :) ). Treba Nikon ma snad nejlepsi cipy, ale to jsme se dostali od mobilu na UPLNE jinou stranu... :)
jerry_stolarik
smartguru
smartguru
Příspěvky: 730
Registrován: stř črc 09, 2008 13:20
Zařízení: HTC One M8
Bydliště: Brno

Jak fotí HTC HD7: Tři desítky fotografií pro srovnání

Příspěvek od jerry_stolarik »

Taky pridam par fotek a svuj nazor jak foti HD7.. Mel jsem HD7 dva mesice a celkove jsem byl z fotaku na HD7 hodne zklamany.. Byl to neustaly boj... Nevim jestli to byl jenom muj phone nebo je to problem vsech HD7 ale moje spoust fotoaparatu byla strasne tuha a abych neco vyfotil tak jsem na spoust musel tlacit jak o zivot. Me usili tak bohuzel vetsinou zkoncilo tak ze se mi cela fotka rozmazala... Vyfotit neco na poprve bylo temer nemozne a vyfotit neco v pohybu mi prislo naprosto nemozne...

Nejsem nejaky maniak do foceni na mobilu kdyz uz chci neco fotit tak saham pomojem normalnim fotaku... Ale HD7 je v porovnani s phounama ktere jsem mel pred nim nekde uplne jinde...

Hodil jsem par fotek vyfocenych HD7 za ruznych svetelnych podminek na Picasa jsou tam kdyztak i fota z Bold 9700 a ty mi prijdou o nekolik trid lepsi a naprosto souhlasim s Ruslanem.. O Blackberry si kazdy mysli ze to je mobil jen pro praci ale opak je pravdou... Multimedia jsou na Blackberry taky vynikajici... 3.2 Mpx fotak na Bold 9700 fotil skvele.
janac_marek
smartguru
smartguru
Příspěvky: 629
Registrován: úte čer 08, 2010 9:44
Zařízení: Lumia 950XL, S7 Edge, iPhone 7

Jak fotí HTC HD7: Tři desítky fotografií pro srovnání

Příspěvek od janac_marek »

Ono ale fakt to HD7 fotí otrasne. Už sa nepamätám na Desire HD, ale iPhone 4 fotí veľmi pekne.

Ale u WP7 to chápem. Je to proste prvá séria betamobilov. Verme, že tá ďalšia bude mať s novým jadrom podporu dual core a okrem iného pôjde hore aj foťák :) .
Ingnition
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 162
Registrován: sob dub 09, 2011 22:33
Zařízení: Nokia Lumia 520
Bydliště: Sedlčany
Kontaktovat uživatele:

Vaše fotografie z HTC HD7

Příspěvek od Ingnition »

Zdravím,
mám vážný zájem si HTC HD7 pořídit. Zajímalo by mě, jaké fotky jste po svojí dobu používání tohoto krasavce vyfotili. Víme, že HTC HD7 nemá příliš kvalitní fotografie a tak mě prostě zajímá, jak se vám běžným uživatelům povedlo vyfotit obrázky.

Za škodu by ani nebylo nějaké to video, ačkoliv těch je na YouTube mraky.
Předem děkuji všem a pokud tu už nějaká taková sekce je, tak se omlouvám.
Odpovědět

Zpět na „HTC HD7“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 30 hostů