Chystaná aktualizace pro WP7 bude blokovat jailbreak

Všeobecná diskuze o systému Windows Phone 8.1 (vlastnosti, jádro, buildy...)
Jiří Hrma
šéfredaktor
šéfredaktor
Příspěvky: 9220
Registrován: čtv čer 16, 2005 16:44
Zařízení: ---
Bydliště: Praha

Chystaná aktualizace pro WP7 bude blokovat jailbreak

Příspěvek od Jiří Hrma »

V průběhu února by měl Microsoft vydat první aktualizaci pro systém Windows Phone 7, která přinese podporu pro kopírování a vkládání textu, rychlejší spouštění aplikací, lepší vyhledávání v Marketplace a opravu drobných bugů. Autoři prvního unlockeru s názvem ChevronWP7 zveřejnili informaci, kterou mají přímo od Microsoftu, a sice že nová aktualizace opraví chybu, skrze kterou bylo možné zařízení odemykat (jailbreak). Uživatelská komunita okolo Windows Phone 7 ale začíná být stále více aktivní, a tak není vyloučeno, že se po vydání aktualizace objeví nějaké další řešení.

obrázek

Zdroj: PocketNow
khooca
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 128
Registrován: úte úno 16, 2010 22:50
Zařízení: BB 9780

Chystaná aktualizace pro WP7 bude blokovat jailbreak

Příspěvek od khooca »

Jak typické, aneb uživatel je opět na posledním místě. Namísto usilovného vývoje chybějících fcí (a modlení se, aby je uživatelé neposlali do..) se věnují nesmyslému JB, který beztak do týdne od vydání záplaty padne. Neuvěřitelný.
Standa
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1622
Registrován: úte led 15, 2008 20:38
Zařízení: BlackBerry Z10, Samsung Galaxy Note 10.1

Chystaná aktualizace pro WP7 bude blokovat jailbreak

Příspěvek od Standa »

Já to vidím trochu jinak. Dodnes je na fórech spousta uživatelů, kteří ač se tváří jako odborníci, nefungují jim na WM ani základní aplikace. Jednoduše si všechno rozhasí, poštelují, vytuní a pak jim to nejede vůbec. A kde je chyba? Samozřejmě na tom neschopném Microsoftu, ne na hloupých uživatelích, kteří špiní jeho pověst.
A toto je bohužel výsledek - blbuvzdornost a omezenost.
TMASKA
smartguru
smartguru
Příspěvky: 581
Registrován: pát kvě 23, 2008 8:06
Zařízení: SGS2

Chystaná aktualizace pro WP7 bude blokovat jailbreak

Příspěvek od TMASKA »

ale to uz se tu psalo milionkrat a je to opravdu tak , kdo chce at si odemkne kdo ne at to nedela ale tu moznost si to odemknout je velka vyhoda a to hlavne pro to ze wp7 zatim absolutne nic neumi a myslim ze i dlouho umet nebude ja mam na dalsi 2 roky jasno , pockam do unora co nam predstavi v barcelone a jdu do androidu , nechtel jsem ale nic jineho mi zatim nezbude , chci li nejaky vytouzeny dalsi pristroj a asi ne uplne levny tak at taky neco umi a ne ze budu cekat do unora pak do leta a pak treba zas do zimy jara atd :)
Standa
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1622
Registrován: úte led 15, 2008 20:38
Zařízení: BlackBerry Z10, Samsung Galaxy Note 10.1

Chystaná aktualizace pro WP7 bude blokovat jailbreak

Příspěvek od Standa »

Jasně. Já nemám nic proti odemykání, ale taky nemám nic proti zamykání :-). Já nakonec taky přemosťuju čekání Streakem, a uvidím co bude.
Uživatelský avatar
morro
smartguru
smartguru
Příspěvky: 692
Registrován: pon říj 04, 2010 12:12
Zařízení: AT&T Samsung Focus™
Bydliště: Plzeň

Chystaná aktualizace pro WP7 bude blokovat jailbreak

Příspěvek od morro »

TMASKA: Asi jste nepochopil pro koho jsou Windows Phone 7 určená ... nejsou to až tak IT maniaci, ale bežní lidé ... a pro ty ač tam některá fce chybí je to zatím plně dostačující systém. BTW jen ať to Microsoft zabolkuje, protože jak už bylo psáno výše pak se na MS hází veškerá špína... když se v to heabe nějáký rádoby odborníček ;)
TMASKA
smartguru
smartguru
Příspěvky: 581
Registrován: pát kvě 23, 2008 8:06
Zařízení: SGS2

Chystaná aktualizace pro WP7 bude blokovat jailbreak

Příspěvek od TMASKA »

to standa --- ok jsme na tom zatim stejne

to morro --- ale pochopil uz pred nejakou dobou ale vse samozdrejmne v pohode jen se tak rozepisuju ale presto si neodpustim , nevim jestli kazdy obycejny uzivatel jak pisete da treba za htc hd7 13 tisic jen pro to aby si ne treba nahral normalnim spusobem hudbu nebo fotky do pristroje nebo poslal prez bluetoot neco ale radeji se treba jen podiva na film a zahraje blbou hru
janac_marek
smartguru
smartguru
Příspěvky: 629
Registrován: úte čer 08, 2010 9:44
Zařízení: Lumia 950XL, S7 Edge, iPhone 7

Chystaná aktualizace pro WP7 bude blokovat jailbreak

Příspěvek od janac_marek »

Hlavne nech chystaná aktualizácia opraví dve nasledovné chyby:

- Už sa mi stalo v poslednom čase, že Marketplace pár krat sekol a vypol sa a nešiel zapnúť. Pomohol len reset telefónu.
- Niektoré aplikácie mi nejde aktualizovať. Dám update all, ale neupdatne ich. Pomôže len odinštalovanie a nainštalovanie znova.

Keďže je to nový systém, tak som ešte ako tak tolerantný. Pevne verím v nápravu.
Android má podobné bugy po celom systéme tiež - preto som sa ho zbavil. Potrebujem stabilný mobil.
Ak to MS neopraví v tejto aktualizácii, dosť ma to nahnevá a za najstabilnejší systém, ktorý sa aj dá používať, budem považovať jedine iOS.


K tým úpravám a blokovaniu JB.
Súhlas. Apple to pochopil a posledná verzia iOS (alebo tá ďalšia?) ani nebude ponúkať funkciu pre aplikácie aby si zistili, či je na telefóne JB.
Kto chce, nech si JB dá, kto nie, nie.

to morro:
To si nemyslím. Verím, že vo WP7 si nájdu svoje aj IT-čkári. Standa síce vraví, že ľudia si systém znestabilizujú sami, čo je v podstate pravda, ale ja osobne potrebujem fakt kvalitný a stabilný systém, kde mi aplikácia aj zle napísaná system nezhodí.

Ja nepotrebujem veci, čo sa mi diali na Androide:
- Keď hrám hru (a mne je jedno, či je zlá hra alebo systém) a dvihnem hovor, tak počujem zvuky z hry.
- Aby mi pri Handsfree v aute išiel mic aj na volante aj na mobile a user počul echo.
- Nešiel mi dvihnúť hovor. (to kde sme?)
- Nepotrebujem aby mi padala Android Market aplikácia (veď je to už starší systém, takéto základné veci by mali fungovať).
- ...
pinhead
smartguru
smartguru
Příspěvky: 547
Registrován: pon pro 20, 2010 19:22
Zařízení: LG G3 32GB
Bydliště: Kladno

Chystaná aktualizace pro WP7 bude blokovat jailbreak

Příspěvek od pinhead »

Ano,a to přesně WP7 jsou,stabilní systém.Mého Samsunga Omnii 7 jsem od doby koupení resetnul jen kvůli tomu , že jsem updatoval firmware.Což o WM 6.5 se říct nedá a to samý i Android.
janac_marek
smartguru
smartguru
Příspěvky: 629
Registrován: úte čer 08, 2010 9:44
Zařízení: Lumia 950XL, S7 Edge, iPhone 7

Chystaná aktualizace pro WP7 bude blokovat jailbreak

Příspěvek od janac_marek »

No hej, sú. Okrem menovaných bugov :)
Veľmi som zvedavý, či budú nejaké aktualizácie okrem terajšej a tej letnej.


Mimochodom neviete niekto ako zmeniť meno operátora? Mám tam T-Mobile SKyyyy a neviem neviem, či som to ja nezadával niekde, ale vôbec teraz neviem kde :) .
pinhead
smartguru
smartguru
Příspěvky: 547
Registrován: pon pro 20, 2010 19:22
Zařízení: LG G3 32GB
Bydliště: Kladno

Chystaná aktualizace pro WP7 bude blokovat jailbreak

Příspěvek od pinhead »

Aké bugy ? Já žádné nemám ...
edkis
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 110
Registrován: úte pro 28, 2010 10:05
Zařízení: iPhone 6s

Chystaná aktualizace pro WP7 bude blokovat jailbreak

Příspěvek od edkis »

Skus sa trosku posprtat v MarketPlace a po case ti zamrzne. Nasledne sa skus opat dostat do MarketPlace a uvidis jedine jej nacitavanie a nasledny pad do uvodnej obrazovky. Pomoze len vypnut a zapnut tel.
janac_marek
smartguru
smartguru
Příspěvky: 629
Registrován: úte čer 08, 2010 9:44
Zařízení: Lumia 950XL, S7 Edge, iPhone 7

Chystaná aktualizace pro WP7 bude blokovat jailbreak

Příspěvek od janac_marek »

A takisto niektoré app nejde automaticky aktualizovať cez UPDATE ALL.
pinhead
smartguru
smartguru
Příspěvky: 547
Registrován: pon pro 20, 2010 19:22
Zařízení: LG G3 32GB
Bydliště: Kladno

Chystaná aktualizace pro WP7 bude blokovat jailbreak

Příspěvek od pinhead »

Pánové ,já s tím problémy nemám. A App,které mám,se aktualizovali bez problémů a Market mi nezamrzá.jak říkám ,restart už ani nevím co to je 8-)
janac_marek
smartguru
smartguru
Příspěvky: 629
Registrován: úte čer 08, 2010 9:44
Zařízení: Lumia 950XL, S7 Edge, iPhone 7

Chystaná aktualizace pro WP7 bude blokovat jailbreak

Příspěvek od janac_marek »

Wonder Reader, Handyscan, SleepTimer

Všetko myslím trial.
edkis
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 110
Registrován: úte pro 28, 2010 10:05
Zařízení: iPhone 6s

Chystaná aktualizace pro WP7 bude blokovat jailbreak

Příspěvek od edkis »

Ako su vlastne limitovane "trial" apps ?
janac_marek
smartguru
smartguru
Příspěvky: 629
Registrován: úte čer 08, 2010 9:44
Zařízení: Lumia 950XL, S7 Edge, iPhone 7

Chystaná aktualizace pro WP7 bude blokovat jailbreak

Příspěvek od janac_marek »

Netuším. Každá inak.
Čas, levely, ....
Je to fajn, že sa nemusia na market dávať LITE verzie.
Paulos
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 439
Registrován: úte čer 17, 2008 17:06
Zařízení: Nokia Lumia 925, 32 GB
Kontaktovat uživatele:

Chystaná aktualizace pro WP7 bude blokovat jailbreak

Příspěvek od Paulos »

Zkusili jste se ze seknutého Marketplacu dostat tlačítkem Zpět? Několikrát ho zmáčnete a aplikace by se měla ukončit. To je to, co jsem slyšel, WP7 bohužel ještě nemám :(
edkis
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 110
Registrován: úte pro 28, 2010 10:05
Zařízení: iPhone 6s

Chystaná aktualizace pro WP7 bude blokovat jailbreak

Příspěvek od edkis »

Skusal som to x-krat no nefunguje ani tak. Dokonca po zamrznuti Marketplace uz nefunguje ani Music & Videos hub. Dnes som si v Marketplace vsimol ze sa mi niekedy pri aplikaciach nezobrazuje moznost install. Nechapem co sa deje.
PS: najnovsi problem po potvrdeni instalacie app sa objavi Confirm purchase a beziace gulicky a to je tak vsetko.
TMASKA
smartguru
smartguru
Příspěvky: 581
Registrován: pát kvě 23, 2008 8:06
Zařízení: SGS2

Chystaná aktualizace pro WP7 bude blokovat jailbreak

Příspěvek od TMASKA »

trosku si rypnu ale jen trosku , system ktery zatim absolutne nic neumi a ma takove bugy ? nekdo tady neco psal ze android ma taky nejake bugy ale on umi takzka vse , bojim se jen toho az wp7 bude umet snad nekdy taky vse potrebne kolik bude mit bugu on :) ( podotykam ze wp7 se mi moc libi az zatim na nefunkcnost , alespon pro mne ) :)
Odpovědět

Zpět na „Windows Phone 8.x“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Bing [Bot], Seznam.cz a 74 hostů