Nástroj pro synchronizaci WP7 bude dostupný také na Mac OS X

Diskuze o Windows Phone a Windows 10 Mobile aplikacích. Máte tip na zajímavý program? Šup sem s ním!
Odpovědět
Jiří Hrma
šéfredaktor
šéfredaktor
Příspěvky: 9220
Registrován: čtv čer 16, 2005 16:44
Zařízení: ---
Bydliště: Praha

Nástroj pro synchronizaci WP7 bude dostupný také na Mac OS X

Příspěvek od Jiří Hrma »

Microsoft zřejmě v případě nové verze operačního systému Windows Phone 7 nechce ponechat nic náhodě a v den oficiálního představení redaktorům serveru Engadget potvrdil, že ještě do konce letošního roku vypustí beta verzi aplikace, která umožní synchronizovat vybraný obsah mezi Windows Phone 7 zařízením a operačním systémem Mac OS X. Podle aktuálních zpráv by mělo být možné synchronizovat hudební soubory bez DRM ochrany, kontakty, e-maily a kalendář, ale je možné, že se seznam položek ještě rozroste. Rozhodně je to pozitivní zpráva a zajímavý krok ze strany Microsoftu; uživatelé starších Windows Mobile 6.x byli při synchronizaci s Mac OS X nuceni používat aplikace třetích stran, výborně pro tyto účely posloužil například Missing Sync. Další podrobnosti nejsou v tuto chvíli k dispozici, ale jakmile se něco nového objeví, budeme vás o tom informovat.

obrázek

Zdroj: Engadget (via MujMac.cz)
Uživatelský avatar
bkf1
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1525
Registrován: pon črc 03, 2006 13:38
Zařízení: TouchHD (Cloudy v2.2+CZ), SGS1 (ofic. 2.3.6 JW1)

Nástroj pro synchronizaci WP7 bude dostupný také na Mac OS X

Příspěvek od bkf1 »

MS si mysli, ze lidi co maji iPhone (a vubec Apple) ho vymeni za neco, co ma Windows Pocketpaskvil 7... I ja, dlouholety uzivatel Windows (jak na desktopu, tak v kapesni podobe), bych takovou blbost asi hodne tezko udelal... :???:
weth
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 102
Registrován: sob úno 23, 2008 21:45
Zařízení: iPhone 5S 16GiB 7.X

Nástroj pro synchronizaci WP7 bude dostupný také na Mac OS X

Příspěvek od weth »

Mno já to zase považuju za velmi dobrý krok.. Mám sice iPhone, nicméně vím, že kdybych chtěl vyzkoušet WP7, nic mi nebude bránit.. Synchronizace s Macem je pro mě velmi důležitým prvkem každého mobilního systému..
uni
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1327
Registrován: čtv říj 16, 2008 9:56
Zařízení: Samsung Galaxy S8+ DS, Apple iPad Air Wi-Fi

Nástroj pro synchronizaci WP7 bude dostupný také na Mac OS X

Příspěvek od uni »

No já nevím, jistě nejsem sám, kdo se postupně přesouvá na AS Exchange/cloud, lokální synchronizace s počítačem postupně ztrácí na významu. Samozřejmě, pokud se to pojme komplexně jako je tomu u iOS/iTunes, má to smysl, ale jen kvůli PIM...
Sir Andrew
smartstar
smartstar
Příspěvky: 915
Registrován: pon čer 27, 2005 9:11
Zařízení: Lumia 925
Bydliště: Praha (+ Uherský Brod)

Nástroj pro synchronizaci WP7 bude dostupný také na Mac OS X

Příspěvek od Sir Andrew »

Microsoft se pěkně rozlézá...
První Office pro OS X, teď "WMDC" pro OS X, co dál? Marketplace? :-D
IkE Blaster
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2379
Registrován: sob led 19, 2008 21:42
Zařízení:    
Bydliště: Písek
Kontaktovat uživatele:

Nástroj pro synchronizaci WP7 bude dostupný také na Mac OS X

Příspěvek od IkE Blaster »

Sir Andrew: Office jsou už dlouhá praxe... "Microsoft Office for Mac was introduced for Macintosh in 1989" :) Dříve bylo i IE pro Mac.
Ruslan Botsyurko
redaktor
redaktor
Příspěvky: 2515
Registrován: ned dub 27, 2008 21:19
Zařízení: iPhone 7+, PlayBook, HTC Universal(128MB), MPx200
Bydliště: Plzeň

Nástroj pro synchronizaci WP7 bude dostupný také na Mac OS X

Příspěvek od Ruslan Botsyurko »

Pokud vím, tak IE byl dokonce defaultním prohlížečem v prvních Macintosh počítačích, bylo to součástí smlouvy mezi Jobsem a Gatesem.
Sir Andrew
smartstar
smartstar
Příspěvky: 915
Registrován: pon čer 27, 2005 9:11
Zařízení: Lumia 925
Bydliště: Praha (+ Uherský Brod)

Nástroj pro synchronizaci WP7 bude dostupný také na Mac OS X

Příspěvek od Sir Andrew »

Co se člověk všechno nedozví :) Kluci, díky za info :)
weth
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 102
Registrován: sob úno 23, 2008 21:45
Zařízení: iPhone 5S 16GiB 7.X

Nástroj pro synchronizaci WP7 bude dostupný také na Mac OS X

Příspěvek od weth »

uni: no, já jsem třeba hodně citlivý na to, aby byli moje kontakty někde na webu (tím myslím se přenášeli přes "neznámé" servery), pro mě je třeba lokální sync kontaktů základ. Nevadí mi syncování souborů, (velmi rád využívám Dropbox), ale kontakty jsou mi posvátné, jsem v tom docela konzerva:).

ad MS na Mac OS: on dokonce Word 1.0 byl jen na Mac OS:D..
radospol
smartstar
smartstar
Příspěvky: 896
Registrován: pát pro 26, 2008 18:30
Zařízení: Huawei U8650 (sonic)

Nástroj pro synchronizaci WP7 bude dostupný také na Mac OS X

Příspěvek od radospol »

tiez urcite veci nebudem ukladat niekde ktovie kde na servery. Niesom paranoidny,ale viem ze takto ulozene udaje si kludne moze par ludi pozriet a nakladat s nimi.
uni
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1327
Registrován: čtv říj 16, 2008 9:56
Zařízení: Samsung Galaxy S8+ DS, Apple iPad Air Wi-Fi

Nástroj pro synchronizaci WP7 bude dostupný také na Mac OS X

Příspěvek od uni »

No, společnosti jako Apple, MS a Google si jsou jistě PLNĚ vědomi toho, že žádná taková kauza nesmí nastat, dopad na renomé a důvěru ve společnost by byly nedozírné. Také rozhodně nemíním posílat citlivá data bůh ví kam. Ale trochu se tomu tady směji, podle mě min. jeden z těch, co se "bojí" poslat data na renomovaný server dělá určitě mnohem větší bezpečnostní díru v zabezpečení telefonu nebo třeba na FaceBooku.. 8-)
radospol
smartstar
smartstar
Příspěvky: 896
Registrován: pát pro 26, 2008 18:30
Zařízení: Huawei U8650 (sonic)

Nástroj pro synchronizaci WP7 bude dostupný také na Mac OS X

Příspěvek od radospol »

si myslel mna?:) ...tak kauza u tychto spolocnosti asi nehrozi,ale to neznamena,ze k tym info nemaju pristup. A potom ja netuzim. Proste su veci ktore by si mal clovek uchovavat len u seba.

FB je kapitola sama osebe, tam nemam ani svoje prave meno:))
weth
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 102
Registrován: sob úno 23, 2008 21:45
Zařízení: iPhone 5S 16GiB 7.X

Nástroj pro synchronizaci WP7 bude dostupný také na Mac OS X

Příspěvek od weth »

uni: Mno směj se čemu chceš, já svoje tvrzení (byť "anonymně") neberu na lehkou váhu a stejně tak neberu na lehkou váhu to, co o sobě nechám "uniknout" na síť/ven/do éteru. Lidi se svými osobními daty neumí zacházet, informační věk je nová epocha a my máme tu smůlu, že žijeme v době, kdy tomu nikdo moc nerozumí a nedokáže domyslet důsledky svého dosavadního jednání se svým avatarem v elektronickém světě..

K selhání jednotlivce/firmy/společnosti může dojít kdykoliv. Nikomu neodpírám možnost poslat svoje data na "renomovaný" server, já nic takového ale nechci. A proto se mi lokální sync hodí:)...
Jiří Hrma
šéfredaktor
šéfredaktor
Příspěvky: 9220
Registrován: čtv čer 16, 2005 16:44
Zařízení: ---
Bydliště: Praha

Nástroj pro synchronizaci WP7 bude dostupný také na Mac OS X

Příspěvek od Jiří Hrma »

Tak podle posledních informací by beta verze Windows Phone 7 Connectoru pro Mac měla být dostupná ještě do konce tohoto měsíce (původně se spekulovalo už o dnešku, ale zatím nic venku není).

Obrázek
Davedroid
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 311
Registrován: pát črc 01, 2011 16:55
Zařízení: iPhone 7
Bydliště: Praha

Nástroj pro synchronizaci WP7 bude dostupný také na Mac OS X

Příspěvek od Davedroid »

Zvažuji koupi WP7.prosim, lze uz nyni nejak prenaset fotky, videa, soubory (napr.word,excela atd) mezi Macem iOS a WP7? Tam i zpet? Diky moc
Jiří Hrma
šéfredaktor
šéfredaktor
Příspěvky: 9220
Registrován: čtv čer 16, 2005 16:44
Zařízení: ---
Bydliště: Praha

Nástroj pro synchronizaci WP7 bude dostupný také na Mac OS X

Příspěvek od Jiří Hrma »

Používám HD7 s Windows Phone Connectorem na Macu, s fotkami, hudbou a videem není problém, s dokumenty ano, ty je nutné do telefonu dostat vzduchem (SkyDrive...).
Odpovědět

Zpět na „Aplikace a software“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 20 hostů