Windows Phone 7: Chytrý fotoaparát a prohlížení obrázků

Všeobecná diskuze o systému Windows Phone 8.1 (vlastnosti, jádro, buildy...)
Jiří Hrma
šéfredaktor
šéfredaktor
Příspěvky: 9220
Registrován: čtv čer 16, 2005 16:44
Zařízení: ---
Bydliště: Praha

Windows Phone 7: Chytrý fotoaparát a prohlížení obrázků

Příspěvek od Jiří Hrma »

Pokud sledujete naši novou Windows Phone 7 sekci na fóru, pak vám určitě neunikla videa ze serveru PocketNow.com, na kterých jsou zachyceny různé části systému z aktuálního vývojového buildu #6414. Šéfredaktor PocketNow.com, Brandon Miniman, má totiž už několik dní k dispozici vývojářský telefon od LG, takže se s námi prostřednictvím videí může dělit o své dojmy. Ve svém posledním videu se zaměřil na práci s fotoaparátem a obrázky a nutno dodat, že vše vypadá velmi přirozeně a použitelně, přičemž důraz je opět kladen na maximální jednoduchost.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=lRT_wQsBWOA[/youtube]

Aplikaci pro fotografování můžete spustit jak z nabídky Programy, tak také skrze hardwarové tlačítko (spoušť fotoaparátu), které budou mít všechny Windows Phone 7 komunikátory, protože tak Microsoft stanovil v minimálních požadavcích. Zajímavostí je, že fotoaparát lze spustit i když je telefon uzamčený a má vypnutý displej. Jednoduše stačí chvíli přidržet dedikované tlačítko a můžete fotografovat. Ptáte se, jak se zamezí nechtěnému stisku tlačítka v případě, že telefon máte v kapse? Je to jednoduché, díky proximity senzoru systém pozná, že je umístěný v kapse a při případném nechtěném přidržení tlačítka se fotoaparát jednoduše nespustí.

V systémové galerii si budete moci nastavit libovolný obrázek na pozadí, jehož výřez se objeví i v panelu na hlavní obrazovce. Případně můžete nechat na systému, aby čas od času obrázek sám změnil na nějaký nový. V galerii můžete kromě obrázků ze zařízení prohlížet i alba vašich přátel na Facebooku a nabízí se i možnost uploadu nového snímku na váš profil v této sociální síti.
spermosh
smartstar
smartstar
Příspěvky: 811
Registrován: pon říj 13, 2008 10:48
Zařízení: HTC One X+
Bydliště: Praha 10

Windows Phone 7: Chytrý fotoaparát a prohlížení obrázků

Příspěvek od spermosh »

to "nove" Windows Phone 7 vazne extremne plytva mistem, 3.7" displej bude minimum

k fotografovani/prohlizeni obrazku, nic nove MS nevymyslel, akorat to zapina pri zamknutem zarizeni, coz fakt nepotrebuji, pro me teda WP7 urcite neni - zustanu u WM6.5 a dalsi stroj bude s Androidem
sGalaxycz
nováček
nováček
Příspěvky: 46
Registrován: stř črc 28, 2010 11:17
Zařízení: Samsung Galaxy S

Windows Phone 7: Chytrý fotoaparát a prohlížení obrázků

Příspěvek od sGalaxycz »

nevypada to spatne..ale ta home obrazovka a presne jak rika spermosh - neuveritelne plytvani miste..vsude velke boxy, velke napisy pres dve obrazovky..
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Windows Phone 7: Chytrý fotoaparát a prohlížení obrázků

Příspěvek od htcjirka »

Windows Phone 7 proste zazdivaji vyhodu velkeho displeje,coz je zpatecnicky krok.Velke nadpisy ,ktere se misty ani nevejdou na obrazovku,velke tabule apod.
Uživatelský avatar
groovox
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 293
Registrován: úte dub 22, 2008 14:34
Zařízení: ML950XL Alcatel IDOL4S Pro W10, NL1520, HTC HD2
Bydliště: Praha

Windows Phone 7: Chytrý fotoaparát a prohlížení obrázků

Příspěvek od groovox »

Ty velké nápisy a plýtvání místem - tak trochu bezradnost
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Windows Phone 7: Chytrý fotoaparát a prohlížení obrázků

Příspěvek od htcjirka »

Tam clovek nemusi ani mit strach,ze by se prstem nekam netrefil.
KVARK
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 424
Registrován: stř črc 01, 2009 18:44
Zařízení: LG Optimus 2X

Windows Phone 7: Chytrý fotoaparát a prohlížení obrázků

Příspěvek od KVARK »

Zároveň nemusí mít strach, že by viděl všecky důležité informace na jedné obrazovce :tlem: .
Pěkně se na to kouká na videu, ale raději se nechci domýšlet jak bych musel listovat obrazovkami při běžném používání...
Sir Andrew
smartstar
smartstar
Příspěvky: 915
Registrován: pon čer 27, 2005 9:11
Zařízení: Lumia 925
Bydliště: Praha (+ Uherský Brod)

Windows Phone 7: Chytrý fotoaparát a prohlížení obrázků

Příspěvek od Sir Andrew »

Asi si uvědomili, že ani WM6.5.x se nedají pohodlně ovládat prstem, tak to pořádně nafoukli :)
Diamant
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 388
Registrován: ned kvě 20, 2007 17:15
Zařízení: HTC Touch HD2
Bydliště: Košice

Windows Phone 7: Chytrý fotoaparát a prohlížení obrázků

Příspěvek od Diamant »

Mňa by zaujímalo, či bude možné zábery triediť aj do zložiek? Už u niektorých hudobných prehrávačov ma pekne irituje, že sa dajú skladby triediť podľa interpréta, žántu, dátumu, kategórie, albumu a čo ja viem čoho ešte, akurát podľa folderu sa to nedá. Tak aby som potom nemusel v telefóne preliezať spústu záberov, len aby som niekomu ukázal svoju ratolesť.
Lo-ki
nováček
nováček
Příspěvky: 33
Registrován: pát kvě 22, 2009 17:14
Zařízení: HTC Evo 3D, Xbox360 Ellite - Kinect
Kontaktovat uživatele:

Windows Phone 7: Chytrý fotoaparát a prohlížení obrázků

Příspěvek od Lo-ki »

Panebože, můžete mi někdo vysvětlit proč když se tady objeví nějaký nový članek o WM7 tak pořád dokola a dokola řešíte to plýtvání místem? S článkem to nemá nic společného.

Už je to nuda, ale příště to bude zase stejné...ŽE?
Tom_82
nováček
nováček
Příspěvky: 37
Registrován: pon lis 03, 2008 15:55
Zařízení: Samsung Galaxy S

Windows Phone 7: Chytrý fotoaparát a prohlížení obrázků

Příspěvek od Tom_82 »

Lo-ki: Protože je to jako "pěst na oko".. Každý kdo se na to video podívá, tak se automaticky zamyslí nad nesmyslným zlatým řezem, "boxy" o velikosti alespoň 350x350 pix a nad textem - který je opravdu zbytečně gigantický..

Animace vypadají na videu celkem hezky, ale nevím nevím jak bych byl celkově spokojený v praxi. Asi bych po týdnu letěl na XDA a hledal bych tam nějakou ROM s Androidem.. :???:
martan1981
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 149
Registrován: sob črc 11, 2009 22:13
Zařízení: SGS4

Windows Phone 7: Chytrý fotoaparát a prohlížení obrázků

Příspěvek od martan1981 »

Ja si myslim ze sa vela ludi stazuje na miesto preto, lebo stale nepochopili, ze to nie je nastupca WM ale uplne iny system pre uplne inu cielovu skupinu. Ked beriem WP ako konkurenta pre iOS, tak podla videi ma WP snad vsetko lepsie vyriesene ako iPhone. Takze v porovnani s nim je aj ta jedna udalost z kalendara stale viac ako ziadna na iphone. System ma byt co najjednoduchsi, aby bol pre masy, nie ako WM, kde neiktore nastavenia clovek hlada 5 minut.
Takze v porovnani s iOS je WP super system si myslim a ma sancu sa uchytit ak bude mat dost apps. S androidom alebo nebodaj WM sa to samozrejme porovnavat neda.
milan.smart
nováček
nováček
Příspěvky: 33
Registrován: ned dub 15, 2007 13:10
Zařízení: iPhone 3GS, MacBook Pro 13"
Bydliště: Havlovice
Kontaktovat uživatele:

Windows Phone 7: Chytrý fotoaparát a prohlížení obrázků

Příspěvek od milan.smart »

ja mam iphone a nemenil bych, ale todle se mi docela libi, myslim ze to bude mit sanci.. libej se mi takovy ty domysleny detaily, ktery me dycky na jinejch telefonech stvaly, tady to vypada ze navrhari u toho fakt premysleli.. :)
Tom_82
nováček
nováček
Příspěvky: 37
Registrován: pon lis 03, 2008 15:55
Zařízení: Samsung Galaxy S

Windows Phone 7: Chytrý fotoaparát a prohlížení obrázků

Příspěvek od Tom_82 »

martan1981 píše:....S androidom alebo nebodaj WM sa to samozrejme porovnavat neda....
Jak tenhle nesmysl může na základě několika videí z internetu napsat člověk, který má v popisu uvedeno "Android moderátor"..?? Tohle je teda velký úlet..

Já mám Samsung Galaxy S s Androidem 2.1 a právě že mám opačný názor - sice tohle v oblasti animací vypadá zajímavě, ale v praxi bych na to asi neměl nervy. Kvůli nevyužitého místa bych to viděl minimálně na 4 - 4.3" displeje, k tomu se na takové ploše kvůli gigantických boxů a textů nezobrazí zrovna hodně informací.. A možná, že kdyby sis nekoupil Milestone od Motoroly, tak bys měl taky jiný názor.

A teď svůj příspěvek ukončím tak, jak by ho správný moderátor ukončit měl - Uvidíme, jaké budou WP7 v praxi, možná ještě více překvapí nebo naopak zklamou. Každý si udělá svůj názor až bude mít přístroj s tímto OS v ruce a bude tak moct porovnat v širším spektru..
hewlo
nováček
nováček
Příspěvky: 5
Registrován: ned úno 24, 2008 13:43

Windows Phone 7: Chytrý fotoaparát a prohlížení obrázků

Příspěvek od hewlo »

Pekne, pekne. Libi se mi vlastni styl a ne natesnanost vseho vedle sebe. Vzdusny, hezky. Jen dlouho doma ani v praci nemam nic od stolniho od MS, tak nevim jak si to poradi, kdybych nahodou si to na par tydnu koupil a zkusil, jakoze to nejspis udelam, jako u vsech systemu.
Gyd
nováček
nováček
Příspěvky: 30
Registrován: pon čer 25, 2007 8:10
Zařízení: Samsung Omnia Wonder
Kontaktovat uživatele:

Windows Phone 7: Chytrý fotoaparát a prohlížení obrázků

Příspěvek od Gyd »

Mně fascinuje tam obsese na kupení informací na home screen. WM jsem používal dlouho, taky jsem si syslil všecko na Today obrazovku.
Teď používám Palm Pre, na výstup z kalendáře mám aplikací, kterou pouštím z launch baru a rozhodně mi nechybí pořád-zobrazená na displeji. Úkoly mi vyskočí v daný čas přes notifikace ve spodní části displeje.
Nebude nakonec stačit, když půjde na plochu WP7 přidat nějaká dlaždice, kde po jednom kliknutí najdete vše potřebné?
hellwet
nováček
nováček
Příspěvky: 47
Registrován: pát črc 02, 2010 13:40
Zařízení: Samsung Galaxy S3 + iPad 5 128GB

Windows Phone 7: Chytrý fotoaparát a prohlížení obrázků

Příspěvek od hellwet »

to preco v amerika sa uz predavaju mobily z wp 7 a u nas na slovenku a cecha nie :x lebo v novembri my konci pausal a chcel by som si zobrat novy mobil a jak som prezrel toto video chcel by som pockat na wp 7
Uživatelský avatar
YAMATO
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2089
Registrován: úte čer 10, 2008 10:36
Zařízení: Galaxy Note 2
Bydliště: Trutnov

Windows Phone 7: Chytrý fotoaparát a prohlížení obrázků

Příspěvek od YAMATO »

A to jsi vzal kde?
Standa
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1622
Registrován: úte led 15, 2008 20:38
Zařízení: BlackBerry Z10, Samsung Galaxy Note 10.1

Windows Phone 7: Chytrý fotoaparát a prohlížení obrázků

Příspěvek od Standa »

Gyd píše:Mně fascinuje tam obsese na kupení informací na home screen.
Nebude nakonec stačit, když půjde na plochu WP7 přidat nějaká dlaždice, kde po jednom kliknutí najdete vše potřebné?
To není obsese, ale praktičnost a efektivita. Tu zatím, co se základní obrazovky týče, nepřekonal žádný jiný OS. Pokud jde o animace, průhlednosti, barvičky a jiné dětinskosti, je WM pozadu, ale rychlost získávání základních informací je na WM nedostižena. A neargumentovat stylusem - ten taky, navzdory častým pomluvám amatérů, není (krom specifických činností) třeba, pokud člověk nechce.
Samozřejmě, že je cestou i to jedno kliknutí, ale už je to právě to jedno kliknutí, které jsi u WM nepotřeboval :-)

Ale už jsem si zvykl, že současné smartphony jsou ze 40% o hraní si s displejem a z 60% o používání. Takže na WP7 se těším.
Uživatelský avatar
YAMATO
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2089
Registrován: úte čer 10, 2008 10:36
Zařízení: Galaxy Note 2
Bydliště: Trutnov

Windows Phone 7: Chytrý fotoaparát a prohlížení obrázků

Příspěvek od YAMATO »

Pořád mi přijde, že i na WP7 bude možno zobrazit více informací, než na konkurentech - a to včetně Androidu, kde v základu také není moc možností. Jistě, ano, lze nainstalovat nové widgety, ale jistě i u WP7 budou nové huby.

Stando, ty se těšíš na WP7? Překvapil jsi mě, že nejsi automaticky negativistický jako někteří :)
Odpovědět

Zpět na „Windows Phone 8.x“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 27 hostů