Windows Phone 7 jsou hotovy a finální verze míří k výrobcům

Všeobecná diskuze o systému Windows Phone 8.1 (vlastnosti, jádro, buildy...)
Jiří Hrma
šéfredaktor
šéfredaktor
Příspěvky: 9220
Registrován: čtv čer 16, 2005 16:44
Zařízení: ---
Bydliště: Praha

Windows Phone 7 jsou hotovy a finální verze míří k výrobcům

Příspěvek od Jiří Hrma »

Před malou chvílí se na oficiálním Windows Phone blogu objevila informace o tom, že vývoj operačního systému Windows Phone 7 byl dokončen (RTM - Released to manufacturing). Hotová verze systému byla odeslána partnerům a výrobcům zařízení a 1. září se tak do historie nového systému Windows Phone 7 zapíše jako den, kdy byla dokončena finální verze a bude velmi zajímavé sledovat, jak se vývoj v dalších sestaveních bude vyvíjet. Nezapomeňte také, že 16. září nabídne Microsoft ke stažení finální Windows Phone 7 dev kit, ve kterém mohou vývojáři vytvářet vlastní hry a aplikace. Podle slov jednoho z členů vývojového týmu je Windows Phone 7 vůbec nejlépe odladěnou a otestovanou mobilní platformou, jako kdy Microsoft vytvořil. Držme tedy tomuhle novému přírůstku v oblastní mobilních operačních systému palce a snad nás chystaná zařízení s mobilními okny budou překvapovat jen samými příjemnými vlastnostmi.

obrázek
Uživatelský avatar
Jiří Hanč
smartguru
smartguru
Příspěvky: 553
Registrován: pon bře 19, 2007 14:47
Zařízení: HTC HD2 NANDroid

Windows Phone 7 jsou hotovy a finální verze míří k výrobcům

Příspěvek od Jiří Hanč »

Co říct? Snad hodně štěstí...
Mautinek
nováček
nováček
Příspěvky: 37
Registrován: ned srp 16, 2009 16:03
Zařízení: HTC HD2, iPhone 4S
Bydliště: Brno

Windows Phone 7 jsou hotovy a finální verze míří k výrobcům

Příspěvek od Mautinek »

Docela jsem na to zvědavý, určitě si půjdu někam vyzkoušet zařízení s WM7
Uživatelský avatar
YAMATO
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2089
Registrován: úte čer 10, 2008 10:36
Zařízení: Galaxy Note 2
Bydliště: Trutnov

Windows Phone 7 jsou hotovy a finální verze míří k výrobcům

Příspěvek od YAMATO »

Po počáteční skepsi se mi WP7 začaly velmi líbit. Velice se těším, doufám, že nebudu zklamán.
trizzo
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 95
Registrován: pon říj 22, 2007 10:33
Zařízení: Samsung OmniaPro B7330

Windows Phone 7 jsou hotovy a finální verze míří k výrobcům

Příspěvek od trizzo »

Mno, takýchto RTM tu už bolo od Microsoft-u mnoho. A nie vždy dopadli dobre. Pevne verím, že WP7 si nájdu svoje miesto na trhu. Držím palce. Som fanúšikom tejto platformy, preto som počkal s výberom telefónu (Andorid alebo WP7?).
Uživatelský avatar
bkf1
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1525
Registrován: pon črc 03, 2006 13:38
Zařízení: TouchHD (Cloudy v2.2+CZ), SGS1 (ofic. 2.3.6 JW1)

Windows Phone 7 jsou hotovy a finální verze míří k výrobcům

Příspěvek od bkf1 »

YAMATO píše:doufám, že nebudu zklamán.
Ja doufam, ze touto cestou nepujdou dalsi, hlavne ne Android... S logem oken se snad budu tesit na
Windows Embedded Handheld (v tomto pripade spise doufat, ze MS aspon trochu zrychli stavajici WM6.5.x) ale hlavne na Windows Embedded Compact 7, ktery je pro telefonni zarizeni stale velkou neznamou, muzeme akorat spekulovat kolem toho, co bylo videt na tabletove verzi.
Uživatelský avatar
Leffi
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 60
Registrován: ned srp 17, 2008 1:22
Zařízení: Samsung Galaxy Nexus

Windows Phone 7 jsou hotovy a finální verze míří k výrobcům

Příspěvek od Leffi »

Jsem hodně zvědavý, jak to s WM bude. Nějak mě odklon od původních vlastností WM 6.X.X netěšil a ono ani netěší teď a tak jsem sledoval androida, který mi přišel jako jediná logická varianta mého postupu, ale pevně doufám, že mě WM7 strhnou zpět na svou stranu :)
sGalaxycz
nováček
nováček
Příspěvky: 46
Registrován: stř črc 28, 2010 11:17
Zařízení: Samsung Galaxy S

Windows Phone 7 jsou hotovy a finální verze míří k výrobcům

Příspěvek od sGalaxycz »

byt Microsoftem tak se snad i bojim, protoze jestli WMP7 pohori, tak je definitivne ztracen..Android jede neuveritelnym tempem
Uživatelský avatar
bkf1
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1525
Registrován: pon črc 03, 2006 13:38
Zařízení: TouchHD (Cloudy v2.2+CZ), SGS1 (ofic. 2.3.6 JW1)

Windows Phone 7 jsou hotovy a finální verze míří k výrobcům

Příspěvek od bkf1 »

TO sGalaxycz:
Na definitivni ztratu bych to nevidel, ale uvidime. Zasadnim trumfem vidim hry (to je dokonce i videt podle noveho rozlozeni MarketPlace), ale pravda uz ted je dost lidi, kteri se vylozene tesi (nechapu na co, ale zjevne jsou to uzivatele, kteri chteji mermomoci neco, co bude hlavne naprosto jine, nez je zbytek sveta podle jejich vlastniho pravidla ze nove/jine = automaticky lepsi nez stare/bezne) na tento system jako takovy, takze takovy propadak to urcite nebude. Me spise zajima, jak MS upravi Windows Embedded Compact 7 do podoby pro telefonni zarizeni... vubec bych se nedivil, kdyby po uvedeni Windows Embedded Compact 7 byl koncept WP7 zrusen a opet byla platforma sjednocena.
TMASKA
smartguru
smartguru
Příspěvky: 581
Registrován: pát kvě 23, 2008 8:06
Zařízení: SGS2

Windows Phone 7 jsou hotovy a finální verze míří k výrobcům

Příspěvek od TMASKA »

taky preji hodne stesti , a snad budou hodne rychle a nesekajici se mimo dalsiho, pfuj pfuj pfuj
All.Os
smartguru
smartguru
Příspěvky: 529
Registrován: pon led 05, 2009 21:20
Zařízení: Nokia Lumia 920

Windows Phone 7 jsou hotovy a finální verze míří k výrobcům

Příspěvek od All.Os »

bkf1: ja osobne se tesim na rychly a stabilni system bez padu a zaseku, na ktery budou vznikat moderni aplikace a treba i ty hry - WM jsou pro vyvojare mrtve. No a co prida WP7 navic, to se nechame prekvapit, treba to bude pouzitelne. Moc bych si to pral, Android se mi moc nelibi.
Uživatelský avatar
bkf1
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1525
Registrován: pon črc 03, 2006 13:38
Zařízení: TouchHD (Cloudy v2.2+CZ), SGS1 (ofic. 2.3.6 JW1)

Windows Phone 7 jsou hotovy a finální verze míří k výrobcům

Příspěvek od bkf1 »

All.Os píše:ja osobne se tesim na rychly a stabilni system bez padu a zaseku, na ktery budou vznikat moderni aplikace a treba i ty hry
Na to se tesime snad vsichni ne? :) Akorat ja asi jako jediny to vidim pod znackou MS nejdrive u Windows Embedded Compact 7...
IkE Blaster
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2379
Registrován: sob led 19, 2008 21:42
Zařízení:    
Bydliště: Písek
Kontaktovat uživatele:

Windows Phone 7 jsou hotovy a finální verze míří k výrobcům

Příspěvek od IkE Blaster »

Na WEC7 ale opět nebude žádná telefonně použitelná nadstavba, jako bylo WM pro WinCE5. Z toho důvodu nebude poptávka výrobců, nebudou zařízení a tím pádem nebude vývoj SW. Systém, na kterém nic není je často stabilnější, než cokoliv jiného.

All.Os: Ze spojení moderní aplikace se stal podobný buzz word jako svého času Web 2.0... hrůza.
Uživatelský avatar
YAMATO
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2089
Registrován: úte čer 10, 2008 10:36
Zařízení: Galaxy Note 2
Bydliště: Trutnov

Windows Phone 7 jsou hotovy a finální verze míří k výrobcům

Příspěvek od YAMATO »

bkf1 píše:...je dost lidi, kteri se vylozene tesi (nechapu na co, ale zjevne jsou to uzivatele, kteri chteji mermomoci neco, co bude hlavne naprosto jine, nez je zbytek sveta podle jejich vlastniho pravidla ze nove/jine = automaticky lepsi nez stare/bezne)
Chci se tě zeptat, zcela vážně: proč urážíš? Máš jiný názor, OK, ale proč jej presentuješ tak, že zájemce o WP7 = tupec?
Uživatelský avatar
bkf1
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1525
Registrován: pon črc 03, 2006 13:38
Zařízení: TouchHD (Cloudy v2.2+CZ), SGS1 (ofic. 2.3.6 JW1)

Windows Phone 7 jsou hotovy a finální verze míří k výrobcům

Příspěvek od bkf1 »

TO IKE:
Co jsem pochopil, tak telefonni funkce budou primo integrovany tzn. ano, zadna nadstavba. A take ze vyvoj pro WEC7 bude blizsi vyvoji na PC a z toho plynou automaticky dalsi vyhody. Nejak jsem vlastne nepochopil, co jsi chtel rici :)
JackalJackal píše:Doufám, že MS vysliší prosby uživatelů a něco udělá z tou postraní lištou.
Tak s tim bych moc nepocital...

TO Yamato:
Zasnu, co jsi to zase vykonstruoval z meho postu :o) Ze by rozhranovy syndrom? :o)
IkE Blaster
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2379
Registrován: sob led 19, 2008 21:42
Zařízení:    
Bydliště: Písek
Kontaktovat uživatele:

Windows Phone 7 jsou hotovy a finální verze míří k výrobcům

Příspěvek od IkE Blaster »

Ne, vývoj pro WEC7 nebude niajk bližší, než vývoj pro WinCE5/6 a celé WM. I WP7 má velice podobný vývoj aplikací. Tedy pokud vezmu nejrychlejší a nejpohodlnější vývoj .NET aplikací (C# a Silverlight).

Chtěl jsem tím jen říct, že máš bohužel naivní představy o budoucnosti platformy WEC7... bohužel pro uživatele.


Postranní lišta - já nevím, ale mám pocit, že už z toho začíná být opět stěžovací syndrom. Řešíte podle mě naprostou malichernost, zbytečnost. Prostě chtěl Microsoft graficky odčlenit menu od tile screen. Úplně stejně je to řešení u foťáku s galerií. A nemyslím si, že to je taková věc, která by nějak poškozovala zbytek systému, ať už esteticky, nebo funkčně.
Uživatelský avatar
YAMATO
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2089
Registrován: úte čer 10, 2008 10:36
Zařízení: Galaxy Note 2
Bydliště: Trutnov

Windows Phone 7 jsou hotovy a finální verze míří k výrobcům

Příspěvek od YAMATO »

bkf1, fakt ti není zřejmé, jak urážlivé komentáře postuješ?

Já třeba nemám moc rád Android, kritizuju na něm spoustu věcí, ale nevím o tom, že bych musel jejich uživatele urážet podobně jako ty potenciální uživatele WP7...protože toto je zjevně urážlivé, povýšenecké:
bkf1 píše:uzivatele, kteri chteji mermomoci neco, co bude hlavne naprosto jine, nez je zbytek sveta podle jejich vlastniho pravidla ze nove/jine = automaticky lepsi nez stare/bezne
Uživatelský avatar
bkf1
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1525
Registrován: pon črc 03, 2006 13:38
Zařízení: TouchHD (Cloudy v2.2+CZ), SGS1 (ofic. 2.3.6 JW1)

Windows Phone 7 jsou hotovy a finální verze míří k výrobcům

Příspěvek od bkf1 »

TO IKE:
Mno ja cetl info, kde bylo neco o tom, ze bude vetsi podpora portovani aplikaci (zrejme hlavne her) z desktopovych Woken.

TO Yamato:
Neni na tom nic urazliveho ani povyseneckeho, teda pokud to tam nehledas... To mi pripomina "Apple flamers hunt", kde jenom nekdo vyjadril trochu nesouhlasny nazor a uz se na nej hnaly jak vosy :o)
IkE Blaster
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2379
Registrován: sob led 19, 2008 21:42
Zařízení:    
Bydliště: Písek
Kontaktovat uživatele:

Windows Phone 7 jsou hotovy a finální verze míří k výrobcům

Příspěvek od IkE Blaster »

Aha, to bylo beztak o XNA frameworku, který tu měl být už pro WM6.1 :lol: Tohle Microsoft trochu zazdil. Funguje pro Windows a Xbox (tuším), ale jinak je to bída. Pro WP7 by asi měl být částečně zabudovaný. Jenže když vidím, jak i jen .net CF (compact) je oproti stolnímu .net frameworku ořezaný i na nesmyslných věcech, tak si moc nechci domýšlet, jak to tady může dopadnout.

YAMATO: Je to trochu pejorativně napsané, ale takoví uživatelé tu jsou, takže bohužel to spíš napsal realisticky (ale mohl pár těch slov vynechat). Osobně vidím v širokém okolí lidi, kteří si chtějí kupovat dotykový telefon, protože je to in. Jen dodám, že internet na něm využívat nebudou. ... Spíš mě nudí, že začíná jako jiní psát pořád dokola to samé :lol: No, co taky dělat, když ty novinky/zprávy jsou pořád dokola.
Uživatelský avatar
YAMATO
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2089
Registrován: úte čer 10, 2008 10:36
Zařízení: Galaxy Note 2
Bydliště: Trutnov

Windows Phone 7 jsou hotovy a finální verze míří k výrobcům

Příspěvek od YAMATO »

Tak jistě, jsou různí uživatelé. Právě to různí bych zdůraznil. A také různé systémy. Zatím není nařízeno, že si musí pořídit WP7 (a v EU to ani nehrozí :-) ). Tak proč ty vášně?
Odpovědět

Zpět na „Windows Phone 8.x“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 84 hostů