Uvolnění Main storage M700 WM6

Diskuze o operačním systému Windows Mobile 6/6.1/6.5 a dalších vývojových větvích (6.5.x)
Odpovědět
Brebta
nováček
nováček
Příspěvky: 6
Registrován: ned lis 16, 2008 13:44

Uvolnění Main storage M700 WM6

Příspěvek od Brebta »

Postupně jsem se propracoval k hláškám o kritickém stavu paměti - a teď už mám 0.00Mb Total a In use jsou shodně 56.96Mb a nevím co s tím. Nevím čím se tak paměť postupně zasekala. Existuje nějaký výpis - či možnost promazání?
Díky za kvalitní a vyčerpávající odpověď - snad pomůže i dalším.
Brebta.
Jiří Hrma
šéfredaktor
šéfredaktor
Příspěvky: 9220
Registrován: čtv čer 16, 2005 16:44
Zařízení: ---
Bydliště: Praha

Příspěvek od Jiří Hrma »

Kdybys použil tlačítko hledat, tak to už dávno víš. Pravděpodobně si do vnitřní paměti nainstaloval moc programů, MP3, videosouborů, nebo ti místo mohou zabírat dokumenty, zvukové záznamy, fotky a videa z fotoaparátu. Promaž tedy obsah vnitřní paměti a bude to v pořádku.
Ruslan Botsyurko
redaktor
redaktor
Příspěvky: 2515
Registrován: ned dub 27, 2008 21:19
Zařízení: iPhone 7+, PlayBook, HTC Universal(128MB), MPx200
Bydliště: Plzeň

Příspěvek od Ruslan Botsyurko »

Zkus proHLEDAT forum, uz se to tu nekde resilo !
Jinak co se tyce progu,tak treba Space Detective, ktery zobrazuje procentualně nejvetsi slozky a soubory bud v interni pameti nebo na kartě a muzes pres nej hned mazat. Jinak Je podle mne nejlepsi si proste otevrit Total CMD a projet interní pamet slozku po slozce a vyházet zbytečnosti. Nekdy zustava treba po odinstalovanych programech jeste balast (treba Opera) a kdyz uz mluvim o tech programech, tak obecně instaluluj do interni pameti jen progrymy, ktere nazbytně potřebují být v interni pameti(ruzne today pluginy a systemove zalezitosti, max. jeden prehravac pokud pouzivas vic karet). Pak taky prenastav v Poznámkách, Wordu, Excelu, Outlooku,... a především ve foťáku(!) aby se ti ukladaly vytvorene dokumenty/fotky/videa na kartu a ne do Main Storage, jedno video ti zabije pul interni pameti ani nemrkneš! Pak jeste v \My Documents\Templates jsou nejake zbytecne vzorove dokumenty, ty muzes smazat nebo presunout na kartu. A obecně si vytvor přímo na kartě složku\ My Documents a tam přesuň vše nepodstatne z interni pameti.
Brebta
nováček
nováček
Příspěvky: 6
Registrován: ned lis 16, 2008 13:44

Příspěvek od Brebta »

Děkuju za rychlou reakci, ale ...
mám 4GB SD a na ní vše co potřebuju včetně Toma, foták přesměrovaný a vše průběžně tahám a zpracovávám na PC včetně muziky.
Proběhl jsem znovu pod File Explorerem složky a nikde nic podezřelého (více souborů, velikost, datum...). Neexistuje něco jako hiden?
Tena používám jen na geocaching, občas něco nafotim, poznamenám namluvím (vše jistě na kartu) ale průběžně mažu

našel jsem soubor, který je založen 1.7.2008... a průběžně doplňován - to je to postupné ubývání paměti! Bohužel nevím,zda ho mužu smazat, za co odpovídá,... je to MMS_HANDLER.txt a má už přes 3MB, prosím co s tím?????????
Ruslan Botsyurko
redaktor
redaktor
Příspěvky: 2515
Registrován: ned dub 27, 2008 21:19
Zařízení: iPhone 7+, PlayBook, HTC Universal(128MB), MPx200
Bydliště: Plzeň

Příspěvek od Ruslan Botsyurko »

http://www.google.cz/search?hl=cs&q=MMS_HANDLER.txt

co dodat...

Jinak psal jsem prave abys to projel v Total Commanderu,ktery zobrazuje i skryte a systemove soubory. Ale jeden 3MB soubor to zas tak nevytrhne, musis tam mit jeste nejakej balast.Jake progy mas instalovane v interni pameti? Koukni do Program Files, treba prave TomTom uloží asi 1,5 MB spousteci soubor do interní pameti ikdyz ho instalujes na kartu, staci ho pak presunout, ale malokdo si toho vsimne, pokud nekontroluje zběžně interní paměť. A jinak i vic malych nenapadnych souborů muze vy vysledku ubrat slusnych nekolik mega mista, takze maž i ty male nepodstatne soubory(treba v My Documents jak jsem psal).
Brebta
nováček
nováček
Příspěvky: 6
Registrován: ned lis 16, 2008 13:44

Příspěvek od Brebta »

Nejlepší je si dávat otázky a taky si je sám řešit. Našel jsem
Ptal se na to Tapinek - měl už 5MB v reakci mu napsal
Pilarius - že ho smazal a one se znovu vytvořil a zdárně se plní už n a1,3MB ?????

Tak to vesele smažu - že mě to nenapadlo hned !!!!!!

koukal jsem na datumy vytvoreni a tak jsem ten MMS ... přehlíd, dal jsem podle velikosti a ejhle. Jinak jsem fakt poctivě projížděl co se dalo, žadne vychytavky nemám a opravdu používám jen pár osvědčených aplikací - žádné experimenty, ale díky moc za vasi komunikaci. Jestě jednou dík. :oops:
Ruslan Botsyurko
redaktor
redaktor
Příspěvky: 2515
Registrován: ned dub 27, 2008 21:19
Zařízení: iPhone 7+, PlayBook, HTC Universal(128MB), MPx200
Bydliště: Plzeň

Příspěvek od Ruslan Botsyurko »

Tenhle soubor se vytváří jenom málokomu(koukam, ze jenom majitelům ETENu), proto na nej nemuze jen tak kazdy odpovedet a proto jsem daval odkaz na google a ne na forum smartmanie. Za zmínku taky stojí server xda-developers.com , pokud ti anglicky jazyk nedela problemy.

Ja se s timhle problemem jeste nesetkal, ale zkus si treba po vymazani vytvorit prave textový soubor s nazvem MMS_HANDLER.txt a v Total CMD mu nastav práva na 'read only' , pak by se teoreticky neměl nechat prepisovat nejakym vetsim souborem, ale je to jenom napad, nerucim za to, ze to klapne...
Brebta
nováček
nováček
Příspěvky: 6
Registrován: ned lis 16, 2008 13:44

Příspěvek od Brebta »

mam tena z druhé ruky a sam jsem nic neinstaloval. Tom byl a je z karty a ten soubor i další co jsem odhadl jsem po zakoupení vyvedl na kartu do extra složky (co kdyby) ale to zaplnění ramky jsem zaregistroval až po prvnich hláškách a furt jsem na to nemohl přijít ...Tak ještě jednou dík
Ruslan Botsyurko
redaktor
redaktor
Příspěvky: 2515
Registrován: ned dub 27, 2008 21:19
Zařízení: iPhone 7+, PlayBook, HTC Universal(128MB), MPx200
Bydliště: Plzeň

Příspěvek od Ruslan Botsyurko »

Vypiš sem kdyztak seznam podadresářů složky Program Files v interní paměti. Jinak nejlepší je asi po koupi udelat HR a začínat odznova, mas tak zaruku, ze je system 100% čistý a kdyz se objeví takový problem, tak vis co jsi instaloval, upravoval a prováděl.
Jo a jeste smaž cache InternetExploreru a i jineho prohlizece pokud nejaky pouzivas. A taky je možné, že předchozí uzivatel pouzival nejaka vlastni vyzvaneni. Takže zkontrolovat složku Windows(neprohlížej ji celou, to bys nestihl ani do rána, jen si nech seřadit soubory podle přípony a prohledej mp3,WAV a WMA soubory), dalsi misto na ukladani vyzvaneni je\Windows\Rings a \My Documents\My Ringtones
Brebta
nováček
nováček
Příspěvky: 6
Registrován: ned lis 16, 2008 13:44

Příspěvek od Brebta »

vymazal jsem MMS_HANDLER.txt, udělal restart (baterka) a novy se nevytvoril. Pockam co to udela a obcas se kouknu, jestli se nezapsal...
V PF mám :
AddRingtone
Birthday..
Connect...
Cyberon
Multimedia...
Navigator
SpeedDial
Total CMD
WMP
a dost
Ruslan Botsyurko
redaktor
redaktor
Příspěvky: 2515
Registrován: ned dub 27, 2008 21:19
Zařízení: iPhone 7+, PlayBook, HTC Universal(128MB), MPx200
Bydliště: Plzeň

Příspěvek od Ruslan Botsyurko »

ADDRINGTONE je zrejme program na přidávání vlastního vyznánění k jednotlivým volajícím,takže zkontroluj ty složky, o kterych jsem psal minule.

Birthday... je zrejme plugin na today, ktery oznamuje kdyz ma nekdo z kontaktů narozky, ten moc mista nezabírá,ale presto jestli ho nepouzivas, odinstaluj.

Z náznu Connect... a Multimedia... jsem toho moc nepochopil, musis psat cely nazev slozky.

Cyberon dělá progy na hlasové ovládání PDA, to tam asi mas nainstalovany schvalne

Složka Navigator patří TomTomovi, zkontroluj znovu jestli tam neni nejakej balast, muzes ji klidne smazat.
...ten zbytek je asi OK. Takže hledej nejaky hudebni soubory v interni pameti, jestli si predchozi majitel nastavil ruzne vyzvaneni na vic osob, nebo ty melodie neostřihával a dával tam cely pisnicky, ktery zabiraj vetsinou nad 5MB,tak je pak jasny, kde je jádro pudla. Kdybys nic nenašel, tak opravdu zalohuj a udelej HardReset, to je nejjednodušší reseni.
Brebta
nováček
nováček
Příspěvky: 6
Registrován: ned lis 16, 2008 13:44

Příspěvek od Brebta »

Connect je správa kontaktů a Multimedia je WMP, Tom je prazdnej, nechal jsem kvůli vracení viz výše, podívám se na ty soubory a dikas za trpělivost. Brebta.
Odpovědět

Zpět na „Windows Mobile 6/6.1/6.5/6.5.x“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 72 hostů