Lumia 650: Všeobecná diskuze

Diskuze o Lumiích 650 & 550 s Windows 10 (Mobile)
Sinpa
smartstar
smartstar
Příspěvky: 976
Registrován: sob zář 21, 2013 16:12
Zařízení: Galaxy S8 @ Lumia 950

Lumia 650: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Sinpa »

Sinpa
smartstar
smartstar
Příspěvky: 976
Registrován: sob zář 21, 2013 16:12
Zařízení: Galaxy S8 @ Lumia 950

Nové Lumie

Příspěvek od Sinpa »

Čte někdo ty reakce pod články k nové Lumii 650?
O co těm (většinou uživatelé droidu) jde? Co jim vadí?
Prý za tu cenu neprodejné, cena výbava špatné atd. atd.
Ty lidé si navážením a hádáním vážně bavěj - nechápu.

Já věřím (a doufám :-)), že půjde o úspěšný model.
Vypadá opravdu hezky, cena taky v limitu do kterého většina lidí je ochotna se vejít za telefon, HW plně dostačující na běžné použití běžného zákazníka (telefon, SMS, xichtbook, net).
Jerzy
nováček
nováček
Příspěvky: 19
Registrován: ned říj 12, 2014 17:41
Zařízení: Lumia 735

Nové Lumie

Příspěvek od Jerzy »

Podle mě kdyby se v MS vykašlali na telefony neměli by mnozí co dělat...hlavně nepochopím kdo a proč má potřebu se vyjadřovat k systému a značce telefonu , který ho vůbec nezajímá a na 100pro ví že to je poslední model a systém spěje k zániku :)
ijon
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 201
Registrován: čtv zář 04, 2014 11:17
Zařízení: Lumia 950 SS VF

Nové Lumie

Příspěvek od ijon »

Jaký je vlastně rozdíl mezi Snapdragonem 210 (Lumia 550) a 212 (Lumia 650)? Mám dojem, že 212 má o něco vyšší frekvenci jádra (1.3 GHz oproti 1.1)? Není tam ještě rozdíl v grafice nebo podobně?
Ptám se, protože jsem vyzkoušel Lumii 550 a běh systému mi tedy nepřišel nějak extra uspokojivý. Rozhodně mnohem horší než WP8.1 na Lumii 640. Pravda, W10M jsou pořád ještě v jakési ß-verzi, takže je stále ještě naděje, že je někdo někdy odladí.
Sinpa
smartstar
smartstar
Příspěvky: 976
Registrován: sob zář 21, 2013 16:12
Zařízení: Galaxy S8 @ Lumia 950

Nové Lumie

Příspěvek od Sinpa »

Počítám, že se vše postupně odladí (pravda, není to ideální...), ale WP8 se ladili a zrychlovali také za pochodu.
V práci máme jednu Lumii 532 = Snapdragon 200, 4×1,2 GHz na kterou jsem nahrál WP10M a běhá v pohodě (zvlášť na telefon s cenou pod 2000,-).
Uživatelský avatar
mposvar
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 403
Registrován: stř zář 03, 2014 13:40
Zařízení: Telefon

Nové Lumie

Příspěvek od mposvar »

Možnost dalších modelů Lumií je pro nové i stávající uživatele jistě vítaná.
Jen tak dál.
vormen
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 261
Registrován: stř říj 02, 2013 19:10
Zařízení: Lumia 920

Nové Lumie

Příspěvek od vormen »

já jsem na tuhle lumiu čekal, protože stávající l920 už je stará. jenomže je to zabitej model. vzhledově je super, ale jinak na tom není absolutně nic, proč by se to mělo za tu cenu prodávat. procesor je doslova výsměch v téhle řadě. za cenu pod 4 tis. by se to snad koupit dalo. pořád čekám, kdy se začnou vyrábět windows telefony od ostatních výrobců, tohle totiž fakt nikam nevede. tři oficiální modely a jeden blbější než druhej, resp. třetí. tohle nikoho nenaláká. stabilita pryč, rychlost taky, aplikace mizerný...
steelspace
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1094
Registrován: stř lis 24, 2010 22:29
Zařízení: L920, L930, L950 XL, iPhone 7 Plus
Bydliště: Líbeznice

Nové Lumie

Příspěvek od steelspace »

Stabilita je úplně v pohodě, modely jsou velmi dobré až skvělé a rychlost je u W10 aplikací o polovinu vyšší. Měl jsem 920, 930 a 950 XL a první 3 měsíce byly problémy se všemi. Teď už jsou W10M stejně stabilní a rychlejší než WP 8.1.
Mizerné aplikace? A které?
ijon
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 201
Registrován: čtv zář 04, 2014 11:17
Zařízení: Lumia 950 SS VF

Nové Lumie

Příspěvek od ijon »

To steelspace: Máš poněkud zvrácený smysl pro humor, neděláš náhodou v marketingu?
Uživatelský avatar
mposvar
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 403
Registrován: stř zář 03, 2014 13:40
Zařízení: Telefon

Nové Lumie

Příspěvek od mposvar »

ijon píše:To steelspace: Máš poněkud zvrácený smysl pro humor, neděláš náhodou v marketingu?
:)
Nejhorší je to, že tomu pokaždém novém sestavení na TP uvěřím, a potom zpátky na WP8.1 GDR2 přes WDRT Cyan u L1020-tky, to je děs.
steelspace
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1094
Registrován: stř lis 24, 2010 22:29
Zařízení: L920, L930, L950 XL, iPhone 7 Plus
Bydliště: Líbeznice

Nové Lumie

Příspěvek od steelspace »

Na žádném marketingu nedělám, s telefonem prostě žádné problémy nemám. Mám 950 XL DS, dvě SIMky, žádné restarty. Aplikace mám už většinou desítkové a taky v pořádku.
ijon
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 201
Registrován: čtv zář 04, 2014 11:17
Zařízení: Lumia 950 SS VF

Nové Lumie

Příspěvek od ijon »

No vida, já jsem pořád přemýšlel, kdo jo to ten microsoftí proslulý spokojený zákazník. A on je to Steelspace...
steelspace
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1094
Registrován: stř lis 24, 2010 22:29
Zařízení: L920, L930, L950 XL, iPhone 7 Plus
Bydliště: Líbeznice

Re: Nové Lumie

Příspěvek od steelspace »

Protože mám mam ho zkušeností s iOs i Androidem, tak nevyžaduji naprostou dokonalost. Ta není nikde.
ManT
deaktivovaný účet
deaktivovaný účet
Příspěvky: 467
Registrován: ned kvě 17, 2015 17:43
Zařízení: ---

Nové Lumie

Příspěvek od ManT »

Tak ja u 640DS s posledním sestavením FastRing .107 také žádné problémy nemám, žádné záseky,restarty padají aplikaci a rychlost také o.k
Co se týká aplikací, situace je daleko lepší nez pred skoro tri kety kdy jsem mel 520, na store jsem našel vse co potřebuji, jen mi trochu chybí chrome ale edge je v pohodě a synch se stolním chodí jak má.
Sinpa
smartstar
smartstar
Příspěvky: 976
Registrován: sob zář 21, 2013 16:12
Zařízení: Galaxy S8 @ Lumia 950

Nové Lumie

Příspěvek od Sinpa »

Tak Mozo zanedlouho zařadí i kryty (záda) pro L650 - imitace dřeva.
Ta černá vypadá vážně hezky.
Obrázek

Ještě k tomu nešťastnému překladu že jde o "manažerský" telefon, jak se psalo na většině českých stránek a někteří "diskutéři" se toho chytli jako houno košile.
Schválně jsem se dnes zaměřil s čím chodí v naší firmě "manažéři", vedoucí jednotlivých oddělení atd. (prostě lidi co tu cenu moc řešit nemusejí) a pár dalších přátel v "lepších" postech.
Samsung S4, Samsung S4mini, pár různých Blackberry, Xperie X3compact (2x, Iphone 5 a 5s, Lumie 830, Kazam Tornado (3x) a pak pár Samsungů které od sebe ani nerozeznám = vychází mi z toho, že není-li onen "manažer" fanda do telefonů, nebo "nemanažeruje" zrovna něco kolem elektroniky a IT, tak je mu úplně jedno kolik to má jader, RAM, mega atd, ale hlavně že to volá, píše sms + email a hezky to na stole vypadá.

Když jsem se naopak podíval ke strojům, tak jsem mimo jiné viděl Iphone 6, S6 Edge, Note3, LG G3-4 atd, tedy telefony na který dotyčný nějakou dobu šetřil, nebo si vzal půjčku, prodal ledvinu atd., asi je třeba si něco dokázat.

Z tohoto pohledu to vážně může být manažerský telefon :P
---------------
Tak jsem se "vyblil" a teď už jen aby nějaký moderátor založil forum na Lumii 650, nebo to přidal k 550 (když už je to lowend).
Sinpa
smartstar
smartstar
Příspěvky: 976
Registrován: sob zář 21, 2013 16:12
Zařízení: Galaxy S8 @ Lumia 950

Nové Lumie

Příspěvek od Sinpa »

Že jsem měl pár androidů a tam jsem vždy po 3 měsích musel dělat HR abych ten telefon mohl používat?
Tedy vývoj věcí přesně opačný :-P
ijon
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 201
Registrován: čtv zář 04, 2014 11:17
Zařízení: Lumia 950 SS VF

Nové Lumie

Příspěvek od ijon »

No, asi tak. WIndows Phone je dobrý podnikový telefon, už kvůli dobré spolupráci s Exchange. Minimálně v naší konfiguraci vyžaduje nastavení Exchange u androidu šifrování zařízení, což vede ke znatelnému poklesu výkonu. Takže kupujeme pro techniky (neříkám manažery) Lumie 640, které jsou za ty peníze zcela OK.
Jinak jsem u své 950 dělal od prosince HR už 3x (poprvé po update přestalo fungovat Store, podruhé už ani nevím, teď jsem se musel vrátit k oficiálnímu buildu).
Nevěřím, že budou na 650 běhat W10M tak dobře jako WP8.1 na 640. Snapdragon 210 na 550 není o mnoho horší než 212 v 650 a výkon 550 byl opravdu prabídný. Pravda, ocenil jsem plynulost animací, tečkované kolečko běhalo krásně.
Sinpa
smartstar
smartstar
Příspěvky: 976
Registrován: sob zář 21, 2013 16:12
Zařízení: Galaxy S8 @ Lumia 950

Nové Lumie

Příspěvek od Sinpa »

Hands On...
http://windowsunited.de/2016/02/17/ausp ... lumia-650/" onclick="window.open(this.href);return false;
ijon
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 201
Registrován: čtv zář 04, 2014 11:17
Zařízení: Lumia 950 SS VF

Nové Lumie

Příspěvek od ijon »

Další trochu podrobnější testy už bohužel nejsou tak optimistické: http://www.expertreviews.co.uk/mobile-p ... le-chipset" onclick="window.open(this.href);return false;
Stručně řečeno - až na tragický výkon čipsetu v podstatě dobré. Doslova je údajně celý mobil nevhodnou volbou čipsetu zmrzačen.
iljusin66
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 294
Registrován: ned črc 29, 2012 11:27
Zařízení: Lumia 950 -> Samsung S7

Nové Lumie

Příspěvek od iljusin66 »

Ovšem v diskuzi se píše, že to rozhodně není taková trága, jak recenzent píše. Problematické je to, že MS dodává s telefon aplikacemi ve staré verzi, které jsou hrozné. Ihned po zapnutí je k dispozici ve Store 40 aktualizací, po jejichž nainstalování už telefon běží krásně. Je to ovšem problém MS, že po prvním zapnutí má zákazník z výkonu telefonu hrozný dojem. A není to jen u L650, je to tak prakticky pokaždé.
Odpovědět

Zpět na „Microsoft Lumia 650 a Lumia 550“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů