Lumia 950 - navigace

Diskuze o prvních smartphonech s Windows 10 Mobile…
slon72
nováček
nováček
Příspěvky: 38
Registrován: úte zář 24, 2013 8:45
Zařízení: iPhone7 32GB

Lumia 950 - navigace

Příspěvek od slon72 »

Dobrý den všem,
po 4 letech s Lumií 920 zvažuji přechod na výše uvedenou Lumii 950 SS.
Můj dotaz se týká navigační aplikace :
1. při plánování na PC ve win 10 nelze nastavit typ trasy,povolit či zakázat typ komunikace....... / ve win mobile app to lze?

2. srovnání s navi Here drive+ - kvalita navigace a mapové pokrytí.

3. rychlost navigace při nenadálé změně - přepočtení trasy.

Děkuji za odpovědi.
David
bouskat
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 447
Registrován: ned pro 23, 2012 7:57
Zařízení: Nokia N97, Lumia 920, 950XL
Bydliště: Brno, Černovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Lumia 950 - navigace

Příspěvek od bouskat »

Stahni si balíček here a budeš natom úplně stejne jak na 920ce. Ta app od ms mi moc nevyhovuje... Obzvlášť co jsme zhýčkání Here.
Misanekx
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 323
Registrován: úte srp 06, 2013 19:42
Zařízení: Huawei P10, Lumia 640LTE
Bydliště: Náchod

Lumia 950 - navigace

Příspěvek od Misanekx »

K bodu 2: Mapy jsou zcela totozne. K bodu 3: Preplanovani trasy bleskove. Samozrejme lze definovat typy tras. Jinak bylo zmineno výše, klidne můžeš nainstalovat stare dobre Here + a dal plne využívat. MS, pod tlakem uživatelů aplikace Here vrátil do store i pro win10
jarinpav
nováček
nováček
Příspěvky: 14
Registrován: ned lis 01, 2015 14:26
Zařízení: LUMIA 950 DUAL SIM LTE

Re: Lumia 950 - navigace

Příspěvek od jarinpav »

bouskat píše:Stahni si balíček here a budeš natom úplně stejne jak na 920ce. Ta app od ms mi moc nevyhovuje... Obzvlášť co jsme zhýčkání Here.
HERE na WP10 končí, včetně podpory. dále budou jen MAPY navigace. Ty jsou ale stejně lepší.
jarinpav
nováček
nováček
Příspěvky: 14
Registrován: ned lis 01, 2015 14:26
Zařízení: LUMIA 950 DUAL SIM LTE

Lumia 950 - navigace

Příspěvek od jarinpav »

Misanekx píše:K bodu 2: Mapy jsou zcela totozne. K bodu 3: Preplanovani trasy bleskove. Samozrejme lze definovat typy tras. Jinak bylo zmineno výše, klidne můžeš nainstalovat stare dobre Here + a dal plne využívat. MS, pod tlakem uživatelů aplikace Here vrátil do store i pro win10
Ahoj, píšeš, že HERE vrátili i pro W10. ale já už je dnes v nabídce STORE nenašel, nebo našel, ale již není ke stažení na WP10.
slon72
nováček
nováček
Příspěvky: 38
Registrován: úte zář 24, 2013 8:45
Zařízení: iPhone7 32GB

Lumia 950 - navigace

Příspěvek od slon72 »

Děkuji všem.
Včera na 920 dorazila aktualizace Here - od 1.6.2016 jsme bez podpory a od 03/2016 nelze instalovat na WP10 - HERE prodána konsorciu automobilek....
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Lumia 950 - navigace

Příspěvek od htcjirka »

JJ, uz celkem znama informace.
steelspace
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1094
Registrován: stř lis 24, 2010 22:29
Zařízení: L920, L930, L950 XL, iPhone 7 Plus
Bydliště: Líbeznice

Re: Lumia 950 - navigace

Příspěvek od steelspace »

Je to logické. I když jste to možná nezaznamenali, tak runtime wp8.1 je na w10 o dost pomalejší než na wp8.1, takže je více než nutné používat w10 aplikace.
tokokis
nováček
nováček
Příspěvky: 8
Registrován: úte úno 09, 2016 20:41
Zařízení: Lumia950DS

Lumia 950 - navigace

Příspěvek od tokokis »

pozivate často navigaciu v telefone? je dostačujuca na občasne navgovanie či ma nejake chyby? mam nainstalovany aj sygic prisla mi ponuka za 30 eur dozivotna premium aktualizacia čo nie je moc zatial som nepotreboval navigacu na tomto fone ale pride aj to tak neviem ci sa staci na to spoliahat ale to poistit aj sygicom? mam aj garmina navigaciu ale pri mojom stasti vzdy ked idem niekam autom dalej kde by som navigaciu potreboval tak ju zabudnem doma :tlem:
Uživatelský avatar
Zaklinac
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 318
Registrován: sob zář 08, 2012 11:43
Zařízení: Apple iPhone 7 Plus + Microsoft Lumia 950 XL

Lumia 950 - navigace

Příspěvek od Zaklinac »

Používam každý deň, absolútne bez problémov. A v Redstone/Anniversary Update budú Mapy výrazne vylepšené (lepšie UI, navigovanie v jazdných pruhoch...)
flemo
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 238
Registrován: čtv úno 14, 2013 15:15
Zařízení: Lumia 950 Black

Lumia 950 - navigace

Příspěvek od flemo »

Dve veci mi chybaju a MS mapach, na ktore som bol zvyknuty v Here Drive - zobrazovanie hustoty premavky (aj ked zjavne so zapchami pocita) a slovensky hlas. Nie je to tam, alebo to len nevidim? Co sa tyka jazdnych pruhov, tie mi obcas ukazuje uz aktualna nie-insider verzia map na nie-insider verzii Win10
Uživatelský avatar
Zaklinac
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 318
Registrován: sob zář 08, 2012 11:43
Zařízení: Apple iPhone 7 Plus + Microsoft Lumia 950 XL

Lumia 950 - navigace

Příspěvek od Zaklinac »

Flemo: Nerozumiem poznámke o slovenskom hlase - veď normálne naviguje po slovensky...
tokokis
nováček
nováček
Příspěvky: 8
Registrován: úte úno 09, 2016 20:41
Zařízení: Lumia950DS

Lumia 950 - navigace

Příspěvek od tokokis »

no ale nejaku extra nastavovania hlasu sa nedaju robit pripadne zeby mi bola cestina blizsia a sympatickejsi hlas bikde som to nenasiel
flemo
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 238
Registrován: čtv úno 14, 2013 15:15
Zařízení: Lumia 950 Black

Lumia 950 - navigace

Příspěvek od flemo »

Zaklinac píše:Flemo: Nerozumiem poznámke o slovenskom hlase - veď normálne naviguje po slovensky...
U mna naviguje po anglicky a ziadne nastavenie, ktorym by som to zmenil som nenasiel. Chvilu som myslel, ze to je kvoli tomu, ze mam jazyk telefonu nastaveny na anglictinu, ale ostalo to tak aj po prepnuti do slovenciny.
tgriger
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 243
Registrován: pát srp 26, 2011 8:45
Zařízení: Microsoft Lumia 950XL White
Bydliště: Brno

Re: Lumia 950 - navigace

Příspěvek od tgriger »

Mne naviguje v slovensky, dnes som to skúšal.


Sent from mTalk
flemo
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 238
Registrován: čtv úno 14, 2013 15:15
Zařízení: Lumia 950 Black

Lumia 950 - navigace

Příspěvek od flemo »

Tak to by som fakt rad vedel, ako to zariadit, aby aj mna navigovalo po slovensky. Ale podarilo sa mi najst aspon zobrazenie dopravy, takze tuto vyhradu odvolavam :-)
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Lumia 950 - navigace

Příspěvek od htcjirka »

Aby ti to hovořilo slovensky, je potreba mit naistalovane here maps a nainstalovany slovensky hlas.Windows Mapy si pro nas region berou hlas z Here Drive, jiné jazyky jako anglictina, francouzština, nemcina a dalsi to nepotrebuji, protože systém podporuje tuto rec.
tgriger
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 243
Registrován: pát srp 26, 2011 8:45
Zařízení: Microsoft Lumia 950XL White
Bydliště: Brno

Re: Lumia 950 - navigace

Příspěvek od tgriger »

Tak neviem, ja mám 950 a Here maps sa naozaj nainštalovať nedajú :-)
flemo
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 238
Registrován: čtv úno 14, 2013 15:15
Zařízení: Lumia 950 Black

Lumia 950 - navigace

Příspěvek od flemo »

htcjirka píše:Aby ti to hovořilo slovensky, je potreba mit naistalovane here maps a nainstalovany slovensky hlas.Windows Mapy si pro nas region berou hlas z Here Drive, jiné jazyky jako anglictina, francouzština, nemcina a dalsi to nepotrebuji, protože systém podporuje tuto rec.
Neviem, ci tomu rozumiem spravne ... kedze na 950 uz Here Maps/Here Drive nedostanem, navigaciu v MS Mapy do slovenciny tiez neprehodim. Je to tak?
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Lumia 950 - navigace

Příspěvek od htcjirka »

Dostanes, na netu stahnes starsi xap Here Drive +, nakopirujes do telefonu a spustis instalaci (je jen potřeba v nastaveni mit povolenou instalaci aplikaci mimo store).Chvilku to bude trvat nez se nainstaluje a objevi mezi aplikacemi.Nebudes po této instalaci ještě Here Drive + otevírat, otevres Store, das vyhledat aktualizace, aktualizujes Here Drive + na poslední verzi.Potom Here Drive+ spustis, stahnes a nainstalujes slovensky jazyk, zavres a je to.Dal uz se Here Drive + nebudes všímat a muset ho někdy spoustet.XAP (příslušnou verzi vlozim přímo do toho postu).
Odpovědět

Zpět na „Microsoft Lumia 950 & 950 XL“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 18 hostů