Lumia 950 & 950 XL: Nabíjení, baterie a výdrž

Diskuze o prvních smartphonech s Windows 10 Mobile…
Odpovědět
kleinak
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 155
Registrován: ned zář 14, 2014 12:07
Zařízení: .... N8, N808, niní L1020

Lumia 950 & 950 XL: Nabíjení, baterie a výdrž

Příspěvek od kleinak »

Pete - To máš pravdu, ale přece nejsem trouba a nebudu tady řešit baterii, když budu denně na netu, wifi, pouštět si video, 5h hovorů atd.
Přiřadil bych se k podprůměrným uživatelům, pro zátěž baterie. Denně max 30min hovoru, max 5sms, wifi jen co potřebuji, třeba 15min, nějaké to foto, max 10min na netu. Ale je to všechno maximálně, jinak o víkendu žádné data, jen wifi občas, signál mám doma svůj, 3G modul od Vodafonu, sms minimum a přes to mi telefon nevydrží od večerního pátku do neděle, možná dopoledne.
Já si nestěžuji, je bych rád věděl, zda je to u všech L950.
Jinak L950 co je od začátku v režimu letadlo,bez sim 90% baterie, vybíjení 2,63 za hod, zbývá 1den 10hod.
Mich77
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 439
Registrován: čtv pro 03, 2015 16:49
Zařízení: Lumia 950 XL DS, LG G6 DS 64GB quad DAC

Lumia 950 & 950 XL: Nabíjení, baterie a výdrž

Příspěvek od Mich77 »

Tak jo, od rána jsem testoval a problém u mě nalezen. Nejsou to mapy ani navigace, ale vypnutí polohy. Pokud jí nezapnu a dělám v mapách nic se neděje. Pokud jí zapnu, zapnu mapy nebo navigaci, pak z toho vylezu a vypnu polohu, začne se telefon rychle vybíjet. Bez ohledu na to jestli mapy ukončím nebo ne. Prostě pokud používám něco co potřebuje polohu a pak polohu vypnu, něco zůstane běžen na pozadí. Telefon se dole pod displejem mírně zahřívá a baterka jde asi 1% za 5 minut. Když polohu znovu zapnu, telefon je jako led a baterka se zastaví. Pomáhá jen restart nebo nechat zapnutou polohu. Nerozumím tomu, ale hlavně že už vím čím to je.
hamoun
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 325
Registrován: úte úno 05, 2013 8:48
Zařízení: Nokia 930 (W10M)

Lumia 950 & 950 XL: Nabíjení, baterie a výdrž

Příspěvek od hamoun »

s baterkou ma pravdu jirka ...
praxe ukazuje, ze neustale nabijeni a "prebijeni" telefonu ani notebooku neskodi ...
ale každý si s tim delejte, co chcete ... :)
PeteSad
nováček
nováček
Příspěvky: 7
Registrován: pát říj 14, 2016 8:53
Zařízení: Lumia 950

Lumia 950 & 950 XL: Nabíjení, baterie a výdrž

Příspěvek od PeteSad »

Mich77 píše:Tak jo, od rána jsem testoval a problém u mě nalezen. Nejsou to mapy ani navigace, ale vypnutí polohy. Pokud jí nezapnu a dělám v mapách nic se neděje. Pokud jí zapnu, zapnu mapy nebo navigaci, pak z toho vylezu a vypnu polohu, začne se telefon rychle vybíjet. Bez ohledu na to jestli mapy ukončím nebo ne. Prostě pokud používám něco co potřebuje polohu a pak polohu vypnu, něco zůstane běžen na pozadí. Telefon se dole pod displejem mírně zahřívá a baterka jde asi 1% za 5 minut. Když polohu znovu zapnu, telefon je jako led a baterka se zastaví. Pomáhá jen restart nebo nechat zapnutou polohu. Nerozumím tomu, ale hlavně že už vím čím to je.
No asi to bude fakt tím. Mám zkušenost, že jsem na dovolené používal turistické Mapy.cz se zapnutým GPS a potom se mi baterka přes noc vybila. To stejné po použití GPS s navigací Mapy od MS předevčírem.
PeteSad
nováček
nováček
Příspěvky: 7
Registrován: pát říj 14, 2016 8:53
Zařízení: Lumia 950

Lumia 950 & 950 XL: Nabíjení, baterie a výdrž

Příspěvek od PeteSad »

kleinak píše:Pete - To máš pravdu, ale přece nejsem trouba a nebudu tady řešit baterii, když budu denně na netu, wifi, pouštět si video, 5h hovorů atd.
Přiřadil bych se k podprůměrným uživatelům, pro zátěž baterie. Denně max 30min hovoru, max 5sms, wifi jen co potřebuji, třeba 15min, nějaké to foto, max 10min na netu. Ale je to všechno maximálně, jinak o víkendu žádné data, jen wifi občas, signál mám doma svůj, 3G modul od Vodafonu, sms minimum a přes to mi telefon nevydrží od večerního pátku do neděle, možná dopoledne.
Já si nestěžuji, je bych rád věděl, zda je to u všech L950.
Jinak L950 co je od začátku v režimu letadlo,bez sim 90% baterie, vybíjení 2,63 za hod, zbývá 1den 10hod.
Tak ta výdrž odpovídá a bude to asi nemilá vlastnost L950. Pro sichr si nejspíše koupím do terénu powerbanku.
Na display je krásné pokoukání, ale hrozně žere...
kleinak
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 155
Registrován: ned zář 14, 2014 12:07
Zařízení: .... N8, N808, niní L1020

Lumia 950 & 950 XL: Nabíjení, baterie a výdrž

Příspěvek od kleinak »

Pánové a pokračuji dále a zjistil jsem docela dost velký problém.
950 bez sim v režimu letadlo ukazuje po včerejšku méně, než 950 se sim s 20fotkami a 2hovory,
950 bez sim - 43% baterie, 16h a 26min do konce, rychlost vybíjení 2,62%
950 se sim, ve 3G rezimu, 44% baterie, 15h a 45 min do konce, rychlost vybíjení 2,73% . Baterie stále klesá, jelikož jsem fotil teď.
Takže, jsem zjistil, že telefon co je bez sim měl vydržet déle, ale bohužel nevydržel, tím pádem nastává otázka, jak docílit nejmenšího vybíjení, když se telefon rychle vybíjí i když je off line a bez sim :roll: :roll: To mi hlava nebere.
Tím pádem je jasné, že nemůžu po 950 chtít aby a s hovory, internete, a fotkami vydržela stejně, nebo déle.
Rozhodne JÁ asi nijak nezjistím, co tu baterii vybíjí, asi někde udělali soudruzi v MS chybu,
Měl jsem L1020 a ta ve stejném režimu, ale se sim, bez hovorů, internetu, atd, vydržela na příjmu max 4dny.
Říkejte si co chcete, třeba že displej na 950 žere jako prase, ale co když se nepoužívá, nebo minimálně. Šlo mi o zjištění kolik vydrží 950 off line.
Beru to jako nejhorší vlastnost L950. Jinak nemám s ní žádný problém, poslední aktualizace, která byla vypuštěna někdy v týdnu, úspěšně nainstalována. Telefon běží v pohodě, bez záseků, restartů a to se jedná o tel. z druhé ruky.
Akorát pořád nevím distribuci, mam tam jen 00-88 takže nevím odkud pochází.
kleinak
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 155
Registrován: ned zář 14, 2014 12:07
Zařízení: .... N8, N808, niní L1020

Lumia 950 & 950 XL: Nabíjení, baterie a výdrž

Příspěvek od kleinak »

Něco od Elektrikáře :grin:
Našel jsem to někde na fooru, jen tak pro zamyšlení, ať si s toho každý veme co chce.

Boze boze…tak ja uz musim zasahnout…. Pro upresneni. Jsem elektrikar/elektronik…. Lithiova baterie se nabiji konstantnim napetim 4,20volt.. Je jedno jestli li ion nebo lipol popr lifepol. Charakteristika je jednotna. Ani nabijecka a ani telefon si nereguluje nabijeci proud… Ten se u lithiovych baterii reguluje sam uz z fizikalnich vlastnosti pouzitych materialu… Takovouto baterii muzeme nabijet i proudem 2 nebo i 3 C tzn. Dvoj i trojnasobkem kapacity. . Se stoupajicim napetim plynule a umerne nabiti tzn napeti clanku klesa nabijeci proud. Az k teoreticke nule… Maxilni proud dodavany baterii ma na sstarosti nabijecka…tedy usb vystup. Vse ostatni zajistuje fizika.a ridici obvod v baterii. Ten hlida teplotu clanku a max a min hladinu napeti tedy 4,2 az 3,6voltu….. Nevykladejte tu bludy typu regulace nabijeni telefonem. Pres telefon nabijeci proud pouze proteka nikoliv se reguluje. Telefon si hlida pouze napeti…to je pro nej smerodatne… Pokud je baterie konstruovana na proud treba 1C tak snese nabijeci proud rovnajici se jejibkapacite… Dnes jsou napriklad clanky s moznosti nabijeni az 10C tzn nabijeni je desetinasobnym proudem , nez je jeji nominalni kapacita…v praxi to znamena jen zkraceni casu nabijeni a vyssi teplota pri nabijeni…. S autorem clanku v 90%souhlasim…. Doba nimh a nicd je diky bohu za nami… Budoucnost patri lithiu…koneckoncu na nej jezdi auta ,kola,motorky…. A panecku jak…..ahoj
SmetyCZ
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1565
Registrován: pon čer 09, 2014 14:54
Zařízení: Huawei P9 Lite 2017
Bydliště: Plzeň

Re: Lumia 950 & 950 XL: Nabíjení, baterie a výdrž

Příspěvek od SmetyCZ »

kleinak píše:Pánové a pokračuji dále a zjistil jsem docela dost velký problém.
950 bez sim v režimu letadlo ukazuje po včerejšku méně, než 950 se sim s 20fotkami a 2hovory,
950 bez sim - 43% baterie, 16h a 26min do konce, rychlost vybíjení 2,62%
950 se sim, ve 3G rezimu, 44% baterie, 15h a 45 min do konce, rychlost vybíjení 2,73% . Baterie stále klesá, jelikož jsem fotil teď.
Takže, jsem zjistil, že telefon co je bez sim měl vydržet déle, ale bohužel nevydržel, tím pádem nastává otázka, jak docílit nejmenšího vybíjení, když se telefon rychle vybíjí i když je off line a bez sim :roll: :roll: To mi hlava nebere.
Tím pádem je jasné, že nemůžu po 950 chtít aby a s hovory, internete, a fotkami vydržela stejně, nebo déle.
Rozhodne JÁ asi nijak nezjistím, co tu baterii vybíjí, asi někde udělali soudruzi v MS chybu,
Měl jsem L1020 a ta ve stejném režimu, ale se sim, bez hovorů, internetu, atd, vydržela na příjmu max 4dny.
Říkejte si co chcete, třeba že displej na 950 žere jako prase, ale co když se nepoužívá, nebo minimálně. Šlo mi o zjištění kolik vydrží 950 off line.
Beru to jako nejhorší vlastnost L950. Jinak nemám s ní žádný problém, poslední aktualizace, která byla vypuštěna někdy v týdnu, úspěšně nainstalována. Telefon běží v pohodě, bez záseků, restartů a to se jedná o tel. z druhé ruky.
Akorát pořád nevím distribuci, mam tam jen 00-88 takže nevím odkud pochází.
Tohle fakt není normální chování. Co mě napadá - tovární nastavení a postupně přidávat aplikace.

Což je sice ose*, ale třeba přijdeš na to, která to dělá.

Poslední FW máš?
imperator
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2296
Registrován: pát srp 03, 2012 1:00
Zařízení: Iphone 7 Plus 128 GB Silver

Lumia 950 & 950 XL: Nabíjení, baterie a výdrž

Příspěvek od imperator »

kleinak : nedavno som tu hore pisal ze som mal vybijanie 6% za hodinu vklude. Problem bol zacykleny proces mediabackground ktory vytazoval procesor na 70% po cely cas aj pri vypnutom displeji

Chod do nastaveni -> aktualizacia a zabezpecenie -> Pre vyvojarov -> zakrtni rezim vyvojara -> zapni "zapnite vzdialenu diagnostiku cez USB a pripojenia k lokalnej sieti" -> doma by si mal byt na wifine a nizsie ti zada adresu cez ktoru sa mozes na telefon pripojit -> napr https://192.168.0.12" onclick="window.open(this.href);return false;

zadaj tu adresu u seba na pc (mozes aj na telefone tym ze zadas do edgu localhost - ale neuvidis dobre vysledky nakolko sam edge bude sledovanim sameho seba vytazovat cpu cca na 20%) nalavo v stlpceku klikni na processes -> a klikni na stlpcek cpu 2x -> urobis tak zoradenie podla vytazenia procesory -> system idle ma mat najvacsie percento kedze to je vytazenie - ak tam bude mat nejaky iny proces napr 30-40% tak uz zhruba vies co to robi.
Dalej klikni na performance - kde uvidis vytazenie procesora rovnako ako na PC - pozor - ak nezatvoris na telefone vsetky aplikacie v multitasku (podrzanie sipky spat) tak vytazenie procesora bude cca 10-15% konstatne - z coho vyplyva ze zalezi ci aplikacie v multitasku bezia ci nie - aj ked neskor pri ich otvarani opat spotrebujes nejaku energiu ak ich tam mas vela a nepouzivas ich je dobre ich zatvorit - toto vytazuje proces dwm.exe - ktory ma na starosti vykreslovanie okien a efektov a grafiky a pod. - co by si mal vidiet aj v zalozke processess - ked telefon zablokujes tak to web rozhranie ti "zamrzne" a obnovi sa az ked opat telefon odblokujes - ktovie ci tie multitaskove okienka zeru tych 10-15% na pozadi aj ked je zamknuty alebo nie - to sa uz asi nedozviem. Vytazenie CPU v performance pri zatvorenych vsetkych oknach v multitasku a ponechani telefonu len tak lezat by malo byt max. 1-2% - nastav si obrazovku uzamknutia aspon na 3 minuty a nechaj tak telefon a pozoruj performance.
Tolko ku zisteniu co by ti mohlo zrat baterku

A dalej moje merania - rezim lietadlo ci offline ani zbytocne nepouzivaj - tam je velmi maly rozdiel uz ked som to skusal na 920, 820, 730 a pod. co robi rozdiel a co mi hlava nebere a pisal som to tu aj skor je ze ked som meral spotrebu - pri zapnutych datach a bez wifi a s wifi a datami tak ze som bol na wifine tak to bolo na rovnako - ak som vypol data a ostal na wifi tak spotreba bola nizsia - akokeby vysel na datach aj pri wifine

Ja mam v performance vytazenie cpu 0-1 %, vzdy zapnuty glance, LTE data, wifi - a ta spotreba je cca tych 2,6 za hodinu s tym ze urobim nejaku foto, nieco sem tam pozriem do telefonu.

Dnes v noci pokus - vypol som LTE, vypol som glance, dal som setriaci rezim (vsetky procesy na pozadi by sa nemali spustat - pozor zaseknuty proces na pozadi bol aj pocas setric baterie takze toto nepomoze)
a moje hodnoty

1:08 - 68%
2:50 - 67%
6:18 - 65%
7:53 - 65%
9:15 - 64%

co znamena cca za 8 hodin 4% - co je 0,5% za hodinu - bez glance, LTE (aj ked pocas wifi, tu som mal zapnutu), setriaci rezim

postupne budem zapinat kazdu funkciu a zistim teda co zerie z tejto trojice najviac :D (na rezim lietadlo sa vykasli - ako vidis ja som mal 0,5% za hodinu, co myslis keby som simku vybral kolko by to bolo, maximalne 0,4% - pokial niesi v lokalite so zlym signalom ale mas plne palicky tak si tam daj normalne nejaku simku a skusaj so signalom nech vies ako ti to zerie baterku v reali pripadne porovnas s druhou lumiou) tak poskusaj a daj vediet dufam ze som trocha pomohol - ja som sa tak aspon trochu vyhol HR - mne sice pomohol soft reset na to aby som vyhodil ten zasekly proces ale kto vie - mozno ti tam iny proces zasekava ina app - kde aj po soft resete sa znova objavi a tym padom mas problem dookola - setric baterie mi neukazal nic a hodnoty boli normalne rozdelene medzi aplikacie - samozrejme mne aj podivne dlho ukladalo foto, ci pomalsie telefon dobijalo - teraz ide ako raketa
PeteSad
nováček
nováček
Příspěvky: 7
Registrován: pát říj 14, 2016 8:53
Zařízení: Lumia 950

Lumia 950 & 950 XL: Nabíjení, baterie a výdrž

Příspěvek od PeteSad »

Imperator : dík za super tip, jsem zatím dost nepolíbený...
Nicméně moje pozorováni dnes odpoledne.
V procesech se nějak divně choval jeden z procesů svchost.exe. Jeho činnost se dala ovlivňovat zapínáním a vypínáním polohy. Pokud jsem to po restartu mobilu dělal jen samostatně bez následného spuštění aplikace využívající polohy (MAPY nebo Mapy.cz) tak se nic nedělo. Svchost.exe se nijak nezapojoval do vytížení CPU. Pokud jsem ale zapnul nějakou z aplikaci výše tak po jejich ukončení i z multitasku se dělo něco divného. Po vypnutí polohy se zvýšilo CPU procento v procesech z 0% na cca 13%. A vytížení CPU z cca 10% na 25% až 30%. A nedělal jsem nic jiného než střídavě zapínal a vypínal polohu. Navíc při zapnutí se objevoval symbol kolečka jako upozornění, že polohu používá nějaká aplikace. V tu dobu, ale žádná neběžela...
Po zapnutí polohy klesly hodnoty v procesech - CPU 0% a vytížení na 10%. To vypínání se jasně projevovalo na křivce grafu CPU. A při tomto "hraní" mi klesla baterka asi o 10% za hodinu. To se pak nedivím, že jsem měl onehdy ráno baterku k.o.(viz. moje zkušenosti v této diskuzi). Kde soudruzi udělali chybu?
imperator
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2296
Registrován: pát srp 03, 2012 1:00
Zařízení: Iphone 7 Plus 128 GB Silver

Lumia 950 & 950 XL: Nabíjení, baterie a výdrž

Příspěvek od imperator »

Tak to bude tym co pisal Mich77 - proste po pouzity app ktore pouzivali gps, nasledne gps nevypinat - ja som napr gps nevypol za cely rok :) totiz ten kusok co si nahodou nejaka app zoberie suradnice to je nic - a inak to koliesko skoro nikdy nevidim...
Mich77 píše:Tak jo, od rána jsem testoval a problém u mě nalezen. Nejsou to mapy ani navigace, ale vypnutí polohy. Pokud jí nezapnu a dělám v mapách nic se neděje. Pokud jí zapnu, zapnu mapy nebo navigaci, pak z toho vylezu a vypnu polohu, začne se telefon rychle vybíjet. Bez ohledu na to jestli mapy ukončím nebo ne. Prostě pokud používám něco co potřebuje polohu a pak polohu vypnu, něco zůstane běžen na pozadí. Telefon se dole pod displejem mírně zahřívá a baterka jde asi 1% za 5 minut. Když polohu znovu zapnu, telefon je jako led a baterka se zastaví. Pomáhá jen restart nebo nechat zapnutou polohu. Nerozumím tomu, ale hlavně že už vím čím to je.
veigy
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 3219
Registrován: úte led 07, 2014 23:18
Zařízení: OnePlus 5 + Gear Fit 2
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Lumia 950 & 950 XL: Nabíjení, baterie a výdrž

Příspěvek od veigy »

Osobně moc nevidím smysl ve vypínání polohy. Ba naopak. Pokud mi telefon ukradnou, nebo ho ztratím, tak se připravuji o další možnost nalezení tím, že nejde vyhledat...

Jinak super poznatky :) ještě by to chtělo hodit do Feedbacku, aby se to fixlo...
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Lumia 950 & 950 XL: Nabíjení, baterie a výdrž

Příspěvek od htcjirka »

imperator: Slušný příspěvek, to je počteníčko ;-)
Také nevypínám polohu.
zlieva
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 282
Registrován: čtv srp 08, 2013 6:32
Zařízení: NOKIA LUMIA 620/ LUMIA 920 Black/ LUMIA 950 SS

Re: Lumia 950 & 950 XL: Nabíjení, baterie a výdrž

Příspěvek od zlieva »

A to niekto fakt vypína polohu? Prečo?
Mich77
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 439
Registrován: čtv pro 03, 2015 16:49
Zařízení: Lumia 950 XL DS, LG G6 DS 64GB quad DAC

Lumia 950 & 950 XL: Nabíjení, baterie a výdrž

Příspěvek od Mich77 »

Super, to jsem rád, že to někdo potvrdil. Moje pozorování bylo jen amatérské.
No já polohu vypínám, protože bez ní mi telefon vydrží déle. Teda aspoň v lednu to tak bylo, nebylo to moc, ale nějakou hodinku to udělalo. Od té doby jsem to nechával vypnuté, protože v autě mám navigaci a v telefonu jsem gps nepotřeboval.
Mimochodem jestli mi to můžete potvrdit, tak si pamatuji, že ikona polohy nebyla vidět pořád, jen když jí telefon nebo nějaká aplikace potřebovala. Teď mi svítí pořád, to by bylo další potvrzení, že něco na pozadí neustále využívá polohu a proto když jí vypnu tak zůstává ten proces seknutý na pozadí.
imperator
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2296
Registrován: pát srp 03, 2012 1:00
Zařízení: Iphone 7 Plus 128 GB Silver

Lumia 950 & 950 XL: Nabíjení, baterie a výdrž

Příspěvek od imperator »

ano ikonka svieti len pri navigovani myslim - aspon u mna - a potom raz za den mi preblikne ked uklada polohu zariadenia keby bol odcudzeny alebo pri fotografovani sa zapne zisti polohu a vypne. to ze pri vypnutej gps ti to dalo az hodinu naviac znamena ze tam stale bolo nieco co to zralo - alebo casto zistovalo a pod. bez navigacie som nevidel ten kruzok viac ako sekundu vkuse - hned zmizol - a co takto zabranit pouzivaniu polohy niektorym app v nastaveniach na ktore mas podozrenie zeby to mohli robit ? procesy si pozrel ci ti tam nejaky nevysi a nezerie vela ?
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Lumia 950 & 950 XL: Nabíjení, baterie a výdrž

Příspěvek od htcjirka »

Presne tak, ikonka ma svitit jen při navigaci nebo zapnute aplikaci, která pouziva pro svou cinnost polohu + probliknuti ikonky, když si telefon prubezne uklada polohu.
Mich77
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 439
Registrován: čtv pro 03, 2015 16:49
Zařízení: Lumia 950 XL DS, LG G6 DS 64GB quad DAC

Lumia 950 & 950 XL: Nabíjení, baterie a výdrž

Příspěvek od Mich77 »

Vypnul jsem všechny aplikace v nastavení polohy a kolečko stejně svítí pořád.
EDIT: Moc díky za návod imperator. Takže CPU s polohou jede po pár vteřinách jen na 1%. V procesech má svchost.exe 0%. Po vypnutí polohy jede CPU na 15-20% a svchost.exe je hned druhé v procesech a má 9-10%. Udělal jsem restart i se zapnutou polohou a vůbec nezapínal žádné aplikace. Takže tato chyba je asi přímo ve win10, ale vám to nedělá takže nechápu. Asi udělám tovární nastavení.
Mich77
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 439
Registrován: čtv pro 03, 2015 16:49
Zařízení: Lumia 950 XL DS, LG G6 DS 64GB quad DAC

Lumia 950 & 950 XL: Nabíjení, baterie a výdrž

Příspěvek od Mich77 »

V noci se telefon vybil za 8 hodin jen o 5%, to dělá nějakých 0,6% za hodinu. Zapnuté wifi, data, poloha, žádné aplikace jsem neukončoval přes tlačítko zpět, v nastavení polohy jsem všem dal povolit a v nastavení baterky jsem žádnou aplikaci nezakázal na pozadí, všechno si řídí Win sám. GS mám nastaven na 5 minut, takže přes noc nesvítil. Ráno jsem měl nové maily i zprávy na Whatsapp i FB, takže všechno fungovalo. To mi potvrzuje, že Win umí být hodně šetrný k baterce. Takže nebudu vypínat polohu a problém u mě vyřešen. Kolečko pořád svítí v liště, ale to je mi fuk. A ještě jednou díky imperator za podrobný návod, vůbec jsem neměl tušení, že se dá telefon tak sledovat přes pc :)
imperator
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2296
Registrován: pát srp 03, 2012 1:00
Zařízení: Iphone 7 Plus 128 GB Silver

Lumia 950 & 950 XL: Nabíjení, baterie a výdrž

Příspěvek od imperator »

pokial koliesko svieti - tak asi zostalo zaseknute len jeho zobrazenie ale uz nie pouzivanie gps, lebo to by si isiel s baterkou prudko dole - ja som zas dnes v noci otestoval zapnute vsetko okrem LTE - len wifi a 2,5% za hodinu - ale nechal som svietit stale glance - ten dnes este odpojim a uvidime - lebo ako vidim ak mas ty bez glancu 0,6% v noci tak by som to rad dosiahol aj ja - jedine ze ten glance tolko zerie - a ak nie potom skusim so setricom baterie a budem musiet najst "zravu" app - a nemas za co za navod - ja som o tomto sledovani vedel uz davno a vobec ma nenapadlo sa na to pozriet kedze "setric baterie" v tomto zlyhava on ukazuje len klasicke app a ich spotrebu - bohuzial viac sa uz nedozvies a to hlavne ohladom systemovych procesov...
Odpovědět

Zpět na „Microsoft Lumia 950 & 950 XL“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 87 hostů