Kam inštalovať aplikácie?

Všeobecná diskuze o nové verzi operačního systému Windows 10 Mobile
Odpovědět
spire011
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 180
Registrován: stř lis 06, 2013 23:06
Zařízení: Xiaomi Mi Note 10 Lite

Kam inštalovať aplikácie?

Příspěvek od spire011 »

Zdravim. Prosim Vas, potreboval by som poradit hned v niekolkych veciach: Mam "novu" 950XL. Doteraz som mal L930, ktora nemala microSD kartu, takze potrebujem poradit:

1. Je lepsie aplikacie instalovat na SD kartu, alebo radsej do telefonu? Ak by som ich chcel davat na kartu - akym systemom by mala byt formatovana? Niekde som cital, ze exFat, vraj vtedy bezia aplikacie najlepsie - neviem, co je na tom pravdy.

2. Preco aplikacie Facebook a Messenger nacitava po spusteni tak neuveritelne dlho? Od istej doby mi to robila aj L930 a robi to aj teraz 950-ka. To je vzdy tak skoro 10 sekund, kym sa mi spusti messenger... je to normalny jav?

3. Nejde mi nainstalovat aplikácia "Súbory". Dost ma to stve, lebo neviem najst zodpovedajucu nahradu. Pocas instalacie vyhodi chybu 0x80073D0D - vraj nenasla sa SD karta alebo take nieco. Skusil som to aj tak, ze som SD kartu vybral a skusil instalovat - bez úspechu - telefón dookola sťahuje a inštaluje, sťahuje a inštaluje - a nič. Medzitým je tam hláška, že vyskytol sa problém, skúste aplikáciu preinštalovať. Ale nič. Vďaka za postrehy.
spellshaper
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 429
Registrován: pát dub 08, 2011 19:41
Zařízení: Lumia 930, Surface Pro 3

Kam inštalovať aplikácie?

Příspěvek od spellshaper »

1) Pokud to jde, tak instalace aplikací a jejich součástí vždy do telefonu, je to rychlejší a stabilnější. Kartu ber spíš jako flashku na fotky a ukládání podobných samostatných souborů.

3) Zkusil bych naformátovat kartu v mobilu nebo alespoň pro mobil. U W10M to asi bude NTFS, ale netuším (mám mobil bez karty).
veigy
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 3219
Registrován: úte led 07, 2014 23:18
Zařízení: OnePlus 5 + Gear Fit 2
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Kam inštalovať aplikácie?

Příspěvek od veigy »

1) co to jde cpat do telefonu, karta je jen nouzovka

2) protože zprasena aplikace, doporučuju aplikaci neukoncovat ani z ní nevyjíždět šipkou zpět, spuštění je pak okamžité

3) přímo ve Windows 10 Mobile je integrovaný průzkumník souboru, není třeba instalovat další aplikace
spire011
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 180
Registrován: stř lis 06, 2013 23:06
Zařízení: Xiaomi Mi Note 10 Lite

Re: Kam inštalovať aplikácie?

Příspěvek od spire011 »

veigy píše:
2) protože zprasena aplikace, doporučuju aplikaci neukoncovat ani z ní nevyjíždět šipkou zpět, spuštění je pak okamžité

3) přímo ve Windows 10 Mobile je integrovaný průzkumník souboru, není třeba instalovat další aplikace

1. ak aplikáciu zopárkrát neukončím, tak po 3-4 hodinách behu na pozadí sa urobí iba čierna obrazovka a po 10s appka nabehne - takže výsledok je rovnaký, ako keby som ju normálne ukončil.Ale je fakt, že to už dlhšie riešim tak, ako píšeš. Ale niekedy to nejde ani tak - ok, takze beriem, je to chyba appky, nemám teda nikde nic zle nastavene.

2. hej, prieskumnik tam je, ale appka "súbory" tiez od microsoftu tusim mi prisla prehladnejsia. Ale ten prieskumnik som si nevsimol, nechapem preco, budem teda pouzivat jeho, kym sa mi to nevyriesi (a mozno si nan zvyknem :))

Vdaka.
spire011
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 180
Registrován: stř lis 06, 2013 23:06
Zařízení: Xiaomi Mi Note 10 Lite

Kam inštalovať aplikácie?

Příspěvek od spire011 »

Este taky detail - ak mam uz niektore aplikacie nainstalovane na microSD karte, mozem ich teraz presunut do telefonu a bude to to iste, ako keby som ich bol instaloval priamo do tel? Alebo je lepsie ich odinstalovat a nainstalovat nanovo priamo do telefonu? Vdaka.
SmetyCZ
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1565
Registrován: pon čer 09, 2014 14:54
Zařízení: Huawei P9 Lite 2017
Bydliště: Plzeň

Kam inštalovať aplikácie?

Příspěvek od SmetyCZ »

Teoreticky - mělo by to být jedno.

Prakticky - pokud jich není 50, sám bych je radši smazal a stáhnul znovu. Pro klid duše.
Helle
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 58
Registrován: ned říj 07, 2007 9:06
Zařízení: Xiaomi Max 3 , NB Chrome OS, PC Win 10iPad 2
Bydliště: vesnička u Krnova
Kontaktovat uživatele:

Re: Kam inštalovať aplikácie?

Příspěvek od Helle »

Určitě odinstalovat a nainstalovat do telefonu. Na kartu se instalovaly apky u telefonu, které měly malou paměť, třeba Lumia 640 . Nikdy to pořádně nefungovalo, skle tam jiná možnost nebyla.
Odpovědět

Zpět na „Windows 10 Mobile“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Semrush [Bot] a 104 hostů