Windows 10 Mobile: Všeobecná diskuze (oficiální build)

Všeobecná diskuze o nové verzi operačního systému Windows 10 Mobile
Odpovědět
qwerty
smartguru
smartguru
Příspěvky: 694
Registrován: pon led 30, 2012 21:22
Zařízení: L950, XRN5

Windows 10 Mobile: Všeobecná diskuze (oficiální build)

Příspěvek od qwerty »

Neni to tak. Navyse musis vziat do uvahy, ze L640/650 maju iba 1GB RAM a tie lacne Androidy maju aspon 2.
hotovyrado

Windows 10 Mobile: Všeobecná diskuze (oficiální build)

Příspěvek od hotovyrado »

No a? To je naopak spíše ke škodě Lumií, že za stejnou cenu jsou Androidy (a to i značkové se zárukou) s 2GB RAM, ne? :-) Je třeba otevřít oči... Situace, díky které jsme před 3 lety kupovali Lumie řady *20, kdy Androidy byly zasekamé Ice Cream Sandwiche, se obrátila přesně o 180 stupňů...
qwerty
smartguru
smartguru
Příspěvky: 694
Registrován: pon led 30, 2012 21:22
Zařízení: L950, XRN5

Windows 10 Mobile: Všeobecná diskuze (oficiální build)

Příspěvek od qwerty »

Tak tie lacnejsie su zasekane stale, nic sa nezmenilo
Radim Stehlík
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 445
Registrován: čtv zář 19, 2013 19:24
Zařízení: Nokia Lumia 640DS

Windows 10 Mobile: Všeobecná diskuze (oficiální build)

Příspěvek od Radim Stehlík »

po tom, co jsem do rodiny koupil p8 lite tak dávám za pravdu Ráďovi.
820 byla 2 roky netknutá. 640 je peklo
Navíc kolega v práci přešel na Xiaomi 4c a je to taky uplně jiná liga. za 4 tis. Snap 8xx.
Začalo se mi líbit Lonovo P2
Mahtiel
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1011
Registrován: čtv črc 03, 2014 19:56
Zařízení: Xiaomi Redmi Note 4 Global
Bydliště: Brno

Windows 10 Mobile: Všeobecná diskuze (oficiální build)

Příspěvek od Mahtiel »

qwerty píše:Neni to tak. Navyse musis vziat do uvahy, ze L640/650 maju iba 1GB RAM a tie lacne Androidy maju aspon 2.
Už neplatí, že aplikace pro Windows mobile potřebují méně paměti než telefony s Androidem? Donedávna tomu tak totiž bylo. Nepočítám ovšem ty sračky od FB Inc...
Bacon
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 95
Registrován: pát črc 25, 2014 3:03
Zařízení: Nokia Lumia 830

Windows 10 Mobile: Všeobecná diskuze (oficiální build)

Příspěvek od Bacon »

No jo, hlavní devíza Windows telefonů - odladěnost na low end hardwaru šla do... :( Jenže tady se s pochopením moc nesetkáme, v některých to zapálení prostě přetrvává ještě stále, já už to pomalu vzdávám a můj příští telefon už Windows mít nebude.

Tenkrát nebylo na výběr, Android za 4 tisíce byl nepoužitelný krám, zatímco na Lumii 520 s 512 MB RAM se dalo spolehnout. Nové levné telefony s Windows se nedělají a ty drahé za to nestojí.
hotovyrado

Windows 10 Mobile: Všeobecná diskuze (oficiální build)

Příspěvek od hotovyrado »

qwerty píše:Tak tie lacnejsie su zasekane stale, nic sa nezmenilo
Nesmysl.. P8 Lite stojí čtyřku a jede mnohem lépe, než L950, o aplikační základně nehovoříc, o mechanické kvalitě provedení tuplovaně.... Odhoď ty růžové brýle.... Bohužel, netěší mě to, tři roky jsem kopal za WP/M ale nejsem zaslepený ...
hotovyrado

Windows 10 Mobile: Všeobecná diskuze (oficiální build)

Příspěvek od hotovyrado »

Bacon píše:No jo, hlavní devíza Windows telefonů - odladěnost na low end hardwaru šla do...
.... druhá hlavní deviza WP byly offline mapy na SD kartě..... to už taky umí i ten Android....
JirkaTom
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1716
Registrován: pon dub 14, 2014 18:23
Zařízení: ***

Windows 10 Mobile: Všeobecná diskuze (oficiální build)

Příspěvek od JirkaTom »

hotovyrado píše:Předpokládám, že to je jen drobek... Pokud si vezmeš dnes do ruky libovolný foun střední třídy s A6 (tzn za cenu L640/650), tak se Ti musí otevřít oči nad propastí mezi W10M a A6. Chápu, že tomu nevěří lidé přecházejíc k Woknům před třemi lety z Androida 4, ale doba se změnila. Plynulost chodu a hlavně aplikační základna hovoří jasně.... Jsem rád, že jsem dostal odvahu a udělal krok "zpět"....
Tohle lze jenom podepsat... :)

Jinak L640 není peklo, peklo je bohužel W10M :-( . Lumie 640 s WP8.1 jede skvěle...
imperator
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2296
Registrován: pát srp 03, 2012 1:00
Zařízení: Iphone 7 Plus 128 GB Silver

Windows 10 Mobile: Všeobecná diskuze (oficiální build)

Příspěvek od imperator »

Nechce sa mi loziť po iných vláknach - kto mate iphona či ios - da sa pripnúť na plochu samostatná poznamka z one note ako na w10 ci androide ?
hotovyrado

Windows 10 Mobile: Všeobecná diskuze (oficiální build)

Příspěvek od hotovyrado »

JirkaTom... jasně, L640 s GDR2 byla dokonalost sama, ale MS aktivně mj. svou násilnou politikou ve stylu "chceš mapy na SD? Tak buď kup drahý přístroj s velkým úložištěm, nebo přejdi na W10M - protože Lumia Storage Check Beta rušíme" lidi odradil... Z pozice síly vnutit systém, který rok poté je stále nedodělaný? Jsem d*b*l?
zlieva
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 282
Registrován: čtv srp 08, 2013 6:32
Zařízení: NOKIA LUMIA 620/ LUMIA 920 Black/ LUMIA 950 SS

Re: Windows 10 Mobile: Všeobecná diskuze (oficiální build)

Příspěvek od zlieva »

to Mahtiel: Teraz som to skúšal vyhľadávať kontakty a tie sa mi zobrazujú okamžite po napísaní písmena, bez nejakých zaváhaní.
hotovyrado

Windows 10 Mobile: Všeobecná diskuze (oficiální build)

Příspěvek od hotovyrado »

Taky bych tomu rád věřil. Samotný systém ve smyslu svého principu a myšlenky je dokonalý. Pokud bude jeho funkčnost hladká bez zádrhelů a aplikační základna se plus minus srovná, zase si rád nějaká Wokna jako primární foun koupím... i proto dnes, když primárně používám P8 Lite se systémem A6 používám jako primární účet ve smyslu kontaktů Hotmail ... to je taky na zamyšlení... MS zařízl aplikacím třetích stran pod Windows (Simple Calendar, Week View) publikovat položky do Live účtu, ale nativní Androidí kalendář/kontaktník to umí :-) ... ne, to je spíše k pláči.....
Uživatelský avatar
mposvar
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 403
Registrován: stř zář 03, 2014 13:40
Zařízení: Telefon

Windows 10 Mobile: Všeobecná diskuze (oficiální build)

Příspěvek od mposvar »

Ta nostalgie k vánočnímu času nepatří.
Tady moc nikdy nikoho nezajímalo co měl a má nyní.
Dokonce to "semlelo" i autory těchto postojů.
Škoda, myslím si, že každý má mít možnost jít tzv. na zkušenou.
Návrat je vždy možný, jenom délka času tomu bude bránit.
hotovyrado

Windows 10 Mobile: Všeobecná diskuze (oficiální build)

Příspěvek od hotovyrado »

Mirku.. navíc život je sakra krátký na to, abychom jej stavěli na tom, jaký mobilní OS budeme používat... Je to jako s ženskýma, taky je dobře vyzkoušet všechno.... i když cikánku bych mít asi proti všem rčením nechtěl :-) ... není zde nějaký zfanatizovamý Sluníčkář, že ne? :-)))))
Papek
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 454
Registrován: úte čer 05, 2012 12:20
Zařízení: iPhone 7 32GB + AT&T Lumia 640 LTE

Windows 10 Mobile: Všeobecná diskuze (oficiální build)

Příspěvek od Papek »

imperator píše:Nechce sa mi loziť po iných vláknach - kto mate iphona či ios - da sa pripnúť na plochu samostatná poznamka z one note ako na w10 ci androide ?
Priamo na plochu nie, tam mas iba hlupe ikonky. V iOS je vyhradena obrazovka s widgetami, kde si ich vies usporiadat a nastavit, ak ich dana aplikacia podporuje. Takto mam nahodeny widget z OneNote, kde mi zobrazuje naposledy otvorene poznamky.
Obrázek
imperator
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2296
Registrován: pát srp 03, 2012 1:00
Zařízení: Iphone 7 Plus 128 GB Silver

Windows 10 Mobile: Všeobecná diskuze (oficiální build)

Příspěvek od imperator »

Vynadať niekomu v MS Store :D:D:D

Inak to nie je až taka pomoc keďže vo onenote je tiež ta ikonka na posledné upravene poznámky - dokonca aj v androide si vieš tie ikonky s odkazom priamo na zošit vytiahnuť - ale tak ios klasika - menej urobíš - menej pokazíš :D
Papek
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 454
Registrován: úte čer 05, 2012 12:20
Zařízení: iPhone 7 32GB + AT&T Lumia 640 LTE

Windows 10 Mobile: Všeobecná diskuze (oficiální build)

Příspěvek od Papek »

Musim sa im pripominat, este stale nemam telefon opraveny. Minuly tyzden mi 2x volali z B2X - najprv v pondelok okolo piatej vecer, potom v utorok rano, aby overili spiatocnu adresu. A zatial nic neprislo. Ja som velmi trpezlivy clovek, dokonca sa aj slecna v MS store cudovala, ze to vsetko riesim s takym kludom, ale asi musim evidentne niekomu vynadat do organov, aby sa veci pohli.

Ono ja ten OneNote uz velmi nepouzivam, celkom dobre funguju poznamky v iOS a na zdielane poznamky, resp. ako To-Do list pouzivam Wunderlist.
SmetyCZ
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1565
Registrován: pon čer 09, 2014 14:54
Zařízení: Huawei P9 Lite 2017
Bydliště: Plzeň

Re: Windows 10 Mobile: Všeobecná diskuze (oficiální build)

Příspěvek od SmetyCZ »

Tak pokračujeme.

Chtěl jsem otevřít e-mail z lišty. Telefon se kousl na splash screen Outlooku. 5 sek zásek a restart telefonu.

Teď jsem zjistil, že když zapojím sluchátka, tak to automaticky vypne vyzvánění. Jako dejme tomu, možná je to logický, ale... Ale prostě se mi to nelíbí. Když si telefon žije vlastním životem.

Jako volitelná funkce, proč ne. Ale defaultně zapnutá?
JirkaTom
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1716
Registrován: pon dub 14, 2014 18:23
Zařízení: ***

Windows 10 Mobile: Všeobecná diskuze (oficiální build)

Příspěvek od JirkaTom »

Stahujte nový build 14393.576... :)
Odpovědět

Zpět na „Windows 10 Mobile“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 43 hostů