Windows 10 Mobile: Všeobecná diskuze (oficiální build)

Všeobecná diskuze o nové verzi operačního systému Windows 10 Mobile
Odpovědět
imperator
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2296
Registrován: pát srp 03, 2012 1:00
Zařízení: Iphone 7 Plus 128 GB Silver

Windows 10 Mobile: Všeobecná diskuze (oficiální build)

Příspěvek od imperator »

Tomas to si takú vzdialenú budúcnosť napísal že uz aj MS zabudne co to vlastne chcel robiť :D
relouth
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2803
Registrován: stř říj 02, 2013 11:20
Zařízení: Lumia 640,Redmi Note 4 LTE

Windows 10 Mobile: Všeobecná diskuze (oficiální build)

Příspěvek od relouth »

Mne sa páči ze idu dopredu. Načo to ale prezentujú? Veď vsetko čo robi im pomaly krásnu iné os. Ja by som to urobil inak,samozrejme existuje firemna špionáž atd,ale utajil by som čo najviac a potom prišiel s tak prevratym produktom ako bol svojho času iphone.
TomasSX1
moderátor
moderátor
Příspěvky: 545
Registrován: pát črc 08, 2005 23:14
Zařízení: Lumia 950XL DS White / Lumia 920 White

Windows 10 Mobile: Všeobecná diskuze (oficiální build)

Příspěvek od TomasSX1 »

Imperator: nope. Ja to vidim tak na ten rok 2018

Relouth: mas pravdu, ale zjavne MS nechce vynechat partnerov, vyvojarov z hry. Tak to musi priebezne vypustat. Samozrejme aj mne by sa viac pacilo keby s tym vyrukovali na jednej z KeyNote styol, hla tu to mame, tahajte update a do tyzdna mate nove zariadenia na pultoch.
Papek
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 454
Registrován: úte čer 05, 2012 12:20
Zařízení: iPhone 7 32GB + AT&T Lumia 640 LTE

Windows 10 Mobile: Všeobecná diskuze (oficiální build)

Příspěvek od Papek »

Ja si to viem uplne v pohode predstavit na telefone. V pripade zobrazenia na malom displeji sa zobrazuje iba start menu bez desktopu, pripojis HDMI kabel alebo TV cez Miracast a frcis na "velkom" Windowse. V podstate dnesne Continuum s moznostou spustat x86 aplikacie. Zaroven motivacia pre vyrobcov SW vyrabat UWP aplikacie, alebo aspon spravit aplikacii responzivne GUI podla velkosti displeja.
Mich77
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 439
Registrován: čtv pro 03, 2015 16:49
Zařízení: Lumia 950 XL DS, LG G6 DS 64GB quad DAC

Windows 10 Mobile: Všeobecná diskuze (oficiální build)

Příspěvek od Mich77 »

Přesně tak, tohle je můj sen už z dětství, mít své PC stále sebou v kapse. Mám 8" tablet z Číny za pár korun a v něm Atom a plnohodnotné Win 10. Připojím klávesnici a mám laptop, zapojím hdmi a mám PC. Jediné co drhne je ta mobilní stránka: nezavolám si z něho, je velký do kapsy a má malou výdrž na baterii. Tyhle jediné tři nedostatky teď na ARM padnou a máme tady ultimátní zařízení o kterém MS mluví. Vložíš do dotykové obrazovky - máš tablet, přidáš klávesnici - máš laptop, připojíš monitor - máš PC. Stačí jim jen dořešit, ať se na mobilu změní zobrazení, pro pohodlné ovládání. Podle mě jen detail, který bude třeba už v Redstone 3 a Surfacephone může na svět. I kdyby to se vším tím příslušenstvím stálo třeba 40 tisíc, tak se na to těším 8-)
Radim Stehlík
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 445
Registrován: čtv zář 19, 2013 19:24
Zařízení: Nokia Lumia 640DS

Windows 10 Mobile: Všeobecná diskuze (oficiální build)

Příspěvek od Radim Stehlík »

Stejně - na co to bude? Telefon bude stát 25 tis. To dá jen stejný pako co si dnes koupí jablko nebo S7.
A jaký x86 věci na tom půjdou? Tipuju tak office a možná starý Stunts.
Při tom jak to MS vede, jim nebude stejně pořádně fungovat web prohlížeč, FB apod.

Na druhou stranu je zajímavý, jak dokáže vadný kus telefonu zprotivit pohled na systém.
Moji L640DS jsem poslal na reklamaci a mezitím používám kolegovu identickou L640. 3 týdny bez sebemenšího problému, záseku, nedostupnosti sítě. Prostě zas funkční systém (ale vlastně jo, FB a Messenger je nepoužitelný, raději jsem odinstaloval). Zítra se mi vrátí opravený můj - vyměnili asi 5 věcí.

Takže už to možná bude zas jen o tom počtu aplikací.
JuaNex
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 180
Registrován: ned črc 27, 2014 10:40
Zařízení: Samsung Galaxy S4
Bydliště: Slovakia

Re: Windows 10 Mobile: Všeobecná diskuze (oficiální build)

Příspěvek od JuaNex »

Bolo by to naozaj na nic. A presne pre to to nebude. Dnes telefon plnohodnotne posluzi prakticky na vsetku zakladnu pracu co moze clovek chciet. A zlozitejsie veci? Nehrozi. Keby na telefone spustim 3D studio na navrh domov a interierov tak sa do 20 sekund upecie telefon. A podobne pracovne programy len naberaju funkcie a vyzaduju viac a viac vykonu, takze nic take ze o dva roky by to mohol telefon zvladnut nehrozi.

Jedna vec je spustit na telefone system, druha vec je spustit plnohodnotnu aplikaciu.

Aj na najstarsiom iPhone 3G kedysi spustili Windows 95 a nezda sa mi ze by to niekto vyuzil...

@mobile
osso
smartguru
smartguru
Příspěvky: 682
Registrován: pát pro 17, 2010 22:31
Zařízení: Lumia 950 XL, Lumia 830, Lumia 640 LTE, Nexus 5x

Re: Windows 10 Mobile: Všeobecná diskuze (oficiální build)

Příspěvek od osso »

90 percent ľudí konzumuje obsah a na to sa ro veľmi hodi na web na office sem tam nejaká hra nemusíš mat pc pripojíš telefón do docku a ficis... [emoji6]

Sent from mTalk 950XL
Radim Stehlík
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 445
Registrován: čtv zář 19, 2013 19:24
Zařízení: Nokia Lumia 640DS

Windows 10 Mobile: Všeobecná diskuze (oficiální build)

Příspěvek od Radim Stehlík »

no, tak ale na to nepotřebuješ x86..
office jsou použitelný i teď.
Neumím si představit jakou hru z PC by mělo smysl mít na telefonu.
osso
smartguru
smartguru
Příspěvky: 682
Registrován: pát pro 17, 2010 22:31
Zařízení: Lumia 950 XL, Lumia 830, Lumia 640 LTE, Nexus 5x

Re: Windows 10 Mobile: Všeobecná diskuze (oficiální build)

Příspěvek od osso »

Nj ale continuum v dnešnom stave ma ete ďaleko k idealu, nemyslíš?

Sent from mTalk 950XL
INRP
nováček
nováček
Příspěvky: 22
Registrován: pát led 09, 2015 19:05
Zařízení: Huawei ascend P6

Re: Windows 10 Mobile: Všeobecná diskuze (oficiální build)

Příspěvek od INRP »

Nemôžem povedať že sú mobilné office použiteľné na 100% word a excel dokumenty mi otvára len na čítanie. Z Excelu sa dá aspoň kopírovať z wordu ani to. A keď má niektorá bunka v Exceli komentár ten tiež nevidno.
TomasSX1
moderátor
moderátor
Příspěvky: 545
Registrován: pát črc 08, 2005 23:14
Zařízení: Lumia 950XL DS White / Lumia 920 White

Windows 10 Mobile: Všeobecná diskuze (oficiální build)

Příspěvek od TomasSX1 »

Continuum je vo svojej prvej verzii. Co som videl videa a clanky ake zmeny maju prist s creatirs update tak sa to posuniebzase o kusok dalej. No som zvedavy ako to spoja s touto novinkou. Bude to celkom zaujimave.
grafic
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 88
Registrován: ned bře 11, 2012 14:06
Zařízení: Nokia LUMIA 950
Bydliště: Praha

Windows 10 Mobile: Všeobecná diskuze (oficiální build)

Příspěvek od grafic »

Funguje vám prosím v Excelu přepínaní mezi jednotlivými listy sešitu? Mě už to od nějakého updatu (tak týden zpět) padá. Je to docela otravné:(
INRP píše:Nemôžem povedať že sú mobilné office použiteľné na 100% word a excel dokumenty mi otvára len na čítanie. Z Excelu sa dá aspoň kopírovať z wordu ani to. A keď má niektorá bunka v Exceli komentár ten tiež nevidno.
Vím, že s tímhle býval občas problém, ale stačilo přeinstalovat dané appky. Na W10 Mobile by editace měla jít i bez Office365 účtu, což je rozdíl oproti iOS nebo androidu. Pokud se teda nepletu:)
qwerty
smartguru
smartguru
Příspěvky: 694
Registrován: pon led 30, 2012 21:22
Zařízení: L950, XRN5

Windows 10 Mobile: Všeobecná diskuze (oficiální build)

Příspěvek od qwerty »

Continuum na zakladne veci ako web, mail, Office staci. Na editaciu asi treba licenciu na Office365, aspon pre displeje nad 10 palcov by to tak malo byt, ak sa k mobilu s Continuom raz pripoji monitor, tak uz je treba. Opravte ma ak sa mylim.
SmetyCZ
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1565
Registrován: pon čer 09, 2014 14:54
Zařízení: Huawei P9 Lite 2017
Bydliště: Plzeň

Windows 10 Mobile: Všeobecná diskuze (oficiální build)

Příspěvek od SmetyCZ »

Rozmáhá se mi tu takový nešvar. A to v minulosti nebylo.

V týdnu jsem si poslal sám sobě mail s fotkou (Live účet), přiložil jsem přílohu a poslal. Přišlo bez přílohy. Ani v odeslaný poště nebyla příloha. Šlo o jpg, žádnej škodlivej exe soubor nebo něco podobnýho, kde bych i chápal, že to chytly MS servery. Takhle jsem to zkusil 3x, pokaždý příloha chyběla. Pomohlo až si to poslat z pracovního mailu na soukromej.

Teď před chvílí jsem chtěl uploadnout fotku na FB - restart telefonu.

Ok, posílal jsem to z FB Beta, ale i tak. Tohle prostě nemá sestřelit systém.
Sinpa
smartstar
smartstar
Příspěvky: 976
Registrován: sob zář 21, 2013 16:12
Zařízení: Galaxy S8 @ Lumia 950

Windows 10 Mobile: Všeobecná diskuze (oficiální build)

Příspěvek od Sinpa »

To s tou přílohou mám poslední dobou také..
Dnes proběhl update Outlooku, ale ještě jsem to nezkoušel.
zlieva
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 282
Registrován: čtv srp 08, 2013 6:32
Zařízení: NOKIA LUMIA 620/ LUMIA 920 Black/ LUMIA 950 SS

Re: Windows 10 Mobile: Všeobecná diskuze (oficiální build)

Příspěvek od zlieva »

to grafic: Teraz som to skúšal prepínať medzi listami zošitu a Excel "pekne" padá ☹
niki66
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 322
Registrován: pát říj 25, 2013 15:48
Zařízení: Microsoft Lumia 950

Windows 10 Mobile: Všeobecná diskuze (oficiální build)

Příspěvek od niki66 »

Inak po poslednej aktualizacii sa mi nejak telefon zacal strapnovat. Doteraz bolo vsetko ako ma byt, no od poslednej aktualizacie uz som mal 3 restarty. Dnes som siel fotit cez rychlospust, odfotil som, cierna obrazovka a nasledne sa pan windows restartoval. Povedal by som ze s tym fotenim bolo toho poslednu dobu uz viac. Aj odomykanie poslednu dobu saskuje. Skusim ale odinstalovat messenger beta, ci naaahodou. Mrzi ma to cim dalej tym viac.
Mahtiel
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1011
Registrován: čtv črc 03, 2014 19:56
Zařízení: Xiaomi Redmi Note 4 Global
Bydliště: Brno

Windows 10 Mobile: Všeobecná diskuze (oficiální build)

Příspěvek od Mahtiel »

Nyní jsem si v hospodě půjčila manželovu Lumii 640 a je to utrpení. Smartmania poskakuje téměř stejně jako na mé Lumii na insideru před několika měsíci. Ale ti jsem odbočila. Manžel si v poslední době stěžuje především na vyhledávání kontaktů v mobilu. Když zadá si vyhledávácího pole počáteční písmena nějakého kontaktu, tak trvá třeba až pět nebo i více sekund, než se mu načtou kontakty na začínající na ty konkrétní písmena. Má taky někdo takový problém?
hotovyrado

Windows 10 Mobile: Všeobecná diskuze (oficiální build)

Příspěvek od hotovyrado »

Předpokládám, že to je jen drobek... Pokud si vezmeš dnes do ruky libovolný foun střední třídy s A6 (tzn za cenu L640/650), tak se Ti musí otevřít oči nad propastí mezi W10M a A6. Chápu, že tomu nevěří lidé přecházejíc k Woknům před třemi lety z Androida 4, ale doba se změnila. Plynulost chodu a hlavně aplikační základna hovoří jasně.... Jsem rád, že jsem dostal odvahu a udělal krok "zpět"....
Odpovědět

Zpět na „Windows 10 Mobile“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 70 hostů