Nokia Lumia 830: Všeobecná diskuze

Diskuze věnovaná chytrým telefonům Lumia 720, 730, 800, 820 a 830
Odpovědět
bigt
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 334
Registrován: sob bře 30, 2013 11:15
Zařízení: Nexus 5X, Nvidia Shield K1, Acer 1810TZ
Bydliště: Haná

Nokia Lumia 830: Všeobecná diskuze

Příspěvek od bigt »

10ky na 830 nejedou moc dobře, měl jsem tento telefon a jelikož dnes již bez win10m nemají tyto telefony smysl (na 8.1 se nedělají aplikace), dal jsem ho pryč. Plynulost byla v háji, vše trvalo, aplikace se spouštěly roky a i hloupá zamykací obrazovka měla odezvu 2s a víc. Myslím si, že Microsoft se vykašlala na optimalizaci starších modelů a vše soustředil na nedodělanou 950ku...
Mám doma ještě i lowend 435 a tam je to to samé, s 10kama se nedá používat.
A ano, udělal jsem reset bez obnovení po upgradu... Poslední Windows ve mě navozují pocit, že se Microsoft snaží udělat další Android, protože tam aby něco fungovalo, musí se to bastlit stejně jak win10m...
M.BoBo
smartguru
smartguru
Příspěvky: 504
Registrován: stř pro 17, 2008 13:18
Zařízení: iPhone XS, iPad 2018, Apple Watch 5
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Nokia Lumia 830: Všeobecná diskuze

Příspěvek od M.BoBo »

Mám s fungováním WM10 na Lumii 830 stejné zkušenosti jako bigt. Tam prostě nefungují jak by měly a uživatel se navzteká. L830 měla moje žena (nenáročný uživatel, mobilní laik) a design super, double tap to wake návykový, glance screen perfektní a ani ty fotky nejsou bída, ale rychlost a stabilita jedním slovem "příšerné".
iljusin66
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 294
Registrován: ned črc 29, 2012 11:27
Zařízení: Lumia 950 -> Samsung S7

Nokia Lumia 830: Všeobecná diskuze

Příspěvek od iljusin66 »

Přítelkyně má L830 s W10 (slow ring) a bez jediného problému. Svižný, bez padání aplikací (FB naštěstí nepoužívá). Jediné co ji v poslední dobou štvalo, byly časté aktualizace telefonu s nutností restartu :) Slibil jsem jí, že to po 2. srpnu přestane ;)
Uživatelský avatar
malir66
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 167
Registrován: pát led 08, 2016 22:48
Zařízení: Nokia Lumia 830

Re: Nokia Lumia 830: Všeobecná diskuze

Příspěvek od malir66 »

Tak po tom jsem z telefonu vyhodil messenger od Facebooku tak běhá dobře. Na sestavení 14393.3

Posláno z aplikace mTalk
osso
smartguru
smartguru
Příspěvky: 682
Registrován: pát pro 17, 2010 22:31
Zařízení: Lumia 950 XL, Lumia 830, Lumia 640 LTE, Nexus 5x

Re: Nokia Lumia 830: Všeobecná diskuze

Příspěvek od osso »

neviem pani ale asi mam iny telefon ziadne problemy nemam aplikacie chodia svizne, hlavne uwp, messenger je mrdka to je fakt pomale, aj facebook beta tiez ale ostatne ide svizne ziadne dve sekundy na zamykaciu obrazovku, a posledny redstone pekne spravil baterku vydrzi viac ako na 8.1

Sent from mTalk
pogo8303
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1038
Registrován: úte čer 17, 2014 10:45
Zařízení: Huawei Nova 3, Huawei P20 Lite
Bydliště: North Bohemia

Nokia Lumia 830: Všeobecná diskuze

Příspěvek od pogo8303 »

u mě zkušenosti jako u iljusin66 - mobil má přítelkyně, nastavil jsem release preview ring, vždycky jí ho zaktualizuju teda já, konečně jsem jí přiměl aby s tím občas i fotila a musela uznat "že teda na mobil to fotí fakt dobře" :). Až na pomalý messenger si nestěžuje vůbec na nic a nevadí jí, co je tam za systém. Ani to blikání jí tolik nevadí...
Uživatelský avatar
malir66
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 167
Registrován: pát led 08, 2016 22:48
Zařízení: Nokia Lumia 830

Re: Nokia Lumia 830: Všeobecná diskuze

Příspěvek od malir66 »

pogo8303 píše:u mě zkušenosti jako u iljusin66 - mobil má přítelkyně, nastavil jsem release preview ring, vždycky jí ho zaktualizuju teda já, konečně jsem jí přiměl aby s tím občas i fotila a musela uznat "že teda na mobil to fotí fakt dobře" :). Až na pomalý messenger si nestěžuje vůbec na nic a nevadí jí, co je tam za systém. Ani to blikání jí tolik nevadí...
Blikání přestane s RS1

Posláno z aplikace mTalk
osso
smartguru
smartguru
Příspěvky: 682
Registrován: pát pro 17, 2010 22:31
Zařízení: Lumia 950 XL, Lumia 830, Lumia 640 LTE, Nexus 5x

Re: Nokia Lumia 830: Všeobecná diskuze

Příspěvek od osso »

Ju blikanie je preč na poslednom builde rs1 [emoji1]

Sent from mTalk
pogo8303
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1038
Registrován: úte čer 17, 2014 10:45
Zařízení: Huawei Nova 3, Huawei P20 Lite
Bydliště: North Bohemia

Nokia Lumia 830: Všeobecná diskuze

Příspěvek od pogo8303 »

Pokud to neuvidím na vlastní oči, neuvěřím. No uvidíme po 2. srpnu. Na insider fóru píšou, že je toho méně, ale bliká pořád.
wolf81
mám jeden příspěvek
mám jeden příspěvek
Příspěvky: 1
Registrován: úte črc 26, 2016 6:44
Zařízení: Nokia 730

Nokia Lumia 830: Všeobecná diskuze

Příspěvek od wolf81 »

imperator píše:tak ten telefon vyzera najlepsie bez vsetkeho... kde co som nanho daval ale aj tak ostal bez nicoho... a baterku som kupoval aj ja bo som myslel ze stara nejako je slabsia...dal som novu a toto iste :D proste oproti napr 730tke je tam ta spotreba vyssia neviem preco... nieco urobi aj glance na ips a tak ale aj bez glancu vklude som nemal taku dobru spotrebu ako na 730
Zdravím, mám menší dotaz já mám nyní Nokii 730 a uvažuji o koupi Nokie 830, koukám že ty jsi měl 730 tak můžeš perfektně hodnotit, např: 730 strašně klouže v ruce musím mít pouzdro :-( co fotky měly by být výrazně lepší že?
Jinak mi strašně začala 730 zlobit baterie (dal jsem novou a stejné :-( po poslední aktualizaci šla velmi rapidně dolů :-( 10% za 20min v nečinosti (vše na pozadí vyplé, nechápu) je tento probém i u Nokie 830 ?? díky za odpověď s pozdravem Petr
imperator
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2296
Registrován: pát srp 03, 2012 1:00
Zařízení: Iphone 7 Plus 128 GB Silver

Nokia Lumia 830: Všeobecná diskuze

Příspěvek od imperator »

Cauko... ja mam este 730 aj 830 takze porovnat samozrejme viem... medzi nimi je taky paradox... ano 730 relativne klze ale ja som ju radsej nosil bez puzdra...vadili mi hlavne ostre rohy - na 830tke zas dobre nedociahnem sipku spat...ale inak sa drzi vynikajuco...najlepsia je samozrejme bez puzdra... co sa tyka vydrze... obe telefony maju nove baterky a posledne w10 - a vysledok je presne rovnaky ako na 8.1 - 830tka ma mierne vyssiu spotrebu...na 730tku ta nema ta drzi ako svina a ked si to porovnam s 950 tak to je snad 3x vacsia vydrz...napr pri browsovani...vklude je to narovnako jedna sa o cca 1% za hodinu so zapnutym vsetkym - wifi, 3g, gps, veci na pozadi - zvykol som akorat vypnut na pozadi facebook - u 830 nieco naviac zozerie glance screen...
osso
smartguru
smartguru
Příspěvky: 682
Registrován: pát pro 17, 2010 22:31
Zařízení: Lumia 950 XL, Lumia 830, Lumia 640 LTE, Nexus 5x

Re: Nokia Lumia 830: Všeobecná diskuze

Příspěvek od osso »

Mne na 830 na th produkčnom builde aj po resete šla baterka strašne dole v necinnosti aj 10-15 percent v noci za 7h, aj ked som mal quiet hours. Na poslednom rs builde co bude RTM je to parádička za 7h tak 3-4 percenta takže je to už lepšie ako na 8.1 baterku som kúpil novu tiež

Sent from mTalk
Uživatelský avatar
malir66
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 167
Registrován: pát led 08, 2016 22:48
Zařízení: Nokia Lumia 830

Re: Nokia Lumia 830: Všeobecná diskuze

Příspěvek od malir66 »

Spotřeba na L830 RS 14393.5
Obrázek

Posláno z aplikace mTalk
enc0re
nováček
nováček
Příspěvky: 37
Registrován: pát srp 28, 2015 9:37
Zařízení: Lumia 830 White

Nokia Lumia 830: Všeobecná diskuze

Příspěvek od enc0re »

Ty vole ta ja mam asi vadny kus alebo co. S 8.1 a 10kou teraz davam tak 1.5dna a uz treba nabijat bo sa blizi k 20%. Zapnute jedine 2G, inac vsetko vypnute. Max polhodinka hrania na wcku a par minut telefonatu. Cakal som, ze 2-3 dni budem davat s prehladom, kedze telefon malo pouzivam.

Na 10ke som dal hard reset bez obovy zo zalohy. Trochu to pomohlo co sa tyka plynulosti, ale roletka sa napr zasekava stale. Inac, vidite na pozadi hodiny z glance screenu aj ked je odomnknuty telefon? Original modre pozadie co tam je, tak na nom normalne vidim ciernym cas aj datum...
Withman
nováček
nováček
Příspěvky: 42
Registrován: čtv lis 17, 2011 22:33
Zařízení: HTC 7 Mozart -> Nokia Lumia 620

Nokia Lumia 830: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Withman »

Ahoj, mám přes rok Lumiu 830 a zatím mi nepřišla aktualizace na W10, je to běžné? A když tady čtu poslední příspěvky, má to vůbec cenu? Díky
kropovez
nováček
nováček
Příspěvky: 32
Registrován: pon led 27, 2014 13:03
Zařízení: Lumia 640 LTE, Huawei G300, Jiayu G2F, S3 mini

Nokia Lumia 830: Všeobecná diskuze

Příspěvek od kropovez »

Na lumii 830 aktualizace oficiálně přišla, takže bych zkusil postupovat podle návodu a aktualizovat přes upgrade advisor. Jinak cenu to určitě má, protože 10 jsou jednoznačně lepší, jak 8.1 a navíc 30% nových aplikací už na nich nespustíš.
Uživatelský avatar
malir66
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 167
Registrován: pát led 08, 2016 22:48
Zařízení: Nokia Lumia 830

Re: Nokia Lumia 830: Všeobecná diskuze

Příspěvek od malir66 »

kropovez píše:Na lumii 830 aktualizace oficiálně přišla, takže bych zkusil postupovat podle návodu a aktualizovat přes upgrade advisor. Jinak cenu to určitě má, protože 10 jsou jednoznačně lepší, jak 8.1 a navíc 30% nových aplikací už na nich nespustíš.
Sama nepřijde,musíš nainstalovat Poradce pro upgrade ze storu. Na win 8.1 se můžeš vrátit přes počítač a aplikaci wdrt.

Posláno z aplikace mtalk
MagicQ
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 56
Registrován: sob lis 15, 2008 22:22
Kontaktovat uživatele:

Nokia Lumia 830: Všeobecná diskuze

Příspěvek od MagicQ »

Zdravím.
Máme v rodině 2x 830. Koupené ve stejném období 2015/06 od stejného prodejce. Jedna nokia přestala z ničeho nic fungovat. Reklamace zamítnuta, odůvodnění oxidace. Prý výměna celé základní desky za cca 4-5tis. Tudíž jsme pořídili nový telefon. (rád bych tento telefon záchranil, ale zatím nevím jak. Případně si to nechám na náhradní díly pro můj druhý phone)
Moje 830 má několik problémů. Odlepující se displej, vadné pixely (nejspíš vysvícené, skvrna o pár mm na spodku displeje), focus čočky fotoaparátu špatně zaostřuje a do toho vydává velmi často takový rachtavý zvuk (při zaostřování). Další problém je tlačítko on/off které mi při spodní straně tlačítka nereaguje. Do toho se mi poslední dobou neustále restartuje telefon <- nevím jestli to není spojené s vadným tlačítkem on/off.

Troufám si říct, že nejsem žádný ničitel telefonů, telefon používám úplně normálně k tomu k čemu má sloužit. Předchozí 820, fungovala 2 roky bez problemů a kdybych ji neztratil, možná bych jí měl ještě dnes. Ale ta 830 nás v rodině teda pěkně vypekla.

Má někdo podobné problémy?

Chystám se s tím na reklamaci, ale trochu se bojím, že bude reklamace zamítnuta. Telefon má od pádů poničené hliníkové rohy, ale především, strávil jsem s tím rok v asii, kde je vysoká vlhkost a očekávám, že mi sdělí reklamace zamítnuta z důvodu oxidace.

Můžou mi reklamaci zamítnout, ikdyž to jsou zjevně mechanické problémy (tlačítko, displej apod) kvůli oxidaci??
pogo8303
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1038
Registrován: úte čer 17, 2014 10:45
Zařízení: Huawei Nova 3, Huawei P20 Lite
Bydliště: North Bohemia

Nokia Lumia 830: Všeobecná diskuze

Příspěvek od pogo8303 »

trošku si protiřečíš - "telefon má od pádů poničené rohy", "nejsem ničitel telefonů". Abych psal k věci, popsal jsi pěkně klasické problémy L830, za normálních okolností by ti je uznali (displej, tlačítko power, pixely), ale obávám se, že jestli byl telefon používán v extrémní vlhkosti, oxidace prostě bude a máš smůlu... Jiná věc je ta, že oxidace je častá výmluva - kde jsi reklamoval ten neuznaný? A poslali ti foto tvojí základní desky, kde byla oxidace zřetelná?
MagicQ
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 56
Registrován: sob lis 15, 2008 22:22
Kontaktovat uživatele:

Nokia Lumia 830: Všeobecná diskuze

Příspěvek od MagicQ »

Trocha protireceni tam sice je, to jest pravda. Ale ja bych to prirovnal k normalnimu pouziti. Tohle neni zadny extrrem, na druhou stranu s tim nezachazim jako v bavlnce, to ani netvrdim. 830 neutrzila niktrrak spatny pady, ale jelijoz okraj je hlinikovy tak je to na tom znat. Stara 820 mela taky sramy od pouzivani, jenze tam to vyresil novy kryt.
Telefon byl reklamovan v Arvato. Fotky neposlali, resila to mamka a ta nezna praktiky servisaku takze se vic nepidila a jatu nebyl.
Btw pokud by byla moje reklamace zamitnuta. Muzu hodit svoji zakladni desku do jejiho telefonu? Nebo tam bude nejake dalsi omezeni? Myslim HW. V tu dobu uz mi o nejakou reklamaci nepujde.
Odpovědět

Zpět na „Nokia Lumia 720/730/800/820 a 830“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 17 hostů