Lumia 820 problem se synchronizaci - Skydrive...

Diskuze věnovaná chytrým telefonům Lumia 720, 730, 800, 820 a 830
Odpovědět
m4luke
nováček
nováček
Příspěvky: 5
Registrován: pon srp 19, 2013 13:43
Zařízení: Lumia 820 CZ Amber

Lumia 820 problem se synchronizaci - Skydrive...

Příspěvek od m4luke »

Ahoj,

mam u moji nove Lumie 820 problem - telefon odmita synchronizovat fotky z fotaku na Skydrive. V nastaveni mam volbu zaplou, app Skydrive samozrejme nainstalovan a propojen a pripojen pres wifi. Je to treti den a fotky na Skydrive proste nemam. Zadne tlacitko nebo neco pro vynucenou synchronizaci jsem nenasel, ale ocekavam, ze se to bude dit po pripojeni k wifi samo.

Stejne tak nevim, zda-li se mi zazalohoval seznam applikaci, nastaveni a zpravy do Skydrive. Vzhledem k tomu, ze tam mam prazdno, tak asi ne.


Dale mi nefunguje sluzba Find my phone - Najdi muj telefon. Kdykoliv dam prozvonit nebo uzamknout, tak na 2-3 vteriny na webu nabiha "Hledam vas telefon" a pak mi vyskoci cervena obrazovka, kde mam potvrdit telefonni cislo a souhlas s podminkama. Stejne tak mi nefunguje odesilani applikaci z windowsphone.com - vzdy mi to napise, ze "Uz jste skoro u cile a aplikaci nelze ted odeslat, pokyny k instalaci posilame na email". V nastaveni mam povoleno odesilat aplikace do telefonu pomoci oznameni.

Diky za pomoc. :wink:
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Lumia 820 problem se synchronizaci - Skydrive...

Příspěvek od htcjirka »

Stejne tak nevim, zda-li se mi zazalohoval seznam applikaci, nastaveni a zpravy do Skydrive. Vzhledem k tomu, ze tam mam prazdno, tak asi ne.
Zaloha telefonu ci seznamu aplikaci ci SMS neni na webu Skydrive fyzicky videt,vez ze to tam mas.
m4luke
nováček
nováček
Příspěvky: 5
Registrován: pon srp 19, 2013 13:43
Zařízení: Lumia 820 CZ Amber

Lumia 820 problem se synchronizaci - Skydrive...

Příspěvek od m4luke »

Dik za info. Dneska se mi na skydrive nahralo asi 5 fotek, co jsem dnes vyfotil, zbytek vyfoceny na Lumii z drivejska nic.

A nevis, jak rozpohybovat tu sluzbu Find my phone?
-zeus-
nováček
nováček
Příspěvky: 8
Registrován: ned led 19, 2014 8:43
Zařízení: NOKIA Lumia 820

Lumia 820 problem se synchronizaci - Skydrive...

Příspěvek od -zeus- »

htcjirka píše:
Stejne tak nevim, zda-li se mi zazalohoval seznam applikaci, nastaveni a zpravy do Skydrive. Vzhledem k tomu, ze tam mam prazdno, tak asi ne.
Zaloha telefonu ci seznamu aplikaci ci SMS neni na webu Skydrive fyzicky videt,vez ze to tam mas.
Nevěř tomu! Taky jsem si myslel, že to tam bude a přišel jsem o všechna data(fotky, SMS, kontakty, atd).
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Lumia 820 problem se synchronizaci - Skydrive...

Příspěvek od htcjirka »

Pak jsi zalohu smazal ci premazal,samovolne nezmizi.
-zeus-
nováček
nováček
Příspěvky: 8
Registrován: ned led 19, 2014 8:43
Zařízení: NOKIA Lumia 820

Lumia 820 problem se synchronizaci - Skydrive...

Příspěvek od -zeus- »

Tady jsem popsal co se stalo: http://smartmania.cz/forum/viewtopic.ph ... 20#p316422" onclick="window.open(this.href);return false;
Ještě dodám, že během úvodního nastavování jsem zadal všechny údaje správně, ovšem možná jsem nepovolil data, jak se doporučuje.
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Lumia 820 problem se synchronizaci - Skydrive...

Příspěvek od htcjirka »

Nepovolena data je zakladni chyba při obnove a nove zalohovani po nastaveni telefonu samozrejme premaze zalohu starou.Takze jasna chyba na tve strane.
Uživatelský avatar
mimonaut
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2935
Registrován: pát srp 26, 2011 9:53
Zařízení: Nokia Lumia 950XL
Bydliště: Internet (a občas Praha)

Lumia 820 problem se synchronizaci - Skydrive...

Příspěvek od mimonaut »

Navíc od GDR3 je možné připojit se k wifi a obnovu provést bez mobilních dat.
m4luke: je dost možné, že byla chyba ve wifi, ke které jsi byl připojen. Někdy může taky pomoci wifi nebo telefon vypnout a zapnout, většinou je ale chyba na straně wifi.
-zeus-
nováček
nováček
Příspěvky: 8
Registrován: ned led 19, 2014 8:43
Zařízení: NOKIA Lumia 820

Lumia 820 problem se synchronizaci - Skydrive...

Příspěvek od -zeus- »

htcjirka píše:Nepovolena data je zakladni chyba při obnove a nove zalohovani po nastaveni telefonu samozrejme premaze zalohu starou.Takze jasna chyba na tve strane.
Nerad bych diskutoval na téma kde je čí chyba, protože bych musel tvrdit, že chyba říkat, že je jasná chyba na mojí straně. Nicméně oficiální stránky říkají tohle: http://www.windowsphone.com/cs-cz/how-t ... o-my-phone" onclick="window.open(this.href);return false; , ale hlavně - konkrétně zálohování má jasně danou kulturu dodržovanou u všech normálních aplikací a tady ji bohužel MS zřejmě nedodržel dokonce u OS.
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Lumia 820 problem se synchronizaci - Skydrive...

Příspěvek od htcjirka »

A také tam píší, že při prvním nastavení telefonu se přihlaste pomocí stejného účtu Microsoft, který jste použili při vytváření zálohy.
To jsi nedodržel,logicky musíš povolit data,aby jsi se mohl přihlásit ke svému učtu a mohla ti tak být nabídnuta obnova.
Obnovu jsem za ty leta provedl několikrát a vždy bez potizi.Staci dodrzet postupy a věci,ktere ty jsi nedodrzel.
-zeus-
nováček
nováček
Příspěvky: 8
Registrován: ned led 19, 2014 8:43
Zařízení: NOKIA Lumia 820

Lumia 820 problem se synchronizaci - Skydrive...

Příspěvek od -zeus- »

Díky za odpověď. To bude asi ten problém.
Ještě řeším problém jak nepřijít o zakoupené aplikace, ale na to asi založím samostatné vlákno.
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Lumia 820 problem se synchronizaci - Skydrive...

Příspěvek od htcjirka »

O ty nemůžes prijit,jsou svazane s tvým microsoft uctem/emailem, ve chvili kdy je budes chtit nainstalovat,das zakoupit a samo store ti napise ,ze jsi ji jiz zakoupil a dovoli ti bezplatne stahnout a nasledne nainstalovat.To uz se nijak premazat neda.
-zeus-
nováček
nováček
Příspěvky: 8
Registrován: ned led 19, 2014 8:43
Zařízení: NOKIA Lumia 820

Lumia 820 problem se synchronizaci - Skydrive...

Příspěvek od -zeus- »

Měl jsem zakoupenou aplikaci "Chronos Calendar". Po reinstalu telefonu jsem si aplikaci stáhl a dal zakoupit. Vše proběhlo jako při nové koupi. Ověřil jsem si to na svém účtu u Vodafonu. Strhli mi znovu 42,-kč.
Manek49
smartguru
smartguru
Příspěvky: 708
Registrován: čtv led 13, 2011 22:40
Zařízení: iPhone 5C
Bydliště: Horní Branná

Re: Lumia 820 problem se synchronizaci - Skydrive...

Příspěvek od Manek49 »

Evidentně jsi zadal jiné Microsoft ID než před hard resetem.
murder
smartguru
smartguru
Příspěvky: 610
Registrován: ned pro 23, 2007 14:07
Zařízení: LG G3 Android 6 Marshmallow

Re: Lumia 820 problem se synchronizaci - Skydrive...

Příspěvek od murder »

Reklamovat u MS s výpisy s uhrazením.
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Lumia 820 problem se synchronizaci - Skydrive...

Příspěvek od htcjirka »

Presne tak,je potřeba zadat uplne stejne ID/email jako na předchozím telefonu.Kdyz uz předtím jsi psal, ze jsi prisel o sms a kontakty,kdovi co jsi vyvadel a zda jsi nezadal/nezalozil novy ucet/ID.
Odpovědět

Zpět na „Nokia Lumia 720/730/800/820 a 830“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Google a 68 hostů