Nokia Lumia 720: Všeobecná diskuse

Diskuze věnovaná chytrým telefonům Lumia 720, 730, 800, 820 a 830
Odpovědět
cardi
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 182
Registrován: ned srp 04, 2013 16:55
Zařízení: Samsung Galaxy S5
Bydliště: Hlučín

Nokia Lumia 720: Všeobecná diskuse

Příspěvek od cardi »

Hojte mám posledních pár tydnů problém s výdrží baterky na mojí 720tce, zdá se mi že za to může Watshapp po těch jeho posledních aktualizacích, ale nejsem si jistej, až dneska jsem mu zatrhl ať běží na pozadi. Jinak co mi tam nadále běží je Forecast a Chronos cal. pochybuju že tyto dvě apl. berou tolik baerky aby mě to za noc vyžralo necelích 20% :X Jinak mam zaplej GlancScreen, ale pouze se aktivujou hodiny, když mávnu rukou. Jinak kdyby měl někdo nějakou radu šup s ní dikes
Edit: vyřešeno, reset founu vše vyřešil
viiska
nováček
nováček
Příspěvky: 8
Registrován: pát pro 06, 2013 15:05
Zařízení: Nokia Lumia 720

Nokia Lumia 720: Všeobecná diskuse

Příspěvek od viiska »

zdarec,

mám 720 od CZ vodafonu, Amber/GDR2 staženo přes OTA, ale data sense nemám. Jsem teď v kontaktu s Vodafonem, kteří tvrdí, že bych ju mít měl......někde zase čtu, že vodafone tuto aplikaci ani nedal do fw. Amber.....jak je to?

Díky
patdevast
nováček
nováček
Příspěvky: 24
Registrován: sob lis 16, 2013 13:54
Zařízení: Lumia 820

Nokia Lumia 720: Všeobecná diskuse

Příspěvek od patdevast »

Když jsem ségře "zprovozňoval" Lumii 520 z Německa od Vodafonu, data sense tam bylo a fungovalo...
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Nokia Lumia 720: Všeobecná diskuse

Příspěvek od htcjirka »

V nekterych lokalitrach i u Vodafone Data Sense je, v nekterych loklitach(ve vetsine) vsak Data Sense neni,jako treba v CR a jinych.
cardi
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 182
Registrován: ned srp 04, 2013 16:55
Zařízení: Samsung Galaxy S5
Bydliště: Hlučín

Nokia Lumia 720: Všeobecná diskuse

Příspěvek od cardi »

No já mam zakoupeno v alze a data sens mam, ale je pravda že na GDR2 jsem nahrával aktualizaci přes NSU for retail a to je možná příčiina proč ho mám.
cardi
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 182
Registrován: ned srp 04, 2013 16:55
Zařízení: Samsung Galaxy S5
Bydliště: Hlučín

Nokia Lumia 720: Všeobecná diskuse

Příspěvek od cardi »

Tak jsem trošku potestoval nokia camera beta teďka už pro všechny lumie. Na moji 720 to předtím byla katastrofa ty fotky, ale tak apka nebyla určená pro tento model až teďka beta se o dost zlepšila ostrost snímku je lepší a už se skoro rovná výchozí apl. foťáku :)
Marty04
smartguru
smartguru
Příspěvky: 702
Registrován: čtv led 02, 2014 21:59
Zařízení: Nokia 8

Nokia Lumia 720: Všeobecná diskuse

Příspěvek od Marty04 »

Kde se dá tahle aplikace sehnat? V oficiálním store žádnou takovou betu nevidím. Hrozně mě štve, jak se zhoršil foťák po aktualizaci na Amber.
stomas
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 60
Registrován: pon srp 19, 2013 14:48
Zařízení: Nokia Lumia 820

Re: Nokia Lumia 720: Všeobecná diskuse

Příspěvek od stomas »

Na Nokia beta Labs
https://betalabs.nokia.com/?ns=true" onclick="window.open(this.href);return false;
Marty04
smartguru
smartguru
Příspěvky: 702
Registrován: čtv led 02, 2014 21:59
Zařízení: Nokia 8

Nokia Lumia 720: Všeobecná diskuse

Příspěvek od Marty04 »

Díky! :)

No ale nějakou změnu nepozoruju, co se týče kvality fotek :tlem:
MAKU19
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 89
Registrován: úte lis 26, 2013 8:20
Zařízení: Lumia 720
Bydliště: Piešťany

Nokia Lumia 720: Všeobecná diskuse

Příspěvek od MAKU19 »

:???: Teraz som sa vrátil z wellnes pobytu na Táloch a bol som prekvapený s citlivosťou príjmu signálu O2. Kým manželkina Motorola prakticky vždy mala signál, moja Lumia 720 vyhlasovala že nie je dostupný žiaden signál a zároveň ukazovala režim Lietadlo . Pritom pri ručnom vyhľadaní bol k dispozícii Orange ale mobil sa kt tomuto operátorovi nedokázal pripojiť - prístup nepovolený. Asi O2 nemá zmluvu s Orange, kým s T-mobile po pripojení my mobil ukazoval že som v roamingu. :???:
HonzaBRR
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 265
Registrován: sob črc 27, 2013 7:39
Zařízení: Nokia Lumia 720

Re: Nokia Lumia 720: Všeobecná diskuse

Příspěvek od HonzaBRR »

Po pádu na dlažbu mám po celém displayi pavouka, jinak je vše funkční. Na L720 stačí vyměnit pouze krycí sklo (v přepočtu cca 900 Kč, servis vč práce 1500 Kč)?
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Nokia Lumia 720: Všeobecná diskuse

Příspěvek od htcjirka »

Prave, ze zrovna u L720 se meni komplet displej.Vyjde to s praci kolem 2800kc.
HonzaBRR
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 265
Registrován: sob črc 27, 2013 7:39
Zařízení: Nokia Lumia 720

Re: Nokia Lumia 720: Všeobecná diskuse

Příspěvek od HonzaBRR »

Hmm,tak to jsi mě nepotěšil :-(
Uživatelský avatar
Daniel Fibikar
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1482
Registrován: pon úno 12, 2007 10:54
Zařízení: Microsoft Lumia 950
Bydliště: Liberec

Re: Nokia Lumia 720: Všeobecná diskuse

Příspěvek od Daniel Fibikar »

Potvrzuji. Pouze celek s LCD. Jen 520,620 a 820 lze měnit samostatně digitizer. 720,920,1020,925, 1520 musí komplet.
cardi
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 182
Registrován: ned srp 04, 2013 16:55
Zařízení: Samsung Galaxy S5
Bydliště: Hlučín

Nokia Lumia 720: Všeobecná diskuse

Příspěvek od cardi »

No já už mám druhej disp. taky, ale já mel štěstí mě to vyměnili v záruce, spadl mi na hranu 2x na stejné místo, ale štípl se mi jenom růžek neřešil jsem to vůbec, až za dva dny na to přestal fungovat reprak vzadu, tak jsem to odnesl do Atccka v Ostravě, a po reklamaci jsem měl vyměněném i LCD, asi se mu to po rozebrání rozsypalo jinak nevidím důvod proč by mi to měnil když jsem to vůbec nahlásil, no pro mě super, od té doby nosím kryt Nilkin a pouzdro, měl jsem štěstí
HonzaBRR
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 265
Registrován: sob črc 27, 2013 7:39
Zařízení: Nokia Lumia 720

Re: Nokia Lumia 720: Všeobecná diskuse

Příspěvek od HonzaBRR »

Já jsem našel i tohle, tak proto se ptám

http://www.opravy-mobilu.cz/f-a-q-/561- ... -lumia-720" onclick="window.open(this.href);return false;

2800 za výměnu mě nezabije, jen mě netěší dát skoro 50% pořizovací ceny za takovou prkotinu.
tslany
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 3070
Registrován: sob úno 24, 2007 9:56
Zařízení: Lumia 830, Lumia 435DS, Asus T100
Bydliště: Brno

Nokia Lumia 720: Všeobecná diskuse

Příspěvek od tslany »

Když na výměnu dají záruku, a bude se jednat o originální panel (ne čínské lowcost bez ClearBlack úprav), tak bych to zkusil. Když se něco pokazí, půjde to na jejich triko :-)
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Nokia Lumia 720: Všeobecná diskuse

Příspěvek od htcjirka »

Ano,ale ztratis zaruku.
Vzdy se da u modelu neoficialne udelat pripadne i jen sklo(jsou i neoriginal nahrazky),ale u nekterych modelu se muze poskodit displej(pri jeho odlepovani-muze se projevit az pozdeji),dale pronikani prachu pri vymene jen skla apod.,zmena citlivosti apod.,proto u tohoto modelu se to meni jako celek.
Pokud chces riskovat,tak hura do toho,nech si to udelat nekde v neoficialnim servisu a jsi bez zaruky a muzes mit do budoucna i potize.
Za tech 1500Kc to rozhodne nebude original,protoze dotyk se zvlast nedodava a ani komplet displej neni v nakupu za takovou cenu.A na neorigonalni dil neposkytuji zaruku,jako to pisou treba u Lumie 820,kde ten dotyk zvlast jde a i tak ho maji predrazeny.
Dobrý den, originál jsme schopni zajistiti za cca 2200,- neoriginál o cca 500-800 levněji, ovšem u neoriginálního dílu na opravu neposkytujeme (po zkušenostech) záruku.
cardi
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 182
Registrován: ned srp 04, 2013 16:55
Zařízení: Samsung Galaxy S5
Bydliště: Hlučín

Nokia Lumia 720: Všeobecná diskuse

Příspěvek od cardi »

Bracha měnil LCD na Galaxy 3 dával za to trojku, ale taky jsem mu nasel na netu ze to někdo dělá levněji jak píše htcjirka podle mě to nemá cenu kdo vi jak to potom reaguje a jak dlouho to vydrží, to samé mu říkal servisak, ano lze to tak udělat ale mi to neděláme a potom nám chodi zpátky lidi co si to za 1000kc nechali udělat pouze nalepením toho sklíčka.
Uživatelský avatar
Daniel Fibikar
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1482
Registrován: pon úno 12, 2007 10:54
Zařízení: Microsoft Lumia 950
Bydliště: Liberec

Nokia Lumia 720: Všeobecná diskuse

Příspěvek od Daniel Fibikar »

Je to hrozná kravina... ono jenom odlepit fabricky lepený díl je problém (hrozí prasknutí displeje). I když se to povede je problém to správně podlepit a navíc je pak dotyk takový hodně pružný, což vede k dalšímu riziku, že při silnější (ne úplně silným) stisku promáčknete digitizer až na LCD, jelikož digitize je pružný vcelku a LCD není, tak asi víte jak to dopadne.

Ta práce pro firmu co se do toho pustí s tím je tak obrovská, že se divím, že to vůbec ještě někdo nabízí. Nehledně na to, že v originále se digitizer samostatně neprodává, takže se nebude jednat o originální díl a každý servis takovou výměnu pozná.
Odpovědět

Zpět na „Nokia Lumia 720/730/800/820 a 830“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 52 hostů