Nokia Lumia 820 - DUPLICITNÍ media sobory

Diskuze věnovaná chytrým telefonům Lumia 720, 730, 800, 820 a 830
Tade
smartguru
smartguru
Příspěvky: 604
Registrován: sob bře 09, 2013 11:14
Zařízení: Lumia 950
Bydliště: Trutnov

Nokia Lumia 820 - DUPLICITNÍ media sobory

Příspěvek od Tade »

GDR2 chyby karet údajně řeší, takže stačí počkat ... doufejme, že už jen pár dní. Čekám na to jako blázen :-D Flashovat se mi nechce a ani to neumím. Hned jak bude gdr2, objednávám Sandisk 32gb c10 :)
Manek49
smartguru
smartguru
Příspěvky: 708
Registrován: čtv led 13, 2011 22:40
Zařízení: iPhone 5C
Bydliště: Horní Branná

Nokia Lumia 820 - DUPLICITNÍ media sobory

Příspěvek od Manek49 »

Můžu potvrdit, že po aktualizaci duplicitní soubory zmizely, ani nebylo potřeba nijak formátovat kartu, či podobný kejkle.
Uživatelský avatar
jaroslavii
smartguru
smartguru
Příspěvky: 576
Registrován: sob bře 02, 2013 8:30
Zařízení: Lumia 830
Bydliště: Český Krumlov

Nokia Lumia 820 - DUPLICITNÍ media sobory

Příspěvek od jaroslavii »

tak super. už aby jsme to měli taky. jednou jsem měl pod sebou 18x stejné mp3 skladby. :roll:
zuzu_kuc
už mám dva příspěvky
už mám dva příspěvky
Příspěvky: 2
Registrován: pon říj 21, 2013 23:02
Zařízení: Lumia 920

Nokia Lumia 820 - DUPLICITNÍ media sobory

Příspěvek od zuzu_kuc »

Tak tady mozna par lidi vystrasim, ale dela mi to i na Lumia 920, ktera nema pametovou kartu, a uz me to zacina dost rozcilovat, mit vsechno 18x a to sem si ty widle tak pochvaloval...omg
CageJ
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1134
Registrován: ned dub 21, 2013 11:19
Zařízení: Lumia 520.820,920,830

Nokia Lumia 820 - DUPLICITNÍ media sobory

Příspěvek od CageJ »

no vravelo sa, ze to mal riesit AMBER, faktom je, ze neriesil... co som zistoval je to stale reportnute ako bug... v
Uživatelský avatar
jaroslavii
smartguru
smartguru
Příspěvky: 576
Registrován: sob bře 02, 2013 8:30
Zařízení: Lumia 830
Bydliště: Český Krumlov

Nokia Lumia 820 - DUPLICITNÍ media sobory

Příspěvek od jaroslavii »

Pomuze reset telefonu.
sousto
nováček
nováček
Příspěvky: 49
Registrován: pon zář 09, 2013 16:36
Zařízení: Nokia Lumia 820

Nokia Lumia 820 - DUPLICITNÍ media sobory

Příspěvek od sousto »

Amber duplicitní soubory bohužel nevyřešil. Mám duplicitní jak mp3, tak fotky! Spolehlivé, ale zdlouhavé řešení je vyndat paměťovou kartu, zformátovat a vše nahrát pres čtečku karet v PC. Pak se duplicitní soubory nevyskytují. A pokaždé znovu: vyndat, format, nahrát, vložit zpět do telefonu... Jakmile se nahrává přímo do telefonu přes USB kabel, mám duplicitní i fotky. Doufám, že v další aktualizaci bude konečně vyřešeno.
Uživatelský avatar
jaroslavii
smartguru
smartguru
Příspěvky: 576
Registrován: sob bře 02, 2013 8:30
Zařízení: Lumia 830
Bydliště: Český Krumlov

Nokia Lumia 820 - DUPLICITNÍ media sobory

Příspěvek od jaroslavii »

Me pomohl restart a aktualizace amber nebo spis naopak. Ja jsem stejnak preinstalovaval system,takze to bylo jedno a dvojite soubory zmizely. Uz se to tady probiralo stokrat. Jsou zde i navody a odkazy, staci hledat.
sousto
nováček
nováček
Příspěvky: 49
Registrován: pon zář 09, 2013 16:36
Zařízení: Nokia Lumia 820

Nokia Lumia 820 - DUPLICITNÍ media sobory

Příspěvek od sousto »

Po aktualizaci Amber duplicitní soubory sice zmizely, myslel jsem, že je vše vyřešeno. Po přidání další hudby do telefonu přes USB kabel se znovu objevily, ale pouze u nově nahraných souborů! U hudby, která již v telefonu byla, je všechno OK. Projevuje se pouze u nově nahrávaných věcí...
-zeus-
nováček
nováček
Příspěvky: 8
Registrován: ned led 19, 2014 8:43
Zařízení: NOKIA Lumia 820

Nokia Lumia 820 - DUPLICITNÍ media sobory

Příspěvek od -zeus- »

Měl jsem duplicitní soubory na kartě(což prakticky znemožňuje její používání). Dal jsem na radu a potom co jsem vymontoval kartu a spustil zálohování do cloudu jsem dal "Obnovení továrního nastavení telefonu". Chroustalo to asi 6 hodin během nichž jsem musel připojit telefon k nabíječce. Nakonec jsem chtěl obnovit zálohované kontakty, textovky a fotky jenže tam žádné nebyly. Telefon místo aby zazálohoval co měl, smazal i to, co už bylo na SkyDrive! Kartu jsem vložil zpět do telefonu ovšem nevím jak tam nahrát soubory, protože se mi od předchozí aktualizace Amber automaticky nespouští synchronizační program při připojení telefonu k PC a podle jiných uživatelů pokud použiji metodu "Copy - Paste", budu mít opět problém se zmnoženými programy. Celkově jsem z WP8 zklamaný a uvažuji o prodeji telefonu a koupi Androidu.
CageJ
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1134
Registrován: ned dub 21, 2013 11:19
Zařízení: Lumia 520.820,920,830

Nokia Lumia 820 - DUPLICITNÍ media sobory

Příspěvek od CageJ »

skydrive sa ti nezmazal, ale zmazal si si ho sam svojim skillom...
zdvojovanie odstranis tak, ze vypnes metadata xboxmusic
dwbmb
smartstar
smartstar
Příspěvky: 943
Registrován: pon lis 29, 2010 1:32
Zařízení: Lumia 820, 930

Nokia Lumia 820 - DUPLICITNÍ media sobory

Příspěvek od dwbmb »

Ale p*ču xboxmusic, to je rada vyčtená někde na fórech, naprosto neplikovatelná u nás, když tady ani xbox music není.
Je to chyba v samotném OS při používání paměťové karty.

Prosimtě, lěč pracný, tak (vyzkoušeno za vás) jediný účinný postup je následující:

1) Zálohuj si obsah karty a všechno z telefonu, co budeš potřebovat, budeme dělat hard reset a formát karty.
2) Hard reset telefonu (karta vložena, vůbec ji nebudeme vyndavat)
3) Proklikej se rychle úvodním nastavením (vůbec si s ním nelámej hlavu) a z nastavení telefonu naformátuj SD kartu
4) Hard reset telefonu - poslední

Takto dostaneš spolehlivě fungující telefon s SD kartou bez duplicit. Za předpokladu, že tu kartu nebudeš vyndavat a k přenosům budeš používat třeba USB kabel. Jak kartu jednou vyndáš (byť z vypnutého telefonu), zase se to rozesere.

Věř mi, líp to nejde, bohužel. Pokud uvažuješ o větší kartě, tak rozhodování raději urychli, ať to moratorium nemusíš absolvovat vícekrát :)
Tomet
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 311
Registrován: sob led 21, 2012 18:12
Zařízení: Omnia W

Nokia Lumia 820 - DUPLICITNÍ media sobory

Příspěvek od Tomet »

Zajímavé s tou paměťovkou. Tohle se děje přítelkyni na L520 bez paměťovky. Každou fotku, kterou vyfotila nebo nahrála z PC má v galerii 4x. Čekám až dostane black a taky budu dělat HR, snad se to tím vyřeší.
CageJ
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1134
Registrován: ned dub 21, 2013 11:19
Zařízení: Lumia 520.820,920,830

Nokia Lumia 820 - DUPLICITNÍ media sobory

Příspěvek od CageJ »

Co to taras prosim ta? Ty si kup obycajny dumbphone...

Hudba -> spodna lista -> nastavenia -> Pripajania pomocou konta Xbox Musis + Cloud.. obe vypnut


No ja mam potvrdene, ze tento problem riesi finale az bohuzial WP8.1, lebo problem je skutocne v metadatach a iba u telefonoch s podporou SD kariet.. Podla toho co mi bolo povedane sa deje to, ze info o hudbe sa zapise do telefonu a SD karty.... Zaujimavejsie je, ked nemas ziadnu SD kartu. Aspon odstranili zdvojovanie videa a fotiek.. len ta hudba.

A na kopirovanie hudby odporucam SW Windows Phone pre PC..


EDIT:

http://windowsphone.uservoice.com/forum ... ards-suppo" onclick="window.open(this.href);return false;

chybu si nevsimajte, vsimol som si neskoro :D
-zeus-
nováček
nováček
Příspěvky: 8
Registrován: ned led 19, 2014 8:43
Zařízení: NOKIA Lumia 820

Nokia Lumia 820 - DUPLICITNÍ media sobory

Příspěvek od -zeus- »

CageJ píše:skydrive sa ti nezmazal, ale zmazal si si ho sam svojim skillom...
zdvojovanie odstranis tak, ze vypnes metadata xboxmusic
Jak jsem si ho smazal "skillom"? Nechápu. Dal jsem nastavení -> zálohování -> seznam aplikací + nastavení -> zálohovat(zálohování proběhlo, to ukazuje vodorovná čára a přibývající procenta), textové zprávy a fotky - zálohování zapnuto

Metadata mi nejdou vypnout tak, jak to popisuješ. Položku "Pripajania pomocou konta Xbox Musis + Cloud" tam nemám a pokud si vzpomínám ani tam nebyla(tyto nastavení jsem prohlížel nedávno).
CageJ
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1134
Registrován: ned dub 21, 2013 11:19
Zařízení: Lumia 520.820,920,830

Nokia Lumia 820 - DUPLICITNÍ media sobory

Příspěvek od CageJ »

ehm...

skydrive sa proste vymazat nemohol... skus napisat na support MS
ci to nie je skryte alebo nieco

ked sa prihlasis do skydrive? Mas tam kontakty atd.?
-zeus-
nováček
nováček
Příspěvky: 8
Registrován: ned led 19, 2014 8:43
Zařízení: NOKIA Lumia 820

Nokia Lumia 820 - DUPLICITNÍ media sobory

Příspěvek od -zeus- »

Není tam nic.
dwbmb
smartstar
smartstar
Příspěvky: 943
Registrován: pon lis 29, 2010 1:32
Zařízení: Lumia 820, 930

Nokia Lumia 820 - DUPLICITNÍ media sobory

Příspěvek od dwbmb »

CageJ píše:Co to taras prosim ta? Ty si kup obycajny dumbphone...

Hudba -> spodna lista -> nastavenia -> Pripajania pomocou konta Xbox Musis + Cloud.. obe vypnut
Je mi líto, že musím pošramotit tvé ego, ale takovou volbu WP telefony s českou lokalizací z oficiální distribuce nemají.
dwbmb
smartstar
smartstar
Příspěvky: 943
Registrován: pon lis 29, 2010 1:32
Zařízení: Lumia 820, 930

Nokia Lumia 820 - DUPLICITNÍ media sobory

Příspěvek od dwbmb »

Tomet píše:Zajímavé s tou paměťovkou. Tohle se děje přítelkyni na L520 bez paměťovky. Každou fotku, kterou vyfotila nebo nahrála z PC má v galerii 4x. Čekám až dostane black a taky budu dělat HR, snad se to tím vyřeší.
Wow, no to jsem nezaregistroval, že by to dělalo někomu i bez paměťovky. v MS se chlapíkům něco zjevně ošklivě nepovedlo.

Mně to začalo dělat až když jsem začal používat kartu a nic jiného, než HR+formát+HR nepomohlo. Alespoň ne na dýl, než na týden.
Tomet
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 311
Registrován: sob led 21, 2012 18:12
Zařízení: Omnia W

Nokia Lumia 820 - DUPLICITNÍ media sobory

Příspěvek od Tomet »

dwbmb - nevim na 100% jesti tam někdy tu kartu aspoň nezkusila nebo nedala od někoho, ale tvrdí že ne a že jí to dělá od začátku. Telefon má od března a já to zjistil až teď o vánocích, když mi ukazovala fotky. Zkusil jsem všechno v telefonu smazat a znovu po kabelu nahrát, ale je to stejné. Počkám na black a po aktualizaci udělám HR.
Odpovědět

Zpět na „Nokia Lumia 720/730/800/820 a 830“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 77 hostů