Nokia Lumia 820: Všeobecná diskuze

Diskuze věnovaná chytrým telefonům Lumia 720, 730, 800, 820 a 830
Odpovědět
luki.xy
můj třetí příspěvek
můj třetí příspěvek
Příspěvky: 3
Registrován: úte říj 01, 2013 18:10
Zařízení: Nokia Lumia 820

Nokia Lumia 820: Všeobecná diskuze

Příspěvek od luki.xy »

Tak jen chci informovat, předevčírem mi na mobil dorazil Amber update. Mám českou verzi bez operátora a na webu má Nokia že ještě k dispozici není. Zatím mi připadá že baterie má lepší výdrž (ne o moc, ale každý zlepšení potěší), samozřejmě mě potěšili různý vylepšení a něco mě furt štve, ale to už tady většina s z vás zná, že jo :)
ben81
nováček
nováček
Příspěvky: 39
Registrován: pát dub 26, 2013 23:52
Zařízení: Lumia820

Nokia Lumia 820: Všeobecná diskuze

Příspěvek od ben81 »

Hmm, zvlastni, to jsi mel asi kliku. Ja mam L820 od vodafonu, preflashlou na country variant a GDR2 jeste nedorazil. Ale porad doufam :)
Uživatelský avatar
Carlosso
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 469
Registrován: pon bře 11, 2013 18:41
Zařízení: Nokia Lumia 930
Bydliště: Praha

Re: Nokia Lumia 820: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Carlosso »

Luki.xy : Myslíš přes OTA?
flu5ky
nováček
nováček
Příspěvky: 21
Registrován: stř srp 28, 2013 8:43
Zařízení: Nokia Lumia 820 black

Nokia Lumia 820: Všeobecná diskuze

Příspěvek od flu5ky »

My ostatní ešte stále čakáme...
hanyys
nováček
nováček
Příspěvky: 6
Registrován: čtv říj 10, 2013 13:33
Zařízení: Nokia lumia 820

Nokia Lumia 820: Všeobecná diskuze

Příspěvek od hanyys »

Už mě nebaví čekat na Amber....nejdříve srpen, pak září, říjen abysme se do vánoc dočkali pánové:))))
luki.xy
můj třetí příspěvek
můj třetí příspěvek
Příspěvky: 3
Registrován: úte říj 01, 2013 18:10
Zařízení: Nokia Lumia 820

Re: Nokia Lumia 820: Všeobecná diskuze

Příspěvek od luki.xy »

Carlosso píše:Luki.xy : Myslíš přes OTA?
Jo, normálně OTA. Prostě mi vyskočila hláška, byli tam 3 aktualizace od Nokia. Nejdřív jsem nedoufal že to je Amber, protože tu bych čekal spíš od Microsoftu.
Uživatelský avatar
Carlosso
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 469
Registrován: pon bře 11, 2013 18:41
Zařízení: Nokia Lumia 930
Bydliště: Praha

Re: Nokia Lumia 820: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Carlosso »

Dost zajímavá věc :)


http://m.wpcentral.com/nokia-releases-g ... nce-screen" onclick="window.open(this.href);return false;
CageJ
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1134
Registrován: ned dub 21, 2013 11:19
Zařízení: Lumia 520.820,920,830

Nokia Lumia 820: Všeobecná diskuze

Příspěvek od CageJ »

y,y parada :)
sakra uz to chce tie notifikacie :(
robsol
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 493
Registrován: ned lis 29, 2009 15:26
Zařízení: Samsung S7, iPhone 6s, Lumia 950
Bydliště: Liberecko

Re: Nokia Lumia 820: Všeobecná diskuze

Příspěvek od robsol »

hanyys píše:Už mě nebaví čekat na Amber....nejdříve srpen, pak září, říjen abysme se do vánoc dočkali pánové:))))
no uprimne tuto politiku updatu nechapu a vyrobci skodi. Napriklad Apple ma urcite ve svete vice telefonu nez je soucasne Lumii a pusti aktualizace pro vsechny v jeden den.
Martin1102
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 75
Registrován: stř zář 11, 2013 13:33
Zařízení: předchozí L820 , stávajcící L930
Kontaktovat uživatele:

Nokia Lumia 820: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Martin1102 »

přesně tak , vylezl iOS7 a rpoblem meli jen 1den protoze to začali tahat všichni naraz a padalo to, ale za 2 dny bylo několik milionu iPhonu aktualizovanejch...tohle od NOKIa MS mi přijde hodně trapné...ok,kdyby šlo zpoždění o pár dnů,max.týdnů ale když už jsou to měsíce,trapné..a smutné...pro nás kteří stále čekáme, to dřív vydají další gdr ne? a přes nsu to dělat nechci, nechci přijit o vše v mobilu ani nic riskovat, mělo to být OTA max do konce září. ...jen škoda,že tohle nečte také někdo kdo tam pracuje ve vyšších pozicích nebo tak :tlem:
Uživatelský avatar
Daniel Fibikar
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1482
Registrován: pon úno 12, 2007 10:54
Zařízení: Microsoft Lumia 950
Bydliště: Liberec

Re: Nokia Lumia 820: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Daniel Fibikar »

robsol píše:
hanyys píše:Už mě nebaví čekat na Amber....nejdříve srpen, pak září, říjen abysme se do vánoc dočkali pánové:))))
no uprimne tuto politiku updatu nechapu a vyrobci skodi. Napriklad Apple ma urcite ve svete vice telefonu nez je soucasne Lumii a pusti aktualizace pro vsechny v jeden den.
Apple jako jediný totiž nemá aktualizace omezené operátory, tedy vše jede přes jejich servery (Apple). Má to ale jeden háček, pokud si člověk koupí iPhone u operátora a zavolá mu, že má problém se SW či aktualizací je hbitě odkázán na podporu přímo Apple. A další problém je pak přetíženost serverů.

Nokia aktualizace většinou přes operátory a ti samozřejmě pak nabízejí i technickou podporu pro tyto produkty, problém je, že operátor samozřejmě SW zkouší apod. aby nedošlo k problémům, které neumí sám poté vyřešit. To trvá a brzí celý proces.

U nás jsou operátoři a jejich linky stejně k ničemu, ale v zahraničí tomu tak nebývá. Každopádně myslím si, že je jedno jaký způsob se zvolí.
luki.xy
můj třetí příspěvek
můj třetí příspěvek
Příspěvky: 3
Registrován: úte říj 01, 2013 18:10
Zařízení: Nokia Lumia 820

Nokia Lumia 820: Všeobecná diskuze

Příspěvek od luki.xy »

-Pavel- píše:Pokud ti naskočili 3 aktualizace Nokia na Store, tak to není aktualizace systému. Jakou máš verzi systému v infu ? Toto je AMBER 3047.xxxx.xxxx.xxxx
Neboj, tohle ještě poznám :). verze systému je samozřejmě 3047..... a v bonusy+info je přímo verze softwaru: Lumia Amber (žlutě) napsaná.
Uživatelský avatar
Carlosso
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 469
Registrován: pon bře 11, 2013 18:41
Zařízení: Nokia Lumia 930
Bydliště: Praha

Re: Nokia Lumia 820: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Carlosso »

Zdravim potřebuju pomoc,přítelkyně má Lumii 820 a z ničeho nic jí přestala fungovat.Prostě vzala mobil do ruky a ukazovalo se jí logo Nokie a vždycky na dvě sekundy zmizne a pak se zase objeví,zkoušel sem i kombinaci volume down a zamykací tlačítko a nic,furt to samý :( není nějaká jiná kombinace která by mobil uvedla do obnovy nastavení?Nebo cokoliv co by mi mohlo pomoct?Díky...
flu5ky
nováček
nováček
Příspěvky: 21
Registrován: stř srp 28, 2013 8:43
Zařízení: Nokia Lumia 820 black

Nokia Lumia 820: Všeobecná diskuze

Příspěvek od flu5ky »

Asi to bude blba poznamka, ale nie je len vybitý? Nemá šťavu a nevladze sa rozbehnúť...
Uživatelský avatar
Carlosso
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 469
Registrován: pon bře 11, 2013 18:41
Zařízení: Nokia Lumia 930
Bydliště: Praha

Re: Nokia Lumia 820: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Carlosso »

Ne,mám i náhradní nabitou baterku a ani tak to nejde...
ben81
nováček
nováček
Příspěvky: 39
Registrován: pát dub 26, 2013 23:52
Zařízení: Lumia820

Nokia Lumia 820: Všeobecná diskuze

Příspěvek od ben81 »

No jestli se na dvě sekundy objeví logo Nokia, zmizne a za chviíli se zase objeví, tak to vypadá, že se mobil neustále restartuje. A jestli nepomůže podržet volume down+power ani vytažení beterky, tak je mobil zralý na servis.
ben81
nováček
nováček
Příspěvky: 39
Registrován: pát dub 26, 2013 23:52
Zařízení: Lumia820

Re: Nokia Lumia 820: Všeobecná diskuze

Příspěvek od ben81 »

maxxz píše:...Nokia aktualizace většinou přes operátory a ti samozřejmě pak nabízejí i technickou podporu pro tyto produkty, problém je, že operátor samozřejmě SW zkouší apod. aby nedošlo k problémům, které neumí sám poté vyřešit. To trvá a brzí celý proces.

U nás jsou operátoři a jejich linky stejně k ničemu, ale v zahraničí tomu tak nebývá. Každopádně myslím si, že je jedno jaký způsob se zvolí.
To co píšeš je hezké, ale problém je v tom, že neoperátorské Lumie (tzv. country variant) jsou ty, které na Amber čekaly nejdéle (L720, L920) nebo dokonce ještě čakají (L820). Tyhle telefony nemají s operátory nic společného - o jejich update by me měli postarat Nokia/MS.

Špatná je také nepředvídatelnost celého OTA procesu. Například když vypustili GDR1, coutry variant lumie dostali OTA mezi prvními a OTA pro Vodafone Lumie přišel až s několikaměsíčním zpožděním. V případě Amber dodal Vodafone OTA mezi prvními (i když bez DataSense) a taková country variant L820 na OTA pořád ještě čeká. V tom aby se prase vyznalo.
Uživatelský avatar
Paffka
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 104
Registrován: úte srp 20, 2013 13:14
Zařízení: Lumia 930 Black WP10 TP

Re: Nokia Lumia 820: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Paffka »

Carlosso píše:Ne,mám i náhradní nabitou baterku a ani tak to nejde...
Můžeš zkusit:
http://wmpoweruser.com/nokia-software-u ... e-rescuer/
Darth Daron
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 54
Registrován: pon říj 14, 2013 13:34
Zařízení: Lumia 950

Nokia Lumia 820: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Darth Daron »

Zdravím. Nenapadá vás nějaký způsob, jak na zadní kryt Lumia 820 dostat obrázek? Např. něco ve stylu gravírování.
Radim Stehlík
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 445
Registrován: čtv zář 19, 2013 19:24
Zařízení: Nokia Lumia 640DS

Re: Nokia Lumia 820: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Radim Stehlík »

Určitě ta doba aktualizací není kvůli tomu, zda je telefon od operátora nebo ne. Mám 820 měsíc, koupeno na malou. A Amber tam už byla. Takze podle mě to je tím, že telefon je zvenku, nebo jste si to nějak navrtali pokusy o očůrání blokace aktualizace.
Odpovědět

Zpět na „Nokia Lumia 720/730/800/820 a 830“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 28 hostů