Nokia Lumia 820: Všeobecná diskuze

Diskuze věnovaná chytrým telefonům Lumia 720, 730, 800, 820 a 830
Odpovědět
Uživatelský avatar
Daniel Fibikar
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1482
Registrován: pon úno 12, 2007 10:54
Zařízení: Microsoft Lumia 950
Bydliště: Liberec

Re: Nokia Lumia 820: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Daniel Fibikar »

robsol píše:
hanyys píše:Už mě nebaví čekat na Amber....nejdříve srpen, pak září, říjen abysme se do vánoc dočkali pánové:))))
no uprimne tuto politiku updatu nechapu a vyrobci skodi. Napriklad Apple ma urcite ve svete vice telefonu nez je soucasne Lumii a pusti aktualizace pro vsechny v jeden den.
Apple jako jediný totiž nemá aktualizace omezené operátory, tedy vše jede přes jejich servery (Apple). Má to ale jeden háček, pokud si člověk koupí iPhone u operátora a zavolá mu, že má problém se SW či aktualizací je hbitě odkázán na podporu přímo Apple. A další problém je pak přetíženost serverů.

Nokia aktualizace většinou přes operátory a ti samozřejmě pak nabízejí i technickou podporu pro tyto produkty, problém je, že operátor samozřejmě SW zkouší apod. aby nedošlo k problémům, které neumí sám poté vyřešit. To trvá a brzí celý proces.

U nás jsou operátoři a jejich linky stejně k ničemu, ale v zahraničí tomu tak nebývá. Každopádně myslím si, že je jedno jaký způsob se zvolí.
luki.xy
můj třetí příspěvek
můj třetí příspěvek
Příspěvky: 3
Registrován: úte říj 01, 2013 18:10
Zařízení: Nokia Lumia 820

Nokia Lumia 820: Všeobecná diskuze

Příspěvek od luki.xy »

-Pavel- píše:Pokud ti naskočili 3 aktualizace Nokia na Store, tak to není aktualizace systému. Jakou máš verzi systému v infu ? Toto je AMBER 3047.xxxx.xxxx.xxxx
Neboj, tohle ještě poznám :). verze systému je samozřejmě 3047..... a v bonusy+info je přímo verze softwaru: Lumia Amber (žlutě) napsaná.
Uživatelský avatar
Carlosso
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 469
Registrován: pon bře 11, 2013 18:41
Zařízení: Nokia Lumia 930
Bydliště: Praha

Re: Nokia Lumia 820: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Carlosso »

Zdravim potřebuju pomoc,přítelkyně má Lumii 820 a z ničeho nic jí přestala fungovat.Prostě vzala mobil do ruky a ukazovalo se jí logo Nokie a vždycky na dvě sekundy zmizne a pak se zase objeví,zkoušel sem i kombinaci volume down a zamykací tlačítko a nic,furt to samý :( není nějaká jiná kombinace která by mobil uvedla do obnovy nastavení?Nebo cokoliv co by mi mohlo pomoct?Díky...
flu5ky
nováček
nováček
Příspěvky: 21
Registrován: stř srp 28, 2013 8:43
Zařízení: Nokia Lumia 820 black

Nokia Lumia 820: Všeobecná diskuze

Příspěvek od flu5ky »

Asi to bude blba poznamka, ale nie je len vybitý? Nemá šťavu a nevladze sa rozbehnúť...
Uživatelský avatar
Carlosso
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 469
Registrován: pon bře 11, 2013 18:41
Zařízení: Nokia Lumia 930
Bydliště: Praha

Re: Nokia Lumia 820: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Carlosso »

Ne,mám i náhradní nabitou baterku a ani tak to nejde...
ben81
nováček
nováček
Příspěvky: 39
Registrován: pát dub 26, 2013 23:52
Zařízení: Lumia820

Nokia Lumia 820: Všeobecná diskuze

Příspěvek od ben81 »

No jestli se na dvě sekundy objeví logo Nokia, zmizne a za chviíli se zase objeví, tak to vypadá, že se mobil neustále restartuje. A jestli nepomůže podržet volume down+power ani vytažení beterky, tak je mobil zralý na servis.
ben81
nováček
nováček
Příspěvky: 39
Registrován: pát dub 26, 2013 23:52
Zařízení: Lumia820

Re: Nokia Lumia 820: Všeobecná diskuze

Příspěvek od ben81 »

maxxz píše:...Nokia aktualizace většinou přes operátory a ti samozřejmě pak nabízejí i technickou podporu pro tyto produkty, problém je, že operátor samozřejmě SW zkouší apod. aby nedošlo k problémům, které neumí sám poté vyřešit. To trvá a brzí celý proces.

U nás jsou operátoři a jejich linky stejně k ničemu, ale v zahraničí tomu tak nebývá. Každopádně myslím si, že je jedno jaký způsob se zvolí.
To co píšeš je hezké, ale problém je v tom, že neoperátorské Lumie (tzv. country variant) jsou ty, které na Amber čekaly nejdéle (L720, L920) nebo dokonce ještě čakají (L820). Tyhle telefony nemají s operátory nic společného - o jejich update by me měli postarat Nokia/MS.

Špatná je také nepředvídatelnost celého OTA procesu. Například když vypustili GDR1, coutry variant lumie dostali OTA mezi prvními a OTA pro Vodafone Lumie přišel až s několikaměsíčním zpožděním. V případě Amber dodal Vodafone OTA mezi prvními (i když bez DataSense) a taková country variant L820 na OTA pořád ještě čeká. V tom aby se prase vyznalo.
Uživatelský avatar
Paffka
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 104
Registrován: úte srp 20, 2013 13:14
Zařízení: Lumia 930 Black WP10 TP

Re: Nokia Lumia 820: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Paffka »

Carlosso píše:Ne,mám i náhradní nabitou baterku a ani tak to nejde...
Můžeš zkusit:
http://wmpoweruser.com/nokia-software-u ... e-rescuer/
Darth Daron
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 54
Registrován: pon říj 14, 2013 13:34
Zařízení: Lumia 950

Nokia Lumia 820: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Darth Daron »

Zdravím. Nenapadá vás nějaký způsob, jak na zadní kryt Lumia 820 dostat obrázek? Např. něco ve stylu gravírování.
Radim Stehlík
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 445
Registrován: čtv zář 19, 2013 19:24
Zařízení: Nokia Lumia 640DS

Re: Nokia Lumia 820: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Radim Stehlík »

Určitě ta doba aktualizací není kvůli tomu, zda je telefon od operátora nebo ne. Mám 820 měsíc, koupeno na malou. A Amber tam už byla. Takze podle mě to je tím, že telefon je zvenku, nebo jste si to nějak navrtali pokusy o očůrání blokace aktualizace.
ben81
nováček
nováček
Příspěvky: 39
Registrován: pát dub 26, 2013 23:52
Zařízení: Lumia820

Nokia Lumia 820: Všeobecná diskuze

Příspěvek od ben81 »

@Radim Stehlik: To, že Amber je v nově zakoupených telefonech nemá vůbec nic společného s OTA aktualizací pro starší telefony. Do nových telefonů Amber nahraje sám výrobce. V případě OTA update musíme čekat, až někdo v Nokii schválí uvolnění update pro telefony distribuované v ČR - a to se ještě NEstalo.
Než začnu lidi osočovat, že "si to nějak navrtali pokusy o očůrání blokace aktualizace", je dobré si nejdřív zjistit, jak se věci mají :wink:
Martin1102
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 75
Registrován: stř zář 11, 2013 13:33
Zařízení: předchozí L820 , stávajcící L930
Kontaktovat uživatele:

Nokia Lumia 820: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Martin1102 »

"pane Stehlíku, Vy musíte být opravdu slušný materiál" :lol:

btw: dnes jsem se bohužel přidal k těm, kteří začali mít problem s baterií (výdrž u L820 )
mám ji cca 4 měsíce, až dotěď naprosto bez problému s výdrží ( +- 1,5dne )
z ničeho nic, odpojeno včerav 6:30 z nabíječky a v 9:30 už 36% pryč, horší je že když tel zvednu ze stolu,cítím,že pod zadním kdytem někde hned pod foťákem je tel. teplý ( znatelně více než okolní kdyt kdekoliv) takže mi to přijde že tam něco topí a tím samozřejmě žere.

Neměl někdo podobný problém, nebo nápad jak vyřešit? dodám, že sem poslední dny absolutně žádnou app nenainstaloval, pouze se mi stáhla aktualizace na angrybirds a skype myslim před pár dny, foťák sem v nastavení už resetovat zkusil ale ndes to bylo to samé, problém pozoruji od včera, ráno odpojím od nabíječky a do večera už nevydrží, byť s ním prakticky nic nedělam, než 2-3 hovory pár min....
díky za jakoukoliv radu :-( :???:
Uživatelský avatar
mimonaut
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2935
Registrován: pát srp 26, 2011 9:53
Zařízení: Nokia Lumia 950XL
Bydliště: Internet (a občas Praha)

Nokia Lumia 820: Všeobecná diskuze

Příspěvek od mimonaut »

restart :)
Taky jsem to pár dní měl asi před měsícem a po 3 dnech se to zas vrátilo k normálu. Možná bych cvičně zkusil ještě odinstalovat skype a třeba ho za 2 dny (po vyzkoušení) nainstaloval znovu.

Dle mého tam visí zacyklený nějaký proces
Radim Stehlík
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 445
Registrován: čtv zář 19, 2013 19:24
Zařízení: Nokia Lumia 640DS

Re: Nokia Lumia 820: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Radim Stehlík »

Martin a Ben : "TAK URČITĚ" po měsíci jsem ještě pořád materiál co se rozkoukává.. Ale aby jste to blbě nechápali, já neosočoval. Pouze jsem řekl co si myslím. U androida to taky bylo tak, že se neoficiálně flashnul nějaký doplněk a jiná věc pak nešla. Prostě mi je divný, že v novým to je a ve starším ne. :-)
Martin1102
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 75
Registrován: stř zář 11, 2013 13:33
Zařízení: předchozí L820 , stávajcící L930
Kontaktovat uživatele:

Nokia Lumia 820: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Martin1102 »

mimonaut píše:restart :)
Taky jsem to pár dní měl asi před měsícem a po 3 dnech se to zas vrátilo k normálu. Možná bych cvičně zkusil ještě odinstalovat skype a třeba ho za 2 dny (po vyzkoušení) nainstaloval znovu.

Dle mého tam visí zacyklený nějaký proces
Kolego, prosím pro debila""" :) restart myslíš konkrétně obnovit továtrní nastavení? (vyp/zap jsem samozřejmě zkusil )díky
Martin1102
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 75
Registrován: stř zář 11, 2013 13:33
Zařízení: předchozí L820 , stávajcící L930
Kontaktovat uživatele:

Nokia Lumia 820: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Martin1102 »

to sem zkusil,díky
Uživatelský avatar
ISMFOFx
nováček
nováček
Příspěvky: 20
Registrován: stř bře 16, 2011 17:40
Zařízení: Lumia 820 black, SE Xperia Ray

Nokia Lumia 820: Všeobecná diskuze

Příspěvek od ISMFOFx »

Cs lidi nemate nekdo prebytecnej sroubek 1.0x4.8 T5 je to ten s velkou hlavou vedle baterky. Mel sem telefon rozdelanej a tenhle sem me podarilo pretrhout a ted ho chci posilat na reklamaci kvuli nefunkcny gps.
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Nokia Lumia 820: Všeobecná diskuze

Příspěvek od htcjirka »

Hlavne ,ze jsi mel telefon rozdelanej a najednou chces uplatnovat zaruku..
Xyz0
nováček
nováček
Příspěvky: 18
Registrován: sob dub 27, 2013 7:55
Zařízení: Lumia 820

Nokia Lumia 820: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Xyz0 »

můžu se zeptat, kde najdu glancescreen? Já to tam totiž nikde nevidím...
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Nokia Lumia 820: Všeobecná diskuze

Příspěvek od htcjirka »

Nastaveni-rychly prehled,to je glancescreen.
Odpovědět

Zpět na „Nokia Lumia 720/730/800/820 a 830“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 73 hostů