Lumia 920 -problikávání displeje

Diskuzní fórum věnované smartphonům Nokia Lumia 930, 925, 920 a 900.
Odpovědět
Michal_80
nováček
nováček
Příspěvky: 23
Registrován: pon led 18, 2016 9:53
Zařízení: Nokia Lumia 920

Lumia 920 -problikávání displeje

Příspěvek od Michal_80 »

Po včerejšku mi dneska ráno začal na mé L920 problikávat displej. Zkoušel jsem hard reset, reset, nabíječku, ale nic se nezměnilo :-( .Už se mi to jednou stalo po pádu, ale do pár minut to odeznělo a do teď byl displej OK. Včera mi nikde nespadl, jen mě zachytil menší déšť, ale telefon byl v kapse a kryl jsem ho ještě rukou :) . Nestalo se to už někomu z Vás ?
Jinak Lumii budou už 3 roky a přežila všechno možné, tak se mi nechce věřit, že by jí poškodil malej déšť. A ani nemám v plánu jí zatím měnit za nový telefon. Předem díky za rady
Michal_80
nováček
nováček
Příspěvky: 23
Registrován: pon led 18, 2016 9:53
Zařízení: Nokia Lumia 920

Lumia 920 -problikávání displeje

Příspěvek od Michal_80 »

Telefon nechtěl ani spouštět aplikace a PC ho vůbec nedetekoval. Zdá se, že tovární nastavení to vyřešilo.
l0lz
smartguru
smartguru
Příspěvky: 517
Registrován: úte pro 17, 2013 18:05
Zařízení: iPhone 6S, Surface Pro 3, Lenovo A7000

Lumia 920 -problikávání displeje

Příspěvek od l0lz »

Ako ti preblikáva ? SW alebo HW ?
Lebo ak HW tak to robi občas aj mne, dokonca už mi ten displej raz komplet cely menili...
veigy
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 3219
Registrován: úte led 07, 2014 23:18
Zařízení: OnePlus 5 + Gear Fit 2
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Lumia 920 -problikávání displeje

Příspěvek od veigy »

Také mi jednou za čas problikává, ale vždycky to za chvíli odezní...
Michal_80
nováček
nováček
Příspěvky: 23
Registrován: pon led 18, 2016 9:53
Zařízení: Nokia Lumia 920

Lumia 920 -problikávání displeje

Příspěvek od Michal_80 »

problikává někdy víc, někdy míň a je to vidět nejvíce v pravym horním rohu a vypadá to, že je to něco s baterkou, protože teď po továrku se tam stáhly všelijaký systémový aktualizace, stahuju znova mapy offline a telefon se ani nestačí nabíjet a občas to přestane a někdy je ta intenzita blikání menší a někdy větší. Tak uvidím až bude třeba na 80%. Zatím při náročnym používání aktuálně kolísá okolo 30-40% baterky a to je v nabíječce.
pavlik.mracek
nováček
nováček
Příspěvky: 9
Registrován: čtv čer 06, 2013 18:04
Zařízení: Nokia Lumia 920

Lumia 920 -problikávání displeje

Příspěvek od pavlik.mracek »

Ahoj, svého času jsem se s tím taky moc-moc trápil, bylo to zřetelné hlavně na světlejších barvách a bylo to skutečně otravné. Také jsem nejprve zkusil všechny softwarové možnosti, tzn. soft & hard resety, přehrání různých fimware a já nevím co všechno, prolezl jsem fóra, zkoušel různé další rady a nic nepomohlo.
Tak jsem to nakonec donesl do servisu, kde jsem čekal, jak mě s tím pošlou do háje, že to přece není chyba zamezující používání, a byl jsem překvapen - uznali to totiž okmažitě, s tím, že to u L920 není nic neobvyklého. Asi po týdnu vyměnili v záruce displej a od té doby si nemůžu stěžovat.
Čili, je-li telefon stále v záruce, šup s ním do servisu...
Michal_80
nováček
nováček
Příspěvky: 23
Registrován: pon led 18, 2016 9:53
Zařízení: Nokia Lumia 920

Lumia 920 -problikávání displeje

Příspěvek od Michal_80 »

Před chvíli se telefon nabil na 100% a od té doby to je v pohodě. Telefon už v záruce není. Tak jestli je to vážně jenom tím displejem tak ho možná vyměním. Díky
Michal_80
nováček
nováček
Příspěvky: 23
Registrován: pon led 18, 2016 9:53
Zařízení: Nokia Lumia 920

Lumia 920 -problikávání displeje

Příspěvek od Michal_80 »

Tak problikávání dsipleje je zpět.. a to konkrétně po ukončení hovoru (zakrytí a odkrytí proximity senzoru) a po nějaké chvíli to přestane, každopádně je to dost otravné. Opět jsem zkoušel soft reset, hard reset, obnovení bez zálohy, vypnutí/zapnutí automatického jasu,otevření telefonu po kterém jsem nenašel žádné nečistoty ani stopy po kapalině..nic nepomohlo. Pročetl jsem i pár zahraničních vláken a nikde jsem nenašel řešení. Nenapadá vás co s tím ?
topa77
nováček
nováček
Příspěvky: 36
Registrován: pon úno 22, 2010 17:17
Zařízení: lumia 920

Lumia 920 -problikávání displeje

Příspěvek od topa77 »

Prach v proximity senzoru.... Měl jsem. V servise vyčistili a bylo to pryč.
Michal_80
nováček
nováček
Příspěvky: 23
Registrován: pon led 18, 2016 9:53
Zařízení: Nokia Lumia 920

Lumia 920 -problikávání displeje

Příspěvek od Michal_80 »

Tak jestli je to vážně jen prachem tak až budu mít čas, zkusím telefon rozebrat a pročistit to :)
topa77
nováček
nováček
Příspěvky: 36
Registrován: pon úno 22, 2010 17:17
Zařízení: lumia 920

Lumia 920 -problikávání displeje

Příspěvek od topa77 »

Měl jsem dvě Lumie 920 a u obou se mi to objevilo a u obou se to vyřešilo uvedeným. Tak snad to je i tvůj případ.
Michal_80
nováček
nováček
Příspěvky: 23
Registrován: pon led 18, 2016 9:53
Zařízení: Nokia Lumia 920

Lumia 920 -problikávání displeje

Příspěvek od Michal_80 »

Nepamatuješ si kolik si za to vyčištění zhruba účtovali ?
Odpovědět

Zpět na „Nokia Lumia 930/925/920 a 900“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 hostů