Nokia Lumia 1020: Všeobecná diskuze

Diskuzní fóra věnovaná modelům Lumia 1520, 1320 a fotomobilu 1020
Odpovědět
mceza

Nokia Lumia 1020: Všeobecná diskuze

Příspěvek od mceza »

Vypalování se také bojím, ale vzhledem k tomu, jak má tento displej nádhernou černou a WP je vlastně právě o té černé, tak jsem ochoten to riskovat.

IPS displejů doma několik mám a když vedle toho dám Lumii 800, tak i přes ošklivou bílou mám AMOLED radši.
SirTom
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 394
Registrován: pon pro 08, 2008 9:09
Zařízení: Lumia 950 / Surface RT

Nokia Lumia 1020: Všeobecná diskuze

Příspěvek od SirTom »

no tak vzhledem k tomu, že mobil dneska stejně vydrží tak rok, max dva mne vypalování moc netrápí. Na 90% se ho zbavím dřív :)
Uživatelský avatar
Andreas
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 50
Registrován: ned pro 20, 2009 1:21
Zařízení: HP iPAQ 214

Nokia Lumia 1020: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Andreas »

Hlavně bych řekl, že Nokia 1020 vynikne při srovnání s předchozí 808. Mě to přijde jako obrovský posun směrem ke kompaktnosti přístroje. Mě se moc líbí.
mceza

Nokia Lumia 1020: Všeobecná diskuze

Příspěvek od mceza »

Závidím ti tvoje finanční možnosti. Já většinu peněz utopím ve svém veteránském autě a na tohle pak už nezbývá :D

Mobil min dva roky, ideálně i víc.
Uživatelský avatar
mimonaut
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2935
Registrován: pát srp 26, 2011 9:53
Zařízení: Nokia Lumia 950XL
Bydliště: Internet (a občas Praha)

Nokia Lumia 1020: Všeobecná diskuze

Příspěvek od mimonaut »

Jinak volba AMOLEDu byla jasná - jde o tloušťku. AMOLED je prostě jen jedno sklíčko s natištěnými diodami + touch + cover.
U LCD jsou nutná sklíčka dvě mezi kterými jsou krystaly + odrazová vrstva + polarizační vrstva + podsvětlení + touch + cover
steelspace
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1094
Registrován: stř lis 24, 2010 22:29
Zařízení: L920, L930, L950 XL, iPhone 7 Plus
Bydliště: Líbeznice

Nokia Lumia 1020: Všeobecná diskuze

Příspěvek od steelspace »

Amoled umí i jinou věc - svítit každým pixelem zvlášť, co se právě využívá u zobrazení hodin na vypnuté obrazovce. Nevýhoda je špatná regulace jasu.
SirTom
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 394
Registrován: pon pro 08, 2008 9:09
Zařízení: Lumia 950 / Surface RT

Nokia Lumia 1020: Všeobecná diskuze

Příspěvek od SirTom »

Já jen doufám že 925 a 1020 neurčují nový směr - "v základu bez integrovaného bezdrátového nabíjení". Za ten půlrok s 920 jsem se na této vlastnosti stal zcela závislým :)
mceza

Nokia Lumia 1020: Všeobecná diskuze

Příspěvek od mceza »

Když uvedli 920, tak jsem doufal, že se to (alespoň u top modelů) stane u Nokie pravidlem. Nemile překvapila 820, kde se kryt musel dokoupit, ale budiž. Další vývoj byl však stále smutnější a smutnější...

Je škoda, jak mi mo taková "blbost" vadí na jinak dokonalém telefonu.
nofu
smartguru
smartguru
Příspěvky: 701
Registrován: úte říj 04, 2011 12:56
Zařízení: Dell Venue Pro

Nokia Lumia 1020: Všeobecná diskuze

Příspěvek od nofu »

Taky tomu nerozumim, klidně to mohli udělat tlustší, mohli integrovat bezdrátové nabíjení případně dát i větší baterku, pak by to nevypadalo jak telefon s bradavicí :???:
mmme
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 325
Registrován: ned zář 04, 2011 12:34
Zařízení: Smart Ultra 6, Lumia 1020, Omnia 7

Nokia Lumia 1020: Všeobecná diskuze

Příspěvek od mmme »

Puvodne jsem zvazoval koupi nektereho z Nikonu 1 na fotky z dovolene a dalsi bezne foceni. K tomu bych nechal doslouzit svou Omnii 7 a cekal bych, az se vyloupne na trh nejaky foun, ktery bude stat za to. Lumia 1020 ale splnuje temer vse co od telefonu a fotaku ocekavam, takze koupe je jasna. Nejen ze usetrim penize ale hlavne sebou nebudu muset tahat dve krabicky. Vivat Nokia, doufam v tvuj dlouhy zivot :-)
K tomu vypalovani amoled displeju, co presne vam vadi? Po dvou letech intenzivniho vyuzivani Omnie 7 mne jeji displej nijak neomezuje. Neceho se da vsimnout kdyz je obrazovka jednolite seda, to je ale tak vse. Pri 99ti % pouzivani founu je vypaleni nepostrehnutelne. A neberu v potaz extremy z prodejen telefonu, kde displej svitu cele dny bez zmeny obrazovky. Bavim se tu o pouzivani v praxi.
nofu
smartguru
smartguru
Příspěvky: 701
Registrován: úte říj 04, 2011 12:56
Zařízení: Dell Venue Pro

Nokia Lumia 1020: Všeobecná diskuze

Příspěvek od nofu »

Asi taky záleží, jak moc to používáš, minulej tejden sem zahlídnul L800 od typa v hospodě a divil sem se, jak až hrozný to může bejt. Sám mám Amoled a v praxi to nepozoruju, tam sem si toho ale všiml hned na hllavní obrazovce.
mmme
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 325
Registrován: ned zář 04, 2011 12:34
Zařízení: Smart Ultra 6, Lumia 1020, Omnia 7

Nokia Lumia 1020: Všeobecná diskuze

Příspěvek od mmme »

Pisu ze ho pouzivam intenzivne. Nekolik hodin denne.
Uživatelský avatar
Andreas
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 50
Registrován: ned pro 20, 2009 1:21
Zařízení: HP iPAQ 214

Nokia Lumia 1020: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Andreas »

nofu píše:Taky tomu nerozumim, klidně to mohli udělat tlustší, mohli integrovat bezdrátové nabíjení případně dát i větší baterku, pak by to nevypadalo jak telefon s bradavicí :???:
Pak by zase všichni v recenzích mleli o tom, jak už je to v ruce cítit a jak to při těch hypotetických cca 13 milimetrech je už tlustý a myslím, že by to při srovnávání ovlivnilo i běžné konzumenty. Já vidím od 808 velký posun v parametrech, ale pořád to je v současnosti kompromis, další posun čekám v příští generaci. Věřím, že pokud se Nokia bude schopna dostat do nějakých marketingově únosných parametrů, tak bude bezdrátové nabíjení u minimálně vyšších modelů do budoucna standard.
culis
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 145
Registrován: úte říj 27, 2009 2:12
Zařízení: Galaxy S7

Nokia Lumia 1020: Všeobecná diskuze

Příspěvek od culis »

mmme: Tenhle tel. je fajn, ale srovnávat to s Nikonem 1, je dost nepoměr. Nikon 1 je oproti 1020, co se týče kvality výstupu o galaxii jinde.
Samozřejmě, tohle bude vždy o osobních preferencích, zda už mu to, co vypadne z 1020 dostačuje, ale v každém případě se jedná o obrovský kompromis ve vztahu k Nikonu 1.

Ale tohle je asi už pokroucený názor člověka, jež je profesí fotograf. ;-)

Jinak se ale 1020 povedla, na to, že to zůstalo stále telefonem a né jako u Samsungu foťák s možností si zavolat, tak výsledek je pěkný.
nofu
smartguru
smartguru
Příspěvky: 701
Registrován: úte říj 04, 2011 12:56
Zařízení: Dell Venue Pro

Nokia Lumia 1020: Všeobecná diskuze

Příspěvek od nofu »

Andreas píše:Pak by zase všichni v recenzích mleli o tom, jak už je to v ruce cítit a jak to při těch hypotetických cca 13 milimetrech je už tlustý a myslím, že by to při srovnávání ovlivnilo i běžné konzumenty. Já vidím od 808 velký posun v parametrech, ale pořád to je v současnosti kompromis, další posun čekám v příští generaci. Věřím, že pokud se Nokia bude schopna dostat do nějakých marketingově únosných parametrů, tak bude bezdrátové nabíjení u minimálně vyšších modelů do budoucna standard.
Takže kvůli marketingu sprzní telefon, super :x
Uživatelský avatar
mimonaut
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2935
Registrován: pát srp 26, 2011 9:53
Zařízení: Nokia Lumia 950XL
Bydliště: Internet (a občas Praha)

Nokia Lumia 1020: Všeobecná diskuze

Příspěvek od mimonaut »

sprzní dle tebe.. já sice bezdrát používám, ale dovedu si představit, že budu mít tenčí telefon a budu nabíjet klasicky. Všem se nikdy nezavděčíš
martkono
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 74
Registrován: čtv lis 22, 2012 11:02
Zařízení: Nokia Lumia 820

Nokia Lumia 1020: Všeobecná diskuze

Příspěvek od martkono »

Oddelenie nabijania do krytu pri 925 praveze pomohlo znizit hmotnost a hrubku telefonu. Presne to, co 920 najviac ludia vytykali.
Uživatelský avatar
Andreas
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 50
Registrován: ned pro 20, 2009 1:21
Zařízení: HP iPAQ 214

Nokia Lumia 1020: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Andreas »

nofu: viz. odpovědi mimonaut a martkono - vyčítat 1020, že tam není všechno bez ohledu na tloušťku a váhu, je prostě ignorování hodnocení největší konkurenční slabiny 920.
MikeyMCZ
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 232
Registrován: sob úno 02, 2013 0:03
Zařízení: Nokia Lumia 920

Nokia Lumia 1020: Všeobecná diskuze

Příspěvek od MikeyMCZ »

Já nevím, jak jdou dobře nasazovat tyto nabíjecí kryty, ale jestli to jde nějak snadno, holt ho budu nosit s bezdrátovou nabíječkou a vždy ho nasadím, když bude potřeba. Ale to už se ztrácí to kouzlo bezdrátového nabíjení - prostě to jen někam položit.
mmme
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 325
Registrován: ned zář 04, 2011 12:34
Zařízení: Smart Ultra 6, Lumia 1020, Omnia 7

Nokia Lumia 1020: Všeobecná diskuze

Příspěvek od mmme »

culis- jj, mas pravdu. Ale ja po anabazi se zrcadlovkou s nekolika pevnymi skly a pak nejakym olympusackym bezzrcadlem vim, ze nebudu delat fyzicky vetsi fotky nez 15 na 20, spis vsechno zustane v kompu nebo pujde na web. Na Nikonu 1 me lakaly vymenny skla a dobra rychlost ostreni. Lumia 1020 mi ale da svobodu fotit v pro me dostatecne kvalite kdykoli budu chtit, pze ji budu mit neustale u sebe. A i kdyz je Nikon 1 maly, kdo se s nim ma furt tahat a nekde ho nezapominat :-)
Odpovědět

Zpět na „Nokia Lumia 1520/1320 a 1020“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 16 hostů