Windows 10: Problémy a rady

Diskuze věnovaná všemu, co se točí okolo systémů Windows 8.1 & Windows 10
Odpovědět
JirkaTom
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1716
Registrován: pon dub 14, 2014 18:23
Zařízení: ***

Windows 10: Problémy a rady

Příspěvek od JirkaTom »

Jak tak sleduji, problémy s AU mají především levné desky s čipsety AMD a procesory AMD. Tvůj případ tedy není výjimkou. Přece jen je jistější a méně problémové používat Intel... :) ;-)
Uživatelský avatar
kalmia
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 476
Registrován: úte pro 28, 2010 18:26
Zařízení: Nokia Lumia 930 Black

Windows 10: Problémy a rady

Příspěvek od kalmia »

Že by měl MS v plánu odstranit z trhu AMD? :grin: Osobně si myslím, že to ale není chyba procesorů, ale buildu 1607. Když na AMD běží 1511, tak proč ne 1607? Přece se MS nebude okrádat o zákazníky s AMD. :smile:
relouth
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2803
Registrován: stř říj 02, 2013 11:20
Zařízení: Lumia 640,Redmi Note 4 LTE

Windows 10: Problémy a rady

Příspěvek od relouth »

Mas najnovsi bios na doske?
pogo8303
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1038
Registrován: úte čer 17, 2014 10:45
Zařízení: Huawei Nova 3, Huawei P20 Lite
Bydliště: North Bohemia

Windows 10: Problémy a rady

Příspěvek od pogo8303 »

JirkaTom píše:Jak tak sleduji, problémy s AU mají především levné desky s čipsety AMD a procesory AMD. Tvůj případ tedy není výjimkou. Přece jen je jistější a méně problémové používat Intel... :) ;-)
Tos našel kde? Docela dost jsem těhle desek dělal v kombinaci s od X4 840 po FX-8320 - nikdo za mnou nepřišel, že mu to dělá tady popisovaný problém.
Naopak nemám poslední dobou štěstí na Intel - G4400 v kombinaci s deskou na H110M chipsetu po aktualizaci driverů téměř vždy v kombinaci čehokoliv, co sahalo na integrovanou grafiku - zamrznutí systému. Ale ne zamrznutí, že můžeš alespoň zmáčknou reset - ani reset nereagoval (takže vypnutí jedině přidržením power nebo kolébka na zdroji). K desce nebyl na stránkách výrobce novější bios, tak jsem poslal na výměnu obojí, takže čím to přesně bylo nevím (přikláním se k desce). Druhá zkušenost nějaký z170x + i5-6500 (takže dalo by se říci, hodně oblíbený intel CPU). Po instalaci systému a update driverů opět na chlup stejná chyba - no, k téhle desce byl naštěstí novější bios a update pomohl...
Takže to jsou moje zkušenosti s odladěností inteláckých desek a procesorů :-).

Kalmia: Nemáš náhodou kombinaci SSD + HDD? Tam jsou problémy známé a čeká se na vyřešení.
EDIT: Aha, koukám, že máš jenom HDD... No, a zkoušel jsi stáhnout přímo AU (1607) a nainstalovat na čisto ten a nechat projet windows update, který v téhle kombinaci snad všechny ovladače zná a stáhne? Někdy je problém, že max. nepozná realtek HD audio + nvidia audio - ale to zkontroluješ a případně doinstaluješ. Já jsem updatoval na svém stroji W7 - W8 - W8.1 - W10 - W10 AU a v pohodě. Akorát občas po přepnutí uživatele zůstane viset jenom černá přihlašovací obrazovka, tak musím přes alt+ctrl+del odhlásit. Na čistou instalaci se chystám už asi rok :).
EDIT2: jo vidím, že čistou instalaci přímo 1607 jsi taky dělal... Předpokládám, že ve výpisu událostí bude klasika "Kernel Power 41"...
invia
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 116
Registrován: ned led 11, 2015 14:46
Zařízení: lumia 930

Re: Windows 10: Problémy a rady

Příspěvek od invia »

kalmia píše: ...Dále jsem aktualizoval pomocí programu Driver Booster starší ovladače, ale nic nepomohlo.
Misto pouzivani programu jako driver booster, driver searcher a jim podobne, zkus si najit vsechny ovladace rucne a nainstalovat. Tyto programy jsou schopne najit a nainstalovat klidne starou verzi driveru nebo dokonce drivery pro HW, ktery v PC vubec neni.
JirkaTom
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1716
Registrován: pon dub 14, 2014 18:23
Zařízení: ***

Windows 10: Problémy a rady

Příspěvek od JirkaTom »

pogo8303 píše:
JirkaTom píše:Jak tak sleduji, problémy s AU mají především levné desky s čipsety AMD a procesory AMD. Tvůj případ tedy není výjimkou. Přece jen je jistější a méně problémové používat Intel... :) ;-)
Tos našel kde? .......
To jsem nenašel nikde... ale:
Pozorně jsem si přečetl dotaz kalmia, požádal ho o uvedení konfigurace PC a na základě jeho odpovědi jsem usoudil, že je to jenom další potvrzení skutečnosti: napříč fóry je většina problémů po instalaci AU s procesory a čipsety AMD. Můj názor: nestíhají upravovat ovladače... :)
EDIT: no a chyby jsou pravděpodobně i v AU že...
Dnes vyšel kumulativní update, takže třeba se to umoudří... :)
Uživatelský avatar
kalmia
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 476
Registrován: úte pro 28, 2010 18:26
Zařízení: Nokia Lumia 930 Black

Windows 10: Problémy a rady

Příspěvek od kalmia »

relouth píše:Mas najnovsi bios na doske?
Ano.
JirkaTom: Kumulativní update sice vyšel, ale já si raději počkám, protože potřebuji v září upravovat jeden svůj program a nemám zájem pořád zkoušet, jestli už to teď bude fungovat. :)
pogo8303
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1038
Registrován: úte čer 17, 2014 10:45
Zařízení: Huawei Nova 3, Huawei P20 Lite
Bydliště: North Bohemia

Windows 10: Problémy a rady

Příspěvek od pogo8303 »

kalmia: Právě mám za sebou čistou instalaci AU na desce 970A-UD3, AMD X3-455, nVidia GTX750 - takže dá se říci hodně podobná sestava. Jediné, co je potřeba nainstalovat je ovladač Realtek audia, jak jsem psal, a je dobrý stáhnout z nVidie nejnovější ovladače grafiky - update i po ručním hledání ve správci má zatím nižší verzi. Jinak mi všechno funguje.

Ale to by mohlo zajímat všechny - proč jsem reinstaloval. Prakticky od W7 jsem šel jen přes upgrade přes W8, W8.1, W10... Začalo nějak blbnout scrollování ve složce - docela nepříjemná vlastnost - označujete si fotky, které chcete upravit a najednou se vám obnoví složka, takže vás to hodí na začátek složky. Začal jsem tedy logicky myší - chyba při scrollování - ale nová myš dělala to samé :). Tak jsem přistoupil k reinstalu, nastavil účet - ono to dělá pořád!!! Takže začnu pátrat po příčině - druhý účet to nedělá, co tam je nastavené jinak... Nakonec jsem přišel na jeden docela zajímavý bug Windows 10 - zkuste si nastavit jako pozadí prezentaci, nebo jenom měnit ručně pozadí - vždycky vám to otevřenou složku hodí na začátek... Takže díky MS mám čistý PC, novou myš, málem novou klávesnici :-D
Uživatelský avatar
kalmia
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 476
Registrován: úte pro 28, 2010 18:26
Zařízení: Nokia Lumia 930 Black

Windows 10: Problémy a rady

Příspěvek od kalmia »

pogo8303: Mám nejnovější ovladače stáhnuté přímo od výrobce HW - problém zůstává. :-(
JirkaTom
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1716
Registrován: pon dub 14, 2014 18:23
Zařízení: ***

Windows 10: Problémy a rady

Příspěvek od JirkaTom »

kalmia píše:Popíšu mou zkušenost s Windows AU. Nové PC jsem pořídil před osmi měsíci a build 1511 fungoval bez problémů. Po aktualizaci na build 1607 se začaly dít věci. Chvílemi docházelo k zpomalování, někdy i k zamrznutí, ale nejhorší byla častá modrá obrazovka s nápisem „Jejda, něco se nepovedlo…“. Číslo chyby nebylo uvedeno. Pak následoval samovolný restart a po něm se objevil text: „Reboot and select proper boot device or insert boot media in selected boot device and press any key“. PC bylo nutné natvrdo vypnout, jinak jsem se pořád točil v restartech..........
Ještě se vracím k začátku: při jaké činnosti ti to tyhle problémy dělá ? Resp. jaká činnost to vyprovokuje?
pogo8303
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1038
Registrován: úte čer 17, 2014 10:45
Zařízení: Huawei Nova 3, Huawei P20 Lite
Bydliště: North Bohemia

Windows 10: Problémy a rady

Příspěvek od pogo8303 »

Dneska se ke me dostala deska 770t-ud3 v kombinaci wd10ezex - cistej instal, po chvili bsod, po restartu nebyl disk vidět ani v biosu. Zkusil jsem v nastaveni napájecího planu v ovl.panelech vypnout usínání disku a zatím to jede cca.pul dne. Ještě je moznost, ze je spatnej disk, ale tam je podezřelý, ze po vypnuti vždy najede... Kabel i jinej port jsem zkoušel... Dam vedet, jak to pokračuje. Se starší verzi w10 jsem nezkoušel, ale pan mi to přinesl s tim, ze se to děje po updatu na AU
Uživatelský avatar
kalmia
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 476
Registrován: úte pro 28, 2010 18:26
Zařízení: Nokia Lumia 930 Black

Windows 10: Problémy a rady

Příspěvek od kalmia »

JirkaTom: Při jaké činnosti to dělá? Nemohu na to přijít, je to různé, dvakrát mi PC restartnul, jen když jsem tupě zíral na obrazovku. Zřejmě něco v tu chvíli "chroustalo" na pozadí. :grin: Antivir Comodo to není, protože když jsem udělal čistou instalaci, zhroutilo se to, ještě než jsem Comodo stihl nainstalovat.
JirkaTom
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1716
Registrován: pon dub 14, 2014 18:23
Zařízení: ***

Windows 10: Problémy a rady

Příspěvek od JirkaTom »

Pokud ti to před AU běželo vždycky naprosto bez problémů, tak se nedá vyloučit i nějaké hraniční časování RAM, případně problém řadiče SATA na MB. Nebo obecně problém s HW po AU. Bios MB máš nastaven na default ?

Po delší době jsem na PC spustil VirtualBox (Oracle) a ejhle - "modrá" smrt. To jsem na PC nezažil několik let. Googlením jsem zjistil, že to dělá řadě uživatelů... Vyřešení asi zatím v nedohlednu... No a je to zatím jediný problém, který jsem zažil po AU na PC i NB. ;-)
pogo8303
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1038
Registrován: úte čer 17, 2014 10:45
Zařízení: Huawei Nova 3, Huawei P20 Lite
Bydliště: North Bohemia

Windows 10: Problémy a rady

Příspěvek od pogo8303 »

Kalmia: Mrkni, jestli po tý modrý smrti a hlášce, že nemáš disk po restartu je vidět v biosu disk - vypadá to, že máme opravdu stejný problém. Zkus tedy v napájení vypnout usínání disku - kdysi to dělalo s některými zařízeními problém. Mě tady zatím počítač jede v pohodě.
Uživatelský avatar
kalmia
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 476
Registrován: úte pro 28, 2010 18:26
Zařízení: Nokia Lumia 930 Black

Windows 10: Problémy a rady

Příspěvek od kalmia »

Jestli myslíš převedení PC do režimu spánku, tak tam mám nastaveno NIKDY. A měl jsem to tak i včera, když jsem se opět pokoušel o aktualizaci z 1511 na 1607.
pogo8303
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1038
Registrován: úte čer 17, 2014 10:45
Zařízení: Huawei Nova 3, Huawei P20 Lite
Bydliště: North Bohemia

Windows 10: Problémy a rady

Příspěvek od pogo8303 »

kalmia: tam kde máš nastaveno nikdy rozklikni rozšířené možnosti a mrkni, jestli máš opravdu nikdy u pevného disku.
Uživatelský avatar
kalmia
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 476
Registrován: úte pro 28, 2010 18:26
Zařízení: Nokia Lumia 930 Black

Windows 10: Problémy a rady

Příspěvek od kalmia »

Člověk by řekl, že když tam je nastaveno NIKDY, tak to opravdu znamená nikdy. Dík za radu, protože jsem měl v rozšířeném nastavení vypnutí po 20 minutách. Teď ale znovu aktualizaci zkoušet nebudu, musím se ještě vzpamatovat z těch předchozích. :lol: Dám vědět.
JirkaTom
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1716
Registrován: pon dub 14, 2014 18:23
Zařízení: ***

Windows 10: Problémy a rady

Příspěvek od JirkaTom »

Asi poprvé využiji EDGE: na sledování Apple Events. IE to neumí přehrávat... :)
http://www.apple.com/apple-events/september-2016/" onclick="window.open(this.href);return false;
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Windows 10: Problémy a rady

Příspěvek od htcjirka »

Jj, jenom Edge, který taky jinak nepoužívám :grin:
relouth
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2803
Registrován: stř říj 02, 2013 11:20
Zařízení: Lumia 640,Redmi Note 4 LTE

Windows 10: Problémy a rady

Příspěvek od relouth »

ved to musi ist vsade..ie je vykopavka
Odpovědět

Zpět na „Windows 8.1 & Windows 10“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů