Format SD karty po použití WP7

Diskuze věnovaná portaci systému Windows Phone na HTC HD2
Odpovědět
mmajo
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 51
Registrován: pon říj 31, 2011 11:14
Zařízení: HTC Titan, Samsung Galaxy Note
Bydliště: Praha

Format SD karty po použití WP7

Příspěvek od mmajo »

Dost jsem laboroval jak odemknout zamklou kartu po použití Windows Phone 7 na HD2

Existuje možnost strčit tuto kartu do symbianové nokie, která kartu naformatuje.

Ale co když člověk ve své blízkosti nemá Nokii, která to umožňuje?

Laboroval jsem a několikrát se mi povedlo zopakovat tento postup:

0. vyjmi kartu z telefonu a připojit telefon na usb kabel
1. nainstalujverzi WP7 7004 (např. HD2_Updatable_XBmod_Yuki_v2_native)
2. updatuj až do verze WP7 7392 (např. pomocí Zune nebo "7004-7392 One shot - no provision.zip" dostupný na http://xboxmod.sylvester20007.com/update/" onclick="window.open(this.href);return false; updatuje se pomocí "WP7 Update Cab Sender")
3. nainstaluj aplikaci StorageLock (dostupná na http://xboxmod.sylvester20007.com/cabs/sdcard/" onclick="window.open(this.href);return false;) pomocí WP7 Update Cab Sender --> DEV_STORAGELOCK.cab (vypnuty Zune)
4 .strč kartu do telefonu a udělej hardreset (ve chvíli kdy se objeví Malgrd, a objeví se "WPH LOAD 12345 GO GO GO" stiskněte tlačítko Hlastítosti+ a hlasitosti- a držte je dokud se neobjeví menu, které vás vyzve k hard resetu. stistkněte 2x hlasitost-)
5. Po naběhnutí WP7 použijte Aplikaci Storarage lock k odemčení karty - odemkní kartu - restartuj resetovacím tlačítkem pod krytem nebo restartuj pomocí vytažení baterky
6. po restartu drž power button, objeví se Menu MALGRD, vybrat USB MassStg nebo vyjmi kartu z vypnutého telefonu a strčit ji do usb čtečky a zapojdo počítače.
7. Měl by se v počítači objevit Vyměnitelný disk se 199MB (pokud ne postrčt windows pomocí Správce zařízení -> pravé tlačítko -> vyhledat změny hardwaru), pokud přesto ne, něco se nepovedlo.
8. Použij v počítači aplikaci "SD Card Formater" (dostupnou na https://www.sdcard.org/downloads/formatter_3/" onclick="window.open(this.href);return false;), vyberte možnost v option -> Format Size Adjustment - ON, Format

karta je naformátována na FAT32 v plné velikosti

Doufám, že to někomu pomůže :wink:

URL byly převzaty ze serveru xda-developers.com .
gulii
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 396
Registrován: pon lis 13, 2006 22:13
Zařízení: iPhone 6 Plus 64GB, Surface Pro 3

Format SD karty po použití WP7

Příspěvek od gulii »

Zkouším podle tohoto návodu, ale bohužel bez karty nenainstaluji aktualizace - není dostatek místa. Jak mám postupovat?

/ tak už opraveno - karta se nemusela vyndávat.
Weblington
mám jeden příspěvek
mám jeden příspěvek
Příspěvky: 1
Registrován: ned úno 19, 2012 8:11
Zařízení: HTC2

Format SD karty po použití WP7

Příspěvek od Weblington »

Po mnoha neúspěšných pokusech o odblokování SD karty KINGSTON 8GB, jsem ji, spíš jen tak pro jistotu strčil do fotoaparátu a zkusil jsem ji nechat naformátovat. Operaci starý PANASONIC DMCLS60 zvládl, proběhla absolutně bez problémů a karta je opět použitelná v jakémkoli telefonu. Myslím, že to nebude problém ani v jiných telefonech...
majklhns
už mám dva příspěvky
už mám dva příspěvky
Příspěvky: 2
Registrován: čtv dub 12, 2012 20:10
Zařízení: HTC HD2 + HD mini

Format SD karty po použití WP7

Příspěvek od majklhns »

Zdravím.
Mám problém s kartami, které byly v telefonu s WP7. Nemám momentálně telefon se Simbianem a tak zkouším formátovat přes MT, resp. přes PC. Na HD2ku jsem nainstaloval WP7 , ale žádná z karet, které mám po WP7 se mi v telefonu (ani po provedení Hardresetu WP7 ) nenačetla a telefon se mi neustále restartuje dokola. Pokud je dám do čtečky, tak zformátovat nejdou. Ve Win XP se zobrazí jako jednotka, ale nejde zformátovat. Píše to něco jako "V jednotce není disketa" , Formátovací SW , jako HP USB , SD Formater, EasyUS a pod také nedokážou disk najít, nebo zformátovat. Ve Win 7 se ani nezobrazí jako disk. Do HD2 jsem nyní vložil jinou kartu, udělal HR a karta se správně naformátovala a MT jí vidí. Po vsunutí této karty do čtečky v PC se mi v EasyUs ukážou správě 2 oddíly (malý a velký). Ale ty zbylé karty prostě nic :( Nevím co s tím.
Karty jsem zkoušel formátovat přes 2 fotoaparáty Olympus, ale nezdařilo se.
palokm
nováček
nováček
Příspěvky: 20
Registrován: čtv srp 26, 2010 16:55
Zařízení: HTC HD2

Format SD karty po použití WP7

Příspěvek od palokm »

skus HP USB Disk Storage Format Tool

Kód: Vybrat vše

http://download.chip.eu/cz/HP-USB-Disk-Storage-Format-Tool_176936.html
majklhns
už mám dva příspěvky
už mám dva příspěvky
Příspěvky: 2
Registrován: čtv dub 12, 2012 20:10
Zařízení: HTC HD2 + HD mini

Format SD karty po použití WP7

Příspěvek od majklhns »

To jsem také zkoušel, ale bez úspěchu. Karty jsem vyzkoušel vložit zpět do orig. WP7 zařízení a po HR se v pohodě načetly. V HD2ce ale nenajely. Nakonec jsem sehnal tel. se Symbianem a karty zformatoval v něm a je to OK.
Odpovědět

Zpět na „Windows Phone na HD2“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 21 hostů