[App] SkyType - Aktualizováno: 3.1.2015

Chystáte aplikaci pro Windows Phone? Podělte se o ni a nechte si ji otestovat od uživatelů :)
Olik
nováček
nováček
Příspěvky: 18
Registrován: ned kvě 06, 2012 11:12
Zařízení: Nokia Lumia 1320 & Apple iPhone 5 16GB Black
Bydliště: Ostrava / Finsko-Tampere

[App] SkyType - Aktualizováno: 3.1.2015

Příspěvek od Olik »

Obrázek

Ahoj,
Rád bych vám představil svůj první Windows Phone projekt SkyType. Jedná se spíše o takový muj pokus, který jsem se snažil po "zkouškovém" dát dokupy :)

Jedná se o aplikaci, která vám dovolí pomocí webového rozhraní, které běží na vašem mobilu (HTTP Server) s použitím klavesnice vašeho PC, noťasu v podstatě čehokoliv jiného co je ve stejné siti a má webový prohlížeč:
- Psát SMS (včetně výběru kontaktů přimo ve webovém rozhraní) až do 3000 znaků.
- Vytáčet čísla z kontaktů či volat na neznámé.
- Zasílat e-maily
- Kopírovat text do schránky (clipboardu) v mobilu a naopak.
- Vyhledávat přimo v Bing maps aplikací či ve storu.
- Vyhledávat v ostatních aplikacích co máte v telefonu (Aktuálně podpora je jen pro Spotify a Metrotube)
- Sdílet napsaný text na sociální sítě + OneNote apd...
Navíc je v aplikaci přidaná podpora pro OneDrive:
- Jendoduché vložení textu na váš OneDrive ve formátu .txt jedním klikem.

Výhodou je že všechno běží "lokálně" , takže není třeba vytvářet nějaký account a odesílat váš text na nějaký vzdálený server, vlasně není třeba mít ani žádné internetové připojení...stačí zapnout sdílení a je vše připraveno.

Specialitou je, že jsem trval na to že webové rozhraní musí být co nejvíc jednoduché, proto je napsano čistě v HTML a JS (Chtěl jsem se vyvarovat použití např. Websocetu, HTML5 apd..) . Všechny data se čtou z URL linků které rozhraní zasilá do telefonu, zbytek už právě běží čistě na telefonu. Tímto je zachována vysoká kompatibilita s opravdu starými zařizeními, bez problému si napíšete SMSku snad na čemkoliv (Otestován je až IE 5 na Windowsu 98 nebo starý IE na Windows Mobilu (TyTn))..

Rád bych vás upozornil na to že tohle je opravdu první verze určená k testování, na aplikaci aktivně pracuju, převážně na její stabilitě apd. Ocenil bych to aby jste mě tady nelynčovali pokud něco nepujde podle plánu a raději použili Feedback nebo mi napsali tady
Diky moc všem co vyzkouší aplikaci a dají nějaký feedback či hodnocení.
:wink:

https://www.windowsphone.com/cs-cz/stor ... 66e9f92a1a
Uživatelský avatar
mimonaut
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2935
Registrován: pát srp 26, 2011 9:53
Zařízení: Nokia Lumia 950XL
Bydliště: Internet (a občas Praha)

[App] SkyType

Příspěvek od mimonaut »

Hmm. zajímavej projekt. vyzkoušíme :)
Olik
nováček
nováček
Příspěvky: 18
Registrován: ned kvě 06, 2012 11:12
Zařízení: Nokia Lumia 1320 & Apple iPhone 5 16GB Black
Bydliště: Ostrava / Finsko-Tampere

[App] SkyType

Příspěvek od Olik »

Hmm. zajímavej projekt. vyzkoušíme :)
Ahoj, budu rád. Jsem ve vývoji na WP , celkově .NET nováček. Budu rád za jakékoliv připomínky..postupně to chci ve volném čase jen zlepšovat...Na Appce jako takové je stále hodně práce, jen jsem chtěl znát názor ostatních :)
iljusin66
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 294
Registrován: ned črc 29, 2012 11:27
Zařízení: Lumia 950 -> Samsung S7

[App] SkyType

Příspěvek od iljusin66 »

Myšlenka skvělá! Pro mě zatím jediný (a to dost zásadní!) problém je v bezpečnosti. Je to hrozná díra do telefonu. To webové rozhraní bych měl určitě rád zaheslované. Nechci aby se obsah mého telefonu i s možností jeho obsluhy stal automatickou součástí sítě ke které se připojím.
Olik
nováček
nováček
Příspěvky: 18
Registrován: ned kvě 06, 2012 11:12
Zařízení: Nokia Lumia 1320 & Apple iPhone 5 16GB Black
Bydliště: Ostrava / Finsko-Tampere

[App] SkyType

Příspěvek od Olik »

Heslo bude implementováno hned v další verzi, zrovna to mám rozděláno :) Děkuji za připomínku.
mceza

[App] SkyType

Příspěvek od mceza »

Velmi zajímavý nápad. Moc se mi líbí. Ani jsem netušil, že lze takto vytvořit webserver :-) Fakt super. Zatím ještě málo funkcí, grafika webu mizerná, ale cítím z toho hodně velký potenciál.

O co tě ale prosím - odstraň ten barevný přechod. Na WP je právě krásná ta jednotnost, uniformnita. Klidně tam dej volbu nějakého obrázku, tapety nebo čehokoli, ale ten přechod je fakt hroznej :D

A jak už tu padlo - to heslo to chce. Takhle vystavit interní data telefonu není pěkné.
Olik
nováček
nováček
Příspěvky: 18
Registrován: ned kvě 06, 2012 11:12
Zařízení: Nokia Lumia 1320 & Apple iPhone 5 16GB Black
Bydliště: Ostrava / Finsko-Tampere

[App] SkyType

Příspěvek od Olik »

Díky za feedback. To víš , jsem zkažený z iOS a jeho gradientů. Budu to měnit, máš pravdu :D
Co se týče webového rozhraní momentálně je funkční jen v tomhle "kompatibilním" modu, který funguje snad na všem co má prohlížeč, určitě později to pujde přepnout na více moderního rozhraní.
Heslo bude implementované hned v další aktualizaci (pomocí md5 hashování).
Co se týče webserveru, je vytvořen poměrně jednoduše a co nejdříve dám zdroják na svůj github.
mceza

[App] SkyType

Příspěvek od mceza »

No mě to připomíná jedno: http://gradientsmotherfucker.com/" onclick="window.open(this.href);return false; :D

S tím webem si určitě vyhraj. Teď je to funkční, ale přecijen prodává něco jiného ;)
Olik
nováček
nováček
Příspěvky: 18
Registrován: ned kvě 06, 2012 11:12
Zařízení: Nokia Lumia 1320 & Apple iPhone 5 16GB Black
Bydliště: Ostrava / Finsko-Tampere

[App] SkyType

Příspěvek od Olik »

Přesně ten web znám a vždy pobaví :D
Určitě, další aktualizaci planuju hned na další týden, jen doufám, že se trošku rozšíří slovo o aplikaci :)
Díky moc ještě jednou :)
Uživatelský avatar
Daniel Fibikar
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1482
Registrován: pon úno 12, 2007 10:54
Zařízení: Microsoft Lumia 950
Bydliště: Liberec

[App] SkyType

Příspěvek od Daniel Fibikar »

Líbí se mi to, vypadá to velmi zajímavě, jak bylo řečeno web by chtěl trošku redesign a určitě zaheslovaný přístup. Jinak gradient na pozadí mi vůbec nevadí, app je pěkná.
iljusin66
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 294
Registrován: ned črc 29, 2012 11:27
Zařízení: Lumia 950 -> Samsung S7

[App] SkyType

Příspěvek od iljusin66 »

Ještě mě napadlo, jestli by nešlo ošetřit přístup jen z mnou potvrzených důvěryhodných sítí. Přístup z jiných sítí by webserver v telefonu automaticky odmítal (nebo tak něco).
Olik
nováček
nováček
Příspěvky: 18
Registrován: ned kvě 06, 2012 11:12
Zařízení: Nokia Lumia 1320 & Apple iPhone 5 16GB Black
Bydliště: Ostrava / Finsko-Tampere

[App] SkyType

Příspěvek od Olik »

To je vše o implementaci webového serveru, ten budu zajisté v dalších verzích také nadále rozšiřovat :) Určitě sleduj updaty, aktivně se tomu tedka venuji.
Ingnition
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 162
Registrován: sob dub 09, 2011 22:33
Zařízení: Nokia Lumia 520
Bydliště: Sedlčany
Kontaktovat uživatele:

[App] SkyType

Příspěvek od Ingnition »

Ahoj,
kdyby jsi chtěl pomoct s grafikou jak aplikace tak webu, napiš. Rád bych se na tom podílel :) Reference a kontakty máš v profilu tady na foru :)
Olik
nováček
nováček
Příspěvky: 18
Registrován: ned kvě 06, 2012 11:12
Zařízení: Nokia Lumia 1320 & Apple iPhone 5 16GB Black
Bydliště: Ostrava / Finsko-Tampere

[App] SkyType

Příspěvek od Olik »

Líbí se mi tvoje práce, do neděle jsem pryč..potom se ti určitě ozvu :)
Proky_cze
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 149
Registrován: stř čer 11, 2014 21:27
Zařízení: L950, L930, L920

[App] SkyType

Příspěvek od Proky_cze »

Ahoj, aplikace s vybornou myslenkou... Z dob symbianu mi chybi moznost psat, cist sms pres pocitac...
Feedback:
1/ Stava se mi, ale ze po spusteni aplikace casto pada (slide vpravo a je dole).
2/ SMS se mi nedari odeslat, na telefonu potvrdim, ale mam tam hned "zpravu nelze odeslat"
3/ adresar: kdyz mam u kontaktu vice cisel, tam se zobrazuji v adresari vsechny a cisla a nasledne na ne odesilam sms. V telefonu je musim v SMS editoru vymazat a nechat jen jedno pozadovane.
diky
Preji hodne sil a uspechu pri vyvoji teto pekne aplikace.
Olik
nováček
nováček
Příspěvky: 18
Registrován: ned kvě 06, 2012 11:12
Zařízení: Nokia Lumia 1320 & Apple iPhone 5 16GB Black
Bydliště: Ostrava / Finsko-Tampere

[App] SkyType

Příspěvek od Olik »

Obrázek

Obrázek

Takový první návrh FLAT designu do další verze. Tedka jsem zase bohužel mimo domov, poté to budu probírat ještě s Ingnitionem na skypu (kterému se omlouvám že jsem tedka nekomunikoval).
- Velké tlačítko uprostřed vás rychle hodí ke kopírování textu z tel do pc nebo na onedrive (Quickpaste).

Nové webové rozhraní (finální) bude opet fungovat jako čisté HTML, ale tentokrát založene na css boostrapu.
Webový server se kompletně přepisuje (ze 70 procent) a C# URL dekoder bude přepsan na vlastní (který přinese podporu i Azubky apd.. (která podle feedbacku nebyla funkční). Bude možnost přepnout do starého "kompatibilního" rozhraní pro staré zařízení a prohlížeče - tam se najde taky pár změn.

Implementace hesla je hotová, bude možnost klasicky nastavit heslo (PIN) pro aplikaci i pro web. rozhraní.Stejně tak bude možnost zapnout místo hesla "potvrzení" to znamená že každý request bude muset být povrzen na telefonu.

Taky několik nových (asi 10) externích aplikací. Velký update co se týče stability.

Stejně tak přijde i první aplikace (klient) pro windows 8 x86/ARM zařízení.

-Oli
Bacon
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 95
Registrován: pát črc 25, 2014 3:03
Zařízení: Nokia Lumia 830

[App] SkyType

Příspěvek od Bacon »

Wow, paráda! Moc pěkné! Abych pravdu řekl, z Androidu mi na WP chybí hlavně slide klávesnice a možnost číst / psát / celkově spravovat telefon z pohodlí PC. Tohle by mohlo být dobré.

U webového rozhraní bych se nebál využít Metro CSS, hodilo by se to :) http://metroui.org.ua/" onclick="window.open(this.href);return false;
Olik
nováček
nováček
Příspěvky: 18
Registrován: ned kvě 06, 2012 11:12
Zařízení: Nokia Lumia 1320 & Apple iPhone 5 16GB Black
Bydliště: Ostrava / Finsko-Tampere

[App] SkyType

Příspěvek od Olik »

Zdravím všechny !
Po dlouhé odmlce dostává SkyType obrovskou aktualizaci, kupu nových funkcí, přepsaný webový server a kompletně nový design včetně integrace Bootstrap CSS od Twitteru a jQuerry do webového rozhraní, tak všechno vypada konečně moderně a svěže. Aplikace je kompeltně free na storu a za jakýkoliv feedback nebo recenzi na store budu rád :)
Mějte se hezky a krásný nový rok :))

Obrázek

https://www.windowsphone.com/cs-cz/stor ... 7f1356d62f" onclick="window.open(this.href);return false;
Stevik
smartguru
smartguru
Příspěvky: 768
Registrován: ned črc 22, 2007 23:40
Zařízení: Xiaomi Mi A1, L950XL, M5Card
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

[App] SkyType

Příspěvek od Stevik »

Bohuzel preinstalace konci porad chybou 80073cf6. Starou verzi jsem odistaloval a stale koncim 80073cf6. Jine instalace jsou OK.
L925 DP
Ruincajs
nováček
nováček
Příspěvky: 21
Registrován: ned led 26, 2014 11:05
Zařízení: N920

[App] SkyType

Příspěvek od Ruincajs »

Jj potvrzuji tu samou chybu.
N920 bez DfP

*edit : ehm no vlastně L920 - ale zvyknu si :)
Odpovědět

Zpět na „Prezentace projektů“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 hostů