šotoRIS - sledování provozu MHD v Brně (technická sekce)

Chystáte aplikaci pro Windows Phone? Podělte se o ni a nechte si ji otestovat od uživatelů :)
Odpovědět
mceza

šotoRIS - sledování provozu MHD v Brně (technická sekce)

Příspěvek od mceza »

Aplikace šotoris
on-line sledování provozu MHD v Brně


=====================================================
TOTO VLÁKNO SLOUŽÍ PRO ŘEŠENÍ TECHNICKÝCH ZÁLEŽITOSTÍ
pro podporu, informace a dotazy navštivte vlákno o aplikaci
=====================================================


Obrázek
Přejít na Windows Phone Store

O co jde?
Pro svou webovou službu sotoris.cz získávám data o poloze jednotlivých vozů dopravního podniku, k těm přidám data z dalších několika databází, pár drobností si k tomu dopočítám a to zobrazím. Můžete tak v reálném čase sledovat všechny tramvajové linky (1-13) a všechny noční linky (89-99).

V mobilní aplikaci je k dispozici tabulka vozů, detaily k jednotlivýcm vozidlům, vyhledávání vozů a zobrazení aktuální situace ve vašem okolí na základě geolokace.

Podporované jsou všechny WP telefony od verze 7.x výše

Aplikace je zdarma.
mceza

šotoRIS - online sledování provozu brněnské MHD

Příspěvek od mceza »

--- update povídání výše ---

Na Marketplace čeká právě teď na schválení první verze aplikace. Ať to dopadne dobře nebo ne (objevil jsem jednu menší chybu a je otázkou, zda na to MS přijde :D ), rozhodl jsem se k testování přistupovat trochu více profesionálněji.

Proto sháním testery mé aplikace. Beru jakékoli WP telefony. Zájemci mi mohou poslat svoje Live-id + model telefonu do SZ. Až budu nahrávat další verzi, budete tam zahrnuti a budete si to moct stáhnout pro testování.
mceza

šotoRIS - online sledování provozu brněnské MHD

Příspěvek od mceza »

Prví verze aplikace byla před chvílí schválena a uvolněna do Store:

http://www.windowsphone.com/cs-cz/store ... 7ad37345da
Scaladek
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 146
Registrován: úte led 22, 2013 10:56
Zařízení: Nokia Lumia 950 XL
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

šotoRIS - online sledování provozu brněnské MHD

Příspěvek od Scaladek »

Ahoj,

predpokladam, ze se jedna o neco podobneho jako http://www.irisbrno.cz.." onclick="window.open(this.href);return false;. Tam uz to kazdopadne delsi dobu stoji jen na tramvajich, rozjezdech, a busech mimo MHD (nektere 41,48 a 71). A taky na tom, ze app je jen pro Android... Takze chvalim, vypada to dobre, odpoledne otestuju na Lumii 710...

Takze me ale zajima, jak jsem psal vyse, daji se tam nejak dostat busy a trajfy? Casem? Ve Storu ctu, ze zdrojova data chybi... Budou casem? Pak by to totiz byla parada... :wink:
mceza

šotoRIS - online sledování provozu brněnské MHD

Příspěvek od mceza »

Ahoj v aplikaci v menu najdes polozku "o aplikaci", tam dostanes odpoved na sve otazky. Ano, je to podobne jako iRis Brno. Moje aplikace byla vyvijena ve stejnou dobu a nezavisle na nem. Ja se ale orientoval spise na tabulkova data a podrobnosti o vozidlech. On na mapu :-) Nyni vetsinu doplnkovych funkci ode mne prevzal.

Co se WP šotorisu tyka, tak mohu slibit, ze dalsi funkce jsou jiz na ceste!
mceza

šotoRIS - online sledování provozu brněnské MHD

Příspěvek od mceza »

Ted koukam, ze v Dev Center Dashboard mam "Hardware requirements: High memory".

Znamena to, ze neproslo testovani na Lumii 610? Na 256 MB emulatoru to slapalo vyborne - muze nekdo s L610 otestovat, zda to muze stahnout a zda to jede plynule?
mceza

šotoRIS - online sledování provozu brněnské MHD

Příspěvek od mceza »

Nikdo stále na 610 neotestoval?

Dnes mě potěšila rychlost změny v aplikaci. Měnil jsem jedno písmenko u jednoho klíčového slova a přes mé očekávání, že to MS zabere 3 dny to do pár minut bylo změněno.

A co jsem měnil? Na Marketplace tuto aplikaci nenajdete, pokud do vyhledávání zadáte "sotoris". Najde to jen nějaké jiné aplikace, ale můj šotoris ne. Doufám, že to je jen otázkou času, než si to MS pořádně zařadí v databázi, ale i tak jsem změnil jedno klíčové slovo ze "šotoris" na "sotoris". Snad to pomůže.

Otázka na ty, co již publikovali nějakou aplikaci: Jak se počítají v přehledu ty downloady? Přestože mám již několik zcela jistě potvrzených downloadů, tak se to v přehledech zatím neprojevilo. To to tak dlouho trvá nebo se to projevuje až po několika dnech?
A nepřijdu o statistiky lidí, co si to nes stáhli? (Díky masivní kampani, co jsem na netu rozjel bude dnes hodně stažení proti následujícím dnům - přecijen je to aplikace zajímavá jen po Brno...)

Díky za odpovědi.

Děkuji za
martkono
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 74
Registrován: čtv lis 22, 2012 11:02
Zařízení: Nokia Lumia 820

šotoRIS - online sledování provozu brněnské MHD

Příspěvek od martkono »

Pocet stiahnuti a rovnako ako aj search (ci uz web, alebo v telefone) sa aktualizuje s niekolkodnovym oneskorenim. Niekedy je to den, niekedy viac.

V Store (Marketplace) je sikovna aplikacia Dev Center, priamo od MS, na sledovanie svojich aplikacii.

Inak, mozem otazku? Pozeram sa na treti screenshot. Co znamenama v zozname "False"? (vyznam false viem, ale z obrazku vobec netusim aku informaciu mi false dava) Aplikaciu som zatial nestahoval, preto len podla screenshotu.
mceza

šotoRIS - online sledování provozu brněnské MHD

Příspěvek od mceza »

To několikadenní zpoždění jsem tušil. Aplikaci Dev center mám a pravidelně sleduju, proto mě taky rozčiluje, že se tam žádný downloady zatím neobjevily (jen hodnocení :D)

Na tom screenshotu je zachycen jeden omyl, který je jíž v ostré verzi opraven. Naštěstí si toho MS při certifikaci nevšiml. S dalším updatem to bude upraveno. False/true hodnoty jsou ve stutečnosti informace, zda je vozidlo nízkopodlažní či ne. Ve vydané verzi už to není false/true, ale vypisuje se to pořádně :-)
mceza

šotoRIS - online sledování provozu brněnské MHD

Příspěvek od mceza »

Aplikaci jsem včera otestoval na Lumii 610. Mapa funguje bez problémů, ale po zmáčknutí tlačítka "Seznam vozidel" aplikace spadla. Stalo se to ještě někomu nebo to bylo pomalým netem?

Bohužel se mi to nedaří nasimulovat v emulátoru/zařízení připojené v debug režimu na VS...
mceza

šotoRIS - sledování provozu MHD v Brně (technická sekce)

Příspěvek od mceza »

V hodnocení mám, že na Omnii 7 aplikace silně zamrzá. Ono samotné Bing mapy nejsou nejrychlejší. Rád bych to ale optimalizoval. Je tu někdo z Brna s Omnií, abych si to mohl u něj vyzkoušet?
Scaladek
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 146
Registrován: úte led 22, 2013 10:56
Zařízení: Nokia Lumia 950 XL
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

šotoRIS - sledování provozu MHD v Brně (technická sekce)

Příspěvek od Scaladek »

Od včerejška na Lumii 710 hlásí: Neznámá chyba. Zkuste to prosím později. >> chyba na serveru s daty?
mceza

šotoRIS - sledování provozu MHD v Brně (technická sekce)

Příspěvek od mceza »

Ano, přesně tak. Vypadla zdrojová data. Už mám připraven update, kdy se bude zobrazovat tlačítko odkazující na stránku s diagnostikou -> viz. http://sotoris.cz/settings/servicestats.php

Kromě toho bude v updatu dost pěkných změn. Až nahodí data, otestuji a uvolním.
mceza

šotoRIS - sledování provozu MHD v Brně (technická sekce)

Příspěvek od mceza »

Kdo si toho ještě nevšiml, od úterního dopoledne zdrojová data opět jedou. Výpadek mi trochu zhoršil celkové hodnocení, sesypala se vlna kritiky, že to nefunguje. Bohužel opakuji, že nejsem původcem dat o poloze a jejich dostupnost nemohu nijak ovlivnit :-(

Rozbíhají se ale jednání, kdy by se to mohlo změnit :-)

Zatím se těšte na update, který je ve schvalovacím procesu :-)
mceza

šotoRIS - sledování provozu MHD v Brně (technická sekce)

Příspěvek od mceza »

Ahoj, vývoj nové aplikace, která bude později sloučena pod Šotoris se blíží k vydání veřejné verze. Už stačí jen vydat český a slovenský překlad (na něm už se pracuje) a pořádně otestovat.
Ještě jsou v aplikaci jisté problémy, ale ty budu muset z časových důvodů vyřešit bohužel později.

Hledám ale pár testerů na otestování. Podmínkou je WP 8.x telefon s kompasem, datovým připojením a pohybem v Brně. Kdo máte zájem, napište SZ s vaším Microsoft ID. :-)
Dejv_
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 103
Registrován: stř črc 24, 2013 11:28
Zařízení: OnePlus 3T

šotoRIS - sledování provozu MHD v Brně (technická sekce)

Příspěvek od Dejv_ »

jak zjistím svoje microsoft id? :D
mceza

šotoRIS - sledování provozu MHD v Brně (technická sekce)

Příspěvek od mceza »

To bys jako vývojář měl znát, ne? :-P Nebo ono se to teď jmenuje jak? Bývali to Live ID, teď je to snad MS ID. Je to prostě ten mail, který máš u účtu v telefonu.
Dejv_
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 103
Registrován: stř črc 24, 2013 11:28
Zařízení: OnePlus 3T

šotoRIS - sledování provozu MHD v Brně (technická sekce)

Příspěvek od Dejv_ »

proc nereknes rovnou email :D
edit: jinak ted je to microsoft account
mceza

šotoRIS - sledování provozu MHD v Brně (technická sekce)

Příspěvek od mceza »

Dejv_ píše:jinak ted je to microsoft account
Teď možná, ale co za 10 minut? Dobře víme, že MS mění názvy jak na běžícím pásu :D
Odpovědět

Zpět na „Prezentace projektů“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 hostů