Just Sailor

Chystáte aplikaci pro Windows Phone? Podělte se o ni a nechte si ji otestovat od uživatelů :)
Odpovědět
MirekE
nováček
nováček
Příspěvky: 49
Registrován: pát pro 05, 2008 22:13
Zařízení: Samsung Omnia 7

Just Sailor

Příspěvek od MirekE »

Inu, nikdo vás nepochválí tak, jako vy sami a v duchu tohoto hesla, i já přicházím se svou troškou do mlýna. :grin:

Just Sailor je aplikace nejen pro jachtaře. Je to nástroj využívající GPS a sensory WP zařízení pro zobrazení GPS pozice, magnetického i GPS kursu, aktuální rychlosti, nadmořské výšky a náklonu. Zaznamenává maxima náklonu a umožňuje tracking cesty kterou následně zobrazí na mapě.

http://www.windowsphone.com/cs-CZ/apps/ ... a161654746" onclick="window.open(this.href);return false;

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Je to první vlaštovka a hlavně test toho, jak se píše pro WP7 a jaké jsou možnosti oproti WM 6.5.
Po pravdě jsem trošku rozčarován z komunistického přístupu hlavně v oblasti multi-threadingu a timerů, kdy Microsoft ví nejlépe, co telefon zatěžuje a jak moc mají dovolit vývojářům sahat na HW a ždímat ze zařízení výkon, který by aplikace potřebovala.

Dle mého, aplikace která složí telefon na kolena, nebude mít úspěch a nikdo ji nebude kupovat. Prostě se odrovná sama. Limitace které jsou nyní nasazené my příjdou jako ubohá obrana proti tomu, aby se nepřetěžoval systém WP a zajistilo se mu dostatek prostředků na to, aby dokázal konkurovat svým dvěma rivalům.

Věčná škoda. Pamatuji si, když jsem napsal doposud běžící aplikaci pro WM6.5 tak jsem měl problémy s pamětí a s disposed objekty, tiskem přes BT, replikací SQL serveru apod... samo mě to donutilo vymslet jak to udělat, aby to všechno fungovalo. Bylo to na mě... žádná RVHP, nebo EU to za mě neřešila. A já věděl, že pokud bude ta aplikace padat a bude na ho*no, je to jen moje vina. To co umožňuje MS na WP7 je opravdu velmi ořezaná záležítost. Možná, jestli je to obdoba Compact Framework 1.0 a časem se z toho vyvine opravdu plnohodnotná vývojová platformna, bude možné vytvářet opravdu zajímavé věci. Nyní... bohužel... tools, blbůstky.. hry... nic co by tu nebylo už v tisíci verzích. Což platí i pro Just Sailors. :grin:
Odpovědět

Zpět na „Prezentace projektů“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 32 hostů