Ukládání a načítání dat

Vývoj aplikací v Silverlightu
Odpovědět
pajousek
nováček
nováček
Příspěvky: 15
Registrován: stř srp 24, 2011 9:40
Zařízení: HTC 7 Pro

Ukládání a načítání dat

Příspěvek od pajousek »

Ahojte,

snažím se naprogramovat svou první app, nicméně už docela dlouhou dobu bojuju s ukládáním dat a potřeboval bych s tím trochu pomoct.
S C# mám zkušenosti takové, že jsem si naprogramoval textový editor, kalkulačku a ještě cosi, nicméně jako okenní aplikaci.

Vůbec si nevím rady s prací s daty. Co už vím jsou věci, jakože existuje Isolated Storage, do které se dají ukládat data různým způsobem.

Osobně je mi nejsympatičtější (asi nejsložitější?) způsob, kde se používá DataContext a "Entity" mapující strukturu databáze. Táhnu k tomudle způsobu kvůli mé dlouhodobé praxi s vývojem webů, kde ORM používám také.

Dalším způsobem je nejspíš ukládání CSV a takových věcí, nicméně zde zase nevím, jak data zobrazovat?

Takže mohli byste mi dát nějaké rady, jak ukládáte data vy nebo jak řešíte kompletní mapování na entity a jak přesně má vypadat ten DataContext?

PS: Google jsem už prolezl, ale nikde jsem se nedostal nějaké uspokojivější odpovědi :)

Díky
Pavel
premikkoci
smartguru
smartguru
Příspěvky: 746
Registrován: stř dub 21, 2010 22:24
Zařízení: iPhone 4S, iPad 2

Ukládání a načítání dat

Příspěvek od premikkoci »

Zkus oslovit Roberta Vargu....
steelspace
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1094
Registrován: stř lis 24, 2010 22:29
Zařízení: L920, L930, L950 XL, iPhone 7 Plus
Bydliště: Líbeznice

Ukládání a načítání dat

Příspěvek od steelspace »

pajousek píše:Ahojte,

snažím se naprogramovat svou první app, nicméně už docela dlouhou dobu bojuju s ukládáním dat a potřeboval bych s tím trochu pomoct.
S C# mám zkušenosti takové, že jsem si naprogramoval textový editor, kalkulačku a ještě cosi, nicméně jako okenní aplikaci.

Vůbec si nevím rady s prací s daty. Co už vím jsou věci, jakože existuje Isolated Storage, do které se dají ukládat data různým způsobem.

Osobně je mi nejsympatičtější (asi nejsložitější?) způsob, kde se používá DataContext a "Entity" mapující strukturu databáze. Táhnu k tomudle způsobu kvůli mé dlouhodobé praxi s vývojem webů, kde ORM používám také.

Dalším způsobem je nejspíš ukládání CSV a takových věcí, nicméně zde zase nevím, jak data zobrazovat?

Takže mohli byste mi dát nějaké rady, jak ukládáte data vy nebo jak řešíte kompletní mapování na entity a jak přesně má vypadat ten DataContext?

PS: Google jsem už prolezl, ale nikde jsem se nedostal nějaké uspokojivější odpovědi :)

Díky
Pavel
Tady je takový přehledný návod, jak použít EntityFramework - SqlCE databáze je jenom v Mangu, na starších OS ne.
http://dotnetspeak.com/index.php/2011/0 ... 7-1-mango/" onclick="window.open(this.href);return false;

Jinak - vše se ukládá do isolated storage (včetně databázového souboru), Silverlight do normálního souborového systému přístup nemá.

Kam ukládat, je otázka, kde odpověď záleží na typu dat. Nějaká nastavení apod., na to je Settings, objekty lze třeba serializovat a ukládat jako XML.

CSV není moc vhodné, protože vyžaduje nějakou knihovnu, která to umí zapsat a načíst (neřeší datové typy a další věci jako třeba serializace do XML).
pajousek
nováček
nováček
Příspěvky: 15
Registrován: stř srp 24, 2011 9:40
Zařízení: HTC 7 Pro

Ukládání a načítání dat

Příspěvek od pajousek »

No; že SqlCE je jen v Mangu vím, nicméně než app dopíšu, tak už Mango bude dostupné oficiálně (pokud to hodně nepozdrží).

Nad serializací jsem přemýšlel, ale kdovíproč mi napsat si parser na CSV přijde přijatelnější. :)

Za návod díky, projdu si jej. :)
Odpovědět

Zpět na „Silverlight“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 hostů