Windows Phone, Nokia Lumia a MMS

Diskuzní fórum věnované dalším modelům řady Lumia se systémem Windows Phone…
Odpovědět
broukes
mám jeden příspěvek
mám jeden příspěvek
Příspěvky: 1
Registrován: pon črc 23, 2012 21:11
Zařízení: Nokia N9

Windows Phone, Nokia Lumia a MMS

Příspěvek od broukes »

Zdravím, mám dotaz, zřejmě na něj není odpověď, ale pokud se najde koumák, který problém vyřeší, rád vypíšu prémie :-).
Koupil jsem Lumii 710 babičce a není možné odesílat a přijímat MMS, musím mít zapnuté datové přenosy, což je absolutně zytečná nutnost neustále nabíjet mobil, i když se mi podařilo vyřadit internet a rozchodit MMS, stále to "žere kredit" a vybíjí baterii. Když přenosy vypnu, nemám šanci přiijímat MMS. Osobně mám N9 s MeeGo a tam se mi přenosy prostě samy zapnou a vypnou (při MMS, Internetu atp.) a nabíjm 1x za týden a víc,spokojenost. Již jednou jsem WP koupil a po týdnu zahodil i s novým HTC, myslel jsem, že už to vyřešili, silně jsem se spletl, WP je stupidní omezený systém, Android je také nepoužitelný, je to zoufalství, proti tomu zlatý starý Windows Mobile na starém HTC... NEVÍTE NĚKDO, JE-LI MOŽNÉ PŘIJÍMAT MMS NA LUMII 710 BEZ NUTNOSTI STÁLÉHO ZAPOJENÍ ŽRAVÝCH DATOVÝCH SLUŽEB? Předem díky,Zdeněk
matoman
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1163
Registrován: sob lis 10, 2007 11:56
Zařízení: Nokia Lumia 920

Windows Phone, Nokia Lumia a MMS

Příspěvek od matoman »

skus cez aplikaciu nokia network setup nastavit iba apn pre mms a pre internet nedefinovat nic, pripadne dat nejaky fake (no-internet)
mberdych
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1172
Registrován: ned kvě 22, 2011 21:54
Zařízení: iPhone 7/Blackberry Priv

Re: Windows Phone, Nokia Lumia a MMS

Příspěvek od mberdych »

Jak zravych? Kdyz nemas aktivni maily, vypnutou kontrolu aktualizace, zadne live tiles a vypnuty background tasks tak to nemuze zadna vyznamna data a tim ani baterku zrat.
matoman
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1163
Registrován: sob lis 10, 2007 11:56
Zařízení: Nokia Lumia 920

Windows Phone, Nokia Lumia a MMS

Příspěvek od matoman »

asi myslel zravych na kredit :)
onetux
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 123
Registrován: čtv led 20, 2011 10:27
Zařízení: Samsung Omnia 7

Windows Phone, Nokia Lumia a MMS

Příspěvek od onetux »

Nemělo by jít deaktivovat datové přenosy u operátora a aktitovat MMS - pak v telefonu nechat zaplá data (kredit "neužere") a MMS pojedou? Je to jenom úvaha ale u Vodafone takové nastavení na 100 % jde.
Martin Suchan
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1138
Registrován: pát bře 11, 2011 10:48
Zařízení: Nokia Lumia 925
Bydliště: Praha

Windows Phone, Nokia Lumia a MMS

Příspěvek od Martin Suchan »

Pro MMS je nutne mit zapnute datove prenosy. Dava to smysl rozhodne vetsi, nez mit smartphone bez datovych prenosu :)
Pausal na 150MB data/mesic stoji asi stopade, to si prece muze dovolit i chudy student a na ten sync mailu a obcasny net se to vyplati :)
kuntakinte
mám jeden příspěvek
mám jeden příspěvek
Příspěvky: 1
Registrován: úte črc 24, 2012 8:23
Zařízení: Nokia Lumia 710

Windows Phone, Nokia Lumia a MMS

Příspěvek od kuntakinte »

matoman píše:skus cez aplikaciu nokia network setup nastavit iba apn pre mms a pre internet nedefinovat nic, pripadne dat nejaky fake (no-internet)

Ahoj, mam stejny problem jako pisatel nade mnou.. MMS bez datovych prenosu. Aplikaci Nastaveni site jsem zkousel, nicmene to nepomohlo, pokud vypnu data tak MMS nebude. Pises nastavit vlastni APN, muzes prosim napsat co konkretne tam mam dat za hodnoty?

Diky moc!


K.
Synderr
nováček
nováček
Příspěvky: 38
Registrován: ned dub 15, 2012 15:48
Zařízení: HTC touch HD, Nokia lumia 800

Windows Phone, Nokia Lumia a MMS

Příspěvek od Synderr »

ze je to zravy jsem pochopil tak ze to zere hodne baterku a ne kredit. Coz je pravde 3G/HSDPA zere baterku skara hodne a nemusi to ani nic synchronizovat....Ted telefon nabijim kadej den, ale treba kdyz jsem v zahranici a mam vyple 3G tak mi ten telefpn vydrzi trikrat tolik...
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Windows Phone, Nokia Lumia a MMS

Příspěvek od htcjirka »

3G/HSDPA zere baterku skara hodne a nemusi to ani nic synchronizovat...
Nemzu souhlasit ,zalezi na signalu a operatorovi jak ma sladenou sit.Bezproblemu dva dny,synchronizace 4 schranek kazdych 15minut, online status behem dne na soc sitich.V 3G/HSDPA jsem po cely den a na noc synchronizaaci ani telefon nevypinam.
matoman
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1163
Registrován: sob lis 10, 2007 11:56
Zařízení: Nokia Lumia 920

Windows Phone, Nokia Lumia a MMS

Příspěvek od matoman »

kuntakinte píše: Ahoj, mam stejny problem jako pisatel nade mnou.. MMS bez datovych prenosu. Aplikaci Nastaveni site jsem zkousel, nicmene to nepomohlo, pokud vypnu data tak MMS nebude. Pises nastavit vlastni APN, muzes prosim napsat co konkretne tam mam dat za hodnoty?
K.
Ako internet apn nechaj napriklad "no-internet" ostatne prazdne a mms podla toho co hovori operator (a data nechaj zapnute). Ale najbezpecnejsie je si proste u operatora deaktivovat
Uživatelský avatar
Daniel Fibikar
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1482
Registrován: pon úno 12, 2007 10:54
Zařízení: Microsoft Lumia 950
Bydliště: Liberec

Windows Phone, Nokia Lumia a MMS

Příspěvek od Daniel Fibikar »

htcjirka píše:
3G/HSDPA zere baterku skara hodne a nemusi to ani nic synchronizovat...
Nemzu souhlasit ,zalezi na signalu a operatorovi jak ma sladenou sit.Bezproblemu dva dny,synchronizace 4 schranek kazdych 15minut, online status behem dne na soc sitich.V 3G/HSDPA jsem po cely den a na noc synchronizaaci ani telefon nevypinam.
Pokud jede signál 3G stabilně, pak to nevymlátí baterku, ale pokud přechází mezi 2G a 3G pak nastává problém, právě to vymlátí baterku strašně rychle.
mberdych
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1172
Registrován: ned kvě 22, 2011 21:54
Zařízení: iPhone 7/Blackberry Priv

Re: Windows Phone, Nokia Lumia a MMS

Příspěvek od mberdych »

Tak mit zaple 3G a vypla data moc nedava smysl. Muzete si klidne nastavit pouze 2G.
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Windows Phone, Nokia Lumia a MMS

Příspěvek od htcjirka »

Maxxz : Proto jsem taky psal ze zalezi na signalu,takze jsi jen potvrdil to co jsem psal ja.
Synderr
nováček
nováček
Příspěvky: 38
Registrován: ned dub 15, 2012 15:48
Zařízení: HTC touch HD, Nokia lumia 800

Windows Phone, Nokia Lumia a MMS

Příspěvek od Synderr »

jj pokud to pořád nepřepíná tak to vydží celkem dlouho, ale já bydlim na okraji Prahy a tady se mi to přepíná každou chvilku z 3G na 2G a pořád dokola....večer sundám telefon z nabíječky a druhej den v osm večer ho tam musim dát znovu...
dwbmb
smartstar
smartstar
Příspěvky: 943
Registrován: pon lis 29, 2010 1:32
Zařízení: Lumia 820, 930

Windows Phone, Nokia Lumia a MMS

Příspěvek od dwbmb »

Je to padlé na hlavu. Přítelkyně měla internet na den, protože ho používala jen velmi, velmi zřídka. Což je s WP7 nemyslytelné. Buď má datové přenosy zaplé a účtujou jí úplně každý den, protože na net se připojuje každý šáhnutí do kontaktů a pod. A nebo je má vyplé a pak jí nepřijde ani ta blbá MMS. Vyřešil jsem to jednoduše, naboural sem se jí do vodafone samoobsluhy, nastavil tam svoje číslo účtu a koupil jí k tomu i internet.
Argumenty, že na naše specifické ceny tarifů má přece úplně každý vás přejdou, až poznáte někoho, kdo z invalidního důchodu živí tři studenty ;)
Na hloupé Nokii za pětistovku MMS fungujou i bez dat. Jak pak BFU vysvětlíte, že je WP7 chytrý OS?
mceza

Windows Phone, Nokia Lumia a MMS

Příspěvek od mceza »

Pokud pobírám invalidní důchod a živím tři studenty, tak si rozhodně nebudu kupovat telefon za 12 tisíc...
dwbmb
smartstar
smartstar
Příspěvky: 943
Registrován: pon lis 29, 2010 1:32
Zařízení: Lumia 820, 930

Windows Phone, Nokia Lumia a MMS

Příspěvek od dwbmb »

Ano ano, dycky se najde někdo takhle moc chytrej :D Samozřejmě ho neplatil nikdo z nich.
spellshaper
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 429
Registrován: pát dub 08, 2011 19:41
Zařízení: Lumia 930, Surface Pro 3

Windows Phone, Nokia Lumia a MMS

Příspěvek od spellshaper »

Možnost vypnout data na WP7 prostě vypne data. MMS nechodí přes txt zprávy, ale jsou to klasická data, jen přes jiný APN.

Jak tu bylo řečeno, zkuste v nastavení sítě vyplnit manuálně datové nastavení pro MMS, smazat/špatně nastavit data pro Internet a nechat data zapnutá. Druhá možnost tu také padla - zrušit data u operátora a nechat pouze MMS. Tam možná ale také narazíte, protože i pro ně jsou často MMS data a samostatně zapnout a vypnout nepůjdou.

Pokud chcete brečet nad financemi a omezeností OS, tak klidně, WP7 toho má dost co dohánět. V tomto případě ale brečte pouze sami nad sebou nebo u operátora. :twisted:
Uživatelský avatar
Daniel Fibikar
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1482
Registrován: pon úno 12, 2007 10:54
Zařízení: Microsoft Lumia 950
Bydliště: Liberec

Windows Phone, Nokia Lumia a MMS

Příspěvek od Daniel Fibikar »

htcjirka píše:Maxxz : Proto jsem taky psal ze zalezi na signalu,takze jsi jen potvrdil to co jsem psal ja.
Ano, potvrzoval jsem tvou verzi. Snad to není špatné nebo třeba zlé ? :-))
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Windows Phone, Nokia Lumia a MMS

Příspěvek od htcjirka »

Vubec ne :-)
Odpovědět

Zpět na „Nokia Lumia (ostatní modely)“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 23 hostů