Propojení tabletu s externím diskem

Fórum věnované tabletům s operačním systémem Android
Odpovědět
david891
už mám dva příspěvky
už mám dva příspěvky
Příspěvky: 2
Registrován: stř črc 02, 2014 11:33
Zařízení: Samsung

Propojení tabletu s externím diskem

Příspěvek od david891 »

Dobrý den chci si pořídit tablet spolu s externím diskem. Jelikož cestuju a tohle by byla nejlepší alternativa do auto nez porad tahat ntb tak se chci zeptat jestli s tímto ma někdo zkušenosti. Tablety nemají moc velkou paměť tak si chci k tomu pořídit externí disk aspon 1TB. Prosím o radu a typy tabletu ktere to zvladnou. Diky.
don_alex
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 128
Registrován: ned úno 16, 2014 16:38
Zařízení: Note II, Ace, PAP7600DUO, Note 10.1

Re: Propojení tabletu s externím diskem

Příspěvek od don_alex »

Imho to vždy ztroskotá na napájení toho disku. Pokud bys vyřešil napájení třeba ze zapalovačové zásuvky v autě, pak by to měl zvládnout každý lepší tablet.
Flynn
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1591
Registrován: pon říj 31, 2011 15:35
Zařízení: HTC Radar WP 7.8 - Dynamics 2.0, myPhone Next

Propojení tabletu s externím diskem

Příspěvek od Flynn »

Mně utáhne externí HDD tablet Prestigio, ale tablet zapojuji na nabíječku. Jen tak na baterii jsem provoz nezkoušel, nechtěl jsem nic pokazit a stejně bez napájení tabletu bych to neprovozoval. Z HDD na tom přehraju normálně filmy. Tablet ale musí být vybaven USB OTG, více viz zde http://mobile-effect.cz/clanky/co-vse-p ... etu-520854" onclick="window.open(this.href);return false;
Místo HDD můžeš použít i velkokapacitní paměti (Flash Disk).
david891
už mám dva příspěvky
už mám dva příspěvky
Příspěvky: 2
Registrován: stř črc 02, 2014 11:33
Zařízení: Samsung

Propojení tabletu s externím diskem

Příspěvek od david891 »

Mockrát diky chci to proste kvůli úspoře mista a kdyz ho prichytim na okno tak se da i lepe koukat za jízdy nez na notebook který lezi vedle me a musim kvůli tomu natáčet hlavu coz neni dobre
uni
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1327
Registrován: čtv říj 16, 2008 9:56
Zařízení: Samsung Galaxy S8+ DS, Apple iPad Air Wi-Fi

Propojení tabletu s externím diskem

Příspěvek od uni »

Jak bylo řešeno, napájení, které poskytuje zařízení obvykle neumí roztočit plotny HDD, se zapojeným napájením tabletu se to může chovat jinak. Tak jako se může různě chovat daný HDD (např. na základě otáček-energetické náročnosti). To prostě musíš zkusit, co ti to rozdýchá na aku tabletu, co při napájení... Jinak to asi bude s externím diskem na flash principu (např. SSD).
Asi jako jediné univerzálně poraditelné je pořízení externího disku s vlastní baterií a WiFi, kdy se na něj zařízení napojí jako na přístupový bod (AP). Má to výdrž několik hodin (pod 10), ale samo to můžeš píchnout na napájení i v autě do zapalovače.
A samo jak zaznělo, tablet musí umět USB OTG, pokud možno bez obezliček (viz Nexus a třeba i jiné).
Odpovědět

Zpět na „Tablety s Androidem“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 25 hostů