Sony Xperia Tablet Z: První dojmy, zkušenosti a postřehy

Fórum věnované tabletům s operačním systémem Android
Odpovědět
David Podzimek
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 66
Registrován: úte led 24, 2012 9:49
Zařízení: iPhone 6 Plus, Nexus 5, iPad mini 2, Macbook Air

Sony Xperia Tablet Z: První dojmy, zkušenosti a postřehy

Příspěvek od David Podzimek »

V redakci pro vás poctivě testujeme nejnovější tablet od japonského výrobce Sony: Xperia Tablet Z. Informace o tabletu naleznete ve starším článku z MWC a na oficiálních stránkách Sony.

Tablet vyniká nízkou hmotnostní a malými rozměry, odolností proti vodě (do jednoho metru), vysokým výkonem, Full HD rozlišením displeje a integrovaným infračerveným portem na ovládání elektroniky.

Obrázek

Tablet mám na testování od včerejšího večera, nejnovější dojmy naleznete na mém Twitter účtu, zároveň je budu psát sem. Pokud vás o zařízení zajímá jakákoliv informace, pokusím se na ní odpovědět, případně funkce vyzkoušet.
David Podzimek
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 66
Registrován: úte led 24, 2012 9:49
Zařízení: iPhone 6 Plus, Nexus 5, iPad mini 2, Macbook Air

Sony Xperia Tablet Z: První dojmy, zkušenosti a postřehy

Příspěvek od David Podzimek »

Rychlé dojmy:

Zařízení v ruce opravdu působí malé a lehké, zvlášť ve srovnání s větším iPadem

Design je povedený, velmi mi připomíná iPad Mini, jen působí více plastově

Voděodolné provedení se hodí, rád si beru tablet do vany, zároveň venkovní počasí užitečnosti nahrává.

Android je zlehka upravený, jak známe z telefony od Sony. Zažil sem však již pády a zaseknutí :/
Jiří Hrma
šéfredaktor
šéfredaktor
Příspěvky: 9220
Registrován: čtv čer 16, 2005 16:44
Zařízení: ---
Bydliště: Praha

Sony Xperia Tablet Z: Videopohledy

Příspěvek od Jiří Hrma »

Videopohled na Sony Xperia Tablet Z
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=ICrVLQSZY20[/youtube]

Test voděodolnosti
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=qQVhxMKbXTs[/youtube]
Lucifero
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 78
Registrován: ned úno 13, 2011 9:57
Zařízení: Desire HD/Sensation XL/ONE X/ONE X+/NOTE 10,1/SXTZ

Sony Xperia Tablet Z: První dojmy, zkušenosti a postřehy

Příspěvek od Lucifero »

Tak jsem nevydržel a vyměnil stárnoucí Note 10,1 za Sony Xperia Tablet Z
Hlavní impulz k výměně byl asi displej, přeci jen ,,pouhé" HD je na 10,1 palců trochu málo.
První dojmy, byly: strach, že tak tenkou věc rozlomím :tlem: Konstrukce se mi líbí, vše dobře lícuje a jediné, co budí laciný dojem, je tlačítko hlasitosti. Sice bych oželel 1-2mm tloušťky navíc, výměnou za krapet silnější baterii, ale není to vyloženě nutné.
Voděodolnost má více výhod, než se na první pohled zdá. Tablet lze krásně omýt vodou a otisky jsou pryč, nemluvě o pocitu bezpečí v místech kde hrozí polití, či v dešti. Nevýhodu to má v krytkách (bojím se, že jednou někde o něco jednu z nich utrhnu) a v tom, že pod vodou, vzniká díky vodivosti vody k prakticky nemožnosti používání.
Displej je úžasný, jemnost pixelů dělá divy, vše je krásně ostré a bez rušivých kostiček. Celkově se displej povedl, nádherné podání barev. Říká se, že má sony na Z-ku špatné podání bílé (že je bílá nažloutlá) běžně okem jsem toto ale nepozoroval.
K systému asi není co dodat, vše je více méně standardní. Mám jen jednu výtku, tablet umí odesílat SMS, tak proč už se neobtěžovali přidat i funkci pro tel. hovory? :x Doufám, že toto nějaká aktualizace doplní.
Skvělé je vyřešeno nabíjení přes stojánek, kdy není potřeba řešit neduh krytek.
Celkově jsem s tabletem velmi spokojen, zatím žádný pád systému, vše funguje, vypadá dobře a pokud přidají tel. funkci pro hlasové hovory, stal se rázem jednoznačně jedničkou na trhu ( a tel. bych opět schoval do šuplíku) 8-)
David Podzimek
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 66
Registrován: úte led 24, 2012 9:49
Zařízení: iPhone 6 Plus, Nexus 5, iPad mini 2, Macbook Air

Sony Xperia Tablet Z: První dojmy, zkušenosti a postřehy

Příspěvek od David Podzimek »

@Lucifero jak se na vašem kusu chová příjem Wi-Fi?
Lucifero
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 78
Registrován: ned úno 13, 2011 9:57
Zařízení: Desire HD/Sensation XL/ONE X/ONE X+/NOTE 10,1/SXTZ

Sony Xperia Tablet Z: První dojmy, zkušenosti a postřehy

Příspěvek od Lucifero »

Wi-Fi má trochu horší příjem signálu, ale vše funguje i při minimálním signálu, počítám, že toto se napraví v nejbližší aktualizaci.
J85k2
nováček
nováček
Příspěvky: 6
Registrován: čtv úno 12, 2009 17:53
Zařízení: HTC Artemis

Sony Xperia Tablet Z: První dojmy, zkušenosti a postřehy

Příspěvek od J85k2 »

Abych také přidal trošku do mlýna, jednoduše a stručně plusy a mínusy.

Klady:
- lehký a tenký - pro mě hezký design
- full HD displej
- IR port - už s tím ovládám TV Samsung (přepínání, hlasitost, EPG - to mi stačí,ale funguje i menu), AV reciever Onkyo (tam je to horší s komfortem, zapnutí, hlasitost, volba zdroje - dá se to přežít) a projektor Epson (zap/vyp).
- miniaplikace - používám jen kalkulačku :)
- příjemné rozložení sw klávesnice - nedochází k překlepům (např. klávesnice na Asusu je strašná)

Zápory:
- tenký: - pokud už lehce zakroutíte, vyhodnotí to displej jako dotyk a pak musíte prohýbat tablet na druhou stranu, aby se vrátil do normálu.
- displej:, asi jsem zblbej z tabletů Samsung (i ASUS TF101 se mi zdál hnusný) a i displeje HTC One V - prostě bílá není bílá, ale nažloutla !! Ostatní barvy cajk.
- Intezita podsvícení: je nižší než u Samsungu a v noci je pro změnu o stupínek intenzivnější než Samsung (vše na auto i při manuální korekci)
- krytky: nabíjení je vopruz... nutnost koupit ten stojánek... jako 1100Kč nic moc, ale budu ho muset koupit
- voděodolný: sice je, ale je to na nic, protože displej vodu vyhodnotí jako dotyky, takže ho stejně v dešti schováte.
- reproduktory: na hudbu doslova tragédie. Při mluveném slovu klasika.
- Wifi: i když mám zakázaný režim STAMINA, tak cca tak do 10minut po vypnutí dipleje se vypne i wifi a stahované soubory smůla ... nestáhnou se.(testováno na Opera Classic, Mozilla)
- vibrace: nemá, ty jsou příjemné při psaní, hlasité ťukání je vopruz to poslouchat - Samsung nebo i Asus TF700 to má.
- drahé příslušentsví: jako za obal 1990Kč to je úlet :) tj. 20% z ceny.

Celkové mínus Androida - formát paměťové karty ve FAT32. HD ani HD ready film tam nenacpete :( Ale já to mám jen na čtení pdf, takže mi to až tak nevadí.

edit:
zakoupen stojánek s nabíjením. Nastavitelný sklon do "jakéhokoliv" úhlu, je bezproblémový a drží. Dá se na tom i v klidu psát.
Co nepotěší za ty prachy je absence usb kabelu a případně i nabíječky.
Lucifero
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 78
Registrován: ned úno 13, 2011 9:57
Zařízení: Desire HD/Sensation XL/ONE X/ONE X+/NOTE 10,1/SXTZ

Sony Xperia Tablet Z: První dojmy, zkušenosti a postřehy

Příspěvek od Lucifero »

Tak jsem včera vynutil aktualizaci na 4.2.2
Trochu zklamání, Stavová lišta se přesunula do horního řádku. Ovládací tlačítka zůstaly dole, ale přesunuly se doprostřed, což je velmi nepraktické :-( Nevýhoda je, že zůstalo scrollování tapety při střídání ploch, takže není jen tak lehce možnost použít vlastní tapetu na pozadí (pokud na to má někdo lék, sem s ním, budu vděčný. Používal jsem Wallpaper Wizardrii, ale na novém jádru už to není ono.) Největší zklamání pro mě ale je, že jsme se nedočkali podpory hlasových tel. hovorů, takže v tomhle si zatím drží prim Samsung s Note 10.1 bohužel :cry: pro mne je tato funkce důležitá. Ještě bych uvítal možnost klasického restartu.
Teď už budu jen chválit. Tablet se po aktualizaci krapet zrychlil. Po aktualizaci vyskočí ještě update přehrávače hudby, fotek i videa. Znatelně se zlepšila odezva dotykové vrstvy, měl jsem občas nějaký problémek, ale nyní funguje hladce a plynule. Přibyla možnost vytvářet uživatelské účty. Dále ještě budu prozkoumávat.

Pozoruji výrazné zlepšení příjmu wi-fi
Lucifero
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 78
Registrován: ned úno 13, 2011 9:57
Zařízení: Desire HD/Sensation XL/ONE X/ONE X+/NOTE 10,1/SXTZ

Sony Xperia Tablet Z: První dojmy, zkušenosti a postřehy

Příspěvek od Lucifero »

Po aktualizaci mě trápí jedna věc ... Tablet hodím do doku k nabíjení, když se ale tablet nabije na 100% aktivuje se displej, který už ale nevypne! Což je hlavně v noci nepříjemné. Nezhasne ani po nastavených dvou minutách pro režim spánku :-(
Druhé zklamání je výchozí album, z ničeho nic mi přestalo fungovat a po otevření spadne. Zkoušel jsem ukončit, vymazat data, odinstalovat aktualizaci a znovu ji nahodit, prostě nic nepomohlo. (původní výchozí verze funguje) :cry:
Lucifero
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 78
Registrován: ned úno 13, 2011 9:57
Zařízení: Desire HD/Sensation XL/ONE X/ONE X+/NOTE 10,1/SXTZ

Sony Xperia Tablet Z: První dojmy, zkušenosti a postřehy

Příspěvek od Lucifero »

Tady to vypadá, jako bych měl Xperia Tablet Z jen já :-D
Ráno jsem čistou náhodou vynutil novou aktualizaci. Vypadá to pouze jako drobná úprava soft. Sony (nové číslo sestavení 10.3.1.A.2.67) Každopádně se mi zdá procházení ploch svižnější a opět drobné vylepšení odezvy dotekové vrstvy.
Hlavně mě potěšilo, že se opravilo co mě trápilo, galerie opět funguje a když jsem v kolonce ,,informace o tabletu" stiskl ,,číslo sestavení" napsalo mi to, že mám stisknout ještě 4x a stanu se vývojářem, poté se mi po pěti stisknutích odemkla konečně volba ,,možnosti pro vývojáře a tam jsem mohl konečně deaktivovat ,,nevypínat obrazovku" takže nyní už po aktivaci displeje po nabití na 100% displej opět poslušně zhasne.
gofy
nováček
nováček
Příspěvky: 4
Registrován: sob zář 07, 2013 19:09
Zařízení: HTC ONE X

Sony Xperia Tablet Z: První dojmy, zkušenosti a postřehy

Příspěvek od gofy »

Mám tento tablet teprve tři dny. Jsem pouze obyčejný uživatel. Problém je sehnat Adobe Flash player.
teekex
nováček
nováček
Příspěvky: 10
Registrován: pát zář 06, 2013 21:06
Zařízení: BB 9790, Nexus 7

Sony Xperia Tablet Z: První dojmy, zkušenosti a postřehy

Příspěvek od teekex »

mozna to bude tim, ze Adobe Flash Player uz skoncil a neni dale vyvijen. Pokud ale opravdu potrebujete Adobe Flash, neni problem si stahnout posledni verzi z archivu primo na webu ADOBE ;-)
FIENDMAN
už mám dva příspěvky
už mám dva příspěvky
Příspěvky: 2
Registrován: stř led 15, 2014 20:46
Zařízení: SONY Z Tablet

Sony Xperia Tablet Z: První dojmy, zkušenosti a postřehy

Příspěvek od FIENDMAN »

Lucifero píše:Tady to vypadá, jako bych měl Xperia Tablet Z jen já :-D
Ráno jsem čistou náhodou vynutil novou aktualizaci. Vypadá to pouze jako drobná úprava soft. Sony (nové číslo sestavení 10.3.1.A.2.67) Každopádně se mi zdá procházení ploch svižnější a opět drobné vylepšení odezvy dotekové vrstvy.
Hlavně mě potěšilo, že se opravilo co mě trápilo, galerie opět funguje a když jsem v kolonce ,,informace o tabletu" stiskl ,,číslo sestavení" napsalo mi to, že mám stisknout ještě 4x a stanu se vývojářem, poté se mi po pěti stisknutích odemkla konečně volba ,,možnosti pro vývojáře a tam jsem mohl konečně deaktivovat ,,nevypínat obrazovku" takže nyní už po aktivaci displeje po nabití na 100% displej opět poslušně zhasne.

Lucifero : vydrž jen co se mi opět dostane do rukou...:D Jinak mě osobně tablet od SONY maximálně uspokojil a celkově je nad mé očekávání... To že se najde drobná chyba je úděl výrobce a samotného "obchodu.." vyrobte totiž něco co je dokonalé a zkrachujete!!! :D
Lucifero
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 78
Registrován: ned úno 13, 2011 9:57
Zařízení: Desire HD/Sensation XL/ONE X/ONE X+/NOTE 10,1/SXTZ

Sony Xperia Tablet Z: První dojmy, zkušenosti a postřehy

Příspěvek od Lucifero »

Tak Lucifero nevydržel
Zetko šlo na reklamaci :-( začalo se docela silně loupat takové to pogumování na rámečku, vypadá to děsně, a pravá strana displeje se začala při tlaku čím dál víc vlnit, takže šel na servis, vrátil se a servis se k odlupujicímu pogumování ani nevyjádřil, přitom jsem ho hýčkal jak miminko. Ale displej vyměněn a hádejte, vlnil se snad ještě víc :evil: asi daň za nízkou váhu a malou tloušťku. Takže jsem ještě stihl zažádat o rozpor s kupní smlouvou a Zetko vrátit. Takže jsem zpět u samsungu, nový Note 2014 se jim povedl. Jen mám teď doma opět spoustu zbytečných doplňků, tak kdyby někdo chtěl výhodně originál dokinu, napište (mám doma 3 :roll: pracovna, práce, ložnice :lol: ).
FIENDMAN
už mám dva příspěvky
už mám dva příspěvky
Příspěvky: 2
Registrován: stř led 15, 2014 20:46
Zařízení: SONY Z Tablet

Sony Xperia Tablet Z: První dojmy, zkušenosti a postřehy

Příspěvek od FIENDMAN »

Ahoj, o jednu bych měl určo zájem ale až příští měsíc....nejsou love. Takže se ozvu pak. Třeba ještě bude.... :tlem:
Odpovědět

Zpět na „Tablety s Androidem“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 53 hostů