Evropská verze HTC 7 Pro o sobě opět dává vědět

Diskuze věnovaná chytrému telefonu HTC 7 Pro s hardwarovou QWERTY klávesnicí
Jiří Hrma
šéfredaktor
šéfredaktor
Příspěvky: 9220
Registrován: čtv čer 16, 2005 16:44
Zařízení: ---
Bydliště: Praha

Evropská verze HTC 7 Pro o sobě opět dává vědět

Příspěvek od Jiří Hrma »

Komunikátor HTC 7 Pro se systémem Windows Phone 7 na sebe vztahuje pozornost už od prvního představení a zatímco v USA se už prodává, na evropskou verzi se stále čeká. Původně to vypadalo, že bychom se mohli dočkat v průběhu ledna příštího roku, nicméně nově uniklé informace hovoří o tom, že si evropskou premiéru tohoto modelu výrobce chystá na Mobile World Congress, který se bude konat od 13. února v Barceloně, kam se také chystám, takže se můžete těšit na aktuální zpravodajství. Na přiložené fotografii by se měla nacházet právě verze určená pro Evropu a je zajímavé, že se zde systém Windows Phone 7 stále nenaučil přetáčet obrazovku do landscape režimu při vysunutí klávesnice. Tipoval bych, že tato možnost bude přidána v některé z chystaných aktualizací, v Microsoftu už totiž s přeuspořádanou landscape obrazovkou experimentují. HTC 7 Pro nabídne kapacitní WVGA displej s úhlopříčkou 3,6", 1GHz procesor Qualcomm Snapdragon, 512 MB ROM a 576 MB RAM, 5MPx fotoaparát, GPS navigaci a 1500mAh akumulátor.

obrázek

obrázek
Experimentování s landscape zobrazením hlavní obrazovky na vývojovém prototypu (Qualcomm)

Zdroj: WMPowerUser
Uživatelský avatar
aeon101
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 478
Registrován: úte zář 25, 2007 17:21
Zařízení: Z Ultra, BB 9800
Bydliště: Kamenice u Prahy

Evropská verze HTC 7 Pro o sobě opět dává vědět

Příspěvek od aeon101 »

Skoda toho maleho displeje, kdyby aspon 4 palce, tak by byl tento jinak hardwareove slusne vybaveny komunikator zajimavejsi. No a v podobnem terminu by mela byt u nas k dispozici I nova eckova rada od Nokie urcena pro podobny segment zakazniku, kde 4 palce jsou.
Daidalos
smartstar
smartstar
Příspěvky: 923
Registrován: čtv lis 13, 2008 13:57
Zařízení: Xiaomi Mi4
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Evropská verze HTC 7 Pro o sobě opět dává vědět

Příspěvek od Daidalos »

4 palce s HW klávesnicí jsou podle mě zbytečně moc. Opravdu, k čemu 4 palcový displej?
platon
nováček
nováček
Příspěvky: 23
Registrován: pon kvě 04, 2009 6:37
Zařízení: HTC HD2, HTC Diamond 1, Omnia 2

Evropská verze HTC 7 Pro o sobě opět dává vědět

Příspěvek od platon »

Ja si viem predstavit k comu 4 palcovy displej, podla mna je 3,6 palcovy tiez malo...
Spinner
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 86
Registrován: pát zář 12, 2008 23:02
Zařízení: HTC EVO 3D - SAMSUNG GALAXY NOTE
Bydliště: Rychvald

Evropská verze HTC 7 Pro o sobě opět dává vědět

Příspěvek od Spinner »

Naprosto souhlasím. Mám HD2 a velký displej je fajn, když k tomu přidáme ještě HW klávesnici, tak by to bylo naprosto, tedy pro mně určitě, ideální PDA!
janac_marek
smartguru
smartguru
Příspěvky: 629
Registrován: úte čer 08, 2010 9:44
Zařízení: Lumia 950XL, S7 Edge, iPhone 7

Evropská verze HTC 7 Pro o sobě opět dává vědět

Příspěvek od janac_marek »

Daidalos píše:4 palce s HW klávesnicí jsou podle mě zbytečně moc. Opravdu, k čemu 4 palcový displej?
To ho treba najprv mať a skúsiť... Je to niečo geniálne. Perfektne sa na tom oproti iPhoneu browsuje po nete.
Len keď má niekto maličké ruky, tak je to asi na nič.
Uživatelský avatar
lukas.manak
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 369
Registrován: úte lis 27, 2007 17:25
Zařízení: BB Q10
Bydliště: Hrušovany u Brna
Kontaktovat uživatele:

Evropská verze HTC 7 Pro o sobě opět dává vědět

Příspěvek od lukas.manak »

zachvilku na ten telefon bude potřeba batoh :-D, jinak to vypadá moc pěkně
jerry_stolarik
smartguru
smartguru
Příspěvky: 730
Registrován: stř črc 09, 2008 13:20
Zařízení: HTC One M8
Bydliště: Brno

Evropská verze HTC 7 Pro o sobě opět dává vědět

Příspěvek od jerry_stolarik »

Ja bych rozhodne bral 4+ palcovy dispej a vysouvaci klavesnici.. To je uzasna kombinace..

Jinak pokud se nepletu tak HTC 7 Pro se jeste v USA neprodava.. V Americe bude urceny pro CDMA sit Sprint.. A podpora pro CDMA se ma dostat k WP7 az v lednovem updatu..
mike-biker
moderátor
moderátor
Příspěvky: 1249
Registrován: ned zář 16, 2007 11:24
Zařízení: iPhone Xs Max 512GB Space grey
Bydliště: Jesenice u Prahy

Evropská verze HTC 7 Pro o sobě opět dává vědět

Příspěvek od mike-biker »

Že by se vracel starý dobrý Touch Pro 2? ;-) .
Jinak se osobně domnívám, že HW klávesnicím zvoní hrana. Je to výrobně dražší, mechanika přináší potencionální problémy, daleko raději bych uvítal baterii s větší kapacitou právě na úkor klávesnice a snad brzká budoucnost přinese zase vylepšenou SW klávesnici, kde bude psaní stejně rychlé a kvalitní jako na HW.
Od nového zařízení očekávám už výdrž při plném zatížení alespoň 16-20 hod. :!:
Je sice pěkné, že přístroj má v propagačním letáku tloušťku rekordních 8mm, ale co je to platné, když po 3 hodinách navigace "chcípne". :twisted:
xtonda
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 314
Registrován: čtv srp 30, 2007 10:47
Zařízení: Lumia 435, Huawei Mate7
Bydliště: Praha - Letňany

Evropská verze HTC 7 Pro o sobě opět dává vědět

Příspěvek od xtonda »

Daidalos píše:4 palce s HW klávesnicí jsou podle mě zbytečně moc. Opravdu, k čemu 4 palcový displej?
Aby šlo přečíst co je displeji, pokud máš tak parádní zrak, tak gratulace a závist, ale pro mě pro WVGA to chce tak 5", proto si plánuju koupit Dell Streak.

Ale ta plnohodnotná (pětiřadá) HW klávesnice je paráda, to se dneska hned tak nevidí.
mike-biker
moderátor
moderátor
Příspěvky: 1249
Registrován: ned zář 16, 2007 11:24
Zařízení: iPhone Xs Max 512GB Space grey
Bydliště: Jesenice u Prahy

Evropská verze HTC 7 Pro o sobě opět dává vědět

Příspěvek od mike-biker »

Jj, jestli je jak na TP2, tak to bude super. Docela držím průkopníkům nové platformy palce - ale každý začátek je těžký!
niky79
smartguru
smartguru
Příspěvky: 539
Registrován: sob zář 05, 2009 17:27
Zařízení: Diamond 2

Evropská verze HTC 7 Pro o sobě opět dává vědět

Příspěvek od niky79 »

Urcite ten telefon obsahuje GPS navigaci? Neobsahuje jenom GPS (prijimac)? :tlem: :lol:
Standa
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1622
Registrován: úte led 15, 2008 20:38
Zařízení: BlackBerry Z10, Samsung Galaxy Note 10.1

Evropská verze HTC 7 Pro o sobě opět dává vědět

Příspěvek od Standa »

mike-biker píše:...že HW klávesnicím zvoní hrana. Je to výrobně dražší, mechanika přináší potencionální problémy...
No, já myslím, že HTC si musí nejdřív vyřešit vcelku zásadní problémy s foťákem, displejem apod., do klávesnice by se raději pouštět neměla :-D
RejPal
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 120
Registrován: stř pro 30, 2009 22:07
Zařízení: Trabant

Evropská verze HTC 7 Pro o sobě opět dává vědět

Příspěvek od RejPal »

Je tady sice volná diskuze, ale proč se vždy k tématu vyjadřují nejvíce lidé, kteří si zakoupili zařízení s jiným systémem?
Že by špatná volba? Nevadí, příště se to třeba podaří? No tak jasně s BB toho moc nenaděláš, takže je spousta času na okupaci diskuzí o jiných platformách.
Zpět k tématu: pokud to má být multi zařízení, tak samozřejmě displej pod 4 palce je nesmysl. Existuje vůbec nějaká pořádná navigace pro WP7? Třeba TT anebo iGO? Jsou tam vůbec Google Maps?
jerry_stolarik
smartguru
smartguru
Příspěvky: 730
Registrován: stř črc 09, 2008 13:20
Zařízení: HTC One M8
Bydliště: Brno

Evropská verze HTC 7 Pro o sobě opět dává vědět

Příspěvek od jerry_stolarik »

V Marketplace zatim bohuzel zadnou navigaci nenajdeme. V nekterych statech se WP7 telefony prodavaji s Navigon navigaci a Navigon take potrvdil ze pracuji na tom aby dostali navigaci do Marketplace.

Oficialni klient Google Map od Google zatim v Marketplace neni, avsak najde se tam par klientu 3tich stran co Google Mapy pouzivaji. Bohuzel jsou myslim vsechny placene takze si je v Cesku zatim neuzijeme.

Proslycha se ze Microsoft pracuje na updatu Bing Map pro WP7 ktery by mel nabidnout Navigaci. V podstate to same co dela Google na Androidu. Snad se dockame brzo.

Bing Mapy ve WP7 se na Google Mapy v Androidu vubec nechyaji. Zvlaste na posledni verzi Google Map. Doufam ze na tom Microsoft poradne zapracuje.
Uživatelský avatar
bkf1
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1525
Registrován: pon črc 03, 2006 13:38
Zařízení: TouchHD (Cloudy v2.2+CZ), SGS1 (ofic. 2.3.6 JW1)

Evropská verze HTC 7 Pro o sobě opět dává vědět

Příspěvek od bkf1 »

Standa píše:No, já myslím, že HTC si musí nejdřív vyřešit vcelku zásadní problémy s foťákem, displejem apod., do klávesnice by se raději pouštět neměla :-D
Hlavne by konecne meli rozvazat smlouvu s Qualshmejdem... v rychlosti a spotrebe jim natrhava pr... nejen Samsung ale ted uz i nVidia... doufam ze pribudou dalsi, treba Marvell mel neco v planu...

-- doplnění předchozího příspěvku (ned pro 19, 2010 16:13) --
RejPal píše:Je tady sice volná diskuze, ale proč se vždy k tématu vyjadřují nejvíce lidé, kteří si zakoupili zařízení s jiným systémem?
Mozna proto, ze stavajici majitele jsou sticha, protoze jim ted zbyva jen tise doufat v nejake zlepsovani popr. ze svuj WP7 telefon jeste prodaji za nejakou rozumnou cenu a muzou si pak za to koupit neco, co bude jiste lepsi volbou. Mimojine ubohy argument "kdyz to nemas, tak to nemuzes kritizovat" zname uz od jablecnych uzivatelu. Ver tomu nebo ne, ale chyby muzes videt na systemu, i kdyz si jen ctes recenze, divas se na screeny a videa. Ja jsem mel tedka WP7 "na hrani" resp. abych ho nejak nastavil, poladil, nainstaloval nejake dulezite programy a v podstate jsem ho vratil vice-mene v puvodnim stavu. Chapu, ze je jeste brzo nadavat na chybejici moznosti, ktere casem pribudou, ale jde o to prostredi (to se v zakladu samozrejme nezmeni)... smyslem jeden velky Facebook v grafice casopisu o golfu/tenisu apod., ktery si musite prohlizet kukatkem... proste UPLNE PRESNE, jak jsem si system predstavil z "pouhych" recenzi, screenu a videi. Jestli je nekdo, kdo umi vymyslet neco revolucne pokrokoveho, pak MS je nekdo, kdo umi vymyslet neco revolucne zpatecnickeho... ten Balmer byl do MS snad nastrcen konkurenci ne? :)
PS: Dost uz trapnych argumentu typu "kdyz to nemas, tak to nemuzes kritizovat"! Ano, predstavy ziskane z informaci nebo z realneho pouzivani se mohou nekdy hodne lysit, ale to neplati o vsem a neplati to pro kazdeho! ...protoze kazdy mame jinak vykonnou mozkovnu :o)
PS2: Na BB mi nesahej...! novy system BB 6 je velmi povedeny! Precti si o nem nejake podrobne recenze, prohledni hromadu screenu & videi a potom vynasej rozsudky...
Uživatelský avatar
htctester
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 156
Registrován: pon úno 08, 2010 14:24
Zařízení: HTC TOUCH PRO2, HTC HD2

Evropská verze HTC 7 Pro o sobě opět dává vědět

Příspěvek od htctester »

naprostý souhlas ,....
Fireman
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 103
Registrován: pon led 26, 2009 15:12
Zařízení: Samsung Omnia W

Evropská verze HTC 7 Pro o sobě opět dává vědět

Příspěvek od Fireman »

Revolučně spátečnický jsi možná tak ty... pokud jsi si nevšiml rozdílů mezi Windows Mobile 6.5 a Windows Phone 7, tak je mi tě upřímě líto.
Používám telefon s Windows Phone 6.5 a je to dobrý systém a nemám s ním problém, jediné co mě štve je, že se po čase prostě nechutně zpomalí a je potřeba ho vypnout a znova zapnout, protože to celé jakoby "vytuhne".

Zařízení s Windows Phone 7 sem měl k dispozici na ošahání asi pět dnů a nezaznamenal jsem jediný problém v podstatě v ničem.
Uživatelský avatar
bkf1
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1525
Registrován: pon črc 03, 2006 13:38
Zařízení: TouchHD (Cloudy v2.2+CZ), SGS1 (ofic. 2.3.6 JW1)

Evropská verze HTC 7 Pro o sobě opět dává vědět

Příspěvek od bkf1 »

Fireman píše:pokud jsi si nevšiml rozdílů mezi Windows Mobile 6.5 a Windows Phone 7, tak je mi tě upřímě líto.
Prave ze jsem si jich vsiml, ostatne tak zasadnich rozdilu by si vsiml i mrtvy slepec... vazne nevim, jak si mladez, aneb udajna cilova skupina WP7, zamiluje tento azuro-cerny paskvil...
Jinak WM6.5 (resp. WM6.5.x) je skvely OS, jen jsou s nim spojeny dva problemy - prvni je ROM v co nejcistsi podobe (tzn. bez balastu a uprav, ktere nejsou od MS) a druhy je kazdodenni vypinani/restart treba na noc (jak kdyz jdes spat a vypnes PC), cimz se razantne usetri i akumulator. Nekomu to treba vadi, protoze chce telefon, ale muj pozadavek byl kapesni PC a tak k tomu pristupuji narozdil od skutecneho telefonu (Nokia 6300), ktery mam zapnuty porad...
_iNTERFACE
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 375
Registrován: čtv led 07, 2010 23:35
Zařízení: iPhone

Evropská verze HTC 7 Pro o sobě opět dává vědět

Příspěvek od _iNTERFACE »

Prave ze jsem si jich vsiml.........ktery mam zapnuty porad...

a vsimol si toho aj ms ze ak pocitac kapesny funguje 24/7, je stale pripojeny na internet, vzdy o vsetkom notifikuje a da sa na nom stale zahrat, je ovela viac ziadany...a nemozes sa preto hnevat na ms, ked chce v prvom rade zarobit... :wink:
a co sa tyka wm, tak to priznam sa netusim, ci este je podporovany, ale ak hej, tak naozaj ale zapamataj si to, ze naozaj jedinou moznostou, ako prinutit ms, aby sa tejto vetvy nevzdaval do buducna, je vytvorit taku komunitu, pre ktoru sa microsoftu oplati...to je jedinepravidlo, ktore sa musi dodrzat,kedze sa bojuje v prvom rade na trhu... :roll:
Odpovědět

Zpět na „HTC 7 Pro“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 30 hostů