Vlastní obrázky IE dlaždic s odkazy

Tipy, triky, neoficiální postupy a užitečné návody pro Windows Phone
Odpovědět
Broody
nováček
nováček
Příspěvky: 44
Registrován: úte úno 07, 2012 18:26
Zařízení: Samsung Omnia W, Nokia Lumia 620

Vlastní obrázky IE dlaždic s odkazy

Příspěvek od Broody »

Zdravím všechny příznivce WP (a ostatní taky)!

Tento příspěvek mi dnes vnukl myšlenku, že něco podobného lze přeci udělat s libovolnou stránkou. Jenže jak na ni dostat vlastní obrázek dlaždice? No přeci - s HTML kódem stránky umí pěkně pracovat javascriptové bookmarklety...

Všem (ale raději asi těm technicky zdatnějším) zájemcům nabízím způsob, jak si na plochu uložit odkaz na libovolnou stránku tak, že si mohou zvolit svůj vlastní obrázek dlaždice. Postup je následující:

1) Vytvořte si obrázek dlaždice. Já jsem kreslil v Paint.NET, jako font použil Segoe WP Semibold velikosti 26 na obrázek cca 280x280 a jako barvu použil své oblíbené téma.

2) Obrázek uložte jako PNG na libovolné URL přístupné z vašeho mobilu. Já použil vlastní HTTP server v domácí síti, lze ale klidně použít i libovolné online uložiště obrázků jako třeba Imageshack.

3) Do záložek telefonu si vložte následující bookmarklet (zde se asi neobejdete bez Copy/Paste):

Kód: Vybrat vše

javascript:(function(){setTimeout(function(){var doc=document;var body=doc.body;var win=window;function CreateBar(){win.scrollTo(0,0);var d=doc.createElement("div");var s=d.style;s.position="absolute";s.zIndex="99999";s.top="0px";s.left="0px";s.width="100%";s.backgroundColor="#FFFF00";d.appendChild(doc.createTextNode('Tile Image URL: '));var u=doc.createElement('input');u.type='text';d.appendChild(u);var l=doc.createElement('input');l.type='button';l.value='Load';l.onclick=function(){body.removeChild(d);CreateImage(u.value)};d.appendChild(l);var h=doc.createElement('input');h.type='button';h.value='Hide';h.onclick=function(){body.removeChild(d)};d.appendChild(h);d.appendChild(doc.createTextNode(' (afterwards, click the loaded image to hide it)'));body.appendChild(d)}function CreateImage(url){win.scrollTo(0,0);var i=doc.createElement("img");var s=i.style;i.src=url;s.width="100%";s.position="absolute";s.zIndex="99999";s.left="0px";s.top="0px";i.onclick=function(){body.removeChild(i)};body.appendChild(i)}CreateBar()},500)})()
4) V prohlížeči telefonu otevřete stránku, kterou si chcete uložit, a jakmile je načtená, spusťte uložený bookmarklet. Na stránce se objeví žlutý pruh s textovým polem.

5) Do pole vložte URL obrázku pro dlaždici a klikněte na tlačítko "Load".

6) Obrázek se objeví na stránce tak, že pokud nyní zvolíte "pin to start", jako dlaždice se použije tento obrázek. Kdyby byla volba "pin to start" zašedlá, zrušte indikátor nahrávání (někdy se objevuje po spuštění bookmarkletu).

Hotovo.

Ukázkový výsledek (Google a Wikipedia) je v příloze.

P.S.: Pro přenosy URL z počítače do telefonu se mi osvědčil QR Reader a plugin Mobile Barcoder do Firefoxu.
Přílohy
ie_custom_tiles.jpg
Vlastní obrázky pro dlaždice Google a Wikipedia.
(105.93 KiB) Staženo 997 x
Tomast5
nováček
nováček
Příspěvky: 4
Registrován: pát bře 15, 2013 10:35
Zařízení: Nokia Lumia 610

Vlastní obrázky IE dlaždic s odkazy

Příspěvek od Tomast5 »

Ahoj, chtěl jsem to vyzkoušet, tak jsem vyrobil dlaždici, uložil... Jak jsem měl spustit bookmarklet, tak to jen načítalo, žádný žlutý pruh se nezobrazil :-/ už mě nenapadá co dělám špatně. Díky za každou radu ;-)
Broody
nováček
nováček
Příspěvky: 44
Registrován: úte úno 07, 2012 18:26
Zařízení: Samsung Omnia W, Nokia Lumia 620

Vlastní obrázky IE dlaždic s odkazy

Příspěvek od Broody »

Obávám se, že zde popsané řešení je příliš složité. Na tento účel už existují mnohé aplikace, osobně na to používám Wiztiles.
Odpovědět

Zpět na „Tweaky a návody“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 22 hostů