Toshiba a Fujitsu v srpnu představí telefon s Mangem

Další telefony se systémem Windows Phone
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Toshiba a Fujitsu v srpnu představí telefon s Mangem

Příspěvek od htcjirka »

Stanley píše:většina o tak velký telefon opravdu nestojí.
To se vubec takto neda rict,nemuzes jako samostatna osoba oznacit velikost a potrebu "vetsiny"..Ja jsem schopny se spokojit i s jen 4"palcovou uhloprickou ,ale vetsi velikost jedine vitam a neni sebemensi prekazkou ba naopak.
Ono par jedincu take rikalo ze 2,8" je dostacujici a vetsi je zbytecnost a jak se preslo na vetsi uhlopricky, jsou dnes jejich zastanci a na 2,8" uz by nekoukali..
Je jedine dobre ,ze bude z ceho vybirat a na velke uhlopricky se nezapomina a jen houst..
Uživatelský avatar
bkf1
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1525
Registrován: pon črc 03, 2006 13:38
Zařízení: TouchHD (Cloudy v2.2+CZ), SGS1 (ofic. 2.3.6 JW1)

Toshiba a Fujitsu v srpnu představí telefon s Mangem

Příspěvek od bkf1 »

Ja si myslim, ze hlavni vec, ktera zbytecne zvetsuje telefony je kapacitni technologie, ktera je proti rezistivni mnohem mene presna tzn. k pohodlnejsimu ovladani se museji jeste vice zvetsovat ovladaci prvky = zvetsuje se displej (i pres to, ze mnoho lidi na to v pohode vidi) = zvetsuje se cely telefon = jestli se nekdo nenarodil jako klokan, bude mit brzy asi problemy :)
Standa
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1622
Registrován: úte led 15, 2008 20:38
Zařízení: BlackBerry Z10, Samsung Galaxy Note 10.1

Toshiba a Fujitsu v srpnu představí telefon s Mangem

Příspěvek od Standa »

Jo, to je jeden z hlavních důvodů, proč mám rád velký displej - teprve pak se výhradně prstový telefon dá pohodlně ovládat. Pod 4.5" je to vždy utrpení, pokud to mám používat i na něco jiného než volání, čtení emailů a rss.
Stanley
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 107
Registrován: úte úno 19, 2008 17:28
Zařízení: Samsung GT-I8000 Omnia II

Toshiba a Fujitsu v srpnu představí telefon s Mangem

Příspěvek od Stanley »

Standa: Ach jo, má tohle cenu? Nemá, ale budiž.
Znáš význam jednotlivých slov, fajn, ale stále nechápeš význam věty jako celku. Jinak si tvoji reakci opravdu nedovedu vysvětlit. Podsouváš mi tady svoje dedukce a významy, který v těch větách nejsou a dokonce i věci, který jsem ani nepsal. Já jsem pouze vyjádřil svůj názor. Že jsi ho nepochopil nebo dokonce bral jako osobní útok, kterýmž nebyl, je jen tvůj problém. Pokud ho vyřešíš psaním dlouhých, zbytečných příspěvků, klidně si posluž, ale já už se toho dále účastnit nebudu.


htcjirka: je pravda, že nemám v ruce objektivní průzkum prováděný na reprezentativním vzorku uživatelů, takže šlo spíše o můj názor podložený jednak mým okolím a dále faktem, že tu všichni už dávno nepobíháme s 6" telefonem v kapse. :)
Jinak každý zboží má svého kupce a já jsem ten poslední, kdo by kritizoval rozmanitost trhu, ale jak psal bkf1, nejsem klokan, takže pro mě osobně jsou ty 4" limit.
Standa
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1622
Registrován: úte led 15, 2008 20:38
Zařízení: BlackBerry Z10, Samsung Galaxy Note 10.1

Toshiba a Fujitsu v srpnu představí telefon s Mangem

Příspěvek od Standa »

Stanley: za svym prispevkem si stojim. Pokud jsi neco myslel jinak, normalne zareaguj na jednotlive casti, proto jsem se rozepsal. Osobne nic neberu, jen jsem pouzil stejny ton jako ty. O nic vic neslo.
Napr. hned prvni otazka. Kdybys odpovedel ne, meli bychom na vec stejny nazor a dalsi reakce byly zbytecne, pokud bys odpovedel ano, bral bych to jako tvuj nazor a vic bych to neresil - v tomto pripade totiz objektivni pravda neexistuje. Tys ale neodpovedel vubec a snazis se me uvest do role cloveka, co vsechno bere osobne. Neberu. Takze vzhuru do odpovedi ;-)
Uživatelský avatar
bkf1
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1525
Registrován: pon črc 03, 2006 13:38
Zařízení: TouchHD (Cloudy v2.2+CZ), SGS1 (ofic. 2.3.6 JW1)

Toshiba a Fujitsu v srpnu představí telefon s Mangem

Příspěvek od bkf1 »

Tohle je vyhoda WP7 (jestli se to vubec da nazva vyhodou :???: ), ze ma tak obrovske ovladaci prvky, ze se do nich snad neda netrefit :) Bohuzel, ale dokud tu s nami bude obycejna kapacitni technologie, tak obecne s ovladanim na mensich displejich bude problem, pokud se tedy budeme bavit o pokrocilejsich aplikacich, ktere samozrejme maji o to narocnejsi ovladani (= vice mensich ovladacich prvku)... porad cekam, kdy se uz konecne nekdo vytasi s tou hybridni technologii z tabletu, ale na telefonech. Tady by se hodil Apple - ten by rozsireni teto technologie dokazal zajistit v podstate celosvetove a v relativne kratkem case (= vsichni by zase kopirovali jak sileni, coz by v tomto pripade prospelo uplne vsem :wink: ).

TO Standa a Stanley:
Nejak ztracim nit, o cem se tu hosi hadate, ale ja bych rekl, ze drtiva vetsina lidi bude chtit, aby se jim telefon vlezl do SSK (standardni seriova kapsa :) ).
_iNTERFACE
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 375
Registrován: čtv led 07, 2010 23:35
Zařízení: iPhone

Toshiba a Fujitsu v srpnu představí telefon s Mangem

Příspěvek od _iNTERFACE »

nejde mi dokopy maly display a porkocila aplikacia...to ako v pixare budu tvorit animaky na mobilnych displayoch? alebo mrakodrapy v dubai budu projektovane na mobile? nepopieram, ani nijeak nezhadzujem technicke vyuzitie, ci snad nejaky pokrok alebo moznosti a pocet vyuzitie...ale male displaye uz nebudu a tak isto aj rezistivny display nebude, pokial by taka technologia nefungovala na nehybnom skle, co asi nemoze, kedze pri rezistivnych dispalyoch je potrebny tlak...ci? :???: :wink:
Standa
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1622
Registrován: úte led 15, 2008 20:38
Zařízení: BlackBerry Z10, Samsung Galaxy Note 10.1

Toshiba a Fujitsu v srpnu představí telefon s Mangem

Příspěvek od Standa »

bkf1 píše:ja bych rekl, ze drtiva vetsina lidi bude chtit, aby se jim telefon vlezl do SSK (standardni seriova kapsa :) ).
Jiste, tohle nikdo nezpochybnuje. Velikost do kapsy je vetsinovou prioritou, takze male displeje 3.5-4" budou v nejblizsi budoucnosti nejprodavanejsi. Nicmene to prave nebylo tematem. Ze zacatku nekdo psal, ze kdo chce vetsi telefon, at si koupi tablet. Coz je kravina, a to jsem taky napsal.

Jinak na hybridni technologii taky cekam jako na smilovani.
Uživatelský avatar
bkf1
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1525
Registrován: pon črc 03, 2006 13:38
Zařízení: TouchHD (Cloudy v2.2+CZ), SGS1 (ofic. 2.3.6 JW1)

Toshiba a Fujitsu v srpnu představí telefon s Mangem

Příspěvek od bkf1 »

TO _iNTERFACE:
Kdyz do extremu, tak s _iNTERFACE :) Budu to zjevne muset vysvetlit... pokrocilou aplikaci s drobnejsimi ovladacimi prvky myslim treba nejaky podrobny organizer (kde je treba mozne rucne pohybovat udalostmi mezi dny nebo editovat jejich delku atd. BEZ nutnosti otevirat konkretni den, otevirat konkretni polozku, zadavat konkretni datum apod. zdlouhave operace, ktere lze zladnout jednim presunem a jednim roztazenim... mame samozrejme vice aplikaci, kde by byla VELICE vhodna milimetrova presnost jako napr. web obecne) nebo, kdyz zabrousime do her, nejakou strategii, ktera ma ovladani a ovladaci prvky pribuzne PC (proste kdyz se budeme bavit o lepsich hrach), kde je samozrejme maximalne presny ovladaci prvek - mys. Jelikoz jsem narocnejsi uzivatel, bavim se o narocnejsich aplikacich, ALE ROZHODNE jsem nemel na mysli NAROCNE PRACOVNI aplikace, jako napr. CAD, Photoshop, InDesign apod. ve kterych se samozrejme na telefonu delat neda (osobne vidim nesmysl i ve Photoshopu na tabletu - jednak mala plocha a druhak je ten, ze by mi dost chybel druhy monitor na paletky a o vernem barevnem podani nejakeho takoveho displeje se bavit radsi ani nebudu, protoze to je k smichu uplne nejvic).

TO Standa:
Ano souhlasim s tim, aby byla na trhu i nabidka tableto-telefonu (proste vetsi telefon, ale jeste ne tablet), ALE ne na ukor "telefonu ktere se jeste vlezou do kapsy", to by se mi teda nelibilo, jelikoz si takovy telefon proste koupit nemuzu :???:
dwbmb
smartstar
smartstar
Příspěvky: 943
Registrován: pon lis 29, 2010 1:32
Zařízení: Lumia 820, 930

Toshiba a Fujitsu v srpnu představí telefon s Mangem

Příspěvek od dwbmb »

-Pavel- píše:
dwbmb píše:Velikost 3,9" mi na telefon připadá možná až hodně. Kdo chce větší, nechť si koupí tablet. Nosit celej den 5" v kapse u kalhot je mission impossible.
Velikost 3.9" je pro mě osobně startovací velikost pro dotykové telefony. Pro jejich plné využití je potřeba displej a něco na něm vidět. To je osobní názor. Všeoběcný názor je, že na co mám chuť a náladu, to si koupím. Pokud někdo preferuje displej menší velikosti, koupí si displej pod 3.9". Sto lidí, sto chutí. :wink:
To kazdopadne. Ale je to ted tak velka moda, ze my, kteri chytry telefon opravdu cely den nosime v kapse (ja kvuli praci i 2), pomalu nemame z ceho vybirat. Jak tu jeden z tech hadajicich se spravne poznamenal, ze ti, co chteji maly telefon, uz ho maji - jo mam male HD mini, ktere me ale uz dost stve. A v obchodech sou samy padla. Ja v praci kvuli telefonu obri kapsace nosit nemuzu.
Uživatelský avatar
bkf1
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1525
Registrován: pon črc 03, 2006 13:38
Zařízení: TouchHD (Cloudy v2.2+CZ), SGS1 (ofic. 2.3.6 JW1)

Toshiba a Fujitsu v srpnu představí telefon s Mangem

Příspěvek od bkf1 »

dwbmb píše:ja kvuli praci i 2
Ja taky mam dva (muj SGS1 + firemni C3-01). Premyslel jsem o nejake portmonce, ale ihned jsem to zavrhl, protoze telefon chci mit proste u sebe...
DubyDu
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 86
Registrován: čtv bře 20, 2008 15:16
Zařízení: HTC Titan

Toshiba a Fujitsu v srpnu představí telefon s Mangem

Příspěvek od DubyDu »

bkf1 píše:...kdyz zabrousime do her, nejakou strategii, ktera ma ovladani a ovladaci prvky pribuzne PC (proste kdyz se budeme bavit o lepsich hrach), kde je samozrejme maximalne presny ovladaci prvek - mys....
lehce OT: v tomhle jediném mi kapacitní displeje trochu vadí, přišel jsem o závislost na Solitaire, Sudoku, Minesweeper a dalších logických hrách, bez stylusu to (pokud jste na nějaké lepší úrovni) není vono :(
Standa
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1622
Registrován: úte led 15, 2008 20:38
Zařízení: BlackBerry Z10, Samsung Galaxy Note 10.1

Toshiba a Fujitsu v srpnu představí telefon s Mangem

Příspěvek od Standa »

Mně se Dell Streak vleze do obyčejných džín, které jsou mi tak akorát, můžu nosit bez pásku. Pravda - sedět se s tím už nedá. Malá Omnia 7 už je pohodlná i při sezení.
Uživatelský avatar
GreenArrow
Ban
Ban
Příspěvky: 1156
Registrován: čtv dub 15, 2010 14:41
Zařízení: iPhone 6

Toshiba a Fujitsu v srpnu představí telefon s Mangem

Příspěvek od GreenArrow »

_iNTERFACE píše:nejde mi dokopy maly display a porkocila aplikacia...to ako v pixare budu tvorit animaky na mobilnych displayoch? alebo mrakodrapy v dubai budu projektovane na mobile? nepopieram, ani nijeak nezhadzujem technicke vyuzitie, ci snad nejaky pokrok alebo moznosti a pocet vyuzitie...ale male displaye uz nebudu a tak isto aj rezistivny display nebude, pokial by taka technologia nefungovala na nehybnom skle, co asi nemoze, kedze pri rezistivnych dispalyoch je potrebny tlak...ci? :???: :wink:
Nokia C6-01 - http://www.youtube.com/watch?v=UouFxxU8Y28" onclick="window.open(this.href);return false;
_iNTERFACE
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 375
Registrován: čtv led 07, 2010 23:35
Zařízení: iPhone

Toshiba a Fujitsu v srpnu představí telefon s Mangem

Příspěvek od _iNTERFACE »

bkfk1: takze namiesto toho, aby sa aplikacie optimalizovali pre rozne druhy ovladania a vyuzitia na roznych druhoch systemov, sa prisposobi cela technologia od displayov po system, az po ja neviem co aplikacii, len aby si mohol na telefone ovladat aplikaciu urcenu na destkop...lol vazne nerozumiem preco ked ides z miesta a do miesta b, musis popritom obchadzat este aj c d e f a zajdes aj po z a az tak dorazis ku b...ale je to pekne ze mas sny...len skoda, ze nikdy nevstupia do reality a ty stale ostanes nespokojnym zakaznikom...par takych musi byt, aby miliony mohli byt spokojne... :wink:
Standa
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1622
Registrován: úte led 15, 2008 20:38
Zařízení: BlackBerry Z10, Samsung Galaxy Note 10.1

Toshiba a Fujitsu v srpnu představí telefon s Mangem

Příspěvek od Standa »

Já bkf1 chápu. Je sice krásné mít super cool touch telefon (sám mám dva), ale někdy to hraní si s rychle reagujícími animacemi přestane být prostředníkem a částečně cílem, a člověk chce pohodlně a efektivně pracovat s daty, Ne hrát si a skrolovat do zbláznění.
Holt doba kapesních PC a chytrých univerzálních zařízení je pryč. Já jsem se přizpůsobil, razantně ořezal potřeby a změnil postoj. Dnešní populární "smart" telefony chápu jako pokračovatele hloupých telefonů, ovšem s highendovým hardwarem, highendovým provedením (nikoli možnostmi) softwaru a velmi pokročilými sociálními funkcemi. Nic víc od nich ale nečekám a teprve pak jsem spokojený :-).
Uživatelský avatar
bkf1
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1525
Registrován: pon črc 03, 2006 13:38
Zařízení: TouchHD (Cloudy v2.2+CZ), SGS1 (ofic. 2.3.6 JW1)

Toshiba a Fujitsu v srpnu představí telefon s Mangem

Příspěvek od bkf1 »

TO _iNTERFACE:
Zjevne nechapes, ze nektere veci je nejlepsi nechat jak jsou, dokud nebudou vymysleny tak, aby drtiva vetsina lidi souhlasila s tim, ze je to vymysleno lepe. A to s tou zdlouhavou cestou... to plati presne pro ty pokrocile aplikace/operace/hry, ktere prechodem na kapacitni displeje "ziskali" znacnou komplikaci a neprehlednost v ovladani/pouzivani... tohle ale v budoucnu vyresi ta hybridni rezistivne/kapacitni technologie a s tim se doufam zase vrati pokrocile aplikace/hry.

TO Standa:
Opet asi uz po milionte s tebou musim jenom absolutne souhlasit :)
Standa
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1622
Registrován: úte led 15, 2008 20:38
Zařízení: BlackBerry Z10, Samsung Galaxy Note 10.1

Toshiba a Fujitsu v srpnu představí telefon s Mangem

Příspěvek od Standa »

Problém je v tom, že ta drtivá většina s tím už souhlasí :-D. My, co jsme chtěli rychlost a pohodlí i u složitější aplikací, máme definitivně smůlu. A navíc hodně pracuje potřeba jít s módou. Vždyť jaký je hlavní argument antistylusářů? Je to směšné, zastaralé, blbě to vypadá. O použitelnosti ani slovo.
Ale je třeba je pochopit, stačí se podívat kolem sebe. Nejvíc se telefony s OS používají na čtení zpráv (kdyby aspoň RSS, ale oni to čtou z browseru), hudbu, Angry Birds a sociální vyžití. Ti znalejší přidávají emailový klient. Na to je i ten Windows Phone a iPhone předimenzovaným kanónem na vrabce. A teď dej takovému uživateli do ruky zařízení s mnoha možnostmi a přizpůsobitelností - bude v pasti. On potřebuje někým vyšším nalinkovanou širokou cestu bez odboček, výše zmíněné aplikace a je spokojen. Vidíš i tady na fóru občas vyložený odpor k více možnostem řešení jedné věci. A to jsou ještě ti zkušenější, co ví, že nějaké fórum existuje :-)...
tslany
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 3070
Registrován: sob úno 24, 2007 9:56
Zařízení: Lumia 830, Lumia 435DS, Asus T100
Bydliště: Brno

Toshiba a Fujitsu v srpnu představí telefon s Mangem

Příspěvek od tslany »

Ad. čtení zpráv bez RSS - mě to nijak nedělá problém, rád si totiž čtu i komentáře a případně nějaký napíšu sám, to bych na RSSce nemohl :-)
Standa
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1622
Registrován: úte led 15, 2008 20:38
Zařízení: BlackBerry Z10, Samsung Galaxy Note 10.1

Toshiba a Fujitsu v srpnu představí telefon s Mangem

Příspěvek od Standa »

Jasně, těm, co se zajímají o diskuze RSS nepostačí. Navíc jsem zapomněl na zdroje, které do kanálu přidávají jen část článku. Takže můj původní výrok o RSS platí jen z půlky.
Odpovědět

Zpět na „Ostatní zařízení“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 27 hostů