Odemčení HTC HD7, jak na to?

Diskuze o komunikátoru HTC HD7
Uživatelský avatar
CreAtive_34
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 147
Registrován: ned úno 19, 2012 22:48
Zařízení: HTC Radar
Bydliště: Mám

Odemčení HTC HD7, jak na to?

Příspěvek od CreAtive_34 »

Opravdu nevím, o co ti jde, podle toho návodu to snad zvládne i průměrná slepice, když jí okolo klávesnice nasypeš dost zrní... Jinak jestli počítáš s tím, že si do telefonu nelegálně nahraješ třeba jiné angry birds nebo aplikace mimo market, tak nenahraješ, neboj. A typy jako ty, by si smartphony kupovat neměly - nikdy jsem nepochopil lidi schopné dát klidně 15k za telefon, ale mají problém zaplatit byť třeba 20Kč za kvalitní aplikaci.
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Odemčení HTC HD7, jak na to?

Příspěvek od htcjirka »

Kvuli tomu i padl legalni chevron za 9 dolaru,protoze vetsina lidi ho pouzila na warez..
Uživatelský avatar
CreAtive_34
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 147
Registrován: ned úno 19, 2012 22:48
Zařízení: HTC Radar
Bydliště: Mám

Odemčení HTC HD7, jak na to?

Příspěvek od CreAtive_34 »

Tak já třeba mám telefon odemčený pomocí studentského účtu a ISIC karty, takže teoreticky můžu instalovat stažené aplikace, ale nějak k tomu prostě nemám důvod... Použil jsem to kvůli instalaci aplikace na screenshoty a aplikaci pro měření baterky z XDA...
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Odemčení HTC HD7, jak na to?

Příspěvek od htcjirka »

Presne tak,take jsem chevron zeton kupoval prave pro aplikaci screenshot ;-)
Uživatelský avatar
Gooorila
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 109
Registrován: pon srp 06, 2007 10:23

Odemčení HTC HD7, jak na to?

Příspěvek od Gooorila »

Nechci zakládat nové téma, tak to zkusím zde:

Díky verzi HSPL nemohu downgradovat, Goldcard se mi nepovedl. Je ještě nějaký způsob, jak do telefonu nahrát neoficiální ROM?

Děkuji
jk001
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 204
Registrován: pon zář 05, 2011 12:27
Zařízení: HTC Mozart , Omnia 7

Odemčení HTC HD7, jak na to?

Příspěvek od jk001 »

nevjem ako na HD7 a či si myslel toto (lebo na HSLP ide nahrať custom rom ale bootloader musí mať verziu ktorá to umožnuje)na mozart je dostuná upravená ROM za pomoci ktorej urobíš downgrade z bootloaderu 4XX a 5xx
postup je na XDA skús pozrieť možno bude aj pre HD7 ,Na mozarte to funguje takto nahráš upravenú rom ale tel nespustíš a hneď potom musíš nahrať nejakú staršiu oficiálnu rom z bootloaderom ktorý umožnuje HSPL ,RSPL a následne nahratie upravenej custom rom robil som to už asi 3x známym
PS nikdy nepoužívam HSPL lebo to nejde ľahko vrátiť späť vždy len RSPL pred nahratím custom ROM
Uživatelský avatar
Gooorila
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 109
Registrován: pon srp 06, 2007 10:23

Odemčení HTC HD7, jak na to?

Příspěvek od Gooorila »

Tak se přiznám, že jsem se do toho zamotal :o). Omlouvám se, ale návod na flashování jsem našel na wmmanii, kde to mají rozepsané sice velmi obsáhle, ale velmi, velmi nepřehledně (článek byl napsán a časem do něj byly dopisovány vyjímky a doplňky, takže mi už není jasné, co mám dělat).

V tuto chvíli mám na telefonu: SPL-5.11.2250.0 (134578) MNG

Existuje nějaký český návod (vím, je to v dnešní době ostuda, ale já se učil ještě rusky, takže angličtinu louskám jen pomocí translátorů a nechci si zničit telefon jen proto, že jsem nedokonale přeložil návod z XDA) na flashnutí telefonu neoficiální ROM?
Kabel na Goldcard jsem si vyrobil, ale nemám z něj moc dobrý pocit. Výroba kabelu je velmi jednoduchá, i když jsem udělal vše podle návodu, připojil jsem jak HD7, tak starší HTC Cruise s WM, cruise se začal velmi rychle výrazně zahřívat (po cca 30 sekundách jsem na něm téměř neudržel ruku). Kabel jsem kontroloval, dokonce jej nechal kontrolovat dalšímu člověku, který zhodnotil, že mám vše OK, ale zase jsem narazil na nedokonalost návodů (v jednom a tom samém návodu se používá zařízení s WM, o pár řádků níže již psali o klasické čtečce karet...).

Ještě doplním, že primárně mi jde o nahrávání neoficiálních aplikací, protože jsem již několikrát řešil a nevyřešil situace, kde by mi pomohlo právě doinstalování xap (nyní opět řeším, že potřebuji exportovat zálohu SMS). A také to, že jsem sice trouba, ale zase né úplný. Telefony s Win mám v řadě již opravdu dllouhou řádku let, prakticky každé zařízení jsem flashoval a hledal ROM, která by mi vyhovovala. U HD7 jsem ale narazil, no...
jk001
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 204
Registrován: pon zář 05, 2011 12:27
Zařízení: HTC Mozart , Omnia 7

Odemčení HTC HD7, jak na to?

Příspěvek od jk001 »

http://forum.xda-developers.com/showthr ... ?t=1411904" onclick="window.open(this.href);return false; návod je tu downgrade zvádzača

použi google prekladač a selský rozum a je to jednoduché

prepni HD7 do režimu trikolóry takto to nazývajú
stiahni upravenú rom a flash
rom bootuje do trikolóry
nasledne flash oficial rom zo zavádzačom čo umožňuje HSPL/RSPL
telefon bootuje normálne

následne prepnutie do trikolóry aplikácia HSPL /RSPL utility
flash custom rom podľa vlastného výberu

na záver sumár čo potrebuješ stiahnuť
1špeciálnu rom na downgrade zavádzača
2 oficialnu staršiu rom z verziou zavádzača nižšou ako 5 a4
3 utilitu HSPL/RSPL pozor pre zariadenia 1 generácie tak je označená ( použi len RSPL)
4 ľubovolnú custom rom
všetko je na XDA a spolu s google to zvládneš

PS na flash custom rom na zavádzač verzie 4.XX a 5.XX alebo použitie RSPL /HSPL môže úplne zničiť telefón
Uživatelský avatar
Gooorila
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 109
Registrován: pon srp 06, 2007 10:23

Odemčení HTC HD7, jak na to?

Příspěvek od Gooorila »

Jasně. Toho posledního PS se právě bojím nejvíce :oD.

A právě ten Google překladač je takový, který mi moc nepomůže. Tebou postovaný odkaz mi přeloží bez jakékoli struktury, takže to vypadá takto:
Vážení členů fóra, je SLSPL ROM vytvořen pro HD7 provozovatele Evropu, která umožňuje bagatelizovat Bootloader Update 30.12.2011: Dvě TMOUS uživateli se potvrzují, že po SIM odemknout že pracoval pro TMOUS taky! proces je tak jednoduché, jak z těchto 3 kroků 1. Stáhněte si následující SLSPL ROM >. Rapidshare: RUU_Schubert_HTC_Europe_5.10.401.04_SLSPL_Signed_b y_ansar.zip >. MegaUpload: RUU_Schubert_HTC_Europe_5.10.401.04_SLSPL_Signed_b y_ansar.zip 2. Flash předpokladu SLSPL ROM >. po odpaření zařízení bude re-boot v obrazovce Bootloader tricolor 3. Flash ANY Stock ROM z HTC_Europe provozovatele (kromě 5.10 jeden!!) >. držet za předpokladu, ROM jako vaše oči! / / / / / / / / / / / / / / / / / / / / / / / / / / / / / / / / / / / / / / / / / / / / / / / / / / / ROM pokyny k instalaci / / / / / / / / / / / / / / / / / / / / / / / / / / / / / / / / / / / / / / / / / / / / / / / / / / / >> close zune / / / / a jakýkoli jiný program / ​​/ / / >> připojit telefon k USB >> pokud je telefon zapnutý stiskněte a podržte tlačítko napájení, dokud se změní off >> stiskněte a podržte tlačítko hlasitosti Tlačítko / / / / telefon do bootloader / / / / >> Stiskněte tlačítko napájení a držte tlačítko SNÍŽIT HLASITOST / / / / telefon v bootloaderu / / / >> poklepejte na ROMUpdateUtility.exe / / / / podle pokynů na obrazovce / / / / >> odpojit telefon od usb >> připojení k internetu s wi-fi router >> připojit telefon k USB >> spuštění Zune / / / / počkat na zune pro synchronizaci / / / / >> klikněte na tlačítko Další >> klepněte na tlačítko Další >> Klepnutím na tlačítko Storno / / / / ruší zune kontrolu aktualizací / / / / / / / / / / / / / / / / / / / / / / / / / / / / / / / / / / / / / / / / / / / / / / / / / / / jsem prošel celý proces s mým vlastním jediného zařízení hodně riskovat / / / / / / / / / / / / / / / / / / / / / / / / / / / / / / / / / / / / / / / / / / / / / / / >> Doufám, že si uvědomujete čas potřebný pro výzkum a vývoj vytvářet tyto prostory >> Můžete darovat zde Podpořte můj Research & Development / / / / / / / / / / / / / / / / / / / / / / / / / / / / / / / / / / / / / / / / / / / / / / / Do příští verze nyní! Pozdravy, ansar / / / / / / / / / / / / / / / / / / / / / / / / / / / / / / / / / / / / / / / / / / / / / / /
Prakticky narážím hned na první problém u druhého ádku. Co si představit pod:
Update 30.12.2011: Dvě TMOUS uživateli se potvrzují, že po SIM odemknout že pracoval pro TMOUS taky
Vím, Jednoduše se dá říci, že kdo nezvládne ani přeložit pár řádků, ten by se neměl do podobných operací vůbec pouštět.
Uživatelský avatar
Gooorila
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 109
Registrován: pon srp 06, 2007 10:23

Odemčení HTC HD7, jak na to?

Příspěvek od Gooorila »

[quote="jk001"]http://forum.xda-developers.com/showthr ... ?t=1411904 návod je tu downgrade zvádzača

použi google prekladač a selský rozum a je to jednoduché

Zeptám se jako trouba:
1) Stáhnu RUU_Schubert_HTC_Europe_5.10.401.04_SLSPL_Signed_by_ansar http://uloz.to/xWGSeUf/ruu-schubert-htc ... -ansar-zip
2) Stáhnu dft_xspl_wp7fg1.rarhttp://wmmania.cz/soubor/1235/ a dft_xspl_wp7fg2.rar http://wmmania.cz/soubor/1248/ (na stránce kde jsou tyto soubory je ještě dft_xspl_wp7fg3.rar. To už ne?)
3) Přepnu do trikolory
4) Flashnu staženou RUU_Schubert_HTC_Europe_5.10.401.04_SLSPL_Signed_by_ansar
5) ROM sama nabootuje do trikolory, nebo musím při restartu držet volume down, nebo mohu normálně nabootovat do systému a do trikolory až potom?
6)Flash ruu_schubert_htc_europe_1.60.401.01_radio_5.52.09.16_22.33a.50.10_signed_schubert_release.exe http://wmmania.cz/soubor/1200/ což by měla být prvotní ROM pro HD7.
7) Zjistím, zda mám telefon generaci 1, nebo 2 a dle toho použiji utilitu xspl_wp7fg1.rar, nebo dft_xspl_wp7fg2.rar a tam pokračuju podle toho, co po mě bude chtít.
8) Telefon je odemčený a já mohu flashovat libovolnou ROM (chci zkusit Nextgen http://smartmania.cz/bleskovky/co-vsech ... o-hd7-1714)

Telefon jsem měl v servisu, kde mi vyměnili větší část telefonu, takže na něm není žádný SW úprava a mám na telefonu SPL-5.11.2250.0 (134578) MNG. Bude tento postup fungovat, nebo musím dělat ještě něco?
jk001
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 204
Registrován: pon zář 05, 2011 12:27
Zařízení: HTC Mozart , Omnia 7

Odemčení HTC HD7, jak na to?

Příspěvek od jk001 »

HD7 je WP 1 generácie
po použití upravenej rom sa telefón automaticky prepne do trikolóry a nenabehne WP
potom oficial rom
ostatné máš dobre

odporúčam rom s 7.8 mne na mozarte ide super nájdeš ju na XDA
Uživatelský avatar
Gooorila
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 109
Registrován: pon srp 06, 2007 10:23

Odemčení HTC HD7, jak na to?

Příspěvek od Gooorila »

Děkuji. Večer se do toho pustím
Uživatelský avatar
Gooorila
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 109
Registrován: pon srp 06, 2007 10:23

Odemčení HTC HD7, jak na to?

Příspěvek od Gooorila »

Ještě jednou děkuji za pomoc. Přehrál jsem ROM na 7,8 naprosto bez problémů. Nyní jdu hledat ROM na Trophy pro manželku :o)
jk001
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 204
Registrován: pon zář 05, 2011 12:27
Zařízení: HTC Mozart , Omnia 7

Odemčení HTC HD7, jak na to?

Příspěvek od jk001 »

som rád že sa podarilo
Odpovědět

Zpět na „HTC HD7“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 hostů