HTC 7 Trophy: Všeobecná diskuze, řešení problémů

Diskuze věnovaná komunikátoru HTC 7 Trophy
Odpovědět
martík
nováček
nováček
Příspěvky: 5
Registrován: čtv říj 13, 2011 16:45
Zařízení: htc7trophy

HTC 7 Trophy: Všeobecná diskuze, řešení problémů

Příspěvek od martík »

ahoj právě jsem byla v sekci icq a skyp a tam se píše že to bude s mangem. mango už mám ale nemužu najít nikde skyp poradte mi prosím kde to najdu nebo nenajdu? dík
Uživatelský avatar
Robert Varga
smartguru
smartguru
Příspěvky: 607
Registrován: ned dub 03, 2011 15:07
Zařízení: HTC Titan

HTC 7 Trophy: Všeobecná diskuze, řešení problémů

Příspěvek od Robert Varga »

Skype v Mangu? O tom se nikdá nemluvila, pokud mě pamět nešálí...
martík
nováček
nováček
Příspěvky: 5
Registrován: čtv říj 13, 2011 16:45
Zařízení: htc7trophy

HTC 7 Trophy: Všeobecná diskuze, řešení problémů

Příspěvek od martík »

píše se tam že :zkopírováno:


ICq a skype

Příspěvekod htcjirka » sob kvě 07, 2011 20:20
Na Android zapomen,oficialni Skype bude uvolnen az s Mangem na podzim(neoficialni Skyper nestoji za nic) a ICQ se pripravuje od IM+.
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

HTC 7 Trophy: Všeobecná diskuze, řešení problémů

Příspěvek od htcjirka »

Taky se koukni kdy se to bylo psano,v kvetnu,to byly ve svete kolem WP jine informace i famy..
Uživatelský avatar
herm
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 84
Registrován: čtv srp 04, 2011 6:54
Zařízení: Win->Android

HTC 7 Trophy: Všeobecná diskuze, řešení problémů

Příspěvek od herm »

Dneska se mi nabídl oficiální update na 7.10.7740.16 a následně pak HTC updatík. Jde zřejmě o ten, co přidává Internet sharing (což je tedy následně vidět v Settings).
Co je ovšem nepříjemná věc je to, že se mi po tomto procesu změnila MAC. Zjistil jsem to až když jse doma marně snažil připojit k svému WiFi AP, kde mm filtrovíní MAC adres. Dal jsem do seznamu tedy novou a jede to.
Takže kdyby na to někdo narazil.

Dále viz. http://www.htcphones.net/htc-windows-ph ... er-update/" onclick="window.open(this.href);return false;

EDIT: ale zase má to jeden pozitivní rys a to ten, že po updatu mám velice stabilní připojení k WiFi. Doposud se mi mobil odpojoval po pár minutách, teď nemusím dělat pořád reconnect. V práci, kde máme Cisca WiFi AP, nebyl problém, ale doma na Zyxel ADSL P660HN jsem míval výpadky.
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

HTC 7 Trophy: Všeobecná diskuze, řešení problémů

Příspěvek od htcjirka »

Ano a udajne se MAC adresa meni s kazdym restartem,je to pry bug..
Uživatelský avatar
herm
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 84
Registrován: čtv srp 04, 2011 6:54
Zařízení: Win->Android

HTC 7 Trophy: Všeobecná diskuze, řešení problémů

Příspěvek od herm »

Tak to je supéér :-)
steelspace
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1094
Registrován: stř lis 24, 2010 22:29
Zařízení: L920, L930, L950 XL, iPhone 7 Plus
Bydliště: Líbeznice

HTC 7 Trophy: Všeobecná diskuze, řešení problémů

Příspěvek od steelspace »

herm píše:Dneska se mi nabídl oficiální update na 7.10.7740.16 a následně pak HTC updatík. Jde zřejmě o ten, co přidává Internet sharing (což je tedy následně vidět v Settings).
Co je ovšem nepříjemná věc je to, že se mi po tomto procesu změnila MAC. Zjistil jsem to až když jse doma marně snažil připojit k svému WiFi AP, kde mm filtrovíní MAC adres. Dal jsem do seznamu tedy novou a jede to.
Takže kdyby na to někdo narazil.

Dále viz. http://www.htcphones.net/htc-windows-ph ... er-update/" onclick="window.open(this.href);return false;
Filtrování pře MAC adresy žádný smysl z bezpečnostního hlediska nemá. Je to spíš otravné, když ti přijde třeba někdo na návštěvu a chtěl by se připojit.
Uživatelský avatar
herm
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 84
Registrován: čtv srp 04, 2011 6:54
Zařízení: Win->Android

HTC 7 Trophy: Všeobecná diskuze, řešení problémů

Příspěvek od herm »

No tak já se tedy nechci pouštět do nějakých debat kolem fitrování MAC, ale právě tenhle můj případ mi ilustruje to, že to zabírá :-). Je to samozřejmě jeden stupeň zabezpečení a kdo ho nechce, ať to nezapíná. A bez toho bych ani na tenhle problém s měnící se MAC nepřišel.
Kazzan
nováček
nováček
Příspěvky: 4
Registrován: pon lis 07, 2011 15:48
Zařízení: HTC 7 Trophy

HTC 7 Trophy: Všeobecná diskuze, řešení problémů

Příspěvek od Kazzan »

steelspace píše:
herm píše:Dneska se mi nabídl oficiální update na 7.10.7740.16 a následně pak HTC updatík. Jde zřejmě o ten, co přidává Internet sharing (což je tedy následně vidět v Settings).
Co je ovšem nepříjemná věc je to, že se mi po tomto procesu změnila MAC. Zjistil jsem to až když jse doma marně snažil připojit k svému WiFi AP, kde mm filtrovíní MAC adres. Dal jsem do seznamu tedy novou a jede to.
Takže kdyby na to někdo narazil.

Dále viz. http://www.htcphones.net/htc-windows-ph ... er-update/" onclick="window.open(this.href);return false;
Filtrování pře MAC adresy žádný smysl z bezpečnostního hlediska nemá. Je to spíš otravné, když ti přijde třeba někdo na návštěvu a chtěl by se připojit.
V korporátních sítích přece jen nějaký ten smysl má. Lze sice překonat během pár desítek minut, ale pokud firma používá něco inteligentnějšího na správu sítě, lze pak takové pokusy efektivně odříznout.

Chybu mohu potvrdit u mého HTC 7 Trophy. Při každém vypnutí telefonu se změní poslední 3 dvojice MAC adresy. První tři se změní při instalaci této aktualizace. Většinou z Vaší originální (u mne "f8:db:7f") právě na "00:18:41". Jak dokazují uvedené články a i vlákna na Microsoft Answers a XDA, nejsme jediní. Chyba na straně HTC zjevně potvrzena a dnes eskalována přímo u HTC, tak i u společnosti Microsoft (nicméně bez úspěšné reprodukce problému). Tak uvidíme, jak zatlačí na opravu.
pavelrerych
nováček
nováček
Příspěvky: 4
Registrován: pát úno 01, 2013 12:26
Zařízení: HTC 7 TROPHY

HTC 7 Trophy: Všeobecná diskuze, řešení problémů

Příspěvek od pavelrerych »

Dobrý den potřeboval bych poradit. Dnes jsem si přeinstalovával rom na mém telefonu a v 10% jse sám restartoval a ted tam nejde nic nahrát...nejde ani zapnout.. poraďte prosím co stím? :)
Odpovědět

Zpět na „HTC 7 Trophy“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 34 hostů