Sluchátka s ovládáním

Diskuze o HTC Desire Z se systémem Android a vlastní hardwarovou klávesnicí
Odpovědět
Buffalo007
nováček
nováček
Zařízení: HTC Desire Z
Kontaktovat uživatele:

Sluchátka s ovládáním

Příspěvek od Buffalo007 » stř říj 19, 2011 15:27

Zdravím. Scháním momentálně pro svůj HTC Desire Z nějaká sluchátka s ovládáním. Doteď mám sluchátka Creative Ep-630. Hodně často se mi ale stává, že mi někdo volá při poslechu hudbu a trochu mě to štve. Podle toho co jsem se dočetl tak jsou taková sluchátka většinou kompatibilní s iPhonem a Nokia má opačně 2 kontakty. O HTC jsem se ale nic nedočetl.

Máte někdo s takovými sluchátky zkušenost, můžete vyzkoušet třeba od kamaráda, jak to funguje?

mist
přispěvatel
přispěvatel
Zařízení: Galaxy Nexus

Re: Sluchátka s ovládáním

Příspěvek od mist » stř říj 19, 2011 17:00

Uz jsem o tom nekde psal. Jsou proste 2 zpusoby jak ovladani na sluchatkach udelat. Neni to standardizovane, takze je to vsude jinak. Tusim, ze ty co jsou v htc nejdou v nokii. Pritelkyne ma Klipshe, ktery ji na htc i samsungu funguji bez problemu.

Buffalo007
nováček
nováček
Kontaktovat uživatele:

Sluchátka s ovládáním

Příspěvek od Buffalo007 » pát říj 21, 2011 10:20

Tak jsem na to koukal. Je to opravdu tak. Klipsh má model S4A, který je pro Android, bohužel mají pouze jeden model a stojí cca 2000. Tolik za ně nejsem ochoten zaplatit.

Pokud HTC není kompatibilní s Nokií, tak to asi není problém pouze 2 kontaktů a bude tam i jiný způsob ovládání.

Trošku jsem ještě teďka pátral a našel, že Sony taková sluchátka má (dokonce za snesitelnou cenu), bohužel je ale nedováží k nám:

Kód: Vybrat vše

http://store.sony.com/webapp/wcs/stores/servlet/ProductDisplay?catalogId=10551&storeId=10151&langId=-1&partNumber=DREX14VP/BLK

mist
přispěvatel
přispěvatel
Zařízení: Galaxy Nexus

Re: Sluchátka s ovládáním

Příspěvek od mist » pát říj 21, 2011 15:36

Pritelkyne je kupovala asi za 1100,- Ona to chtela hlavne na hudbu ... Nicmene daji se pouzit i jina sluchatka. Je to opravdu v kontaktech... mozna jeste nejaka impedance nebo tak, ale zkratka je to primitivni rozdil, ktery sluchatka deli na dve skupiny. Staci si koupit ty co jdou napriklad do hloupych samsung telefonu.

jerry_stolarik
smartguru
smartguru
Zařízení: HTC One M8

Sluchátka s ovládáním

Příspěvek od jerry_stolarik » pát říj 21, 2011 19:52

Co takhle Bluetooth sluchátka? Já mám Bluetooth sluchátka od Nokie a nic neřeším. Už jsem je používal s WIndows Mobile, Windows Phone, Androidem, Blackberry a teď je používám s iPhonem.

Buffalo007
nováček
nováček
Kontaktovat uživatele:

Sluchátka s ovládáním

Příspěvek od Buffalo007 » ned říj 23, 2011 16:54

Pár let už nad tím přemýšlím (hodně si mi líbí JABRA Street Black), ale kabel je přece jenom lepší a ničemu mi nevadí. Navíc třeba u tohodle modelu by byl mikrofon dost daleko od úst.
Pak samozřejmě nutno vzít v potaz nabíjení baterek, postupné snižování kapacity baterek, výpadky signálu, apod..
Obzvláště 7 hod. poslechu na nabití se mi zdá dost málo.

Buffalo007
nováček
nováček
Kontaktovat uživatele:

Sluchátka s ovládáním

Příspěvek od Buffalo007 » stř pro 14, 2011 20:13

Jen bych chtěl napsat, že jsem příslušná sluchátka už sehnal. Zaplatil jsem teda za ně trochu víc než jsem chtěl - konkrétně 1300Kč. Jsou to sluchátka Philips The specked. Přesné označení nevím, na krabičce není. Jsou opletená. Mikrofon mají dobře umístěný na jednom z kablíků k uchu (není přímo u tlačítka). Mají ovládání hlasitosti (Zde je využitý zřejmě nějak odpor, protože se tím neovládá hlasitost v mobilu) a 1 tlačítko. Pomocí šikovné aplikace (zdarma na Android marketu) se i tím 1 tlačítkem dá ovládat komplet přehrávač (klik, dvojklik, podržení, klik a podržení, ...).
Koupeno v Euronics, kde jsem na ně náhodou narazil. Jako jediný model měly napsanou na krabičce funkčnost i s Blackberry, HTC, LG, Motorola, Nokia, Palm, Samosung ,Sony Ericsson a iPhone. Pro Nokia, Samsung a Sony-Ericsson je v krabičce cancour ("prodlužka"), kde jsou zřejmě prohozený poslední dva kontakty na 3,5mm konektoru.
Jinak HTC už takovéhle sluchátka taky prodává. Jsou bílé a stojí cca 350Kč.

Odpovědět

Zpět na „HTC Desire Z“